1926
  • JGTC
    #326
    Hát ez az amikor Malagutinál volt akkor sem csk a KTM voltz az egyetlen komoly csspat ami érdeklődött iránta.
  • JGTC
    #325
    szivatják itt szerencsétlent, közben érthetően kellett volna beszélni

    De teljesen megértem, hogy nem akar második lenni mert nem ezért jött ide!!!!!!
    Helyesen csinálta!!!!
  • DJ Bee18
    #324
    "...ráadásul így a KTM istálló is nevetség tárgyává vált." ---> és vajon ki tette azzá? ennyire idióta csapatot
  • DJ Bee18
    #323
    a nagy lófaszt, elbambultál öcsi, és nem mered bevallani. Milyen érdekes F1-ben büntetik a nyílt csapatutasítást, ezek meg dicsekszenek vele Nem veszik észre mennyire lejáratják magukat ezzel az üggyel?, közben pedig Talma szív, amikor a csapatért hajt, és közben veszélyt vállal. Erre csak azt tudom mondani, hogy kapják be, ha kap ajánlatot mástól, ott kell hagyni őket a p*csába
  • Istencsászár
    #322
    ............................ Még mittalálnak ki ellene? jóhogy nemakasszák fel nevetséges
  • PetruZ
    #321
    "Egyelőre nem tudni, milyen következménye lesz az ügynek - mindenesetre a RAI UNO olasz televízió vasárnapi rövid képújsághíre szerint a KTM úgy büntet, hogy mégsem hosszabbítja meg Talmácsi szerződését."
    Teljes cikk
  • JGTC
    #320
    áz
  • Istencsászár
    #319
    főleg hogy akkora forgalomba mentek minde2en időmérőn az utolsó körükben előttük mögöttük közöttük!!! is volt egy lasabb motor szvsz KALIO egy szánalom
  • robotnyk
    #318
    :DDDDD hogy lehet valakit a második helyre segíteni időmérőn? segített neki húzni a gázt?
  • Istencsászár
    #317
    hmm,hmm,hmm........
  • JGTC
    #316
    A KTM ügy (érdemes elolvasni)
  • Istencsászár
    #315
    szánalmas szar ez a KTM és Kalio mégjobban hangoztassák hogy előre levannak zsirozva a racék hogy kinyerhet... egész világ rajtuk röhög nemviszik észre
  • JGTC
    #314
    nyerjan a jobb és kész Mindannyian tudjuk ki volt a jobb ENNYI
  • PetruZ
    #313
    "Kallio a finn Mtv3 nevű internetes portálnak adott nyilatkozatában elmondta, hogy nem számított ilyen durva "trükkre" Talmácsi részéről. Állítása szerint Harald Bartol csapatfőnök a verseny előtt azt mondta neki, hogy semmi kockázatot ne vállaljon fel, ha az utolsó körökben csak valamelyik csapattársa van mögötte, tőlük ugyanis nem kell félnie."
    [...]
    "A pontversenyben élre ugrott pilóta szerint ezzel vége lett a barátságuknak és együttműködésüknek, mivel ő az időmérő edzésen második helyre segítette a magyart, akitől ezek után nem várta ezt, ráadásul így a KTM istálló is nevetség tárgyává vált."
    Teljes cikk
  • mosoporr
    #312
    Hát lol
    nem láttam a futamot mert Talmát már elkönyveltem örök másodiknak,
    de ha Talma igy döntött ami nagyon helyes akkor a maradék 3 futamra
    Talmás polot huzok :)
    a motorját meg remélem nem merik elbaszni
  • JGTC
    #311
    Most néztem meg videóról: És hát szerintem nagyon rendben volt ez az egész így ahogy volt!!! Egy IGAZI VERSENYZŐTŐL Talmától nem lehet elvárni azt, hogy versenyen végig totyogjon a Kalio mögött, aztán a végén meg mosojogva beterelgesse a célba a Bartol kiskedvencét. Az pedig nem is lehet vitás, hogy ha Talma akarta volna több másodpercre otthagyhatta volna a finnt hiszen nem volt a pályán olyan pont ahol lasabb lett volna. EZ AZ Ő NAPJA VOLT!!!!
    Azzal én is egyetértek, hogy Talmának mostmár nem lesz olyan motorja a hátralevő versenyeken mint a tegnapi.

