86

DeskTop Publishing (minden a kiadványszerkesztésről)
  • munka_gorilla
    #86
    Nya én már találtam egy bosszantó valamit... ha a Usage ablakban átváltok a Fontokról a Képekre, akkor a következő usage-nél megint a Fontok részen indul... :(
    Micsoda marhaságokon tudok felháborodni :D
  • ILLNeo
    #85
    Még csak a bétát probáltam de, nem volt vele semmi gond...
  • munka_gorilla
    #84
    7-es quark-kal kapcsolatban valami tapasztalat?
  • fle go
    #83
    Koszi probalkozom megoldani a dolgot!
  • munka_gorilla
    #82
    Próbáltam, hidd el!
    És nem jó...
    És csak akkor nem jó, ha van benne spot channel!
  • ILLNeo
    #81
    A spotchannel az most itt mindegy, a DCS beállításai szempontjából:

    Beállítások:
    Előnézet: TIFF 8bit/képpont
    DCS: Több fájlos,DCS, nem összetet
    Kódolás: Bináris

    Probáld meg ezekkel a mentési feltételekkel menteni, hidd el jó lesz...
  • munka_gorilla
    #80
    De azt elfelejtettem írni, hogy ez csak akkor van, ha van egy SpotChannel a DCS2-ben... különben mondjuk nem is használnék azt!

    Szóval erről beszélek: preview
  • munka_gorilla
    #79
    Ööööööööööööööööö...
    Mi van?
    Semmi bajom a képaránnyal.
  • ILLNeo
    #78
    Photoshoppal van gond még pedig a DCS beállításoknál van rosszul megadva a felbontás. Ha nem compositálod bizonyos pixelarányra, akkor a kép megtartja a képarányt previewban is. Hajrá!
  • ILLNeo
    #77
    sajnos nincs
  • ILLNeo
    #76
    Az a baj, hogy ez probléma örökös. Én is találkoztam már ezzel a problémával.
    A megoldás az az, hogy vmilyen system fontot adsz meg mindegyik betűnek és és később ha már mentettél belőle 6-osat akkor írod át a betűket az arculati betükre, és így legalább a szöveget látod...
  • fle go
    #75
    Üdv Mindenkit!

    Nagy bajban vagyok és kellene a segítségetek, hátha valaki tudja a megoldást!
    A cégünkben vannak még anno Quark 4-ben készült anyagaink, mostanáig nem volt szükség rájuk, de közben áttértünk Mac OS X platformra és Quark 6.5-re. Na most ha a 4-es anyagokat megnyitom 6.5-ben akkor a betütipusok elmásznak, hiába állítom be a bet?tipusokat az eredetire jónéhány bet? helyett csak kriksz-kraksz lesz és nem tudok rájönni miért, már mindenféle konvertálást kipróbáltam másik progiba átmenteni a szöveget kicopyzni majd visszarakni a 6.5-os Quarkba de semmi eredmény, van valakinek ötlete hogy lehetne megoldani a problémát???????
    Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!!!
  • GixEr
    #74
    Sziasztok, valakinek nins veletlenul PC-s BLISS betutipusa? (light es normal)
  • munka_gorilla
    #73
    BUÉK mindenkibe!

    Tudom, hogy nem InDesign-os kérdés, de mégis...

