11
  • Hege15
    #11
    Apám elég sok mindent vett már az ebay-en ( munkagépeket bobcat-eket ) és neki számlán ment a fizetés
  • Hege15
    #10
    Egyik ismerősöm egyszer aszondta hogy az ő lányának osztálytársának barátjának apja lesz valami fejes a MAGYAR EBAY-en. De már nem is nagyon emlékszem hogy hogy volt ?
  • Aramir
    #9
    De ha lehetővé teszik a PayPallal való pénzfogadást, akkor az már jó lenne. Itthonra ugyis a Vaterát használom :)
    De apróságoknál (max 2 kg-ig) nemvészes a külföldre való küldés, azt meg ugyis a vevő fizeti :)
    Nekem egyszer utaltak, azzal nemvolt gond, de pl az angolok jószerivel aztsem tudják, mi az az IBAN/BIC, amikor meg kp-t küldtek, a három alkalomból egy megjött, egy elkeveredett, egy meg kb egy hónap késéssel jött, mert a feladó kevés bélyeget tett rá :(
    Azóta nem próbálkoztam.
  • AtisH
    #8
    Az ebay megjelenése nem nagyon fog változtatni a fizetési módokon. Szerintem... Na meg ott lesz majd még a postaköltség, ami olcsóbb cuccoknál külföldre igen húzós.
  • Aramir
    #7
    Az a gond, hogy eladni nehezen tudok az eBayen, mert a PayPay még csak a napokban tette lehetővé a magyarországi regisztrálást, de azt is csak úgy, hogy csak fizetni lehet vele, pénzt kapni rá nem. A KP küldés, banki utalás, Western Union meg nemtúl népszerű, vagy mert drága, vagy rizikós.
  • FTeR
    #6
    azt értem, h nekik mér jó (ingyen munkát akarnak), de nekem mint _nem_ ebayes alkalmazottnak mér érné meg segíteni?
  • AtisH
    #5
    Valaki el tudná magyarázni normális érvekkel, hogy miért jó a programozóknak, hogy elérhetővé teszi az e-bay a forráskódot? Na és az e-bay ebből hogyan profitál?
  • AtisH
    #4
    Vannak online aukciós oldalak, de szerintem az ebay színrelépésével nem lesz látványosan nagyobb a forgalom. Talán a bizalmatlanság csökkenni fog.
  • blackgamer
    #3
    évek óta igérgetik, hogy lesz magyar eBay is, arról persze mindenki hallgat
  • Zedas
    #2
    Az ok nem ez, hanem az, hogy a gugli is ilyen jellegű szolgáltatást fog indítani és beszartak tőle. Most így próbálják a saját technológiájukat elterjeszteni.
  • FTeR
    #1
    nekem mint mezei programozónak mért is érné meg belnyúlni/fejleszteni az ebay-t, ezzel elősegítve annak profit szerzését?
    hameg gnu lett, akkor lassan megjelennek a kis ebayek?
    komolyan kérdezem.