60
  • blackeagle
    #20
    Van egy valag linux distrib ,amiben mindent be lehet állítani grafikusan. Nem ezzel van itt gond.
  • FTeR
    #19
    m$en nincs mit feldarabolni, ha nagyon akarnánk csak xboxos részleget lehetne leválasztani, mivel az az egyetlen elkülöníthető rész, de az gyakorlatilag a halálát jelentené az xboxnak és ezzel kilőnék a sony egyetlen valamirevaló ellenfelét.

    Az m$ termékek betíltása, meg hihetetlenűl naív, 13 éves szintű, lelkes m$ fikázó, titkolt álma lehet, mert a gyakorlatban a gazdaság összeomlását jelentené, ugyanis azok a vállalati szoftverek amik erre vannak építve, vagy egyéltalán nem portolható másik os-re vagy akkora költséggel járna, h még egy nagyobbacska cég is padlót fogna tőle. Nem véletlenűl használnak pl a bankok még mindig a 80as években fejlesztett valamilyen dos alapú rendszereket, egyszerűen túl költséges lenne átállni másra és semmi garancia nincs rá, h jobb lesz. Ha a kormány vagy valamilyen karhatalmi szerv betiltaná az általuk használt rendszert, valszeg úgy beintenének neki, h sírva rohanna visszavonni a rendeletet.

    Azt egyébként még mindig nem értem, h más cégek milyen alapon követelőznek az m$sel szemben.
  • asysoft
    #18
    Mozielőzetesek pl mov formátumban vannak, sztem akkor inkább wmv:) (xvid/divx avi lenne a legjobb)
    "még az ablakrezgetés is menne MSNen" Ez speciel nem hiányzik:) De jó lenne, ha a Gaim-on lehetne fájlt fogadni, webkamerázni, stb.
    "...a többi gyártó labdába sem rudhat!" Nemtom, Firefox sikere, meg az, hogy a WMP-t media player classic-ra, meg hasonlókra cserélik, számomra nem ezt jelzi.
    A "ki az MS-sel Európából!" kijelentéssel nem értek egyet, viszont tényleg lehetne fejleszteni egy "Blue Flag Linuxot" (kínai mintára:)), ami 100%-ig az otthoni felhasználóknak készült (tehát mindent be lehetne állítani grafikusan).
  • Mberke
    #17
    A Microsoftnak monopóliuma van és ez tény. Elég nehéz úgy versenyezni, hogy mindenhol a neten, pl. a wmv formátum van elterjedve, és csak Media Playerrel tudod megnyitni, megnézni(Na jó azért megy MPlayerrel is, de nem túl legálisan). Léteznek más formátumok is, de mivel ez mindenhol hozzáférhető, ezt használják. De rengeteg ilyen dolog van még, pl amit még láthatsz az msn, MS Office dokumentumok.
    Linuxot használok ezért ezekbe a problémákba gyaran belefutok. Ha az MS kiadná ezeket a protokolokat, akkor sokkal jobb, kompatibilisebb termékeket tudnának készíteni a konkurensek (és még az ablakrezgetés is menne MSNen)
    Nem az a baj hogy a Microsoft készíti a legjobb softvereket és most a konkurencia rinyál. Hanem az ő szoftverei vannak monopol helyzetben és ezért a többi gyártó labdába sem rudhat!
  • testerlnx
    #16
    Nem értem, hogy miért gondolja bárki is, hogy a piacnak a monopóliumok jót tesznek?? Amúgy most pont úgy tűnik, hogy a monopóliumok próbálnak a politikai szintéren is megjelenni... Ez már tényleg nem lenne jó... Miért csak az IBM-et lehetett feldarabolni??
  • dez
    #15
    Ilyenkor (amikor ilyeneket írsz, plusz ilyen blokkokban) te már túl álmos vagy, vagy még dolgozik benned az este megivott 3 kávé? :)

    Már nem is lehet fellépni egy monopolium ellen, mert az (a fellépés) a szabad piaci versenyt sérti? Viccelsz?

    ("egy olyan légkör megteremtése (a nép akarata szerint) ahol a nép akarata érvényesülni tud" - 'A nép akarata' az nem egy egységes dolog... A demokrácia a sok különféle érdek összeegyeztetése. De itt inkább ne menjünk bele.)

    Multik veszélyeztetve a politika által!? Ez egy újabb vicc. Nem úgy néz ki, mintha a multik a politikusoktól reszketnének... De nagyon is kellene valamilyen szabályozás az irányukban.