    Ha DCS1-nek jó a preview-ja quark6-ban, akkor a DCS2-nek miért nem jó???
    (DCS1 - normál 72dpi-s, DCS2 - borzalmas kb. 10dpi-s)
  • ILLNeo
    #72
    Kellemes ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!
  • munka_gorilla
    #71
    Nem hiszem, hogy emiatt dobták vissza, de tényleg nem jó a tiff, ha photoshopbol van mentve, mert nem pontos! Mondjuk ekkora méretnél ez nem lényeges, de A5-A6 körül már komoly gond lehet belőle. Ezért -> quark, és beállít méret 100.x% -ra, hogy ne legyen kisebb, mint amekkorát akartál...
  • GixEr
    #70
    ugy, hogy nagyobb a merete+megkapja ai-ban es pdf-ben a stancot (nem teglalap). miert nem jo a tiff? 10 nyomdabol 9nek jo
    A minap tortent: anyag leadva illustratorbol lementve pdf-ben
    meret 1000x500mm + 5mm kifuto+vagojelek, artboard size a netto meret. nyomda visszadobja, hogy nem jo mert nincs vagojel sem kifuto... Megkerdezem miert nemjo? CSinos szoszi hang kozli: Mert.... csak... Rakerdeztem: mivel nyitjatok meg? a valasz: hat amiben kell Acrobat Reader.
    Miert kene quark vagy Indesign? Miert nem jo a PhotoShop+Illustrator? egy egyszeru garfikahoz(nem konyv, hanem csak egy plakat, molino stb...)?
  • ILLNeo
    #69
    Tiffet senki nem ad nyomdába... Akkor hogy van kifutó az anyagon? Rakd be Quarkba vagy Indesignban írjál belőle postscriptet, és Press-sel Distiláld le... Ez olyan mint ha psd-n adnád oda a stancot..
  • GixEr
    #68
    Sziasztok
    Csak egy kerdes: Miert van az, hogy egy nyomda visszadobja a leadott anyagot, mert neki nem jo CMYK tiff-ben, hanem csak(!) PDF-ben es PS-ben?
  • munka_gorilla
    #67
    CTP
  • ILLNeo
    #66
    Itt az Adobe CS2 -re gondolsz? Mert szerintem nem arra válaszoltál amire akartál:

    A 60. hozzászólásban semmit sem használok...
  • munka_gorilla
    #65
    probléma 1.: rohadtul gazdaságtalan, csak fix, folyamatos munkára éri meg használni
  • munka_gorilla
    #64
    passz - mi 2540dpi/175lpi -t hasznalunk...
  • ILLNeo
    #63
    60 rácshoz mindig 2400dpi/150lpi értékeket adok meg, de valaki azt mondta,hogy a páratlan lpi mutató javít egy picit a minőségen fizikálisan..

    Mit szóltok?
  • ILLNeo
    #62
    Nem volt még problémám vele...
  • ILLNeo
    #61
    Én G5 iMac -en dolgozom a munkahelyemen
  • ILLNeo
    #60
    Semmi különös csak, akkor azzal kapcsolatban felmerülő problémákat is meg lehetne itt vitatni...
  • munka_gorilla
    #59
    Ja, amúgy mi van a CTP-vel? :D
  • munka_gorilla
    #58
    nemtom, nekem nem nagyon jon be, tekintve, hogy igen lassu a 7-eshez kepest...
    P4 3.07GHz + 2 GB Ram, es ezzel a geppel is elszarakodik rendesen mondjuk egy kb. A4/300dpi 20-25 layeres keppel!
  • ILLNeo
    #57
    Ma raktam fel a CS2-t. Nagyon tuti
  • munka_gorilla
    #56
    Szerintem nyugodtan veheted!
  • ILLNeo
    #55
    Szerintetek a CTP is vegyem ide vagy nyissak külön topicot...?
  • munka_gorilla
    #54
    ez csak pénz kéedése!!!
  • Callisto
    #53
    Ha valaki tud egy állást keresőt kérem szóljon neki az alábbi ügyben: nyomda CTP stúdiójába keresünk számítógépes programok kezelésében és nyomdászatot ismerő operátort. (DTP-s tapasztalat is megfelelő.) Szakmai önéletrajzokat a [email protected] címre lehet küldeni. Sorry a kis OFF-ért.
  • ILLNeo
    #52
    használja valaki a CS2-t?
  • ILLNeo
    #51
    ez most mi?
  • Boneman15
    #50
    ték
  • ILLNeo
    #49
    Nem baj a lényeg hogy itt vagytok...
  • ILLNeo
    #48
    jó ez igaz de én csak 26.-án megyek....
  • munka_gorilla
    #47
    Mikor máskor legyünk szabin, mint aug.-ban? :)