45
  • jozzee
    #45
    Az Optware a holografikus mem.kártyája mellett fejleszt egy optikai disket is, 1 TB kapacitással, HVD(Holographic Versatile Disc) néven.



    Khmmm....a BlueRay és versenytársa hol is tart?

    HVD - kép
  • arty
    #44
    azért fake, mert a hddvd eddig NEM igérte be a dual layer irhato verziot ....

    szal a 30gigának semmi alapja ...
  • L3oN
    #43
    Mert ha te lennél ott akkor senki nem venné meg a terméket.
  • lpmorpheus
    #42
    Én keveslem ezt a 15GB-ot, és egyetértek azzal, hogy nincsenek arányba a meghajtók és az adathordozók kapacitása. Miért kéne nekem a polcon tárolni 100 lemezt, ha az ráfér 5 lemezre is? Miért kéne cserélgetnem a lemezeket a meghajtóban, ha ráfér egyre, és azt beteszem, és azon minden megvan, ami nekem kell?
    Blu-Ray HD-DVD
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    Mért kell mindenhez japó csaj ? Attól több fér rá? Vagy attól állnak fel irányba pitek a diszken ? Ehh :S

    btw, 15 giga nem sok, de több a semminél, és ha ócsó' lesz akkor jöhet..
  • d4rk
    #40
    na azt ott elrontottam. szóval NEM az alapanyag a drága:)
  • d4rk
    #39
    érthető... szóval ha hd-dvd, akkor fake infó, ha BR akkor "be van ígérve", ami akkor úgy is lesz...
    ezt ugye te sem gondolod komolyan:)
    echo: BR-nél nem az a gond, hogy az alapanyag drága (gyakorlatilag ugyanabból készül mindkettő), hanem, hogy új gyártósorok kellenek hozzá, mert a régieken nem lehet. Amíg nem jön be mindkét szabvány, addig szerintem nem igazán lehet megmondani melyik a nyerő. Mert lehet, hogy sony,panasonic,etc le tud nyelni veszteséget, de a HD-DVD mögött sem a sarki szupermarketesek állnak:)) Én azért szurkolok, hogy hátha észhez trének, és megegyeznek egy közös szabványban, mert ez így nekönk, felhasználóknak lesz igazán rossz.
  • echo
    #38
    Szerintem tuti a sony nyer, mert ha kell, le bír nyelni némi veszteséget, hogy olcsón adja a cuccot az első évben/években míg kinyírja a konkurenciát...
  • TeszteloPontHu
    #37
    De létezik, lehet is kapni.
  • arty
    #36
    te láttál már hd dvd-rt ? nem akkor miért van elásva a BR ? mert azt SEM láttál? ;)

    jajmár ... kiálllitani már mindketten állitottak ki, sőt! BR felvevő MÁR most kapható a japánoknál kb. fél éve!!!!!!!! más kérdés h nem lesz kompatible a majdani BR szabvánnyal :))
  • arty
    #35
    jajmár .. nem kell a fake info! ott a képeken a 15gb korong!!! irhatobol 15G lesz a hd dvd oldalon!

    BR oldalon be van igérve az 50g/dual layer irhato!

    HA CSAK olvashatorol beszélünk, akkor 45G vs. 100G ami megintcsak szopó a HDdvdnek ...
  • DOT
    #34
    DVD-R DL meg még nem is létezik tudomásom szerint.. Szóval talán nem kell előre elásni a HD-DVD formátumot.
  • DOT
    #33
    Valaki hallott már írható blu-ray lemezről ? Mert ez a 15GB-os már HD-DVD-R. Azért ez nem mindegy! Még a mostani DVD+R DL -ek is egyrészt drágák, mésrészt 2.5x-ösen írhatók (az enyémek legalábbis), szóval EZ nem az a kimondott áttörés, akkor már inkább a HD-DVD-R...
  • pepe003
    #32
    A Dual Layer DVD-kre tudtommal, 9gb fér. Ennek semmi értelme. Inkább vbeszek két dual DVD-t.. árban biztos ugyanannyi lesz.
  • citkar
    #31
    szerintem a HD késett kb 1-2 évet,ezzel beszopta s oda a fejelsztési pénz...ha másfél éve itt a 15 gigás lemez s a kék sehol,akkor okés,de így? nem lesz szerencséje szerintem
  • jozzee
    #30
    Eddig - számomra - nem derült ki az új szabványokról egy - két dolog.

    Az egyik pl.: vajon lesz-e v.melyikből cserélhető - meghajtós megoldás, ami tudna harddiskhez hasonlóan funkcionálni....(HD-, Blue- RAM)?

