46
  • h4x0r
    #46
    Mondjuk az MS a kernelt adna, es nehany alapprogramot (ami szorosan a rendszerhez tartozik). Ezen felul lennenek az egyeb programok, amiket viszont a disztro keszitoje allitana ossze, es ezekkel szallitana a rendszert. Ez jo lenne sztem.
    Amilyen gyorsan az IT valtozik, meg az is lehet, hogy ezt is megeljuk. :)

    FTeR: ne erezd magad megbantva, sztem a jel el fog mulni... csak hat a temperamentum, ugye :)
  • Caro
    #45
    FTeR nem olyan mint arschg, vele lehet vitatkozni. Egy kis MS beütés van benne, de ez még önmagában nem vészes. :)

    Az én véleményem: Mi lenne, ha lennének windows disztribúciók? Tehát az OP-rendszer egy részét adná a microsoft, de az installert mondjuk már nem, és hasonlóan egy linux telepítésnél kiválaszthatnád, hogy mit akarsz feltelepíteni?
    Persze ebbe az MS soha nem egyezne bele, meg ha beleegyezne, akkor is ott lenne valszeg az inkompatibilitás, hogy megint csak saját szoftvert támogat, stb...
    Itt pedig alapvető informatikai alapelvek sérülnek meg. Szerintem a media player egy kalap trágya, de egy operációs rendszerhez hozzátartoznak segédprogramok, amik egy számítógep alapszintű funkcionalitását szolgálják.(lásd pl egyszerű szövegszerkesztő, stb...)
    Ma már egy médialejátszó simán benn van ebben a kategóriában. Attól tartok, hogy ez inkább a lobbi műve, mintsem az "igazság felett őrködő" EU bizottságé.
    Mondjuk ahol megtehetik, hogy betiltanak egy algoritmust vagy egy programot, mert illegális célra IS használható, ott ilyenen nem kéne csodálkozni...
  • FTeR
    #44
    tudom, h gonoszkodás volt :) ott a smile.
    csak kicsit megbántva érzem magam a jel miatt.
    örökre itt marad?
  • h4x0r
    #43
    Akinek nem inge... Es nem is konkretan Rad celoztam, hiszen a hozzaszolasaidbol kiderul, hogy nem szoktal szemelyeskedni.
    Mellesleg a masodik bekezdes fuggetlen az elsotol, az elso csak egy kis gonoszkodas volt.
  • FTeR
    #42
    utána lehet nézni, h engem hányszor hülyéztek le és semmit nem szóltam vissza.
    moderátor srác biztos úgy érezte, h már pár hónapja nem doglgozott ezé benéz ide megmutatja magát, h van...
  • FTeR
    #41
    "Linuxfanok neve mellett ritkan van felkialtojel"
    1. ez nem igaz
    2. amiért kaptam, azért mindenki kaphatna 1et.
    3. szinte soha nem személyeskedek.
  • Hegyikecske
    #40
    Ez már tényleg túlzás mit művelnek!!! Nem tom ezeknek a hülyéknek mér kell ennyire szívózni a mikrofosttal akinek nem kell a media player az leszedi ennyi, viszont ha összezárnak egy géppel meg egy xp cd-vel, akkor te alapból semmilyen médiát nem fogsz tudni lejátszani... Nem tom mi értelme van ennek h amit már kitaláltak kivenni belőle, ilyet se vennék, max nemhasználom, de legyen csak benne és legyen képes lejátszásra. Úgy hallottam az ára sem lesz sokkal kevesebb, nem éri meg... Mondjuk munkahelyeknek lehet megtetszik h telepíteni nem lehet multimédiázni szintén nem, majd nem ezzel töltik el az idejüket a dolgozók.. (otthonra meg minek professional, ugye)... Szal télleg nem értem ezt bizottságot, mer még ha adnának vmit nem elvennének...
  • h4x0r
    #39
    Linuxfanok neve mellett ritkan van felkialtojel...
    Igazabol a vitakulturaval van a baj. Akarmennyire is kozhely, de a vitaban jol jellemzi a szemelyeket, hogy mennyire szidjak a masik allaspontjat. A cafolatok sokszor a szemelyek ellen iranyulnak, nem az allaspontban leirtak ellen.
    Tudjatok: a tezis es antitezis alkotja a szintezist, a vita lenyeget. De ki vagyok en, hogy ilyeneket mondjak.
  • FTeR
    #38
    megszólítva érzem magam, pedig nem vagyok fan. egy OS csak az eszköz nem a cél (ellentétben 1 játékkal).
    de kiváncsi lennék miből vontad le majdnem következtetésed?
    és az is érdekelne, h melyik műveltségi szinthez sorolod magad?
  • yvorl
    #37
    Ez tényleg egy érdekes kérdés, gondolom azért előfordul hogy nem kizárólag és színtisztán ms termékeket használsz még akkor is ha van belőle, jól esne ha ha az ms ellehetetlenítené ezeknek a fejlesztését? (Ha 100% ms termék használó vagy akkor mondjuk ezt hiába kérdeztem)
  • pemga
    #36
    Jah, csak kicsit lett skizoid a helyzet. Mert ugye EU meg nyomta az SAP vonalat, hogy ez a mi erősségünk, támogassuk meg az amerikaiakkal szemben, mert ezzel tudunk jelen lenni és előnyre szert tenni stb-stb. Na, erre mi történik, az MS és a SAP hosszú távú megegyezést ír alá :). És ezért piszkálták és verték extra kiadásokba ezzel a MediaPlayer-nélküli cuccal az MS-t ennyire...
  • smv
    #35
    Azért lol. :) A hozzászólásokat olvasgatva majdnem megállapítottam, hogy az M$ fanok az alacsonyabb műveltségű körökből valók, de 1 ember hozzászólásai alapján ilyet NEM teszek.

