1926
  • Pontius #286
    Nem látod a lényeget... (ne értsd félre, nem nézlek hülyének, de ez baromság)
  • Istencsászár
    #285
    nemszámitottrá? minden körben ugyan igy betette magát talma.. Csapattal nincsgond segitsék egymást, de azér azmár szégyen hogy 2ős győzelmet aratnak vezetik az egyénit vezetik, konstruktőrit ami tuti meglesz nekik és banbán sértődötten nézenk ki a fejükből a csapattagk, hogy mi a fasz minthe nem ők alázták volna be a mezőnyt.. jahogy az a baj hogy a jobbik nyert? nemerről szól a VERSENY? aztlátom minden sportban forma1be össze vissza enegedik el egymást, WTCC-ben gyerek véletlenül megelőzte a nagy csapattársát azt gyorsan vissza kelett engednie mer neki kell a pont istenem ez nem verseny...
  • robotnyk
    #284
    kicsit olyan érzésem, mint ami asszem tavaly volt F1ben indianapolisban, amikor szép páros befutót akart összehozni MS, de Barrichello leelőzte a célegyenesben :D

    amúgy rengeteg pénz van az ilyen sportágakban, és persze hogy mindenhol van csapatsorrend, de jobb lenne ha nem lenne. olyan nagy baj nem érheti Talmácsit sem, ez az éve jó volt, megvan a szerződése jövő évre, Kallio vezet. de azért imádkoznia kell, hogy ne 5 ponttal kapjon ki a vb végén Kallio, mert akkor biztos kap valami ejnye-bejnyét
  • Pontius #283
    jaj ne legyetek már ilyen szűk látókörüek! (ezt azokra értettem akik szidják a KTM-et és Kalliot)

    Gondoljatok bele abba, mi lenne ha most Talma vezené a VB pontversenyt +2pontal, és egy biztos győzelmet vett volna el tőle kallio.
    Akkor persze minden magyar rázná az öklét, vagy fenné a kését, hogy hogy lehet ilyen balfasz a finn mert Talmának az a +5 pont is qrva sokat számított volna.
    Öszintén szólva megértem Kallio dühét és a KTM értetlenségét, de magyar vagyok és Talmának szurkolok és magunknak szurkolóknak, hogy még több ilyen versenyt láthassunk...

    Ezen nincs mit vitatkozni, főleg nekünk szurkolóknak nem. Talma győzött, ez szvsz ez a lényeg és nem több...
    A többit Kallionak és Talmának kell megbeszélnie egymással, na és persze a KTM felé is el kell számolnia, de ez már az ő dolga...

    Laffite-nál a pont!
    Talma és Kallio csapattársak az a dolguk, hogy segítség egymást. Peril Kallionak van nagyobb esélye a VB címre ezért őt kellene segítenie, nem pedig elvenni tőle a pontokat.
    Ha a végén tényleg ezen az 5 ponton fog múlni a VB akkor bele sem mereg gondolni a következményekbe...
    De addig még nagyon sok van, és még akár Talma is kikeveredhet győztessen. Ehhez viszont Kallionak és Luthinek is buknia kell legalább 1x.
    Ha lehet a 3 versenyből 2-re esőt kívánok, és akkor még lehet esély.
    Részemről ennyit, folytatás 2 hét múlva.... :)

    És a végére még:
    Biztos vagyok benne, hogy a KTM részéről semmilyen következményekkel nem fog járni talma cselekedete.
    A KTM-nek jelenleg az idei év a legfontosabb, és hogy jól végezzen a csapat illetve a versenyzői.
    Következményeket maximum csak év végén fog maga után vonni a dolog, ha tényleg ezen az 5 ponton múlik Kallio VB címe...
  • DJ Bee18
    #282
    Kapja be az egész KTM bagázs, kettős győzelmet aratnak, és húzzák a szájukat. Én még ilyet nem éltem . És a VB pontversenyben még így is átvette a tetű Kallio a vezetést, akkor mi olyan kurva nagy probléma?? Az 5 pont, mi? Ha minden versenyen ilyen balfasz lesz Luthi-vel nem 5 ponttal, hanem 15-20 szal fog kikapni. Hát húzza jobban azt a rohadt gázt. Laffite, igazad van, de attól mi mondhatjuk, hogy kapják be.
  • Laffite
    #281
    Na erről beszéltem... :( Lehet ez a +5 pont nem ért annyit, hogy csapaton belül kikezdje a saját jövőjét... Nem Talmácsi ellen beszélek, csak sajnos ez a realitás, mint ahogy az is tény, hogy Kallio már nem számított előzésre, ezért is tudott Talma bemenni mellé. Van egy olyan érzésem, hogy a következő futamon nem nagyon fog menni Talma motorja, az üzleti élet kegyetlen és Talma örülhet ha ennyivel megússza, bár ha Kallio vb címe ezen az 5 ponton fog elúszni, akkor én a 250-es - már megkötött - szerződésben sem hiszek, szal remélem nem ezen fog múlni!
  • Gregorius
    #280
    Ja, és még valami:

    "Nagyon meglepett a kockás zászló, azt hittem, hogy van mégegy kör, amikor megelőztem Kallio-t."

