15
  • Yeltzin
    #15
    gratulálok, digifotózásnál kész paradicsom lenne 30-40 megás fájlokkal megtölteni a kártyát....
  • Yfel
    #14
    Én még mindig a TIF-et részesítem előnyben...

    Y
  • greekboy
    #13
    Igen, igazad van. A gif a 8 bites ill. grayscale jpeg, de egyébként a jpeg nem 8 bites, ezt minden ovis tudja.
  • Emmegki
    #11
    A gif a 8 bites, nem?
  • Cat #10
    a cikk is ugyanezt irja, hogy nem volt képes -> nyilván azért nem tehette meg, mert jogi akadályai voltak, nem pedig azért mert bénák a piacvezető grafikus szoftver fejlesztői. Ez az utána következő mondatból egyértelműen kiderül.
  • LaPalma
    #9
    Ez a cikk baromságokat ír! Olvasd el a linket, amit alább beírtam #3. . mert nem igaz, hogy nem volt képes, csak jogi akadályok miatt nem tette bele...
  • Roli
    #8
    Csodás. Elviszem a fényképeimet a FDF-hez előhívatni és nem tudja majd a gépük megnyitni, mert ők is Adobe PhotoShopot használnak. Elegem van már a sok törvényes hülyeségből, semmit nem lehet szabadon csinálni, mert egyből megbüntethetnek! Pereljük be őket! Elveszik a tulajdonunkat, a SAJÁT fényképeinket!
    Még jó, hogy egy Mercury fényképezőm van az szerencsére ilyeneket nem tud :)
    Ezt nekik:
  • Hegyikecske
    #7
    Na ilyet se vennék.. NIkon ezt jól elszúrta pff...
    "a Nikon új digitális kamerája, a D2X a vele készített fotókat bizonyos mértékben kódolja, az Adobe pedig nem volt képes arra, hogy az így készült felvételek támogatását beépítse a Photoshopba." tehát dirrekt csinálták utálom mikor lekorlátoznak...
  • onimusha
    #6
    én már előre félek a NAGY formátumháborútól jaj jaj
  • TeDDyRuSh
    #5
    "egymáshoz" mondat vége!
  • TeDDyRuSh
    #4
    Egy valamit nem elfelejteni! A kiterjelsztés nem csupán egy 3 betűs, önmagában értelmetlen szócska,hanem a minőséget is jelöl(het)i. Ugyanis minőségre semmi köze sincs a RAW-nak és a "gagyi", 8 bites JPG-nek!
  • LaPalma
    #3
    egy kis érdekesség a RAW formátumhoz (többet ér, mint a fenti cikk):

    A nagy RAW tévedés
  • mrzed001
    #2
    "a D2X a vele készített fotókat bizonyos mértékben kódolja, az Adobe pedig nem volt képes arra, hogy az így készült felvételek támogatását beépítse a Photoshopba"

    "A jelenlegi szabályok .. tiltja a kódolt egyedi képformátumok feltörését."
    Magyarán a saját fotódat sem tudod abban editálni, amiben csak akarod, sőt, ha leszedsz egy feltörő progit, hogy átalakíthasd jpeg-be, akkor már megint bűnt követsz el.
    Hogy a f... van ez, már a sajátommal sem tehetem azt, amit akarok ????
  • Thrawn
    #1
    A RAW általában nem tömörítésmentes, viszont a tömörítése veszteségmentes.