    Ja és még valami: Ha valami nagyobb gongd lesz a csapaton belül akkor nem valószínű, hogy Gábort nem keresnék meg más jobb csapatok akár 250-ből is!!!!!!!!



  • PetruZ
    #310
    Szerintem nem lesz annyira végzetes következménye a dolognak. Dúlnak-fúlnak még egy kicsit, esetleg vhogyan megbüntetik fű alatt, de akárhogyis nézzük, már csak három futam van hátra, jövőre megszűnik a "két dudás egy csárdában" helyzet is, mert Talma egy kategóriával feljebb lép, és ott meg úgy néz ki, egyedül lesz, hiszen a West-et kirúgták (ezt olvastam vhol). Így a 125-ben nyugodtan kiskirálykodhat Kallio (és szegény Simon lesz a "vízhordója", ha tudja tartani a lépést, bár lehet, hogy ő is vérszemet kap :) ), a 250-ben meg Talma, és szent a béke. A legmagasabb kategóriából egyébként is kivonul a KTM, tehát oda tudnak figyelni a két másik csoportra.
  • Istencsászár
    #309
    "Tudja, én egyszerű ember vagyok, de nem szeretek második számú lenni. Voltam már eleget második. Így döntöttem, és vállalom a következményeket." Ezekután érdekeslesz milesz a csapattal merha ilyen faszok vannak ott akkor Talma sem fogja magát jólérezni..
  • Dave000
    #308
    Teljesen igaza van Talmának, sztem, sajnos a nagyfőnökök szerint nem az a lényege a versenynek, hogy ki a jobb, hanem hogy hogy tudnak több pénzt húzni, tisztára mint az F1... szánalmas
  • Pontius #307
    Talmácsi Gábor megszerezte pályafutása harmadik világbajnoki futamgyőzelmét, mégsem ugrálhat örömében, mert a KTM megharagudott rá, amiért nem hagyta nyerni csapattársát, Kalliót. A magyar azt mondja, ő csak a szerződésében foglaltakat teljesítette: a tőle telhető legjobban motorozott.

    - Gratulálok! Parádés előzés volt!
    - Köszönöm, igyekeztem. A KTM tökéletes motort adott, sokkal gyorsabb voltam, mint Kallio. Még reggel is állítottunk a motoromon, nagy volt a szél és koszos a pálya, megpróbáltuk megtalálni az optimális megoldást.

    - A rajt után úgy tűnt, simán elmentek Kallióval.
    - Én is így éreztem. Keményebb gumit választottam, mint ő, és jó választás volt, mert a gépem végig hibátlanul működött. Gyorsabb volt, mint az övé. Nem azt mondom, hogy motorerőben, mert az egyenesekben nem tudtam megelőzni, de a beállításokat valószínűleg az én gépemnél találták el jobban, mert a kanyarokban folyamatosan jobb voltam nála.

    - Utóbb kiderült, hogy az egyenesben is.
    - No igen, bár én azt hittem, hogy van még egy kör hátra. Ki akartam próbálni, meg tudom-e fogni, úgy kalkuláltam, ha nem sikerül, akkor megpróbáltam volna az utolsó kör valamelyik kanyarjában magam mögé utasítani. Aztán kiderült, hogy az volt a verseny vége - meglepődtem, amikor megláttam a kockás zászlót, mivel a táblán azt mutatták, még egy kör hátravan.

    - Ki kellene ugrania a bőréből örömében egy ilyen siker után, mégis szomorú a hangja.
    - A csapat nagyon megharagudott rám amiatt, hogy nem hagytam nyerni Kalliót.

    - Ez volt az utasítás?
    - Igazából nem, hanem azt kérték tőlem, hogy ha Lüthi és Kallio küzd előttem egymással, akkor ne előzzem meg a csapattársamat. De ez egészen más helyzet volt, Lüthinek se híre, se hamva, csak ketten voltunk elöl. Nem értem, miért kellett ennek az egésznek a nyilvánosság előtt zajlania. Hallom, hogy különböző internetes oldalakon már azt írták, hogy hülye vagyok. De miért? Azért, mert nyertem? Az van a szerződésemben, hogy a tőlem telhető legjobbat kell nyújtanom. Én azt tettem.

    - Arról nem beszélve, hogy az ön harmadik helye sem biztos, azért is minden versenyen tennie kell, hogy meglegyen.
    - Szerintem is. Ha elveszem a gázt a végén, abból még nagyobb balhé lett volna, mert mindenki látta, hogy gyorsabb vagyok. Tudja, én egyszerű ember vagyok, de nem szeretek második számú lenni. Voltam már eleget második. Így döntöttem, és vállalom a következményeket.