    Ilyen van?
  • Gregorius
    #279
    LOL, ott van ez a gyerek a flaszteron.

    A KTM meg a szájából csinál segget, ha valakit azért büntet, mert nyert. Az a baj, hogy fordított esetben fel sem merülne bennem, hogy mi a szar történt. Ha Talma lett volna előrébb, és Kallio beelőzi a célegyenesben, fel sem merül bennem, hogy mi miért van. Kallio meg tudta előzni, akkor nyerje meg.

    Ne kelljen már a KTM-et leírnom, mint versenycsapatot, mert nem állok jót magamért.
  • bigapó
    #278
    újabb fejlemény: nem jött össze a telefoninterjú, de korábban sikerült vele beszélni. Azt mondta, hogy Ő azt csinálta amire szerződtették. Vagyis a maximumot hozta ki magából. Arra a kérdésre, hogy mi volt a csapatutasítás, azt felelte, hogy lehet, hogy Ő félreértett valamit, mert arról volt csak szó, hogy ha Luthi előttük van, akkor mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy Kalio minél előrébb végezzen. Mivel nem volt előttük, Ő "csak" gyorsan ment, vagyis kihozta a maximumot magából:))
  • Istencsászár
    #277
    ezvan F1 is errőlszól, WTCC is , Motogp is... sajna... Talma tett erre mivel ő BEST!!
  • Sheva
    #276
    grat Talma szép volt
  • bigapó
    #275
    Az Eurosport-on most mondták, hogy "forr a világ" a KTM-en belül. Ami annyit tesz, hogy a csapatvezetőség nehezményezi, hogy Talma "elvette" Kalio elől az első helyet. a kommentátorok remélik, hogy nem lesz komolyabb következménye Talma győzelmének.

    Én tényleg nem értem ezt a világot? Ha van egy verseny, akkor mi a f*sznak szólnak bele a kívülállók? majd a fiúk eldöntik belül, hogy ki a jobb. minek ezt már előre megmondani? abban mi a jó? ja, persze az a jó, hogy a tulaj dörzsöli a tenyerét, mert a szponzor többet fog fizetni, ha éppen az Ő kis kedvencét tolják jobban...
    az a baj, hogy nem veszik figyelembe, hogy nem maguknak versenyeznek, hanem NEKÜNK, szurkolóknak. Ugyanez lejátszódott már az F-1-ben is. Sorra nyerte a Ferrari a versenyeket, ráadásul mindig ugyanaz akit nem nevezek meg, mert...
    az lett a vége, hogy rohadt unalmas lett az egész. Egy órával ezelőtt majd lerágtam a körmömet, annyira izgulmat, hogy mi lesz! Ez miért baj? miért kellene előre legyártott futamot néznem?

    nézzétek, mert mindjárt nyilatkozik Talma.
  • Gregorius
    #274
    Szép volt Talma! Minden szempontból. Amilyen baromarcú módon viselte Kallio a dolgot, meg külön örültem, hogy elkente a száját. Még ekkora balfaszt.

    Talmácsi végignyomta, és minden kör végén beköszönt neki, lehetett látni rajta, hogy nem fog megelégedni a hellyel. Épp csak nem súgta oda neki a célegyenes végén minden körben, hogy kapcsolj rá öregem, mert kevés vagy. Ha Kallio jobb lett volna, akkor otthagyja Talmát és megnyeri tisztán. Ha valaki gyorsabb, arra nem lehet ráragadni 20 körön keresztül. Ha pedig lassabb, akkor ne akarjon már nekem nyerni!