    Olyan egy-Linux-mindenkinek-kormányprogram nem igazán várható itt, mint Kínában. Tehát, nem ez van a mérleg másik serpenyőjében, ne akard így beállítani egy félreérthető hozzászólásra hivatkozva.
  • z5oTtu
    #14
    Szerintem kicsit félreértettél, vagy én nem értelek. Engem annyira nem érdekel az EU mit hogy csinal, csak azt jonak tartananám ha az M$-t visszaszoritanak Amerikaba, nekunk meg lenne sajat oprendszerunk ami ingyenes. Ha a monopolium megszunne es nem egy olyan 'cég' altal fejlesztett oprenszert kellene hasznalnom, ahol MegaBajt-ra fizettek a programozokat, akkor sokkal boldogabb lenne a hetkoznapom. Tudod en Rendszergazda es Programozo is vagyok es kicsit beljebrol ismerem az oprendszereket. Ezaltal ingencsak megvan a velemenyem roluk. Hogy me ez a velemeny, azt talald ki:)

    u.i.:'MegaBajt'-ra fizettek a win98 keszitesenel. Ez komoly
  • BlackRose
    #13
    Ahelyett, hogy az általad leírt ostobaságokon vitatkozzak, megkérnélek a lehető legbarátibb hangal, hogy próbálj meg válaszolni a következő kérdésre: MI LENNE JOBB HA EGYIK MONOPÓLIUMOT FELVÁLTANA EGY MÁSIK?
    Mindenesetre én a szabad piac híve vagyok (szabályzás kell de nagyon vigyázni kell a mértékre, mert a túlméretezett szabályzás roszabb mint a természetes monopólium, a növekedés hiánya sokkal jobban érinti a kicsiket mint a monopóliumok és sokkal jobban érezhetőek az árakon is a túlszabályzott gazdaságok gyagyi eredményei, peldaként megemlíteném, hogy az EU túlszabályzott gazdasági légköre az elmúlt 12 év allatt nem látott 3% nagyobb gazdasági növekedést egy évben sem, míg a relatív szabad USA vagy UK gazdaság ha 3% allatt telyesít akkor recesszioról beszélnek és az elmúlt 12 év alatt ritkán volt 3% allatt). Tehát mi fáj jobban, gondold meg jól... különössen akkor amikor nem tudod a gyereknek megvenni amit kell, ezért nem a gazdasági monopóliumok a felelőssek (habár nem kétlem, hogy nincs rájuk szükségünk) hanem a politikai monopóliumok, az állam és a kormány dolga nem az, hogy a népre erőszakolja akaratát, hanem az, hogy a nép akaratát véghezvigye, az EU alkotmány erőltetése még a mostani kudarc után is (a nép nem akarja elég sok helyen), pedig nem erről szól, a kormányok dolga nem a nép meggyőzése, hanem egy olyan légkör megteremtése (a nép akarata szerint) ahol a nép akarata érvényesülni tud, ahol mindenki szabadon dolgozhat, alkothat mindaddig míg ez álltal nem okoz kárt a társadalomnak, persze ezt a határt meghatározni nem könnyű és nem lehet hibák nélkül, de sajnálatos amikor ilyen híbákat követnek el. Néhány multi (pl. Motorola, GE stb.) és egy csomó kisebb cég is SIX SIGMA alapokon működik, mégtöbb megpróbálja elérni ezt a szintet (a SIX SIGMA szerint 1 millió esetben max 3.4 hiba lehetséges), kérem én, hogy a mai kormányok elérik e akár a ONE SIGMÁ-t, hát ha így lehet napról napra sorolni a gigantikus hibákat nem hiszem, na gondolkodjunk el, hová fog ez vezetni, milyen út vár azokra akik arogánsan elvetik mások gondolkodását ötleteit, azzal az indokkal, hogy ők mindent jobban tudnak és jobban csinálnak... na ez a baj a mai világban a NIH (Not Invented Hier), a Microsoft sem kivétel... de a Microsoft egy ici pici semmiség a társadalom egésszéhez képest, egy ici pici semmiség a z államokhoz képest és ezért itt már nem csak a picik vannak veszélyeztetve a multiktól, hanem a multik is a politikától, persze ez csak abban az esetben érvényes ha nem fizetnek, ... ne mégegyszer, MI LENNE JOBB HA EGY MONOPÓLIUMOT FELVÁLTANÁNK EGY MÉG NAGYOBBAL AMIT RÁADÁSUL MÉG NEM IS TUDUNK SZABÁLYOZNI MERT ABSZOLUT HATALOM VAN A KEZÉBEN... niszen az államok, a kormányok hozták létre?