    Mindenesetre mókás lenne, ha ezt is visszadobná az EU a polcra kerülés után, hogy már van 1 Home Edition, és az N betű nem fejezi ki eléggé, hogy ez a media player nélküli verzió, ezért csomagolják gyorsan újra. :)
  • fie
    #34
    Röviden, tömören: igen. Különben már az Apple ellen is lenne per.
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    Kicsit vicces , még mindig, ez az EU vs. MS , de legalább halad a story :)

    Mért nem mondták, hogy moduláris windózt akarnak, megmondják az elején, akkor több ideje lett volna az MS-nek :)
  • h4x0r
    #32
    Akkó' ne szójjá' be itten a jómunkásembereknek te kis pisis :)
  • Equ
    #31
    és lefagyott az a remek osx élő adásban LOL :))
  • FTeR
    #30
    "Érdekes, hogy az Apple-t nem kötelezik semmi hasonlóra. Pedig az is egy zárt rendszer... Hogy is van ez?"

    rátapintottál a lényegre. hogy is van ez? csak az M$ a szemét?

    néztétek a macians-t (fix.tv). nagy volt! "nem is olyan rossz a x86".
  • arschsg
    #29
    http://www.microsoft.com/
    http://update.microsoft.com/
    http://www.microsoft.com/windowsxp/default.mspx
    http://www.microsoft.com/athome/security/protect/windowsxp/choose.mspx
    http://www.microsoft.com/hun/office/default.mspx
  • fie
    #28
    Szerinted nem értek hozzá? Naiv kis pisis óvodás. Bibibííí
  • arschsg
    #27
    így van
  • h4x0r
    #26
    8 évesen óvodás? :D
  • arschsg
    #25
    8 éves vagyok, már az óvoda nagycsoportjába járok. De már most jobban tudom kezelni XP-t , mint Te. Szívesen.
  • fie
    #24
    M$ hittérítők, szurkolók, kérlek benneteket, áruljátok el korotokat, iskolai végzettségeteket a statiszika kedvéért. Köszönöm :)
    Érdekes, hogy az Apple-t nem kötelezik semmi hasonlóra. Pedig az is egy zárt rendszer... Hogy is van ez?
  • h4x0r
    #23
    Equ, arschsg: ó, de kedvesek vagytok, hogy lelámáztok, így látatlanban. :-D

    Mellesleg értek a gépekhez annyit, amennyit kell, és nekem sincs gondom a Windowsaimmal (XP-t használjanak a gyávák, a 98 az igazi kihívás).

    Csak tudod, a Windows egyik célközössége pont a lámák, erre valók a Warázslók, az egyszerű kezelési feladat, stb. Ezért volt a megszólalásom.
  • Equ
    #22
    nem ő az egyetlen... :)
    a sok lámer meg szenvedjen vagy fizessen a hozzáértőknek.
  • FTeR
    #21
    ha ez így lenne, akkor pl nem lenne firefox st., meg realplayer/bsplayer winre....stb. stb.
    erre mit mondasz?
  • arschsg
    #20
    nem hiszem, hpogy csak én vagyok az egyetlen, de én inkább ugy mondanam, hogy én nem tartozom a lámák közé, akik bekapnak bármit is. Egy olyan kezdőnek, mint neked, biztos nehéz elhinni, de ne aggódj, ha van egy kis tehetséges a szgéphez, Windowshoz, majd te is meglátod, hogy nem is olyan nehéz védekezni spywarek és vírusok ellen.
  • Emmegki
    #19
    Az explorer nélküli mikor jön?
  • h4x0r
    #18
    "Másrészt, mi van a spywarekkel? Érdekes módon nekem sohasincs problémám ilyen dolgokkal."

