1995
Google Earth
  • Lipi1980
    #1875
    A napokben én is meglepődtem, amikor a Boráros tér környékén "jártam" felugrott egy csomó színes, jól kidolgozott 3D-s épület. Nekem tetszik. Naon faszagányos lett!

    Kár hogy csak a belváros, de egyenlőre ez is több a semminél. A mondás is úgy tartja, hogy "Ki a kicsit nem becsüli.........az simogassa!"
  • KM
    #1874
    Ez sem rossz!
  • CattiBrie
    #1873
    How Google Street View Works

    http://www.baekdal.com/design/movies/google-street-view-cute/

    :):):)
  • MMLaca
    #1872
    Sziasztok!

    Valalki tudna nekem ajánlani egy igazán igényes maps-es overlay-t!?
    Valami olyat szeretnék mint a Google Maps térkép nézete vagy mint a Yahoo-é. Sajnos nem igazán találtam túl szépeket...
  • akyyy
    #1871
    Elég régóta:D Meg miskolc is. nincs valami honlap ami leírja hol fognak frissíteni, a pirosan kívül?

    szerk.: hülye vagyok, most látam, twitter:)
  • passatgt
    #1870
    norc.hu-n balaton környéke is streetview
  • Lipi1980
    #1869
    Ezt mondom én is, hogy Sajószentpéter sokkal jobb, mint a GE-n, de Kecskemét meg épp fordítva van: a GE-n sokkal jobb, mint ezen a linken...
  • akyyy
    #1868


    pont hogy sokkal jobb, mint a GMapson.
    Ha Google Earthon már részletesebb, nem szóltam. csak nekem nincs fent:)

    Meg az is tény, hogy sok hely viszont rondább, mint a Googlenél. kitudja miért.
  • Lipi1980
    #1867
    Kecskemét olyan, mint sajószentpéter, de a linkben még sokkal szarabb, mint a GE-n...
  • akyyy
    #1866
    Kiu beszél Kecskemétről, a linken sajószentpéter van :DDDD
  • Lipi1980
    #1865
    Egyáltalán nem ugyanaz, mert a GE-ben azért Kecskemét jóval részletesebb, mégha nem is annyira mint BP.
  • akyyy
    #1864
    digitalglobe mindkettő:)
  • passatgt
    #1863
    nem ua
  • akyyy
    #1862
    Miért van az, hogy itt már van részletesebb műhöldkép, még google mapson nincs, pedig ua a kettő elvileg?
  • Toto652
    #1861
    Sziasztok!
    Remélem jó helyen járok!

    Készítettem egy 3D-s modellt a Google Earth-höz.
    Na, már most, a Google fiókomon belül a SketchUp-ba feltöltöttem de mégsem jelenik meg az eredmény a programban.

    Még várni kell erre néhány napot?
    Illetve nem is ide kell feltölteni, ahhoz, hogy bekerüljön a programba?

    Köszönöm!
  • Lipi1980
    #1860
    Ez kérlek nem szar, hanem egy olyan blog, ahol feladnak egy GE-s feladványt és meg kell fejteni...
    Én kb. 2 éve találtam egy magyar blogot is, amit egy csajszi csinált, és be lehetett küldeni neki saját feladványokat is!
    Csak egy idő után alábbhagyott a megfejtők lelkesedése...

    Én jó időtöltésnek tartom!
  • akyyy
    #1859
    és mégis mi a szar ez?:D
  • ldavid
    #1858
    Quiz: Where in the world is...
    nem is tudtam, hogy szokott ilyen lenni rendszeresen
  • Lipi1980
    #1857
    Ez nagyon durva!
    Sokmindent beletesznek, hogy elterjesszék!
  • Rip
    #1856
    Ez mi jó már! Páris 3D-ben Iphone-on.
  • Rip
    #1855
    Aranyosak ezek a kis Nessiek :D
  • CattiBrie
    #1854
    Ezen a képen meg nyugatra a kis Loch Ness-sek etetése látható, a jobboldalon pedig egy Lock Ness a partiházat bámulja a parthoz közel.

    :)
  • CattiBrie
    #1853
    ez meg a barátja :)
  • ldavid
    #1852
    Nessie on Google Earth :)
    direkt link
  • ldavid
    #1851
    ezt pár hete vettem én is észre, szerintem is jócucc
  • passatgt
    #1850
    streetview-ben érzékeli a felületeket, vagy valami hasonló, mert ha falra mutatok akkor egy vele párhuzamos térbeli négyszög jelenik meg, ha pedig a dölre, akkor szintén egy párhuzamos lesz vele:)

    és egy távolabbi ház falára kattintok, akkor faszán odamegy hozzá, kurvajó:)
  • Zozo76
    #1849
    Nem baj nem bantasbol irtam. ;)
    Csak ne lenne ennyire kocsog a magyar burokracia, nemhogy orulnenek hogy magyarorszag is elerheto lenne vegre. A NORC.HU-n mar a balaton egy resze is kek, sajnos a nagy resze piros, vagyis hogy meg nem dolgoztak fel. :(
  • ldavid
    #1848
    én még csak budapestről tudok
  • Zozo76
    #1847
    Igen csak akkor azt hittem hogy nem is terkepezi fel, nyilvan egyertelmu hogy van neki fontosabb helyszin, de megiscsak ott jart a kocsi a balatonnal vagy mi a tokom van, nem?
  • ldavid
    #1846
    hát most szerinted mi a fontosabb nekik?
    egy akármilyen amerikai város, vagy egyéb külföldi világváros, vagy a balaton?

    egyébként nem csak nálunk vagy szarakodás a street view-val, asszem a görögök meg is tiltották nekik
  • passatgt
    #1845
    ja gondolom piros még nincs kész
  • Lipi1980
    #1844
    Ha ráközelítesz, akkor látod, hogy vannak ott kékek is...

    A kékek azok, ahonnan tudsz nézelődni!
    A pirosakról nem tudsz nézelődni...

    De én megtaláltam azt a nyaralót, ahol nyaraltunk
  • passatgt
    #1843
    ahol ilyen piros pöttyök vannak(balaton körül) az mi?
  • Zozo76
    #1842
    Melyikotok irta hogy a Google leszarja a balatont? :)
    Kar hogy Tihany meg nincs feldolgozva, hetfon oda megyek nyaralni egy hetig.
  • Lipi1980
    #1841
    Én meg azon lepődtem volna meg, ha minden simán rendben ment volna... SZÁNALMAS...
  • lampard99
    #1840
    thx
    ilyen is csak nálunk van mindenhol megtudtak oldani csak nálunk nem SZÉGYEN!!
  • Lipi1980
    #1839
    Max itt, mert sajna megy a huzavona azon, hogy kitegyék-e a Gugli Örszre... Merthogy a személyiségi jogok, meg a tököm tudja...
  • lampard99
    #1838
    hello nem tudjatok hol tudom megnézni az eddigi Street View képeket amit csináltak Bp-röl?
  • Rip
    #1837
    Igen, a cache file-ban benne vannak a legutóbb látogatott helyszínek.
  • akyyy
    #1836
    érdekes, amiket netten meglátogattam, az később működik offline módba is, igaz csak az, amit nem látohattam már meg, azokat ugye nincs honnna letöltenie, de ha bejárodaz egész földer, akkor má nem netről szedi a képeket:D

    egyébknt miskolc elég részletes lett, persze barcika nem, fukkanál. de ez is jobb mint a semmi végre megnézhetek egykét helyet, hogy ott mi van:D