11
  • aaaaa
    #11
    Biztos 2000 %-os a befizetendó adó...
    Úgy ki is jön a "hiány". Vagy megint hazudtak egy jó nagyot, a jónép úgyis tök hülye a matekhoz, csak tudja, hogy a sok milliárd, az sok.
  • AtisH
    #10
    "Brazíliának évente 40 milliárd dolláros kieső adóbevételt jelent"

    "számítástechnikai eszközökkel folytatott feketekereskedelem mára két milliárd dollár értékben zajlik"

    Most akkor hogy is van ez?
  • AtisH
    #9
    Az ÁFA nélküli vásárlás és a garancia nem nagyon függ össze. Ha utána számolsz, akkor majdnem annyi, mint a bruttó nagyker ár. Van olyan üzlet is ahol csak fél ÁFA a kedvezmény. Tehát a boltos nem keres rajta annyit és még a "vevőnek" meg is magyarázza, hogy nincs rajta garancia. Elméletileg...
    Egyébként vásároltam "nettóban" alkatrészt és minden gond nélkül kicserélték. Komlett cuccnál (monitor, nyomtató, stb.) már más a helyzet, mert kozponti szervíz van. Ott meg utólag állítottak ki számlát. Na jó, nem voltam vad idegen az üzletben...
  • onimusha
    #8
    én akkor vennék warez hardware-t, ha úgy min. 30-40%al a bolti ár alatt van
  • maozedong
    #7
    40-50 forintos cédékkel nálunk is ugyan ez a pálya..
  • Punkerwork
    #6
    szerinted itthon nincs kismillió csempészett cucc, áfát véletlenül ki nem fizető ember, egy csomó van, aztán persze jönnek sírva mert a csempész cuccon nincs gar......
  • HuAn82
    #5
    Nekem eddig még mindent cseréltek.
  • Pharaoh
    #4
    Ez nem jelenti azt ,hogy lopják, nem kér számlát a vevő és egzből 25%-al olcsóbb
  • Cat #3
    mért, nálunk is van garancia, mégis a hardvercégek többsége leszarja ;>
    ez se jobb
  • Darth Sith
    #2
    Hardware warez.. És ha beszarik a cumó, a garanciával nem foglalkozik senki?
  • PLaci #1
    A szoftverkalózkodás az egy dolog, de hogy a hardvert ilyen szinten lopják...