5177
\"A repülés: álmunk, szerelmünk, életünk, emlékünk.\"


\"Mindannyiunk




Vitorlázó repüléssel foglalkozó oldalak:


Vitorlázórepülés.hu | Magyar Vitorlázórepülő Szövetség (MVSZ) | Magyar Repülő Szövetség (MRSZ) | Vitorlázórepülés.lap.hu


Hungarian Gliders | Horváth Balázs honlapja | SailPlaneDirectory | AIRLINERS.NET képek: Glider | Gliding Videos | OLC




A Condor-ról is itt társalgunk.




Közlemény!


A Hungarian Team Magyarország scenery-t készít a Condorhoz. A fejlesztést végigkövethetitek a hivatalos fórumon.
  • PrasCo
    #71
    Értem.
    De azért gondolom, 200 km-es távhoz már azért kell egy kis gyakorlat. :) Istenem, mire én eljutok odáig... de mindegy, az idő nem számít, csak a cél. :)
    Ha már így benne vagyok a kérdezésben: Te most kb. "hol tartasz" a tanulásban?
  • Soaringpilot
    #70
    Ha távra mész, akkor egy előre megszerkesztett útvonalon kell végigmenned. Ha pl. kijelölsz magadnak egy 200 km-es háromszöget, akkor be kell jelenteni a fordulópontokat. Nem kötelező bejelenteni, de csak akkor számít bele a pontjaidba, ha bejelented. Ha úgy döntesz, hogy "csak úgy" repülsz egyet, akkor semmit sem kell bejelentened.
  • PrasCo
    #69
    Értem. Köszönöm a választ! :) Vitorlázóval mennyire kötött egyébként az útirány, ha az ember úgy dönt, "repül egyet?" Mert tudtommal motoroson ezt is be kell jelenteni, feltételezem, vitorlázóval azért ez nem ilyen nagy herceruca. :)
  • Soaringpilot
    #68
    Szia!
    Még nincs szakszóm, de tudok válaszolni:
    Ha megvan valakinek a szakszója, akkor őt már be lehet osztani különböző szolgálatokba, pl. repülésvezető, csőrlőkezelő stb... . Ha be van osztva, akkor azon az üzemnapon köteles megjelenni és teljesíteni a szolgálatot, ha nincs beosztva, akkor eldöntheti, hogy kimegy-e a reptérre vagy nem. Ha éppen van szabad gép, akkor jelentkezik az időmérőnél, bediktálja a nevét, és azt, hogy melyik géppel akar elmenni. Ha nincs szabad gép, akkor is nagyon egyszerű, megvárja, míg lesz:-)
    Mi úgy szoktunk fizetni, hogy egyszerre befizetünk pár ezer forintot, és ebből vonják le a felszállásokat.
    Remélem tudtam segíteni, és természetesen nem zaklatsz a kérdésekkel, amire tudok, válaszolok:-)

    soaringpilot
  • PrasCo
    #67
    Üdv!

    Értem, köszönöm. Még egy kérdés (bár szerintem még nagyon sokkal foglak zaklatni... :D), most, hogy van szakszolgálati engedélyed, hogy működik a "rendszer" a Ti klubotokban? Teszem fel, egyik vasárnap csak úgy repülnél egyet, ilyenkor hogy működik a procedúra? :)
  • Soaringpilot
    #66
    Szia!
    Pontos összeget nem tudok mondani, mert minden reptéren, sőt minden klubban más, de az első egyedül repülésig nem szokott 100 ezer fölé menni. utána már felszállásonként kell fizetni, ami szintén mindenhol más.

  • PrasCo
    #65
    Kösz a tippet! :) Én is szimulátorozgatom, de ami azt illeti, én motoroson. :) Nah, majd átnyergelek a vitorlásra.
    Egyébként én 17 éves vagyok. Megkérdezhetlek - ha nem indiszkrét - , hogy az az "olcsó" mégis mennyit jelent? :) Mennyit kellene összekuporgatnom, hogy úgy állhassak neki, hogy mindenre jusson?
  • Soaringpilot
    #64
    Ha jól értem, nem vagytok még 15 évesek?
    Egyébként aki jó kis szabadidős sportot szeretne magának viszonylag olcsón, annak ezt ajánlom, de nagyon:-) Addig is szimulátorozzatok sokat, az oktatóm az első felszállásnál észrevette rajtam a szimes "múltat":-) Szerinte azt a rutint, amit a növendékek több hónap alatt szoktak megszerezni, én már régen megszereztem. Szóval érdemes sokat nyúzni a szimulátort:-)

    Jó szelet:-)
    soaringpilot
  • PrasCo
    #63
    "Közületek repül valaki?" Többségünk még csak akar. :D
  • Soaringpilot
    #62
    Sziasztok!

    Én idén kezdtem el vitorlázni, örülök hogy ebben a témakörben is van végre fórum.
    Repülgettem a SotS demójával, de meg kell hogy mondjam, nem igazán élethű. Megnéztem a Condor honlapján a videókat, hát azok inkább hasonlítanak a vitorlázó repüléshez. Az FS viszont tényleg egy rakás sz*r, már elnézést. Az inkább a 10 éves körüli gyerekeknek való, hogy azt higyjék, tudnak Boeing 747-est vezetni:-) Én mostanában az SFS 4-et nyomom, ismeri valaki? A grafikája elég csapnivaló, de a fizikája nagyon jól le van modellezve.

    Jók a képek, főleg az MDM Fox tetszik. Ha lesz egy kis időm, én is teszek fel valamit (légi felvételek).

