12
  • mrzool
    #12
    Miért ne lenne?
  • concrete
    #11
    van felesége?
  • FTeR
    #10
    ez rossz példa volt, MJ rengeteg rákbeteg gyerek műtéti kezelését fizette és erre irányuló kutatásokat is finanszírozott. (2 orr műtéte volt, 1 szinpadi baleset után, +1 az előbbiből adódó szövődmény miatt)
  • Alfa Of NS
    #9
    Hat ha jot akarunk, akkor nem kene adni valojaban. Az ottani tarsadalmi fejlettseghez nem kene ilyen eletbenmaradasi aranynak lennie. Ugyanugy mint ahogy nalunk is ilyen helyzet volt evszazadokkal korabban es hullottunk, mint a legyek. Szerintem a fejlodesuket kene inkabb felgyorsitani, iskolak, infrastruktura epitese, a tobbit majd megoldjak maguk.
  • Benedicht
    #8
    Hi.

    "ott nem gyógyszerre van szükség, és nem is pénzre
    ezzel a problémát csak állandósítják"

    Amig nincs megoldas, addig gondolom a gyogyszer is jol jon nekik... Vagy ne kapjanak?

    Udv.: Ben
  • mrzool
    #7
    A felesége.
  • dez
    #6
    Emiatt az adócsökkentés miatt sok nagyvállalat foglalkozik adományozással. Bár többnyire nem pont ilyen módon, nem ennyire szervezetten.
  • concrete
    #5
    "nemrég például 450 millió dollárt ajánlott fel olyan kutatásokra, amelyek segítenek a harmadik világ betegségeinek leküzdésében"

    ott nem gyógyszerre van szükség, és nem is pénzre
    ezzel a problémát csak állandósítják
  • concrete
    #4
    Ki az a Melinda?

  • hiftu
    #3
    Szerintem is nagyon jó a kezdeményezés. Természetesen nem csak a "túl sok pénzem van szórjuk el" játszik benne. A vállalat imázsát növeli ez a hozzájárulás és a legtöbb ország esetében az adományok adócsökkentő tételek. Így mindenki jól jár. Bárcsak többen gondolkodnának így. (Bill Gates szidás pedig ugye az aggresszív terjeszkedésnek szól, amiből ezt is tudja finanszirozni.)
  • snorbi
    #2
    Mindig mindenki szidja Bill Gates-et, pedig pl. ez az alapítvány nagyon szimpatikus húzás tőle. Jójó, tudom, nem egy szent az ürge :)

    De a másik dolog, hogy hasonlítsuk össze a többi dúsgazdag emberrel. pl. májkeldzsekszon csinált magának vidámparkot, 47x orrot cserélt, stb. De még lehetne sorolni idiótábbnál idiótább pénzszórási lehetőségeket... :\
  • Darth Sith
    #1
    nah, végre valami fontos, és lényeges dolog. Jellemző hogy az ilyesmire sem az országok kormányai költenek...