    Na mindegy nem szeretnék Microsoft pártinak kiesni (mert nem vagyok)... és persze PEACE.
  • z5oTtu
    #12
    Szerintem is egyszeruen nem kellene beengedni az M$-t. csinaltatna az eu egy sajat OPrendszert, ami ingyenes lenne es csak a programokert kellene fizetni. Persze sajat IT erokbol, akar linux alapokon. Ha ez meglenne, akkor a programfejlesztok kenytelenek lennenek az EU OPrendszerere fejleszteni a jovoben. Nem lenne vita, se "KÉKhalÁL". Amugy Kina gondolkozik ilyenen, es nekik van igazuk mert milyert vegyen meg valamit ami rosszul van megcsinalva es draga is? Amugy az M$ szerintem FULL monopoliumra tor. Ott vannak peldaul a szoftware szabadalmak is, amit ugye tudjuk az M$ nyomat a legjobban. Ha hatályba lép akkor lehetoseguk van arra hogy a kicsiket teljessen megsemmisitsek és egyeduralkodova valjanak a piacon. Ha ez megtortenik, akkor ugy pakoljak az araikat ahogy csak akarjak.Fogják is! Persze legalisan :/ UNDORITO. Na EZT KELLENE VALAHOGY MEGYAKADÁJOZNI!
  • testerlnx
    #11
    Minek szarakodnak vele ennyit? Nyomjanak védő vámot a termékeire, vagy ne is engedjék be őket az EU-ba :)
  • testerlnx
    #10
    Te mit tanultál tőle?
  • dshk
    #9
    a Microsoft pont azért írták elő, hogy megosszon információkat, hogy legalább esély legyen egyes részterületeken a piaci (verseny alapú) működésre. Ha ezt úgy véli teljesíteni a Microsoft, hogy csillagászati összeget követel azokért az információkért amiket kötelező megosztania, akkor nem teljesíti az előírást, sőt madárnak nézik az EU-t.
  • dshk
    #8
    persze hogy nem fogy ha ugyanannyiért kínálhatják. Microsoftot már rég fel kellett volna több részre bontani.
  • SoDI---
    #7
    MS okos. Tanulni kell tőle. :)
  • BlackRose
    #6
    Nem kell elfelejteni az MS-t, de sokkal jobb lenne ha valami tényleg értelmes és eredményes módot találnának ahhoz, hogy szabályozzák a viszonyokat, vagyis, hogy a cégek (MS és mások is) ne tudjanak törvénysértően működni. Ez persze nem egyszerű be kell vallani, de ez közelről sem elég jó kifogás a rossz döntések igazolásához.
  • blackeagle
    #5
    Egyetértek abban ,hogy tök felesleges volt egy halom zsetont elpocsékolni. Egyszerübb lenne elfelejteni az egész m$-t . Semmi szükség rá.
  • Hege15
    #4
    újjabb májkroszoft hiba
  • BlackRose
    #3
    Különben a Windows XP N (avagy a Media Player herült Windows) is nagy siker lett... egy hardwergyártó sem akarja alkalmazni, teszem fel a kérdést, hogy akkor miért költötte el az EU bizotság az adófizetők pénzét egy fölösleges marhaságra és meg persze az MS-nek is pénzébe került (mondhatná valaki, hogy van nekik elég miért ne... de ez nem azt jelenti, hogy ki kell velük dobatni az ablakon), az EU szinte nevetséges, egy egyszerű véleménykutatással a hardwarecégek között ezt előre is meglehetett volna tudni (sőt jómagam is ezt gondoltam, tehát nem nagy valami volt), és ez érvényes (mármint a véleménykutatás) az EU többi fiaszkójára is pl. alkotmány elfogadása stb... na de mindegy, éljenek a szuperszakik akik hatalmon vannak.
  • BlackRose
    #2
    Most még nem kellene kormányzati szinten meghatározni az árakat? Vagy esetleg valami zenei kivánságot is bírósági úton kielégíteni. Tegyük itt most fére a Microsoftot, mert ez nem a Microsoftról szól, itt már a szabadpiac felrógására próbálkoznak... és ez nem kenyér, ez nem energia ez nem alapvető megélhetést nélkülözhetetlen árú, ez itt a szabadverseny egyenes megsértésére való törekvés... persze a Microsoft esetében ez nem is lenne olyan nagy vétek, de ha ma a Microsoft akkor holnap akárki és akkor már nem lesz egy picit sem tréfás a dolog.
  • FTeR
    #1
    így kell a hátrányból előnyt kovácsolni :)