84
  • SZULTA
    #84
    császtok Tudna valakitek egy konkrét biztos árat adni hogy mennyibe kerül ez a kari??? És hogy hol lehet venni?:)
  • dez
    #83
    Kevesebbet fogyaszt, mint a 6800... :)
  • Cukros
    #82
    durva lesz ez a szerkentyü
  • jojo
    #81
    Én csak arra lennék kíváncsi, hogy nyáron, 40C melegben is stabilan hűthető-e, vagy alapból szerezzek hozzá vízhűtést!
    Villanyórát már cseréltettem, úgyhogy 1000W-ig mehet a táp!
  • Xcentric
    #80
    És hogy mit tudhat SLI-ben?Egyesek szerint ezt:
    http://www.tweakers.net/nieuws/37702
  • Xcentric
    #79
    Amúgy a G70 állítólag 7700 körül teljesít 3DMark05-ben.Az átlag 31fps(ami feltételezhetően annak köszönhető hogy 15-20 fps mellett a könnyebb jelenetekben felugrik 50 körülilre).Úgy látszik 05-ös 3Dmarkot az elődöknél kicsit gonoszabra sikerült megírni...
    Mellesleg ha ez igaz akkor az a 150%-os sebesség növekedés nagyjából még meg is lehet.

    http://www.tweakers.net/nieuws/37680
  • Xcentric
    #78
    Geforce4-et 20K-ért? Nekem van egy Gf4 4400Ti-m.20K-ért bárkinek odaadnám :D
  • ewtoto
    #77
    Kedves Péter
    Az utolsó pár sorral nem igazán értek egyet, nem vagyok fanatikus de évek óta versenyszerűen játszok FPS játékokat gondolom nem egyedűl magyarországon..)
    Nos aki ilyennel foglalkozik az gondolom tisztában van vele hogy akár 5 fps is rengeteget számít, Jelenleg a FarCry-t nyopmjuk Online Ahol egy Face2Face szituban az FPS Map tól függően leeshet akár 15/20 ra természetesen a Referencia gyártó Csúcs NV kártáyval hogy világosabb legyen a dolog miért is rossz ez, hát azért mert elötte a Return To Castle Wolofensteint 333 Fps el játszottam a csúcs Ti4600 al vagy FX5900 el. Az online game egyre felkapottab dolog a magyar hálón is rengeteg magyar szerverek is ezt mutatják. Külföldön de ma már Hazánkban is beszált a merketing az online gamerek körébe mint sponsor felfigyelnek a user teljesítményére és a kiemlekedőbb egy adott gamer vagy clan simán megveszik a 2 zsék pénznyi VGA -kat.
    Végére mégy annyit hogy átlag felhaszánlóünak valojában elég a középkategoria most, de igy lessz ez a stalker nél is?:)
  • BiroAndras
    #76
    Vegyél GeF4-et, azt már most megkapod 20K-ért.
    Sőt, én szereztem GeF3 Ti200-at ingyen.
  • Raszkolnyikov
    #75
    Prescot
  • archkoven
    #74
    "150-ből új gépet lehet venni"
    -ez így van. 2 millióért is lehet venni autót és 20-ért is. Nekem egyszer valaki azt mesélte, hogy a kettő nem teljesen ugyan olyan.

    "Majd két év múlva veszek egyet 20000-ért"
    -ha majd 20000-ért kapsz akkor vegyél nekem is!
  • archkoven
    #73
    "az azért ugye zavarhat, h a sok amcsi megveszi ezeket a laza 100+ W fogyasztásu szarokat, s attol nekem ugyanugy üvegház lesz magyarország és megdöglök a levegőtől"
    -hát igen, a probléma valóban súlyos, sok szakértő kárhoztatta már a nagy fogyasztású videokártyákat az üvegházhatásért, nem is tudnék mondani nagyobb teljesítményfelvételű villamos fogyasztót most így hirtelenjében:)
  • Keldor
    #72
    átalakító...
  • Keldor
    #71
    szarúl lett optiamlizálva. még nekem is lecsökken 20-25 FPS-re amikor Highon jáccom 2XAA és 8AF-en
    most ATi9800prom van 256M. jövő héten jön meg az új Karim 6800GT majd azzal megnézem milyen lessz. persze 4XAA és 16AF-en
  • Keldor
    #70
    LOOOL mekkora hülyeség amit most írtál...
    látni mennyit értesz a gépekhez...
    az igazságot már mások le írták szal nem gépelek feleslegesen... de az MX440 az nagyon elavúlt már
  • Keldor
    #69
    majd ha lemegy egy 120e-re veszek egyet.PCI-E-ben...
  • pepe003
    #68
    150-ből új gépet lehet venni...
    Majd két év múlva veszek egyet 20000-ért
  • dez
    #67
    De a 3D-s részei is sokkal gyorsabbak (nem csak a memóriavezérlő miatt), mint a GF2-é, bár ez lehet, hogy csak a nagyobb órajel miatt van, viszont a GF2-t nem lehetett ilyen órajelen járatni, tehát van itt gyártástechnológiai változás is.

