102
  • Ladizlav
    #102
    Sziasztok! Olyan problémám van a tv-pvr kártyámmal, hogy miután a megfelelő szabványt (pal dk) kiválasztottam, a pvr plus program futtatásakor a következőt írja: A "0x0040370e" címen található utasítás a 0x01044e0c" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read".
    Nem tudom mit csináljak, kérlek benneteket segítsetek! Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Saddalim #101
    nekem egy winfast TV 2000 XP 3-asom van, és bele akartam nyomni már egy videkazilejátszót meg egy PS-t, van is rá marha jó dugó, mindent bekötöttem, de valami olyan irdatlan szar szoftver van hozzá (WinFast PVR) hogy az eszem eldobtam. A leírása használhatatlan. Se abban benne, se a program helpében, se a neten semmit nem írnak róla (talán ők is rájöttek valamire?), elérhetőségük nincs (kivéve a sanhgaji és a tokiói telefonszámaikat...). Van valakinek valami 5lete hogy hogyan lehet AV-IN-re állítani ezt az izét?
  • theremin
    #100
    Egy évig használtam egy 250-est, aztán elromlott az audio line-in bemenete...szerencsére a gari lejárta előtt 3 nappal. Marha lassan, öt hét alatt jött meg a cserecucc, de már csak 150-est gyártanak. Sem a 250-esen, sem a 150-esen nem müxik a teletext. Néhány nap kisérletezés (upgrade, reinstall) feladtam, mert nekem nem igazán kell, hiszen minden megtalálható a neten. Pl. http://www.teletext.hu/:-)))
  • juhász árpád gy
    #99
    vettem egy radeon 9600xt vga-t és a pinaccle pctv pro-m elindul majd a kép megáll mint egy fénykép minden más működik:msikt3 alaplap,amd 1700 proci,említett vga/régi geforce 4mx440 volt enél ment/pctv pro tuner
  • galzoli
    #98
    Hi, vásároltam egy PVR 150-es kártyát, és nem működik a teletext része, ill a videószerkesztő program. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
  • BiroAndras
    #97
    Akkor az lehet gond. Az van fent.
    Én sem bízom az ilyen cuccosokban, de sajnos muszály volt. Van ugyanis 1 sorozat, aminek pár része egy idióta elcseszett kodekkel van megáldva (Voxware Metasound), amit csak és kizárólag az ACE ismer (hónapokig kerestem, mielőtt ezt kipróbáltam). Bár most már nem feltétlen kell, mert amióta van netem, a lejátszó le tudná tölteni automatikusan.
    Majd most nem rakom fel az ACE-t, és megnézem mi lesz.
  • tudatlanka
    #96
    Figyu nekem anno az ace mega codecpack nem igazán jött be a tunerhoz de a klite codeccel semmi gond.
  • BiroAndras
    #95
    No, újrahúztam a wint. Sajnos nem javult meg.
    Kipróbáltam a legfrissebb driver-rel, azzal meg totál nem müxik, mert nem lehet kiválasztani a megfelelő szabványt (csak PAL-M van, azzal meg semmit sem talál).

    Nem hiszem, hogy a kábel lenne az oka, mert :
    - Új a kábel.
    - 1-2 újraindítás után jó.
    - A régi kártyával soha nem csinált ilyet (1.5 év alatt).

