1926
  • tep
    #1566
    szerencsét hozott neki a 13-as
  • tep
    #1565
    ÚÚÚristeeen , mekkora győzelem!!!
  • REALista
    #1564
    Megvaaaaaaaaaaan!Mekkorát ment már Talma a végén.Nagyon szép győzelem!!!!!
  • Landren
    #1563
    Talmácsi Gábor szombaton a 13. helyről rajtolhat Assenben

    Talmácsi Gábor pénteken félig esős, félig száraz körülmények között nem tudott javítani csütörtöki pozícióján, így csak a 13. helyről kezdheti meg szombaton a 125 köbcentisek küzdelmét a Holland Nagydíjat. Az élről az olasz Simone Corsi startolhat.

    Talmácsi Gábor csütörtökön nem igazán szerepelt jól, jelentős gondok voltak a motorjával, és még fel is tartották a gyors körében. Péntek reggel eső fogadta a versenyzőket, azonban ez kedvezett a magyar világbajnoknak, aki harmadik lett a délelőtti szabadedzésen.

    A délutáni időmérő félig nedves, félig száraz körülmények között zajlott. Simone Corsi remekelt, a tréning végéig meg tudta őrizni vezető pozícióját.

    A vb éllovasa, Mike Di Meglio a délelőtti eredményén javítani tudott, Talma azonban délután 10 perccel a vége előtt még mindig a 13. helyen állt, és ez már később sem változott.

    Sergio Gadea sem villogott a száraz pályán, igaz, jobb pozícióban volt, mint világbajnokunk, mert a 9. hely környékén tudta tartani Apriliáját.

    Nyilvánvaló, hogy az Aspar csapat gondokkal küszködik, de remélhetőleg szombatig még javítani tud a beállításokon és jól fog szerepelni a holland pályán.

    Ha a futam napján is esni fog, akkor a csapat esélyes a dobogóra a délelőtti esős időben elért eredmények alapján, de ha nem, akkor bizony problémáik lehetnek.

    HOLLAND NAGYDÍJ
    125 KCM, AZ IDŐMÉRŐ EDZÉS VÉGEREDMÉNYE
    1. S. CORSI olasz APRILIA 1'45"533
    2. B. SMITH brit APRILIA 1'45"873
    3. J. OLIVE spanyol DERBI 1'45"896
    4. M. DI MEGLIO francia DERBI 1'45"897
    5. S. CORTESE APRILIA olasz 1'45"935
    6. S. REDDING APRILIA brit 1'46"028
    7. R. DE ROSA KTM spanyol 1'46"105
    8. N. TEROL APRILIA spanyol 1'46"139
    9. S. GADEA APRILIA spanyol 1'46"318
    10. S. BRADL APRILIA német 1'46"329
    13. TALMÁCSI GÁBOR APRILIA magyar 1'46"532
  • Landren
    #1562
    Talmácsi Gábor csak a 13. helyen végzett az első időmérő edzésen

    Talmácsi Gábor csak a 13. legjobb időt motorozta Assenben, a Holland Nagydíj első időmérő edzésén a 125 kcm-es kategóriában. A délelőtti szabadedzésen Sergio Gadea, Talma csapattársa volt a leggyorsabb, de kora délután ő is csupán a kilencedik helyen zárt. Az időmérőt Simone Corsi nyerte meg.


    Talmácsi Gábor számára a legutóbbi, Brit Nagydíj szörnyen sikerült, a magyar versenyző Doningtonban elesett a motorjával és feladni kényszerült a küzdelmet. Mint később kiderült, a motor beállításaival voltak gondok.

    „Van egy bizonyos geometriai beállítás, amelytől ha eltérünk, kitör a káosz, ezért úgy egyeztünk meg, hogy a vázgeometrián ezentúl nem változtatunk, csak a futóművön. Aztán ami lesz belőle, úgy versenyzek, és kész. Ez a hétvége az új elméletünk főpróbája, és bevallom, már nagyon várom” – jelentette ki bizakodóan a magyar pilóta.

    Egyelőre úgy tűnik, hogy most sem sikerült megtalálni a megfelelő beállításokat: Talmácsinak már a délelőtti szabadedzés sem ment jól, amikor a 10. helyen végzett, közel egy másodperccel lemaradva csapattársa, Sergio Gadea mögött, aki akkor a leggyorsabbnak bizonyult.

