125
  • DokySG
    #125
    Ez szerintem buktatásra szolgál :P
  • mrzed001
    #124
    Én már csak azon a híren csodálkoznék, hogy "Operációs rendszert fejleszt a Microsoft" :))
  • Hegyikecske
    #123
    "A vállalat természetesen hangsúlyozza, hogy a technológia segítségével kizárólag legális anyagok terjesztésével illik foglalkoznunk, bár az nem világos, hogy milyen módon szűrnék ki az illegális másolatok csereberélését."
    Mindjárt gondoltam.. Ha ő elterjedne mint fájlcserélő akkor már cska egy következő verzió kell, és.....
  • Yossarian
    #122
    "maga a .torrent file sem egy szervert ír elő"

    pedig torrent készítésnél meg kell adnod a tracker URL-jét, a torrent fájlban pedig mindjárt az első sorban ott is van.
  • pemga
    #121
    Hmm, elmentünk személyeskedés irányba? :). Amúgy a donkey (legalábbis az mlDonkey) folyamatosan olyan szerverek irányába megy, ahol a keresett file-ok gyakrabban / nagyobb részben megtalálhatóak. Tehát a szerverlistában a mozgás is elég dinamikus, arrafelé mész, ahol több hasonló érdeklődésű emberrel találkozol. (Legalábbis így magyaráz Taki Árpi...)

    A BT azért durvább ennél. Többiek már leírták jórészt miért. Én talán azt nem láttam még leírva, hogy maga a .torrent file sem egy szervert ír elő, akármennyi lehet benne. Az meg hogy hol tárolódik, hát szinte bárhol :). Sőt sokan még a torrenteket is anonimizáló proxykon keresztül hirdetik meg... Tény, hogy egy adatbázis szerver kiesése fennakadás lehet, de nem az adatok/file-ok, hanem a jól-megszokott keresés lehetőségének kiesése miatt. (Emberi, nem gépi faktor :)).
  • dez
    #120
    Jó, mondjuk játék közben is sok. Bár egy 4 éves gép (ami valszeg 4 éve sem csúcsgép volt) amúgy sem a legjobb jétékra.
  • Janek81
    #119
    Sztem ebből a dologból nem lehet többet kihozni, meg már kezdem unni is, szal sztem hagyjuk :)
  • Janek81
    #118
    Ha semmi más nem futna, nem zavarna... Valszeg fogalmad nincs róla, milyen egy az enyémhez hasonló configon a mai programokat futtatni (lehet régen neked sem volt jobb, de akkor a programok sem ettek ennyit). Az nem ad objektív képet a helyzetről, ha a haverodnak vagy az iskolában is kb ilyesmi van és elszöszölsz rajta fél órát...
    Egyébként jól mondod, pont a nagy gépigénye miatt nem használom már, pedig szvsz egyik legjobb kliens volt már akkor is, amikor megismertem (pedig ez nem ma volt).
  • dez
    #117
    Bár ez az "alap" nagyon gyenge lábakon áll, azaz már nem is alap. :)
  • dez
    #116
    Megkérdezhetem, miért zavar annyira az a (nálad) 20%? Renderelsz közben? Ha nem, csak azt akarod elkerülni, hogy a mindennapi feladatokban (amik nem jelentenek folyamatos erős terhelést) esetleg zavarjon, állítsd alacsonyabb prioritásra. De erre szvsz nincs szükség. De persze nem kötelező az Azureust használni. :)
  • dez
    #115
    Jó, akkor legyen igazad, "ilyen alapon" nincs semmi külöbség az ftp és a bittorrent között.
  • Janek81
    #114
    20% az nálam egyetlen programra igenis sok... Lehet neked minden alkalmazásod ennyit eszik, lehet neked ez az átlagos, de nekem ez már rég az "igen sokat zabáló prg" kategória...
  • Janek81
    #113
    Az erős, már-már tulzásba vitt, eröltetett belemagyarázás pont az, amit most csinálsz :)
  • dez
    #112
    Mondom, mai átlagos proci. Ez alatt 2000+-os Athlon-t, vagy 2GHz-es P4-et értettem, tehát nem a mai csúcsot. Ezeken 5-10%-ot eszik az Azureus. A te gépeden legyen mondjuk 20.
  • dez
    #111
    De, értem, mire akartál célozni, csak nem talált, mert egy erős belemagyarázás a hasonlat. Érted? :)
  • Janek81
    #110
    Nincs mindenkinek arra se igénye, se pénze, hogy maprakészen tartsa a gépét... Nekem pl se pénzem, se igényem rá :) ~ 4 éves a configom...
  • Janek81
    #109
    Arról nem én tehetek, hogy nem érted :)
  • dez
    #108
    Hát, nem b@szogatni akarlak, de ha egy mai átlagprocin mérhető 5, néha 10% sok... :)

    De már a Brad Cohen-féle alap BitTorrent kliensben is van ilyen.
  • dez
    #107
    A hasonlatnak általában van valami értelme... :)
  • Janek81
    #106
    Ok, látom semmit nem mond a hasonlat szó :) Van ilyen...
  • Janek81
    #105
    Lépett néhány verziót az Azureus, amióta legutóbb próbáltam, de majd belenézek. Nincs erőművem és az egy igen sokat zabáló prg. :(
  • dez
    #104
    Hát, ha neked egy központi szerverről tölteni az adatokat egyforma dolog a bittorrenttel...
  • dez
    #103
    Az alaprendszerben nem teljesen az, mert persze kellenek a trackerek. (De mint írtam, már korábban is válhatott bármelyik peer, legalábbis pl. Azureus-használó maga is trackerré.) Most meg a DHT-vel főleg decentralizált lett. (Bár ez csak opcionális, mert kicsit korlátozottabb így a dolog.)
  • dez
    #102
    Ha a seederekhez sokan csatlakoznak, és nem superseedelést csinálnak, akkor is kell várnod, míg te következel a queue-ban. Minden esetben, ha másnál épp nincs meg a szelet...