    Talmácsi tett egy szívességet a KTM-nek szerintem. Amit ők nem mertek bevállalni, azt ő egy személyben bevállalta. Kicsit sokkolt mindenkit odabent, valaki ezt mosollyal leplezte, van aki még azt sem tudta, de nagyon élveztem az arcokat.
  • bigapó
    #273
    igen, valamiért erről nem volt infóm:) azt hittem, hogy még mindig annyi:)) az imént hallottam én is a tv-ben.
  • Pontius #272
    nem is igaz mert 990cc...
  • Dave000
    #271
    nagyon durva volt! én már utsó körben végleg elkönyveltem 2.-nak, aztán az utsó 100m ááááááááááh, nagyon szép volt. Kalio meg .... Nem bírom az ilyen embereket. Ha pénz szempontjából nézzük, akkor 2.-nak kellet volna lennie, biztos boldogabb lenne a KTM, így viszont mi vagyunk boldogabbak :D.
  • bigapó
    #270
    teheted is, mert nagyon jó kis futam volt. azért, ha érdekel lesz MotoGP(500cc) nemsokára. az se lesz kutya, szerintem.
  • modellmaker
    #269
    sírok.
  • bigapó
    #268
    már volt:) élőben.
  • modellmaker
    #267
    az m1-en mikor lesz az ismétlés?
  • bigapó
    #266
    egyetértek. kis pöcccs....
  • tep
    #265
    Szép volt TALMAAAA
  • Pontius #264
  • Istencsászár
    #263
    kit érdekel ha olyan isten a Kalio akkor nyerje meg.. nomeg emlékezzünk vissza pár futamig Kalio 2 racét ugynyert meg hogy véletlenül az 1. volt mer leállitották a versenyt szóval rohadt nagy mázlijavolt akkor és most ezér áll vb 1. helyen... nemértem mit sirt ott, ilyen emberek annyira nemszipatikusak, legalább örüljön vgay gratuláljon talmának hogy jó voltál meg ilyenekt.. Kalio a szememben most egy kis pöcs.....
  • Laffite
    #262
    ...csak nehogy retorzió legyen belőle a következő futamon, pl egész véletlenül nem igazán fog menni Talma gépe, vagy ilyesmi... egy biztos, most nem lennék Talmácsi helyében a KTM-nél, mert rendesen kiosztja a csapatfőnök az biztos... ha a végén a svájci kevesebb mint 5 ponttal nyeri a vébét a finn előtt, akkor Talmát nem fogják a szívükbe zárni a csapattagok, ami nem biztos, hogy jó nekünk 2006-ra nézve... de ez csak egy elmélkedés
  • bigapó
    #261
    és az kit érdekel:DDDDD
    különben mi is ezt beszéljük (melóba), hogy elég értetlenül néztek a KTM-esek egymásra:)) Talma áthúzott egy-két számítást szerintem:)
  • robotnyk
    #260
    áááá, de durva :D


    ahogy elnézem Kalliot, meg a csapatot, sztem nem biztos hogy így volt megbeszélve
  • bigapó
    #259
    huhuhuhuhuhúúúúúúúúúúúúú. Ez mekkora volt:DDDD Szép volt Talma!!!!
  • LiPTON
    #258
    SIKERÜLT!!!!!
  • Pontius #257
    GYERÜNK TALMA!!!!!!!!!
    MEGVAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!
  • Pontius #256
  • JGTC
    #255
    hopp második lett TALMA

    holnap 11-kor verseny elne feledje senki!!!!!!
  • JGTC
    #254
    motogp.com
  • Joker Hun
    #253
    http://motogp.tiscali.com/en/motogp/index.htm
  • Andora
    #252
    Jó a kép,honnan van?
    A honlapról ingyen lelehet tőlteni a képeket?
  • Joker Hun
    #251

    Talmácsi Gábor - Sepang
    © Dorna Sports
    Talma nyilatkozata: "Ugyanúgy mint Japánban, itt sem volt elég a sebesség az egyenesekben, mások könnyen lementek mellettem, ráadásul a verseny végére nagyon el is fáradtam de a koncentrációmat nem veszítettem el. A körök első szakaszában amikor kigyorsítottam, a motor nagyon idegesen viselkedett. Jobb eredményet vártam itt, de majd tovább próbálkozom.

    Nem igazán vagyok elégedett az 5. hellyel, mert a reggeli bemelegítő edzésen annyira tökéletes volt minden, könnyedén jött az első hely és szinte biztosra vettem, hogy a dobogóra állhatok. Ehhez képest a versenyen problémáim akadtak a váltó elektronikával a visszaváltásoknál, és nem tudtam a saját tempómat motorozni. Nem értem mi történhetett. A pontoknak örülök, bár most még nagyobb lett a hátrányom az összetettben, hiszen Luthi is és Kallio is előttem végeztek."

  • JGTC
    #250


  • Pontius #249
    Hát ja, 2tizeden múlott a 3ik hely :(
  • JGTC
    #248
    alakulhatott volna jobban is...
  • a.carkey
    #247
    Jó szoros befutó volt ... :)