    - Milyen következménye lehet ennek?
    - Nem tudom, de lelkileg megvisel az ügy, még szerencse, hogy a verseny után hivatalos voltam a katari magyar nagykövetségre, ahol szeretettel halmoztak el. Nagyon kellett ez, főleg azután, hogy a csapatom olyan furán viselkedett.

    - Nem ünnepelték önfeledten, az biztos.
    - Pedig ennek a győzelemnek örülni kellene, és nem csupán nekem, hanem a KTM-nek is, mert ha nem örülünk, akkor vége a világnak, akkor minek sportolunk?! Tudja, én éjjel-nappal gyakorolok a jó eredmény érdekében, a motorozásra tettem fel az életem, nehogy már ezután el kelljen vennem a gázt! Még van három futam, és a végén dupla győzelmet is arathat a KTM. Én még mindig készen állok, hogy segítsek Kalliónak a vébécím megnyerésében, de nem úgy, hogy elengedem, hanem hogy Lüthivel szemben mellette állok.
  • Dave000
    #306
    Engem csak az idegesít, hogy a Kalliot támogatják, mintha ő lenne a nagy sztár, pedig, ha nincs az a két potya győzelme (amikor lefújták a versenyt), akkor köze se lenne a vb. 1. helyéhez. egy kis lofaszjoska akinek szerencséje volt és úgy állítják be, hogy mindenki hajoljon meg előtte, gusztustalan...
  • Gregorius
    #305
    Kíváncsi vagyok, mikor jön az első tökös lépés, hogy csapatonként egy versenyző. Lassan már ott tartunk, hogy ez kell.
  • bigapó
    #304
    valahogy eltaláltad a lényeget:) ilyen nincs a 21.században!

    Még emlékszem olyan versenyre(nem feltétlenül motor), ahol az egyébként csapattárs emberkék képesek voltak ölre menni a pályán (és esetleg azon kívül is), hogy Ők legyenek az elsők, ezáltal akár Félistenek:)) Ennek persze megvan az a hátulütője, hogy esetleg mindketten kieshetnek a versenyből, de ez nem érdekelte őket, hiszen lehet ezt ügyesen is csinálni. Mondom ez lehet pozitív és negatív is. Ma akár az is lehet, hogy emiatt kirúgnak versenyzőket. Azért, mert esetleg szeretne versenyezni, akár a saját csapattársával is.
    Valljuk be, ki szeret 2. lenni, ha lehet 1. is? :)) Tudom, hogy ez nem egy Olimpia (bár nekik az is lehet), de emlékeztek, hogy ki lett 3 versennyel korábban a 2.? Ha igen akkor grat, de az 1. mindenkinek hamarabb jut eszébe gondolom. Ez mindenhol így van, ezek a fiúk ezért vannak fizetve (ahogy Talma is mondta, kihozni a maximumot magából). Az viszont elég frusztráló lehet, ha valaki sorozatosan csak azért kell, hogy 2. legyen, mert a csapattárs jobban áll. Ráadásul neki ugye most jó pár verseny óta még szerencséje sem volt, persze, hogy hajtotta a vére:)
    Na, kicsit sokra sikerült és teljesen el sem tudtam magyarázni, hogy most mit gondolok az esetről, átgondolva mindkét oldal álláspontját. Az biztos, hogy egyénileg óriásit alkotott Talma, de egyben nehéz helyzetbe hozta a csapatot és a társát, hiszen gyakorlatilag sajnos nincs abban a helyzetben, hogy akár megnyerhetné a VB-t, csak olyan óriási szerencsével, ami nagyon ritkán adatik meg. a társa viszont igen. rossz döntést hozott, aminek vállalnia kell minden következményét.