    Nem tudom, lehet-e célirányosan keresni egy szeletet. Nem nagyon. Csak annyit tehetsz, hogy szépen sorra veszed a peereket, és az egyiknél talán megvan már.
  • dez
    #101
    Kicsit olvasgattam. Nincs kölön DHT-szerver. A peerek maguk válhatnak ilyen DHT-noddé. Csak továbbra sem teljesen tiszta, hogy jön létre a legelső kapcsolat a peerek között.
  • Janek81
    #100
    "Mond az valamit, hogy p2p? :) Hogy jön ehhez egy néhány mirroros ftp-szerver?"

    Mond az neked valamit, hogy hasonlat? :)
    "Ilyen alapon a webes (http, ftp) letöltést is lehetne decentralizáltnak nevezni... [...]"
  • Janek81
    #99
    Tulképp nem értem, miről is beszélünk még :) Amit a torrent decentralizáltságáról mondtam (azaz, hogy véletlenül sem az), az megáll a lábán, te is pont ezt fejtegetted...
  • [HUN]PAStheLoD
    #98
    Hát ha seederhez is csatlakozol, ami egy egészséges swarmnál alap, akkor nem gond ez :)

    Ha lineárisan töltöd, akkor szépen úgy csatlakozik a kliens, hogy keresi azokat a peereket, akiknek megvan az adott rész és utána is bizonyos darab.. így megy előre és szépen keresi az új peereket, ha a régiek közül vkinek már nincs meg. Legalábbis szerintem, mert ez tűnik a leglogikusabbnak. A véletlenszerű szeletek töltésénél a sebességprobléma olyan 95% után kezd el jelenktezni, mert akkor a még le nem töltött szeletek mint lyukak jelentkeznek a .torrent tartalmában, azokat kell összevadászni..
  • dez
    #97
    Mármint a lineáris töltés? Hát... Legalábbis ha több gigás cuccot töltenek egyszerre sokan, akkor fordul elő, hogy egy adott szelet (ami épp jönne neked a sorban) olyanoknál van csak, akiknez épp nem csatlakozol. Vagy akár mások sem, mert mások sem csatlakoznak mindenkihez.
  • dez
    #96
    Azt látom. :P
  • [HUN]PAStheLoD
    #95
    BT-nél a .torrent file adja meg h. mekkora egy szelet/rész mérete, és ezután a kliens dolga kérni a megfelelő szeletet ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #94
    Azért egy nagyobb swarm-ban ez nem probléma.. ameddig rendsen töltöd visszafele is..
  • [HUN]PAStheLoD
    #93
    Az azureusnál a DHT-hez való kapcsolódás a sarkallatos, ezt pedig saját szerverrel hajcsák meg , ha jól tévedek.
  • dez
    #92
    Bittorrentnél alapesetben most is véletlenszerű a letöltés (vagy inkább áttöltés). (Átkapcsolható folyamatosra, csak az sokszor lassabb, mert egymásutánban nem mindíg rögtön elérhetők a darabok.) Nem a file végéről hiányzik a töltés vége felé az adat, hanem véletlenszerű helyekről, amik véletlenül csak kevesebb helyen vannak meg, így lassan jutnak el hozzád (főleg, ha sokan vannak, és nem tudsz mindegyikhez kapcsolódni).
  • FTeR
    #91
    nem, csak tippelgetek.
  • dez
    #90
    Fantáziálsz? ;)
  • dez
    #89
    Azt mondjuk nem tudom, ebben bizonyos "decentralized tracking" rendszerben hogy van megoldva a peerek első egymásratalálása. Talán van 1/néhány szerver, ami összehozza őket - asszem, egyszerűen úgy, mint rendszer-tagok, tehát nem .torrent file alapúan, azaz nem vádolható véletlenül sem illegalitással. (Hacsak nem nyilvánítják az egészet illegálisnak, ami érdekes lenne.)
  • dez
    #88
    Mond az valamit, hogy p2p? :) Hogy jön ehhez egy néhány mirroros ftp-szerver?

    Mint írtam, most már a centralizált tracking sem feltétel.

    Csak a .torrent file-okat kell megszerezni (amik azonosítják és hitelesítik az adatot, így nem kihagyhatók), de az már nem olyan nagy gond. Sokszor ezek sem csak egy helyről megszerezhetők (kivéve, ha ez szándékos törekvés), azaz ezek sem centralizáltak.
  • [HUN]PAStheLoD
    #87
    http://download.exeem.com/eXeem_BETA_0-2.25.zip

    új exeem verzsön , bocs.
  • [HUN]PAStheLoD
    #86
    Az exeem még mindig a 0.24-es bétálnál tart .. túl sokszor nem tudsz keresni, túl sokszor szakad szét a hálózat, ilyesmi. De idővel majd alakul ez..