175
Tanulást segítő gyógyszer
  • Bustom
    #175
    Ritalint ajánlani nem veszélytelen dolog! Epilepsziára szokták felírni, meg remegésre! Szóval aki teheti olvasson utána és kérje ki orvosa véleményét!

    Memolife a jó, vagy pedig szójalecitin!
  • drevil666
    #174
    Módszert nem csak szert tudok javallni: Ritalin
    (Az más kérdés Én pl nagyon kötözködős leszek tőle.
  • zebulon
    #173
    A nootropilnak van egy-két mellékhatása.Keressünk inkább modszereket arra,hogy az agyunkba több oxigént juttassunk. Én pl horkolok az orrsövényferdülésem miatt,így éjjel nem jutok elég oxigénhez. Ez rontja a memóriám,és a koncentálóképességem. Félek a műtéttől! nem tudom mit csináljak.
  • patiang
    #172
    A hideg meg direkt jó.
    A szenilisség pedig jön-jön.:)))
  • blackgamer
    #171
    mozgás jó ötlet, régebben futottam, megpróbálkozok vele újra, csak hideg van :(

    szeretnék már szenilis vénember lenni :)
  • patiang
    #170
    És ha már most ilyen szarságokkal tömöd Magad, mit fosz majd szedni öregkorodban, mikor szenilis leszel /lehetsz/.:))
  • patiang
    #169
    Én rájöttem arra, ha minél jobban /görcsösen/ akarok valamit, annál jobban nem megy.
    Matek: nem értem, nem értem, már azt hiszem szétdurran az agyam / pedig nem vagyok rossz belőle/, akkor abbahagyom, futok egyet stb. Majd leülök, és mintha gyertyát gyujtottak volna meg agyamban. Próbáld ki. Az agy is olyan, mint az izom. Elfárad.:))
  • sz4bolcs
    #168
    tanulj meg koncentrálni, tanulj összeszedettséget..
  • blackgamer
    #167
    szedek valami új csodaszert, igen drága, de teljesen becsavarodtam már tőle, 4-ig is fent vagyok, ha lefekszem nem tudok aludni, tanulás közben pedig a szokásos bambulás/ábrándozás és összpontosítás hiánya megmaradt

    valami olyan szer kellene amitől a koncentráció nőne, amitől lenne kedvem tanulni, mert egyszerűen nem jutok 1-ről a 2-re

    áááá kikészülök!
  • Kis-Bob
    #166
    Lusta vagyok visszaolvasni, hogy írta-e már valaki a Lecitint. Egyik tanárom ajánlotta. Dettó,mint ez a memolife: nem a tanulást segíti, hanem az agy és az idegrendszer megfelelő működését. A memóriám sokkal jobb. É legalább is úgy érzem. A tanulás meg amúgy az embertől függ, hogy mennyire megy.
  • blackgamer
    #165
    ilyet szedek már egy hete (Memolife)

    koncentrációban nem segít, de amit megtanulok jobban megmarad, amúgy valami halolaj kivonat is van bene
  • gregorius maxi
    #164
    Az Adkinson könyvben van sok dolog ilyesmiről...
    de hadd ne pötyögjem be :-)
  • gregorius maxi
    #163
    a szex is...
  • Liliomfa
    #162
    ehh.

    a mozgás amugy valóban sokat számít :)
  • palack
    #161
    Ez az úgy nevezett X-Wing (X-szárnyú űrhajó) elmélet (mondjuk lehetne A, Y, meg B-wing is, de az X hangzik a legjobban :-).

    Az életenergia alapvetően 3 részre osztható (persze mindenki annyira osztja amennyire akarja, de ez most az X-Wing elmélet, és ebben én önkényesen 3 részre osztom).

    Tehát:

    1. Pajzsenergia (védekezés)
    2. Fegyverenergia (támadás)
    3. Hajtoműenergia (mozgás)

    Eme 3 energiafajtát kell egyensúlyba hozni, hogy frankó legyen minden.

    A pajzsenergia, lényegében a kívülről passzínak tünő eseményeket takarja, úgy mint: gondolkodás, álmodás, meditáció
    A fegyverzetenergia a másokra (élőlényekre) valamivel ható eseményeket, úgy mint szex (nyammnyamm:-)), verekedés, hábórú.
    A hajtóműenergia az élettelen környezetre való ráhatást jelenti úgy mint sport, mozgás.

    Egy embernek az össz életenrgiája adott. Azt hogy milyen arányban konvertálja ezt a leírt 3 különböző energiafajtába, az nagy részt tőle függ.

    Pl. ha valaki keveset mozog és szexel, brutális mennyiségűt fog álmodni (feltéve hogy el tud aludni!!).
    Ha valaki sokat mozog, akkor kevesebb lesz mind a szexre mind az álmodásra jutó energia (viszont jól fog aludni).
    Ha sokat szexel akkor a mozgás, álmodás megint kevesebb lesz (az alvás viszont több!!) stb..
    A többit ki lehet találni.