    Ennél is gyengébben sikerült Talmának kora délután a Holland Nagydíj első időmérő edzése: a magyar motoros csak a 13. pozícióban zárt. A csapattársnak, Sergio Gadeának sem volt sok oka örülni, ő a kilencedik lett.

    A rajtsorrend élén egyelőre Simone Corsi áll, akinek 1:45.533 perces idejénél eddig nem akadt jobb. Talma néhány tizedet javított a szabadedzésen elért eredményén, de így is egy másodperccel elmaradt Corsitól.

    HOLLAND NAGYDÍJ
    125 KCM, ELSŐ IDŐMÉRŐ EDZÉS
    1 Simone CORSI Jack & Jones WRB 1'45.533
    2 Bradley SMITH Polaris World 1'45.873 0.340
    3 Joan OLIVE Belson Derbi 1'45.896 0.363
    4 Mike DI MEGLIO Ajo Motorsport 1'45.897 0.364
    5 Sandro CORTESE Emmi-Caffe Latte 1'45.935 0.402
    6 Scott REDDING Blusens Aprilia Junior 1'46.028 0.495
    7 Raffaele DE ROSA Onde 2000 KTM 1'46.105 0.572
    8 Nicolas TEROL Jack & Jones WRB 1'46.139 0.606
    9 Sergio GADEA Bancaja Aspar Team 1'46.318 0.785
    10 Stefan BRADL Grizzly Gas Kiefer Racing 1'46.329 0.796
    11 Randy KRUMMENACHER Red Bull KTM 125 1'46.396 0.863
    12 Dominique AEGERTER Ajo Motorsport 1'46.444 0.911
    13 TALMÁCSI Gábor Bancaja Aspar Team 1'46.532 0.999
    14 Stefano BIANCO S3+ WTR San Marino Team 1'46.554 1.021
    15 Esteve RABAT Repsol KTM 125cc 1'46.700 1.167
  • JGTC
    #1561
    van egy olyan érzésem, h 250-ben az első idénye jobb lesz mint az idei éve
  • modellmaker
    #1560
    Aha.. =/
  • Landren
    #1559
    Hát, valamire fogni kell, de ez így elég érdekesen hangzik.
  • Landren
    #1558
    Talmácsi Gábor reakciója a futam után:

    Talmácsi Gábor a futam után elmondta a Nemzeti Sportnak, hogy elesett, ezért kellett feladnia a versenyt.

    „Már a bemelegítésnél nagyon könnyű volt a motor eleje, a nagyon erős szél miatt nem voltak megfelelőek a beállítások, így szinte vezethetetlen volt. A rajtnál is éreztem ezt, ezért hátrébb csúsztam. Az első kör elején mintha javult volna, így merészebben húztam a gázt. Sikerült megelőzni Koyamát, de a négyes kanyarban kifújta a szél alólam a motort. Nem gondoltam volna, hogy egyik pillanatról a másikra így megváltozhat a motor viselkedése... Úgy érzem, nem hibázott senki. Sajnálom, ami történt. Elemezzük az adatokat, és a csapat már az asseni futamra készül…”
  • mEkLaU
    #1557
    Di Megliot annyira ne vegyuk ide, o meglehetosen stabil iden
  • desigo
    #1556
    hát ez sajna elúszott :/
  • ddt500
    #1555
    Elesni biztos elesett de nem tudom miért mert azt nem mutatták. Az a legrosszabb az egészben, hogy idén bőven első helyen állna ha mindig a 3-ik helyen ér célba. Olyan körbeverések vannak, hogy egy állandó jó (de nem kiváló) teljesítmény kifizetődőbb mint folyton megpróbálni nyerni.
  • Lteebee
    #1554
    Jójó, de mi is történt vele?
  • Landren
    #1553
    Sajnos az év már korábban elment szerintem. Ahogy elnézem a mezőnyt, meg a fiatalokat, örülhetünk majd ha lesz egyáltalán első valahol. Igaz, hogy rosszul indult a technika is alatta, de tavaly összesen nem hibázott ennyit, mint eddig idén. De a legnagyobb probléma továbbra is az, hogy a 125-ősök közt megy. Már rég nem ott a helye.
  • JGTC
    #1552
    ezzel már tuti elment ez az év ... :(
  • DJ BP
    #1551
    Nincs jobb szó, ezt most elszúrta... 2. helyről 10., ilyen szinten ez nem elfogadható, aztán ki is esik
  • Lteebee
    #1550
    Francba!
  • Szabi84
    #1549
    Hát ez nemigaz
  • desigo
    #1548
    na ez már jó eredmény !