    Persze ez csak arra (volt) elég, hogy a DX7-es játékokig bezárólag lehessen nagyobb teljesítményt kohozni, aminek kevés értelme volt a DX8-as, és főleg később a DX9-es játékok korában.
  • dez
    #66
    A videogyorsításos rész (overlay-kezelés, rá való nagyítás; + mpeg2 dekódolás, ami nem volt a GF2-ben) is újabb, de nem ugyanaz, mint a rendes GF4-ben (ha ebben volt egyátalán már), hanem inkább az FX-ekére hasonlít.
  • asysoft
    #65
    Azért a Gef2-es rész dominál:) Megkapta az LMA egy butított változatát, kb ennyiben hasonlít a nagy Gef4-re (vertex shader nem tudom, hogy van-e benne, 3Dmark teszt anno lefutott, de tudtommal ezt lehet emulálni).
  • Kis-Bob
    #64
    Ez a fogyasztói társadalom hátránya...
  • envagyok
    #63
    Nem baj gyerekek, egy-két év múlva örülhettek, ha 10000 ft-ért el tudjátok majd adni, hogy újra megvegyétek az önköltségileg 5000 ft-ból kihozott, de 150000ft-ért árult kártyát.
    Még mielött lecsóróztok, asus v9999 6800gt karim van 256mb rammal, de most már látom, kár volt eladnom a gef4 4600-amat, met nem nagyon van game, ami megérdemli.
  • arty
    #62
    az azért ugye zavarhat, h a sok amcsi megveszi ezeket a laza 100+ W fogyasztásu szarokat, s attol nekem ugyanugy üvegház lesz magyarország és megdöglök a levegőtől .... :)

    ismerős a szó, h környezettudatosság? :)

    amugy egy x850xt pe 60-70W on maximál ... ahogy olvastam. remélem az uj ATI sem lesz durvább... remélem.