    Tehát álmatlanság ellen a legjobb recept: szex és mozgás :-)) (nem New York)
  • Liliomfa
    #160
    de fárassz ha van kedved. hátha bealszok az elméleteden :DD
  • palack
    #159
    1: Nem tehetek róla sötétnek születtem :-)

    2: Van egy tippem, de inkább nem mondom :-)
  • palack
    #158
    Csak nem álmatlanságban szenvedsz?
    Erre is van egy elméletem, de most nincs kedvem titeket fárasztani vele :-)
  • Liliomfa
    #157
    vajon az álmatlanság milyen szinten van hatással a szinapszisokra? egyes memória képek egyértelműen törlődnek, de vajon a neuronok közti kapcsolat mennyire károsodik a rendszeres alváshiány következtében? és ez mennyiben hat ki egyes képességekre?

    ha tud vki lécci válaszoljon :))))
  • Maco13
    #156
    Lenin elvtárs mást is mondott
  • Liliomfa
    #155
    1. kérdés: Minek következtében érted el azt a sötétségi szintet ,hogy azt hiszd nem tudunk olyat kérdezni amire te ne tudnál válaszolni? :))))))))))

    2.kéréds: hova tűnik el folyton a távirányítóm meg a szájfényem? az őrületbe kergetnek...
  • palack
    #154
    Ahogy Lenin elvtérs mondta vala: Tanulni, tanulni, tanulni!

    Még szerencse, hogy rögtön láttam rajta, hogy egy loser. Így hát nem is tanultam semmit :-)

    Szerintem mégsem tudtok olyat kérdezni tőlem amire ne tudnék válaszolni :-)
  • blackgamer
    #153
    szeretni szeretem, csak nagyon kemény
    és amikor total felkészülten megírom a zh-t és két pont mégis hiányzik akkor tényleg nem tudom milyen gyógyszer/módszer segíthetne
  • Liliomfa
    #152
    műszaki suli. szereted? én is gondolkotam rajta de...
  • blackgamer
    #151
    előtte nincs idő,
    mivel műszaki suliba járok nem a magolás a legfőbb gondom
  • Liliomfa
    #150
    vizsgaidőszak UTÁN? nem inkább előtte kéne? amugy semit ne érnek. cask azoknak jó akik té yleg szelemileg visszamaradottak. figy ilyenek lesznek benne: olvasd el az anyagot , majd mond fel magadnak hangosan, beszélhecc a falnak is de a legjobb ha vki elenőrezi amit mondasz stb. nem leszel vele kisegítve :))
  • blackgamer
    #149
    egyetem kicsit több mint a középsulis lógás!

    #146: kinéztem egy-két könyvet vizsgaidőszak után megveszem valamelyiket...
  • Liliomfa
    #148
    azok akiknek kell. hogy aztán rá két hétre elfelejsenek mindent. az egész oktaztási rendszer egy nagy darab, na hadne mondjam ki mi.
  • palack
    #147
    Ki akar itt tanulni? :-)
  • blackgamer
    #146
    nézem a könyvesboltot, milliók könyv létezik ami megtanít tanulni, valaki tud esetleg ajánlani egyet, olvasot már ilyet?
  • gregorius maxi
    #145
    legalább őszintén sikítottak :-)
  • smity 8D
    #144
    mondtam én :DDD
  • palack
    #143
    Ja a fickó majdnem letámadta a nyelvvizsgabizottság hölgy tagjait (40-50 évesek voltak :-))
  • partotmos
    #142
    jajaja azé' mondom:)
  • smity 8D
    #141
    mér. ez atolómérő nekem nagyon teccett :DDDDDDDDDD
  • partotmos
    #140
    tolómérő.. lool, megint kapkodsz valamit fogadjunk :))
  • smity 8D
    #139
    nem hiszem ,hogy az agyban értágulatot aokoz. bár kitudja. az nem lenne negatív hatás hisz az öregedéssel úgy is értágítókat kell szedni ,hogy az agyi erek ne tömüjjenek el.

    máshol persze lehetnek értágító hatással :DDDDD
  • smity 8D
    #138
    ja :D vizsgán letámadod a 60 éves ügyelőnőt :DD
  • gregorius maxi
    #137
    vagy a fokozott sexuális aktivitásból következtettél "értágulatra" ?
    :-)

  • gregorius maxi
    #136
    hááát nem tudom, tördd fel a fejét annak aki sokáig használta és mérdd meg tolómérővel :-)

    tényleg nem tudom, ilyen jellegű változást nem hiszem hogy okozna, sejtbiológiai szinten hat, membránok, neurotranszmitterek ilyesmi...