    Közületek repül valaki, vagy ez egy ilyen szimulátoros fórum?

    Jó szelet:-)
    soaringpilot
  • Bucser
    #60
    aki igazán akar szimulátorozni és érdekli a flight modell messze elkerüli mind az FS bármely részét mind a CFS-t.
  • narazzino
    #57
    ismerős, ilyenen már nem egyszer repültem :D. Nem rossz kis gép.
  • Cicero
    #54
    Csak úgy érdeklődés képpen, mennyibe kerül egy ilyen gép?
  • Bucser
    #51
    "Nem úgy, hogy feltankolsz egy Cessna-t, beülsz, és mész addig, ameddig ki nem fogy a benzin."

    HA csak ennyi lenne a motoros repülés minden majom ezt csinálná....

    Úgyhogy kérlek ne szóld le a motoros és jetes repülést, mert mindkettőhöz sok idő és tudás kell és nem csak a vitorlázás az igazi repülés....
  • Bucser
    #49
    vélhetően azért mert távolról sem olyan látványos és pörgős és népszerű mint a motoros esetleg jet repülés.
  • grotesk
    #47
    valószínűleg azért nem, mert mindenki ide írt.
  • grotesk
    #43
    de ezt ne vedd sértésnek, mert nem annak szántam
  • grotesk
    #42
    a topik mindenkié. lehet, hogy te indítottad, de nem csak a tied. (egyébként még csak a házigazdája sem vagy)
  • Bucser
    #39
    kár, nem kéne...
  • grotesk
    #37
    de az összes topikban népszerűsíted magad?
  • PrasCo
    #35
    Üdv!

    Auch életcélocskám a repülés, de a szárnyas-repülés, és mivel pénzügyileg relatíve ez tűnik a legelérhetőbbnek, ezért én is ezzel szeretnék foglalkozni. Érdeklődve figyelem a topicot a továbbiakban is. :)
  • Lt.Balu
    #34
    Sziasztok!
    Én is csatlakoznék mint leendő vihornyázó
    Kezdésnek pár szebb kép:
    RAF vitorlaköteléke Swiftekkel:

    103-as Grob:

    Egy Pirat:



    http://www.aus-soaring.on.net/pix/ag94feb.gif
    Jet-glider:

  • DJ Skyline
    #31
    hát...nem vagyok egy nagy fan,de jöhetnek!:D
  • Amse
    #29
    szerintem is fake.a gép hátulja simán rá van maszkolva a fehér-re.talán az eredeti is megvan :)
  • DJ Skyline
    #28
    ha videó lenne,akkor talán hihetőbb lenne valamivel,de szvsz(nem vagyok szakértő a vitorlázógépek terén) egy vitorlázógép nem képes nagy sebességekre,pláne,hogy átlépje a hanghatárt...szóval szvsz fake
  • Dichter
    #24
    Neked tölti cache-ből.
  • Dichter
    #22
    Nem látszanak valami miatt a képeid. pedig az URL jó. Lehet linkelésvédettek. Tedd fel őket ide
  • Punkerwork
    #20
    4 db piros X
  • Amse
    #17
    Ezt jó tudni:)Thx az info-t.
  • Pink Tiger
    #13
    klubboktól függ hogy mennyibe kerül az ejtőernyős vizsga, nekem anno 10e volt az alapfok és másik 10 a középfokú vizsga, ez ma ha jól láttam minap akkor 40-50 körül van tanfolyamonként
    tandem nekem nem volt, csak sima bekötött ugrások, a legtöbb helyen ma is így van
  • Amse
    #12
    Ahhoz, hogy egyedül ugorhass ejtőernyős vizsga kell.Ott is van elmélet és kell teljesíteni tandemben x ugrást aztán meg felügyelettel is x ugrást.Szvsz 100k ból lelehet rakni + a repülőjegyek(ugyanis minden felszállásért fizetni kell)
  • Dichter
    #11
    Mondjuk ja, de azért könnyebb elmenni ejtőernyőzni, mint elvinni egy vitorlázógépet mindenféle papírok nélkül.
  • Tufa
    #10
    csak simán nem engednek fel...
  • Dichter
    #9
    Ejtőernyőzéshez nem hiszem, hogy kell külön jogsi. Miért? Mit csinálnak veled? Elkérik az úton lefelé a forgalmival együtt?
  • maozedong
    #8
    ilyen jogsival mit lehet vezetni? pl. ejtőernyőzéshez még kell külön vmi?
    sárkányozáshoz?
  • Dichter
    #7
    Nem mintha szeretnék vitorlázni, de érdekességképp érdekelne, hogy mennyire veszik komolyan a rövidlátást?
  • maozedong
    #5
    Vitorlázó vizsgát kb. mennyiért lehet letenni? Milyen feltételek vannak, stb..
    ?
    Mesélhetnél tapasztalataidról, ha te benne vagy ennyire.
  • akyyy
    #4
    jaja
  • Tufa
    #2
    Gondolom azért nincs róla topic, mert itt beszélnek inkább a repülés szerelmesei
  • DJviolin
    #1
    Sziasztok!

    szomorúan konstatáltam, hogy ezt a repülési nemet felölelő topik nem nagyon van az sg-n. Ezért hoztam létre az Index pilóta fórumához hasonlatossan ezt a topikot, ahol megoszthatjátok egymás véleményeit, tapasztalatait azok a vihornyás pilóták, és azok az emberek, akik még nem pilóták, hanem hozzám hasonlóan pusztán csak rajonganak a repülésért. Tehát mindent bele és jöjjenek a postok.

    DJviolin