1524
  • Sheva
    #603
  • Csesza
    #602
  • jAsOn VoOrHeEs
    #601
    Adriano játszhat a döntőn !

    Adriano felépül a döntőre. A szerdai labdarúgó Konföderációs-kupa fináléjára készülő brazil válogatott orvosa szerint a kiváló csatár játszhat majd az Argentína elleni döntőben.

    Adriano a csapat hétfői edzésen szenvedett kisebb térdsérülést. Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitány így a legerősebb csapattal kezdheti a döntőt, a másik oldalon viszont biztosan lesz változás. Az argentinoknál nem játszhat ugyanis az eltiltott Saviola, akit Carlos Tevez helyettesít majd. Az elődöntőn eltiltását töltő Walter Samuel visszatérhet, de alighanem nem fogja tudni kiszorítani a csapatból Gabriel Militót. A finálét szerdán 20 óra 45 perctől rendezik Frankfurtban.

    A várható kezdőcsapatok:
    Brazília: Dida - Cicinho, Lúcio, Roque Júnior, Gilberto - Kaká, Emerson, Zé Roberto, Ronaldinho - Adriano, Robinho.
    Argentína: German Lux - J. Zanetti, Coloccini, Milito, Heinze - Cambiasso, Santana, Riquelme, Sorin - Tevez, Figueroa. (Reuters-MobilPress)
  • Breki33
    #600
    Adriano fájós bokával hagyta ott az edzést. A brazilok eddigi legjobb góllövőjének kiesése nagy vérveszteség volna, azzal együtt is, hogy időnként hajlamos átszundikálni majdnem egy egész félidőt.
  • Sheva
    #599
    ne már :(((
  • Csesza
    #598
    na bazzzz...
  • Breki33
    #597
    ADriano lehet nem játszik...
  • Sheva
    #596
    Szinte számolatlanul lehetne sorolni a brazil-argentin álomdöntőn egymással szembe kerülő világsztárokat, de - méretre legalábbis - kiemelkedik a párharcok közül a Coloccini-Adriano csata.
    Az argentin védelem oszlopa eddigi tevékenységével kiérdemelte a mini-vébé Rambója becenevet. A kőkemény bekk a Mexikó elleni meccsen például brutálisan földbe döngölte Ramon Moralest - még csak sárga lapot kapott tettéért.
    - Ramon úgy néz ki, mint akin keresztül ment egy tehervonat. Miért jár piros, ha nem ezért?! - dühöngött a dél-amerikaiak edzője, Ricardo La Volpe.
    Coloccini most emberére akadhat, hiszen a 189 centijéhez elképesztő testi erővel rendelkező "csatárbikával," Adrianóval kerül szembe, aki bizony könnyen fölkapja a vizet, ha szabálytalankodnak vele szemben - amint arra a Serie A-ban volt példa, még a pofontól sem riad vissza.
  • Sheva
    #595
    jó van már...
  • pilboy
    #594
    most gondolkodom, h szóljak-e
  • Sheva
    #593
  • Sheva
    #592
    istenem de hülye vagyok...azt hittem kedd van
  • Breki33
    #591
    most gondolkodom, hogy szóljak-e

    nézd meg a dátumot..........PP
  • Sheva
    #590
    holnap lesz a döntő juppppí...
    mind kettő csapatnak szorítok hiszen az argentínoknál Riquelme a Braziloknál Dida, Kaká, Ronaldinho a kedvencem!!!

    majd holnap eldől h ki a jobb...
    szerintem a Brazilok visszavágnak a 3:1-ért!!!
  • Breki33
    #589
  • Breki33
    #588
  • Breki33
    #587
  • Breki33
    #586
  • Breki33
    #585
  • Breki33
    #584
  • Breki33
    #583


    Date Teams Time/Score MatchCast
    29-Jun-05 GER:MEX 17:45 Coming Soon
    29-Jun-05 BRA:ARG 20:45
  • Breki33
    #582
  • Breki33
    #581
    NS

    Szerintem a közvetítést korábban kezdik.
  • SZT
    #580
    Breki a 20.45-öt honnan vetted!
    Én 20.15-öt tudok!
  • Breki33
    #579
    A vigaszdíjért harcolnak



    A csoportkör végeredménye után - szigorúan a számok szerint - Németországnak és Mexikónak a döntőben kellett volna találkoznia, hiszen mindkettő megnyerte a kvartettjét. Csakhogy Brazília és Argentína, amikor kellett, megrázta magát, az elődöntőben térdre kényszerítette vetélytársát, akiknek így a vigaszmeccs maradt.

    Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne vennék komolyan, sőt! A házigazda németek például teljes fegyverzetben lépnek pályára, a kapuskérdésben végleges döntést (ő vagy Lehmann) követelő Kahn véd majd, a megszokott védelemből Friedrich és Mertesacker is kikúrálta kisebb sérülését, miként elöl Podolski is.

