19
  • sazsmadar
    #19
    Hali!
    Olvasgatom az újdonságokat, és van benne ez az interaktív menű. De valahogy én nem tudok rájönni, hogy ezt mivel és hogyan kell csinálni. Vagy ezt ne is keressem, mert azt egyszerű földi halandó nem is fogja tudni szerkeszteni?
  • Hegyikecske
    #18
    1000 köszönet!! :) Müxxiik háá végre dejóó :) má tökrégóta nemvoltak felirataim, köszike :)))
  • antalc
    #17
    nem tudom hogy erre gondoltal-e de itt van a Divx G400,
    http://www.tac.ee/~prr/videoutils/divxg400.html
    :-))
  • Hegyikecske
    #16
    hmm nekem vlt egy olan kiegészítő codecem mellé ami a feliratokat hozta leő.. teljesen meg voltam vele elégedve, csak sajnos azóta voplt egy formatom... és nem találom a telepítőjét, így pedig feliratot nem adja hozzá.. asszem DivX G400 voltk a neve? vkinek nincsen meg ez a codecje? én eléggé meg voltam elégedve vele
  • 3P
    #15
    Persze, hogy volt, csak épp egy gond volt velük a legtöbb asztali mpeg4 lejátszó épp nem támogatta a 2 hangsávnál többet, épp úgy mint ahogy az ogm-et és az mkw-t sem...
    Az új divx 6 szabványnak (mert hogy az lett), meg pont az az előnye, hogy már most gondoskodnak az asztali lejátszók területén a támogatásról, na ez nem mindegy sok embernek (köztük nekem sem). Csak remélni tudom, hogy az xvid is követi ezt a lépést...
  • Yv@n
    #14
    "Két hangsáv eddig is elfért"

    Kicsivel több is, és morgan stream switcher letolta megfelelően, már ha csak a sima avi-ról beszélünk, de ne felejtsük el az ogm-et és az mkv-t sem, amikben a menü kivételével minden van.
  • Mice
    #13
    nem mint hogy ha hat havonta nem jönne ki újabb és újabb verzió...
  • geigermuller
    #12
    és a v4 es érezhetően gyengébbre is sikerült..
  • 3P
    #11
    Két hangsáv eddig is elfért... :)

    A menünek meg az az értelme, hogy nagyjából ugyanazt láthatod vissza a "biztonsági másolaton", mint az eredetin, csak némi minőség romlás árán sokkal kisebb helyen is elfér a HD DVD felbontású film... ;)
  • silanor
    #10
    noss: annyiba maskent tortent a dolog, hogy a divx 3 volt a haxolt mpeg 4, de a divx 4-es verziotol kezdve viszont teljesen ujrairtak.
    Szerintem dolgoztak az egeszen annyit, hogy penzt kerjenek erte. Ami azert nem egy eszeveszett koltseg. (Kint egy hamburger menu ara)
  • blackgamer
    #9
    az jó, pl. sok együttes kiad klipet anyanyelven és angolul egyaránt
    ha a két hangsáv elfér egy file-ban, akkor a videót csak egyszer kell letölteni

    bár dvd-n örülök a sok szinkronnak (mert vicces meghallgatni bizonyos párbeszédeket másik nyelven), "biztonsági másolatoknál" szerintem nem lenne túl népszerű, de ki tudja
  • geigermuller
    #8
    kis változtatások azért vannak benne:

    The standard addition now supports B-frames and both versions should deliver higher quality (by how much I leave up to you;) In addition, there is a PSNR optimized H.263 quantizer matrix, 4MV, multiple B-frames and there's an extreme and insane quality mode.
  • BiroAndras
    #7
    Tegyük hozzá, hogy az M$ mpeg4-et még mindíg nem használják. Ha nem lett volna DivX, akkor csak mostanában jelenne meg hasonló tömörítési arányú kodek.
  • noss
    #6
    a DivX-nek most akkor az a története, hogy
    -felhekkelték a m$ mpeg4-et,
    -kihoztak "legális de kompatibilis" verziót is belőle,
    -aztán a végén az egészre rárakta a tenyerét a diviksznetvörksz és bezsebeli az elterjedt névből származó hasznot???
  • 3P
    #5
    A divx6 formátumnak igazából nem napjainkban lesz nagy haszna, hiszen tömörítési eljárása megegyezik az 5-ösével. A menü használata viszont igen komoly előny lesz majd. Rövid időn belül érkeznek majd a HD DVD és Blue Ray lemezre rögzített filmek. Annak a kaloz másolatai valószínűleg DVD lemezen érkeznek majd, de nem DVD (mpeg2) formátumban, hanem mepg4-re épülő tömörítőkkel (pl. divx, xvid,...), s ha emelett még a menüről sem kell lemondani, valamint a kiválasztható feliratról sem, az ismét minőségi ugrás lesz a "biztonsági másolatok" területén...
  • silanor
    #4
    Gondoltam 5 dolcsi nem olyan sok erte, ugyhogy felfrissitettem. A drag&drop-os tomorito nem igazan tetszik, mert semmilyen beallitas sincs es meg a folyamatrol se tajekoztat rendesen. De majd ha lesz egy kis idom jobban belemelyedek.
  • geigermuller
    #3
    páran írták hogy nekik összeakadt,
    az viszont pozitívum hogy visszafele kompatibilis, ezért nem értem miért kell ekkora verziószámot lépniük.
  • Pharaoh
    #2
    Amilyóta fizetős lett, úgy is inkább az Xvid-et használják.
  • mrzed001
    #1
    egy kicsit VOB-osodik, de nem baj az :)