32
  • Gade
    #32
    Hát én ehez csak az tudom hozáfüzni hogy kár.
  • HUmanEmber41st
    #31
    Jah meg még csempézni is kell, vakolni stb...jobban járnak, ha visznek magukkal 1 kőmívest is ...:)
  • [NST]Cifu
    #30
    Ahhoz meg kellett volna győzni a NASA-t, hogy segítsenek. A NASA pedig rengeteg kérést kap, és azért lássuk be, hogy nem jótékonysági szervezet, nyilvánvalóan csak azzal fog foglalkozni, amelyel valóban érdemes. Ráadásul az űrsikló személyzetének elég sok munkája lesz az ISS fedélzetén, plusz még bepaszírozni a munkarendbe egy műhold indítását nem kis dolog. Ráadásul figyelembe kell venni annak lehetőségét, hogy esetleg ha valamiért elszabadul a műhold, akkor az veszélyt jelenthet az űrállomásra.
  • Caro
    #29
    Ilyen kis terhet az űrsikló könnyen elbírt volna. Ha minden igaz nemsokára megy is fel.
    És akkor simán az ISS-ről lehetett volna biztonságosan indítani.
  • [NST]Cifu
    #28
    Egy-egy űrsikló missziót évekkel előre szoktak megtervezni, és figyelembe véve, hogy az STS-107 katasztrófája óta egy STS misszió sem volt, nyilvánvaló, hogy még egy kicsit csúszni fog a kisérlet megismétlése.

    Amúgy a Cosmos-1-nél semmit sem adtak fel, sőt, ez már a második indítási kisérlet volt, az első 2001-ben szintén kudarcal végződött (nem vált le az utolsó fokozatról a szonda).
  • [NST]Cifu
    #27
    Miután a Volna alapját képező R-29-es rakéták már 30 éve vannak rendszerben, és kiöregednek, az oroszok menetrend szerint puffogtatják el őket hadgyakorlatokon (természetesen a robbanófejek helyére súlymakettek kerülnek). 2004-ben 6db R-29-est lőttek ki hadgyakorlat keretében, ebből egy rakéta vallott kudarcot (a fellövés utáni 98-dik másodpercben meghibásodott), és két indítást kellett elhalasztani a tengeralattjárók fedélzeti berendezéseinek meghibásodása miatt.

    Figyelembe véve, hogy a rakéták egyes esetekben már 10 évvel túllépték az üzemidejüket, nem is olyan rossz arány...
  • Athlon64
    #26
    Azért az érdekes, hogy évekkel ezelött csináltak egy olyan kísérletet ami szerint egy hosszú vezetéket engedtek ki az űrsiklóból földkörüli pályán és ezen a vezetéken áram termelődött volna! Persze itt is bejött a prücök mert 50m után elakadt a csörlő és azután az egészről nem lehetet hallani!

    Szóval elég furcsa, hogy csak így feladják a dolgokat miután annyit készűltek?!
  • tomo
    #25
    es ezzekkel a a volna raketakkal tartottak a szovjetek rettegesben a vilagot?
    lehet hogy hamarabb szabadultunk volna toluk, ha nem ilyen hatasos a bloffjuk.
    pff
  • Wharyoo
    #24
    "Tök mindegy, hogy amerikai vagy orosz alkatrész, mindegyiken az áll, hogy Made in Taiwan" :)

    Kár érte, reméljük, hogy a következö majd sikeres lesz.
  • jeec
    #23
    ... de ezek a Volna-k legjobb esetben is 25 évesek, a legtöbbjük pedig egy tengeralattjáró fedélzetén töltötte el ezt az időt...

    Kikezdte őket a mélységi mámor. A Sea Launchról itt: http://space.com/missionlaunches/sfn_050623_zenit3sl.html
  • smv
    #22
    :( PEdig szurkoltam nekik, engem is érdekelt fullra, hogy na műkködni fog-e, vagy sem. Nem okolom a ruszkikat ezért, előfordul, amcsi cucc is romlott el nem is egyszer...
  • Kornan
    #21
    Kérhettek volna pénzt valaki aki milliomos biztos adott volna pár millát.Úgysem tudják mire költeni,ez jobb mintha ronda festményekre pazarolnák.
  • SuD
    #20
    lolololo
  • Caro
    #19
    Kár :(
    Megint egy külső probléma miatt nem sikerül egy kísérlet.
  • NEXUS6
    #18
    Csak nehogy a terrorristák kezébe kerüljön!
    ;)
  • kuncika
    #17
    Hát a píz kedves testvéreim a píz. Ha több pénzük lett volna szerencsétleneknek lehet hogy előbb lett volna kész az első Földi cirkáló

    Na jó az talán még odébb van.
  • pafi
    #16
    Ha az a volna nem volna, minden cosmos pályára állt volna...
  • lokko
    #15
    tényleg a pénzről van szó ... egyszerű gondolkodás: vagy lőnek egy megbízhatatlan rakétával, vagy nem lövik fel egyáltalán, mert nincs rá annyi pénz és nem is lesz, hogy valami jóbevált rendszerrel indítsák útra (pl: Ariane 5) és mivel a projekt késleltetése sem olcsó, és végül lehet hogy ennyi sem marad ... szal kockáztatták és nem nyertek ...
  • [NST]Cifu
    #14
    A Volna a legolcsóbb indítóeszköz, kb. 2-3 millió $-ért vihette fel a Cosmos-1-et. A következő lépcső mintegy 6 millió $-tól kezdődik, a Falcon I. hordozórakéta, amelynek az első fellövése pár hónap múlva várható...
  • trabant
    #13
    Esetleg lehetne vmi "made in china" petárdával is felküldeni...
  • trabant
    #12
    LOL. A ruszki űrtechnika az egyik legfejlettebb. Ha amcsi cuccot használtak volna mennyivel lenne jobb? Felrobbannna mint az űrsikló?
  • [NST]Cifu
    #11
    Nem az volt a baj, hogy orosz rakétát használtak, hanem az, hogy ezt a bizonyos orosz rakétát használták. A Zenyitek (most volt egy sikeres indítása Sea Launch-nak, az Intelsat Americas 8 műholdat állította pályára), Rokot-ok, stb. nagyszerűen elvannak, de ezek a Volna-k legjobb esetben is 25 évesek, a legtöbbjük pedig egy tengeralattjáró fedélzetén töltötte el ezt az időt...
  • Macc
    #10
    OFF: beszarok ezen a szmajlin:)))
  • Drawain
    #9
    Ahoz jót kellett gyorsulnia :)
  • Pharaoh
    #8
    Ez már a harmadik ilyen eset volt. Lassan tanulnak.
  • immovable
    #7
  • thomyka
    #6
    Az is meglehet, hogy nagyon is működött, és abban a pillanatban ahogy kiért az űrbe, erőre kapott és olyan sebbeséget ért el, hogy már rég a naprendszeren kívül jár. - ez egy fantáziadús hozzászólás volt, nem tudományos :)
  • Duzsuki
    #5
    Ja én is azt mondom hogy, nem orosz rakétával kellett volna kilőni a műholdat. De talán tanultak az esetből és a következő már nem így indul.
  • Lacc
    #4
    Kár érte :( Kiváncsi lettem volna rá, hogy tényleg működik-e a napvitorla.
  • Kis-Bob
    #3
    Korábban azt mondtam, hogy nincs azzal baj, h orosz rakétát hasznlnak. Fene egye meg! Tévedtem. Kár érte.
  • Falconer
    #2
    Kár, sok munka veszett így kárba
  • Sith
    #1
    fene... :(