    Ha mondjuk ez alap lenne valamelyikben, akkor mindjárt érdekesebb a történet, bármelyik versenyzöről legyen is szó.
  • Tbone
    #29
    Itt veszekszenek mi lesz a kovetkezo szabvany, amikor meg a rendes DVD sincs teljesen elterjedve. Ez majdnem olyan mint a Beta vs. VHS verseny anno.
  • The Hedgehog
    #28
    langyos állóvíz ez... bukta lesz az egészből!
  • Randal
    #27
    Őszintén szólva én várni fogom inkább a Blue Ray technológiát. Hacsak addigra a Hd-ből nem csinálnak 100Gb-os lemezt, újraírhatót:)
  • noss
    #26
    15G télleg nem éri meg, de azt ne hidd, h a BR majd egyből kijön az 50 gigással!!!!!!
    ne légy ennyire naív!
    a hd-dvd is max 75 giga körül tud, arról nem is beszélve, h a BR-t feltuningolta a tdk 100G-ra!
  • asysoft
    #25
    Nem tudom, hogy a Sony mennyire igyekszik majd elérhető áron nyújtani a BlueRay meghajtókat, a PS3-as játékok-eladásoknak nem igazán tehetne jót... Sztem ez a 15 giga sem rossz azért, csak legyen elérhető árú viszonylag hamar.
  • Ahhoj
    #24
    30vs 50...
    az meg mindig majdnem a duplaja :)
    a kek technologia meg ugye mar ujabb, abba az iranyba lehet inkabb tovabbfejelszteni ;)
  • Power
    #23
    Nem 15 vs 50, hanem 30 vs 50(A 15 GB az csak 1 réteg/1 oldal).
    30 és 50 között pedig nincs lényegi különbség.
    Csupán az ár dönt, nem csak a lemez, hanem a DVD-combo olvasók.
    A HD-DVD-t mindenvalószínűséggel olcsóbb gyártani, a kérdés az csak hogy mennyivel.
  • irkab1rka
    #22
    az nyer, aki hamarabb hozza ki az írót és olcsóbban.
    Amugy nem gáz a 15, mert 2 ilyen ráfér majd a blurayre :)
  • Terra
    #21
    Lehet...

    Olyan nagyon meg se kell beszélni a kiadókkal.
    Egy Gyűrűk Ura HDTV felbontással nem férne el egy 15 gigás lemezen...
  • mrzed001
    #20
    Szerintem meg a sony beteszi a PS3-ba, kiadókkal "megbeszéli", hogy kékbe adják ki a következő nagy sikerfilmet, kidob egy lejátszót és egy PC-s írót, és már meg is nyerte a versenyt
  • Terra
    #19
    Szerintem nem lesz megegyezés a 2 nagy gyártó között.

    Mindketten nagyon sok pénzt és időt öltek már a saját technológiájukba, és egy esetleges megegyezés esetén mindkettőnek át kellene alakítani mind a lemezek szerkezetét, mind a meghajtókat, a kompatibilitás miatt.

    Tekintve, hogy mindketten a sorozatgyártás megkezdése előtt vannak, ez tuti, hogy befolyásolná a 2006 elejére tervezett megjelenéseket.

    Itt is a felhasználók fognak majd dönteni, és törvényszerűen ez is olcsóbb lesz idővel.
    És akkor mindenki eldöntheti 15 vagy 50.

    Ha a Sony nem cseszi el a technológiát, elkerüli az inkompatibilitási hibákat, és aránylag rövid időn belül rendes kihozatallal tud dolgozni, akkor sztem nyert...
  • Pharaoh
    #18
    Szerintem olcsóbb lesz, mert különben senki sem váltana, nem éri meg az a 5GB különbség a 100 ezret.
  • fflx
    #17
    kicsit elmaradnak ezek a korongos kapacitasok mostanaban a winyoktol. azert regebben, amikor a CD jott, meg 1-2 gigas winyok voltak.

    Azert az arany mostanra elegge eltorzul.
    200 G winyo es a 4,5G DVD...
    minimum valami 80-100G-as korongok kellenenek, de nem 3 ev mulva, hanem most.
  • mrzed001
    #16
    Tuti 100 felett, mint először a DVD írók esetében
  • grebber
    #15
    Kiváncsi leszek mennyibe fog kerülni hozzá egy dvd iró.
  • arty
    #14
    15gb?

    kivánom egyszer a toshiba vezetőinek, h archiválják ki ilyenekre a 250gb-os winyojukat ... :(
  • arty
    #13
    egy kicsi és drágát szeretnél ??? normális vagy??? :D ;))
  • Punkerwork
    #12
    az egyik "kicsi" és olcsó, a másik nagy és drága, nem lehetne egy köztes megoldást? :)
  • fie
    #11
    Nem, most nem. A dvd - és + esetén igaz, de 4,7 gb -> 15 vagy 4.7gb -> 50, az nem mindegy. Eztért nem fognak váltani az emberek, inkább várnak.
  • Bret
    #10
    15 GB nem áttörés.
    Vagy bukta vagy fillérekért adja, mert a gyártósor a régi.
    De lehet marketingfogás is a jövőre.
    Meg lehet kidobott pénz, mert nem számít.

    Vagy a csaj a képen főnök szeretője és minden csak őérte van, akkor megértem. :))))
  • mesor
    #9
    Ebből a versenyből az kerül ki győztesen amilyik olcsobban fogja adni!
  • mrzed001
    #8
    A retro feeling nem rosz, nekem teccik.
    Viszont a 15 GB elég gyenge, de még a dupla réteges 30GB-os is. Pláne, hogy a kékek előrukkoltak ha jól emlékszem a dupla 100GB-ossal is
  • 12346
    #7
    hun van itt cd?
    mellesleg azok az "ócska és régi erősítő"k nagyonis jók.
  • joofiu17
    #6
    Szerintem eleg jo ez a cucc de ahogy elnézem ez nem lesz a legolcsób legalabbis a cd-t illetoen
    mas reszrol az olvaso: az volna a tuti ha a ötvöznék a kettot es a designen egy kicsit valoztatnának mer eléggé lehangolo és ... (olyan mint 1 ócska és régi erosítő..)