    Talán még kodek összeakadás lehet. Majd kísérletezem még. Sajna lesz rá alkalmam, mert a frissen újrarakott gépet szanaszét cseszte egy vírus. EXE-fertőző, és már a gépen levő összes progit megferőzte (680GB vinyó mellett ez nem kevés), beleértve a winlogon.exe-t is, ami miatt a win már nem is indul el.
  • tudatlanka
    #94
    A kábel és a csatlakozok minősége abszólut nem mindegy nem hiába használnak komolyabb heleken duplán árnyékolt koaxot a csatlakozókat meg rásajtolják a kábelre.....
  • viccesimike
    #93
    Egyébként ilyenkor, amikor szellemképes volt,vettem is fel videót és az is olyan volt, tehát nem szoftver hiba szvsz.
  • viccesimike
    #92
    Én is ugyanezt tapasztaltam. Ez különösen akkor kellemetlen amikor schedule-t használok mert akkor ugye kb 50% hogy szar lesz. Nekem nem volt más tv-karim. Milyen driverrel akadhat még össze?
  • BiroAndras
    #91
    Gondoltam rá, de az előző karesszal semmi ilyen gond nem volt, a kábel meg a lakáson belül új, tökéletes csatlakozókkal.
    És nem mindíg jelentkezik, cask néha, és 1-2 újraindítás után megjavul.
    Inkább driver probléma lehet. Talán az előző kártyáéval akad össze. Tegnap leszedtem az összes szoftverét, és azóta nincs gond. Majd újrahúzom az egész gépet, ha lesz érkezésem, amúgy is ráfér.
  • tudatlanka
    #90
    A szellemkép az biztos hogy nem megfelelő az antennajel.Ott nézz szét.Ha kábeltv-d van akkor reklamálj a szolgáltatónál de elötte mindenképp ellenörizd le a kábeljeidet nem lazák stb...
  • BiroAndras
    #89
    Megoldódott a távirányító probléma. Nem volt rendesen bedugva (elég nehezen megy be).
    Viszont van más helyette : Néha szellemképes. Kicsivel elcsúszva is megjelenik a kép.
  • BiroAndras
    #88
    No, megvan a cuccos. Bár nem egészen a tervek szerint. Ugyanis úgy tűnik, hogy a 250-est már nem forgalmazzák, úgyhogy 150-est vettem.
    Alapvetően jónak látszik. A driver egyből felment. Elindult a progi. Megtalált minden csatornát. Tökéletes a képminőség. Még a felvétel is egyből ment, és az is tökéletes.
    De azért van két problémám:
    1. A távirányítóra egyáltalán nem reagál. A drót végén a led villog, szóval úgy tűnik nem hardver gond. Az RC szoftver is fut. Én csinálok rosszul valamit, vagy mégis hardver hiba?
    2. A full-screen módból kiugrik bármilyen egérkattintásra. Ez azért gond, mert 2 monitort használok, az egyiken fullban megy a TV, a másikon meg dolgozok vagy netezek. Ezt végülis sikerült megoldani, a vékony keretes üzemmódban beállítottam úgy, hogy pontosan fedje a képernyőt. Mivel mind a 3 üzemmódban külön jegyzi meg a méreteket, ezzel tökéletesen sikerült emulálni a full-screen és az ablakos mód közti váltást.

    Még egy érdekességet csinál a cucc : Létrehozott egy új hálózati kapcsolatot "Microsoft TV-/videokapcsolat" néven. Ez micsoda?
  • tudatlanka
    #87
    De ha bemész egy számtech boltba ahol van ilyen és van ismerős megkéred másolja le neked
  • tudatlanka
    #86
    Tschoky:például innen
  • Tschoky
    #85
    Szasztok!!!! Van nekem egy WinFast Dv2000-es tunerkártyám de elromlott a telepítő cd-je!!!
    És az lenne a kérdésem hogy nem tudjátok hol lehetne-e letölteni?


  • BiroAndras
    #84
    Sajnos épp nincs raktáron. A jövő héten remélhetőleg lesz már.
  • tudatlanka
    #83
    Arra voltam kiváncsi hogy megjött-e már.Ha igen akkor véleményed róla hisz lesz saját tapasztalatod......
  • BiroAndras
    #82
    Most már nem akarok variálni. Jó a PVR-250. Bár még egyelőre nem jött meg.
  • tudatlanka
    #81
    BiroAndras véleményed?
  • icespeakyy
    #80
    Nekem Ladtek WinFast TV 2000 Xp van...távirányító..unlead programok...stereo tv/rádió(Fm)..mindenféle kódolás(pal,Pal B,Ntsc..stb.)és sok mindennel...karácsonykor 17000,-Huf-ért(Bruttó)És nekemk teccik(lehet vele fölvenni,fényképezni,időzíteni,késleltetni,PIP funkció)xal nagyon yooo
  • Cat #79
    http://www.sg.hu/kep/2005_06/0614wintvpvr5.jpg