    hajrá-hajrá
  • Landren
    #1547
    jól jönne már egy 1. hely az biztos
  • tep
    #1546
    nah , második helyről rajtol holnap......meg kell nyerni!
  • mEkLaU
    #1545
    Jezus...
  • modellmaker
    #1544
    ehh...
  • desigo
    #1543
    Hatalmas felháborodás! Bojkott fenyegeti Talmácsi Gábort?

    A konfliktus oka, hogy a sportoló már csak pénzért nyilatkozik, a nyilatkozatait pedig menedzsere írja és ellenőrzi.
  • katakpult
    #1542
    valóban volt már...

    de azért nem rossz :D
  • desigo
    #1541
    volt már...
    reklám
  • Halassboy
    #1540
    Üdv!
    Egy jo kis Talma videó még régebbről---> hasít
  • DJ BP
    #1539
    Di Meglio elég stabil...
  • JGTC
    #1538
    sztem sem olyan vészes még a helyzet, ha tudja hozni ezt a teljesítményt akkor nem lesz gond és feljön, a többiek nagyon bizonytalanok, egyszer fent egyszer lent
  • Kit--Kat
    #1537
    Teljes mértékben egyetértek!
  • bigapó
    #1536
    még egyszer mondom, technikai sport. tavaly jó pár alkalom adódott mikor pár ponttal nyert az aktuális világbajnok, nem kell messzire mennünk, lásd 125 vagy éppenséggel mondhatnám a formula-1-et is, ki adott volna egy lyukas garast is, hogy Raikönnen nyer? Én, mert Én neki szurkoltam:))

    szóval fel a fejjel és mindenki minden versenyen szurkoljon ezerrel, hátha az is segít...
  • modellmaker
    #1535
    Gratulálok. :|
  • mEkLaU
    #1534
    En nem Gabort temetem, nem latom az atuto erot a csapatban, a masik tenyezo pedig, hogy nem tartom eselyesnek h Di Meglio, vagy iden meg Corsit is ideveve, felelotlen hibakat kovetnenek el, valamint ha jonne meg egy ket gyozelem, nem igazan tudom elkepzelni Di Megliot meg Corsit 3 helynel lejjebb! De ne legyen igazam :) En ezt tavaly tudtam, ezert mondtam, hogy ott akkor meg kell nyerni a VB-t! Hala a jo egnek hogy igy lett
  • DJ BP
    #1533
    de itt a 125-ben sztem az 47 pont elég sok, tekintve milyen nüanszok döntenek, itt nem szoktak sorban nyerni...
  • bigapó
    #1532
    motorsportban (és általában technikai sportokban) ilyet kijelenteni badarság. nagyon sok van még hátra és az év végéig nagyon sok minden történhet minden csapatnál. ugyanúgy el lehet "szarni" egy jó beállítást a Derbi-knél, mint ahogy meg lehet találni egy jót az Aspar-nál.

    szóval nem kell temetni még Gábort, fő az optimizmus, ahogy Favaro is mondaná:))
  • DJ BP
    #1531
    a vb cím már elúszott, hacsak hirtelen nem raknak olyan motort alá, mint amivel 2 éve Bautista alázott, ennek esélye 0...
    De ez az Aspar sara, nem Talmáé
  • Szabi84
    #1530
    na ez jól jött ki, azért jó lett volna megcsípni a 2. helyet
  • mEkLaU
    #1529
    Engem azert bosszant, hogy ma ennyire gyenge volt a motorja...egyszer tudott kb elozni szelarnyekbol, sokkal gyorsabbak voltak a Derbik...Most mar jo lenne egy gyozelem! 47 pont a hatranya....sok az
  • DJ BP
    #1528
    hatalmas respect, kihozta a 110%-ot, ezzel a motorral ember ennél jobbat nem hozhat ki, gyakorlatilag az élboly leglassabbja egyenesben... Asparosok magukba nézhetnek
  • desigo
    #1527
    szép meccs volt
    gratula a dobogóhoz