    azért az vicc, h egy 6800GT még mindig 80k :( 6600GT re 9800pro rol nincs értelme váltani, igy én is csak reménykedek h lesz 40-50k kategoriában egy normalis buta r520/7600(?) cucc, ami kb. 6800/850 szintet ad ...
  • Robin Hood
    #61
    Az x850 xt-hez is adnak, azon is csak DVI van (2).
  • Lame
    #60
    http://www.xbitlabs.com/images/video/ati-vs-nv-power/ati_total.gif
  • dez
    #59
    Persze a programozható shader egységek ki vannak hagyva. (Bár állítólag valami kis minimális részlet bele került, de nem sok értelme van.)
  • dez
    #58
    Nem egészen. Inkább úgy lehetne mondani, hogy egy keverék: kicsi a GF2-ből, kicsi a GF4-ből, kicsi az FX-ből... :P (Utóbbi a videogyorsítási rész.)
  • Cicero
    #57
    Már alig várom!
  • asysoft
    #56
    MX440 egy Gef2-származék
  • Csaba
    #55
    Nem tudom, mi a helyzet az mx-szel ilyen téren, de a TI4200-ason (bár az sokkal jobb kártya...) elég sokat segített, hogy 1,5 GHZ-ről 3 GHZ-re fejlesztettem, a gyorsaságot tekintve. Kb. 10-20 fps-sel minden gyorsabb lett.
  • Csaba
    #54
    Nem akarok ünneprontó lenni, de az Geforce 4 MX440 egy nagy tévedés... Otthonra játékra szinte alkalmatlan (egy pár játék pl. el sem indul rajta), egy irodai gépbe meg minek azt tenni a wordnek? Azokon elég egy gagyi integrált S3-as szar. Úgy látom, érdemes egy minőségi kártyát venni, és akkor ki lehet hagyni egy-egy generációt, mint ahogy én is csináltam: A Ti4200-as egy gyöngyszem volt, ezért kihagytam az fx-eket, most megvettem a legtutibb kártyát, ami még megfizethető, de cserébe ultrabrutál (GF6600GT), ezzel elleszek, úgyhogy én szépen kihagyom az egész 7-es sorozatot, legközelebb a 8-as sorozatnál fejlesztek grafikus kártyát.
    Mellesleg, abban igazad van, hogy egy régi videokarin sokat segít, ha egy 3ghz-es prockót teszek hozzá, nekem 10-15 fpssel jobban futottak a progik, de javaslok egy új videokarit is, mert így még 20-40 fps-sel jobban fut minden.
    Ráadásul az új kártyával ha mindent maxra teszek, még úgy is gyorsabban mennek a dolgok, mint a régin félig lebutítva...
  • archkoven
    #53
    És azt még nem is említettem, hogy az MX440-ed állítólag jobban megy egy 3GHz P4-gyel mint egy lassabb processzorral ami szintén egy nagy baromság. Valószínűleg csak te hiszed, hogy jobban megy mert te hülye vagy.
  • archkoven
    #52
    "ha egy bazierős videókari alá kis gépet(1.2-1.8 GHz, főleg AMD) teszel, akkor nem érsz vele többet" szóval az 1.2-1.8-as Pentium4-en jobban futnak a játékok mint egy 1.2-1-8-as Athlon-on???
    Menj először tájékozódni, utána talán nem fárasztasz itt minket a hülyeségeiddel!
  • Caro
    #51
    Ja, a DVI-k!
    Érdekes, hogy már csak DVI-t tesznek rá, közben meg a TFT monitorokról(főleg az alsó kategóriában) meg eltűnt ez a csatlakozó. Úgyhogy lehet vacakolni a piszkos VGA-val, meg a beállításokkal.
    Ez egyébként tiszta visszafejlődés. A CGA meg az EGA még digitális jelet küldött, és csak a monitor alakította vissza analóg jellé. Ha jól emlékszem anno a CGA monitoromon nem is voltam ilyen beállító hülyeségek...
  • Caro
    #50
    Igen? Nekem 9800XT-m van, mondjuk csak 128M rammal, viszont P4 3G dual DDR 512.
    Majdnem minden jól is megy. Majdnem. Kivéve 1-et:
    A KOTORT. Nem tudom próbáltad-e, de az úgy el lett k**-va, hogy brutálisan szaggat(bizonyos helyeken). Ahhoz képest nem is szép a grafikája. És az a poén, hogy hiába szedem le a grafikai beállításokat, sokkal rondább és ugyanúgy szaggat.
  • 3P
    #47
    Már ne is haragudj, de ez oltári baromság!
    AZ MX 440-hez hiába raksz bivaly erős procit, az már rég kidöglött alatta, mi több rengeteg grafikai effektről le kell mondani, s ettől megy olyan "jól" a progi egy MX440-en. LOL
    Ellenben egy gyenge proci Pl. nekem 2 GHz-es vigan elmuzsikál egy Radeon 9800pro-val (pedig még duial DDR sincs...) és itt új DX 9-es effektekkel együtt vígan fut az összes új játék sok esetben 4X AA és 8X AF mellett...
  • hornbali
    #46
    A #43 hozzászólásomat nem kell szószerint érteni . A lényeg az hogy hiába fut a játék maximális grafikai beállításokkal, ha a látvány egy nulla. (Hiába állítok be valamit szofveresen ha a hardver nem bírja.)
  • Akuma
    #45
    "A két darab GeForce 6800 Ultrával egészen 414 wattig kúszott fel a terhelésmérő mutatója"
    ajánlom figyelmedbe ezt az új cikket a PH!-ról
    (6800 Ultra is kb annyit fogyaszt, mint a 7800 GTX)
  • hornbali
    #44
    A 7800 as nyákja kb. 1-2 centivel hosszabb mint egy 6800 asnak, szóval simán belefér a házba.
  • hornbali
    #43
    Figy, a te MX440 eden Highon olyan ronda egy FarCry vagy Half Life 2, hogy én annyira le se tudom butítani a grafikát.