    a képen látható hogy egy antennakábelt is mellékelnek hozzá, szóval biztosan megy
  • tudatlanka
    #78
    Hát talált süllyedt....valóban csak azokat tudnád megfogni amit egy szoba-tető antennával tudsz
    Általában tv1-mtm sbs tv2-rtl a magyarok közül cseh-osztrák stb még ami foghatók az éteren keresztül.
  • IMYke2.0.0.0
    #77
    Buta kérdés 2 Ft, tudom.
    De, ha vennék egy Hauppauge WINTV-PVR-350-est és [b]nincs[b] kábeltévém, akkor a sima szoba antenna is megteszi? Gondolom, csak néhány adó jönne be...

  • BiroAndras
    #76
    Ma már van rá esély. Még nem kérdeztem rá.
  • tudatlanka
    #75
    Na megjött?
  • BiroAndras
    #74
    A szoftver ára nem érdekes, mert vagy ingyenes (warez), vagy nem veszem meg.
    Meg nem kell nekem profi cucc, csak annyi, hogy a reklámokat ki tudjam vágni.
  • tudatlanka
    #73
    Ulead DVD MovieFactory 3-t kapod hozzá de én ajánlom inkább a 4-st nem is drága kinn 34 euró(itthon kb br 20-25) a standard verzó...
  • BiroAndras
    #72
    250. FM vevő nem kell. mpeg2 dekódolás meg végképp nem, mivel a procim is eléggé erős, és ráadásul a videokártyámon is van.

    "A Mistral lapja szerint a Hauppauge-hez egy videoeditáló program jár (nevét nem jegyeztem meg, nézd meg) - a másikhoz (ha jól emlékszem) ugyanez, plusz még 2-3 másik. Mondjuk ezeket biztos be lehet szerezni valahogy."

    Komoly video szerkesztés nem kell. esetleg egy olyan progi, ami újratömörítés nélkül tudja vágni az mpeg2-t.
    Többségében divX-be megy át a cucc, és közben vágok is. Van rá egy elég jó ingyenes szoftver (Vidomi) .
  • dez
    #71
    Akarom mondani FM.
  • dez
    #70
    Melyiket vetted? 250 vagy 350? (Elsőnél ugye az AM vevőt buktad, a másodiknál kaptál mpeg2 dekódolást is, 10eFt többletért.. Az mondjuk lehet, hogy a Hauppauge jobb minőségben veszi az adást, a Leadtek végülis kisebb márka.)
  • dez
    #69
    A Mistral lapja szerint a Hauppauge-hez egy videoeditáló program jár (nevét nem jegyeztem meg, nézd meg) - a másikhoz (ha jól emlékszem) ugyanez, plusz még 2-3 másik. Mondjuk ezeket biztos be lehet szerezni valahogy.
  • BiroAndras
    #68
    Késő, megrendelés elment (Hauppauge). Ha minden jól megy, a héten meg is jön.
  • BiroAndras
    #67
    Az is jó lehet tulajdonképpen. Milyen a sztoftvere? Nem láttam képeket róla.
  • dez
    #66
    Mert? Miért nem jó a Leadtek PVR2000 24e-ért?
  • BiroAndras
    #65
    Ok. Akkor meg is rendelem, amint feltűnik a környéken az illetékes elvtárs.
  • tudatlanka
    #64
    Nekem PCI-s van interferencia nem vettem észre pedig ez a szakmám...
  • BiroAndras
    #63
    Az USB azért jobb, mert sokkal kevesebb az interferencia.
    Meg hordozható, bár ez nálam nem számít.
    Viszont jobban fogja a procit, mert nincs DMA, legalábbis ezt olvastam valahol (lehet, hogy már nem igaz).