    A mexikóiak felkészülése már nem volt zavartalan, a Chivas Guadalajara hat játékosa (Oswaldo Sánchez, Carlos Salcido, Ramón Morales, Juan Rodríguez, Omar Bravo, Alberto Medina) például szerette volna kihagyni a találkozót a csütörtöki Libertadores-kupa-elődöntő miatt, de erre a FIFA nem adta áldását. Így aztán Jorge Vergara klubtulajdonos kénytelen értük küldeni a magángépét Lipcsébe…

    A 3. helyért
    NÉMETORSZÁG-MEXIKÓ
    Lipcse, 17.45 (tv: Sport1, ARD, ORF1, élő)
    V: Breeze (ausztrál)
    A várható kezdőcsapatok:
    NÉMETORSZÁG: Kahn - Friedrich, Mertesacker, Huth, Schneider - Frings - Deisler, Ballack, Schweinsteiger - Kuranyi, Podolski
    MEXIKÓ: O. Sánchez - Méndez, Salcido, Osorio, Pineda - Lozano - Torrado, Pardo, Medina - Borgetti, L. Pérez
  • Breki33
    #578
    KONFÖDERÁCIÓS KUPA, DÖNTŐ
    BRAZÍLIA-ARGENTÍNA
    Frankfurt, 20.45 (tv: Sport1, ARD, ORF1, élő)
    V: Michel (szlovák)
    A várható kezdőcsapatok:
    BRAZÍLIA: Dida - Cicinho, Lúcio, Roque Júnior (Juan), Gilberto - Emerson, Kaká, Ronaldinho, Zé Roberto - Adriano, Robinho
    ARGENTÍNA: Lux - J. Zanetti, Coloccini, Milito (Samuel), Heinze (Placente) - Santana (Bernardi), Cambiasso, Riquelme, Sorín - Tévez, Figueroa
  • Breki33
    #577
    egyik legnagyobb argentin napilap, a Clarín a következőképpen vélekedik: "Igaz, hogy Brazíliának van egy kis fórja, mert többet pihenhetett, ám mindig kényelmetlen Argentína ellen játszania. Az is igaz, hogy válogatottunk a mexikóiak elleni elődöntő után leginkább egy nem felhangolt gitárra hasonlított, ugyanakkor az ősi rivális ellen mindig képes összekapni magát, és tisztán ki tudja énekelni a legnehezebb hangokat is."
  • Breki33
    #576
    Én igen.

    Nem jelenti azt de mást sem.
    Sztem nem lenne jó neki.

    Sajnálom ez a véleményem.
  • Rudee
    #575
    Senki se kiváncsi az eredményeikre.
    Az a lényeg, hogy hiába jáccott szarul Henry a Juventusban anno, az még nem jelenti hogy Robinho is szar lenne Spanyolországban. Két teljes más játékos, két teljesen más focit jáccó bajnokság...
  • Breki33
    #574
    najó ne kezdjuk Olasz és Spanyol válogatott eredményei sem hasonlíthatóak össze :-)
  • R9
    #573
    hiába...Interes
  • Rudee
    #572
    Az olasz és a spanyol bajnokság ég és föld, a Ligában sokkal nagyobb fegyver a technika.
  • báttyó02
    #571
  • báttyó02
    #570
    hát arsenalba főleg gyenge
  • Taranov
    #569
    igy van, Angliában legalább nagy a tempó, ki kell gyúrnia magát :)
  • Breki33
    #568
    nem biztos Henry is az Angoloknál indult be
  • Csesza
    #567
    lószart....
    én utálom a realt de sokkal jobban kedvez a spanyol bajnokság neki mint az angol!!!!
  • Breki33
    #566
    fizikailag oda is gyenge :-)
  • Taranov
    #565
    Az Arsenalba jobb lenne szerintem.
  • Breki33
    #564
    továbbra is veretlen csapatban megoszlanak a vélemények a Mexikó elleni sikerről. "Én már akkor tudtam, hogy ezen a meccsen nem bukhatunk el, mielőtt elkezdődtek volna a büntetők" - jelentette ki Javier Zanetti. Aztán elmagyarázta, azért volt ilyen "jól értesült" már a hosszabbítás végén, mert ez volt a 100. válogatottsága (az örökranglistán csupán hattal szorul az élen álló Diego Simeone mögé), és érezte, nem végződhet rosszul. "Meg kellett szenvednünk ezért a sikerért, de megérte. Nagyon büszke vagyok a jubileumomra és arra, hogy a világ minden sarkában képviselhettem a hazámat" - tette hozzá a 31 éves klasszis, akit a mérkőzés legjobbjának válaszottak.

    "Gondoltuk, hogy nem lesz könynyű, mert a mexikóiak félelmetesen gyorsak, ráadásul kitűnően passzolnak. Ami engem illet, borzasztó, hogy nem lehetek ott a döntőben, de talán csakugyan megérdemeltem a kiállítást, mert kicsit magasra emeltem a lábam. Sérülést mindenesetre nem akartam okozni" - mélázott Javier Saviola.

    A szövetségi kapitány, José Pekerman nem tudta visszatartani a könnyeit, amikor szóba került, tanítványai miért játszottak fekete karszalaggal. Nos, az Independiente 17 éves kapusa, Emiliano Molina éppen vasárnap hunyt el, 12 nappal azután, hogy súlyosan megsérült egy autóbalesetben - a tragédia az egész argentin futballtársadalmat megrázta. "Szomorú nap ez Argentínában, jóllehet a mi diadalunknak mindenki örül. Kétségtelen, hogy nem futballoztunk túl jól, de sokat tettünk a továbbjutásért, egy másodpercre sem törődtünk bele a döntetlenbe. A vereség akkor sem fordult meg a fejünkben, amikor hátrányban voltunk. Elégedett vagyok, mert a csapat pontosan úgy reagált, ahogyan szerettem volna" - állapította meg a szakember.

    Kollégája, Lavolpe nem volt teljesen kibékülve az olasz bíró ténykedésével. "Roppant szoros párharcot vívtunk. Azt reméltem, egy találat elég lesz, de ha valaki vezet Argentína ellen, keményen meg kell dolgoznia azért is, hogy kiszabaduljon a térfeléről. Nem is ment nekünk igazán jól, nagy nyomás alatt voltunk. Nem tagadom, problémásnak éreztem Rosetti néhány ítéletét, Coloccininek például piros lapot kellett volna adnia. Nekünk is nagyhatalommá kell válnunk, hogy egyenlő bánásmódra számíthassunk" - mondta gúnyosan az egyébként argentin mester.