    Ó, igen, és Te vagy az egyetlen felhasználó :D
  • arschsg
    #17
    Miért lenne rákényszerítve? Windows alá lehet hogy csak ők tudnak "olyat" gyártani.. És? Akkor akinek máshoz kell "olyan" gyártsanak ők maguknak... Mint pl Linux is van, akkor mások meg csinaljak meg a linuxhoz az "olyat"... Nem értem mit kel lsírni.

    Másrészt, mi van a spywarekkel? Érdekes módon nekem sohasincs problémám ilyen dolgokkal.
  • fie
    #16
    Más részről szeretem, hogy mindenki microsoft terméket használ, mert abból él a munkahelyem (így én is), hogy kiszáll újratelepíteni, klikkelgetni, spyware-t irtani. Valami meló mindíg van vele. Hip-hip m$
  • fie
    #15
    Az m$ nem teszi lehetővé bizonyos programok fejlesztését. Ergo, csak ők tudnak olyat gyártani. Mi következik ebből? Van egy rendszered és rá vagy KÉNYSZERÍTVE az (majdem mellékeltet írtam) integrált szoftver használatára, mert a konkurencia nem tud szoftvert fejleszteni. Ez fair? Nem hinném, mert aki szereti a windowst de nem szeretné használni annak bizonyos funkcióit, az mit tegyen?
  • fflx
    #14
    azert egyelore egy sor hirt nem talaltam a microsoft honlapon, hogy esetleg megis letezik egy ilyen fajta XP verzio is.
    gondolom majd meg ezert is fognak meg egy-ket kort futni
  • fflx
    #13
    ne aggodj, nagyon jol mutat a windows XP logo mellett a 2 felkialtojel :)
  • concrete
    #12
    WINDOWS XP N ????

    megaLOL .....

  • FTeR
    #11
    "Azt már tudjuk, hogy a Microsoft nem szeretné magát teljes mértékben alávetni a bizottság korábbi határozatának, legalábbis ami a nagyobb interoperabilitást lehetővé tévő információk átadását illeti. A ZDNet értesülései szerint ugyanis a vállalat beleegyezett abba, hogy a nagyobb kompatibilitás érdekében több információt bocsásson a nyílt forráskódú fejlesztők számára, de azt már nem tartja elfogadhatónak, hogy a fejlesztők továbbadják az így megszerzett információkat. A bizottság egyelőre nem fogadta el a javaslatot, így tovább folytatódik az egyeztetés."

    szted az mit jelentene, ha bárki belenézhetne és tovább is adhatná a megszerzett infót?

    #9: pedig szokás
  • arschsg
    #10
    "Ha vki olyan hülye hogy IE-t hasznal, az meg is érdemli" - valahogy így volt, pár hete, már most nem fogom vissza keresni, nem is érdekel annyira.
  • testerlnx
    #9
    "Ha vkit hülyéznek, agyalágyultnak, idiótának neveznek, mert pl IE-t használ (és semmi baja vele), vagy mert simán Windows-t használ és teljesen megvan vele elégedve, akkor semmi baj"

    Én még nem láttam, hogy vkit hülyéztek volna mert ie-t használ, az más, ha az ie-t becsmérli vki, ha ezt magára veszi az az Ő baja...

    ui.: tetszik a logod, ideje volt már berakni ;)
  • testerlnx
    #8
    Ki beszél itt nyílt forrásról? Vmit félre olvastál... Nyílt szabvány meg szerintem alapvető dolog lenne... Amúgy régen az USA is fellépett az ilyen köcsög nagy cégek ellen, emlékezzünk vissza, hogy szétnyomták régen a kéket...

  • arschsg
    #7
    Érdekes.. Ha vkit hülyéznek, agyalágyultnak, idiótának neveznek, mert pl IE-t használ (és semmi baja vele), vagy mert simán Windows-t használ és teljesen megvan vele elégedve, akkor semmi baj. De ha ezek az emberek kiállnak magukért, és visszaszolnak, jönnek rögtön a büntetések.. Nem érdekes?