    Az viszont érdekelne, hogy ha neki tényleg volt egy már aláírt szerződése, akkor azt csak úgy fel lehet-e rúgni? nem hiszem, hogy a menedzsere olyan ostoba lenne, hogy nem írt apróbetűs részt erre az esetre:))
  • Gregorius
    #303
    Ááá, jó dolgukba nem tudják, hogy mire élvezzenek. Kívánom nekik, hogy kapjanak Talma helyett valakit, aki beáll a sorba, és Talmát meg nem féltem, ha nem kerül a KTM-hez, akkor sem.
  • Istencsászár
    #302
    csak aztnemértem egyéni azé aki a legjobb de ugylátom több szériában is az kapja aki nem a legjobb... persze lehetnek technikai hibák de akkoris mivan mennyen azt gyürje le a népet ha ő akar a legjobblenni nepedig rugdossák előre hogy mennymá te gyökér azt a végén világbajnok lesz nevetséges.. A csapat teljesitményét a konstruktőri határozza meg nem az egyéni lásd F1... szóval nemtud a KTM mit rinyál ők a legjobb csapat megnyerték már az idei vbt ha kilehet mondani azmeghogy ki a legjobb a sportágban hadne az okos emberek döntsék L majd a fiuk a pályán.... innentől kezdve én csak Talmának drukkolok Ktm és Kalio elmehet melegebb éghajlatra.. azér 1 kis örömöt vagy dicséretet elvárt volna az ember a csapatfőnök nyilatkozatából mintha olyan nagy bűn lenne ez hogy 2ős győzelmet arattak..
  • Gregorius
    #301
    Ugye-ugye hogy haza lehet vágni egy versenyt egy ilyen barom eligazítással? Egy biztos, utolsó futam volt, amit megnéztem. Ezt is csak azért néztem meg, mert a múltkor olyan jó futamot láttam, ahol Talma felküzdötte magát a 9dik helyről 1sőre. És mondtam, milyen izgalmas ez a motoGP az F1-hez képest. Majd rászoktatom magam. Eddig tartott a lelkesedés.
    Mindegy, nem kell egyformának lennünk, engem ez irritál, úgyhogy ez van.
  • Gregorius
    #300
    Már hogyne látnánk a lényeget, csak nem erről kéne szólnia az egésznek. Megérteni valamit, és elfogadni nem ugyanaz. Ez vérlázító és kész. A F1-ben is az volt. Nem vagyok semmilyen drukker, és nem érdekel, hogy kihez miért jönnek a szponzorok. Ha valaki keresztbe tesz annak, hogy egy jó meccset lássak, az részemről elmehet a balfenéken. És tőlem Talma lehetne üzbég is, akkor is undorító lenne. És tőlem Talmát a trónról is letaszíthatná egy ilyen előzéssel Kallio, ha meg tudja csinálni. Ha pedig nem tudja, ne akarjon már nekem világbajnok lenni. ÉS ha egy csapat ilyen undorító, az se akarjon. Sőt, ha Talma bevállalja, hogy ha törik, ha szakad Kallio-t a mennybe viszi a saját vállán, na akkor fogom én elkapcsolni a tv-t, és nem nézem többet, ahogy megy. Ne vicceljünk már!
  • Gregorius
    #299
    És mennyit ért, és milyen undorító volt.
  • Gregorius
    #298
    Hát nem azt hittem pont erről papoltam eddig.
  • LiPTON
    #297
    megvan a véleményem most a KTM-ről. nem értem, hogy tehetik + azt, hogy megmondják a pilótának, hogy TE nem nyerhetsz, mert a csapattársadnak nagyobb az esélye a pontok alapján a Világbajnokságban! ez 1 nagyon szemét húzás! nem az a lényeg, hogy mindig a jobb győz?! jah, bocsi... ilyen már nincs a XXI. században

    ezt üzenem a KTM fejeseinek:
  • GAthersw
    #296
    Versenyezzen úgy, hogy elég legyen neki ez a 2 pont is és akkor nincs gond...
  • Istencsászár
    #295
    JULIAN SIMON #60 - Világbajnokság: 7./115 pont
    "Jól rajtoltam és Mika és Gábor mögött voltam az első körben, amikor megpróbáltam megelőzni Gábort összeértünk és egy kicsit szélesen mentem, így vesztettem némi időt. Visszaestem a fő üldözőcsoportba, ahol hat versenyző küzdött és sok volt az előzés. Nem vagyok túl elégedett a nyolcadik hellyel, de a motor jó volt és remélem jobb leszek a következő versenyen."

    HARALD BARTOL - Csapatvezető
    "Nem vagyok teljesen elégedett. Nem volt túl okos manőver Gáboré, ez még sokat számíthat a világbajnokságban a szezon végén. A verseny előtt beszéltem Gáborral és Juliannal és tisztáztuk, hogy az élen vannak Mikával, akkor úgy kell versenyezniük, hogy támogassák Mikát a bajnokságban, de nem ez történt Gábor esetében."
  • Istencsászár
    #294
    TALMÁCSI GÁBOR #14 - 1. helyezett - Világbajnokság: 3./156 pont
    "A probléma az volt, hogy nem tudtam, hogy az már az utolsó kör, az én táblámon jól volt jelezve, de a főtáblán, a céltornyon rosszul, azt hittem még van egy kör. Versenyző vagyok, közel voltam az első helyhez és volt szélárnyékom és egy kicsit gyorsabb voltam az egyenesben és olyan gyorsan elhúztam a kockás zászlónál, hogy nem is tudatosult bennem, hogy vége van. A verseny során a gumiteljesítményem esett és Mika egy kicsit gyorsabb sebességen volt, mint én, és még mindig jó esélye van megnyerni a világbajnokságot."

    MIKA KALLIO #36 - 2. helyezett - Világbajnokság: 1./201 pont
    "Nagyon mérges vagyok, ez egy ostoba húzás volt Gábortól. Az utolsó körben tudtam, hogy mögöttem van, ahogy az egész verseny alatt, de nem hajtottam túlságosan, mert tudtam, hogy bejöhet a második helyen, és nem vállalhattuk a baleset kockázatát. De 10 méterrel a cél előtt megelőzött. Ez öt pontomba került a világbajnokságban. Most már a jövőre gondolok és arra, hogy mi lehetséges az utolsó három versenyen."
  • Istencsászár
    #293
    "Achhhhh, Gaborino eine katastrophie, keine grösse sieg für Mika, ajjajajjjj"

    "Talmas contract with KTM will be closed. His next bike will be a scooter"
  • PetruZ
    #292
    További nyilatkozatok itt.
  • DJ Bee18
    #291
    Tudom én is, és mások is hogy van csapatsorrend, épp ezt mondtam, de mi attól had szidjuk már ezt az egész rendszert, mert megöli a versenyt, és ez nincs jól. A Ferrarit is szidták ezért évekig, had szidjuk már a KTM-et is. :D
  • PetruZ
    #290
    A futamot nem láttam, de olvastam a "balhét", és felnéztem az eurosport.com-ra is, hogy elolvassam a webes közvetítést. Érdemes elolvasni, itt van (18/18, és attól felfelé). Csak kettőt idéznék: "I think that we can safely say that Talmacsi won't be racing for KTM next season after that fiasco!", valamint "We at Eurosport are not buying Talmacsi's excuse. Even he said that he saw the one lap to go board, which was on the penultimate lap!".

    Részemről Pontius #283-mas hozzászólásával értek egyet.
  • bigapó
    #289
    igen, ebben igazad van. "eléggé" le van ahhoz maradva, hogy ne Ő legyen a kedvezményezett (sajnos). Elkapta a versenyláz, biztos azért nem figyelt oda a versenyen és előtte az eligazításon:)))
  • Pontius #288
    A KTM MAGASÍVBEN leszarja, hogy melyik versenyzője nyer...
    KTM részéről az a nemmindegy, hogy az esélytelenebb elveszi a pontokat az esélyesebbtől, és ezzel veszélybe sodorja a végső győzelmet.
    Ha Talma lenne az esélyesebb a VB címre akkor ő lenne a kedvezményezett és az ő győzelmének érdekében rendelődne alá az egész csapat, de mivel -45 pont hátrányban van, érthető a KTM és Kallio felháborodása...

    Tegyük fel, hogy ha az utolsó versenyen már csak Talma és Kallio lessz esélyes a végső győzelemre (mert mittudom én, Luthi 2x borult és az utolsó versenyen nem tud rajthoz állni) akkor a KTM még magasabb ívben lefogja szarni, hogy ki nyeri meg.
    Viszont 3 versennyel a vége elött nagyon nem mind1... Főleg, hogy igy most csak +2pont az előny.
    Ha Ausztráliában Luthi nyer és Kallio a 2ik lessz akkor Luthi visszaveszi a VB-t 3 pontal.
    Na ez a nem mind1...
  • Istencsászár
    #287
    én azt látom hogy sokszor nem az nyer aki a leggyorsabb és a legjobb és ezzel van a gond... ha talma nem bénázottvolna ennyit előző futamokon és a mocija sem szarakszik és ha Kalio nemmákolja be azt a 2 győzelmet sztem Talma simán vezetné a vbt de nincs ha sajna...