14
  • FTeR
    #14
    ide is írom:

    mai machiansba fognak beszlni az inteles cuccról fix.tv-n. :D
    ne hagyjátok ki!
  • archkoven
    #13
    Ha valóban konkurencijá tudna lenni a Winnek az OSX akkor nehéz elhinnem, hogy az nem érné meg nekik. Elég csak megnézni a Microsoftot, nagyon szépen megél belőle. Pesze egy komoly versenyben csökkenne az elérhető nyereség, de még úgy is óriási pénzeket lehetne keresni vele. Arra pedig nem nagyon lehet számítani, hogy valaki csak úgy belép konkurenciának ezen a téren.
    Szerintem most óriási lehetőség előtt áll az Apple, hogy megtegye ezt a lépést, jó a terméke és jó a termékéről kialakult kép is, már csak elérhetővé kellene tenni minden hardveren.
  • Sityi
    #12
    A WHQL-drivereket is a gyártók írják meg, az MS csak ellenőrzi. Valami hasonlót csinálhatna az Apple is...
  • mrzed001
    #11
    Illetve Microsoftnál van a Microsoft Certified Driver besorolás, ami már "talán" megbízható
    Én csak ennyit várnék el az OS PC-re készülő driverektől is
  • Sityi
    #10
    mrzed001 megelőzött. Miért az Apple feladata a dzsunka tacskó gizdaságos gépeken való tökéletes működése? Oldja meg a gyártó jól megírt driverekkel! Érdekes módon Windowsnál ezt nem várja el senki, míg Linuxnál, OSX-nél igen?
  • Wilddog
    #9
    Ohhh... és rengeteg doksi a programozásáról. Erre érdemes időt szánnom. ;-)
  • mrzed001
    #8
    A drivereket nem az oprendszer készítője fejleszti, hanem a hardver gyártója
  • Power
    #7
    Erről van szó.
    Ilyentéren esélytelenek lennének okosan nem mennek bele, mert csak évekig driverekket kellene fejleszteni.
  • fie
    #6
    Az apple honlapjáról letölthető a darwin nyílt forrású oprendszer. Erre épül az MacOS-X.
    Darwin
  • mrzed001
    #5
    Pedig az lenne az igazi. A linux nem elég userbarát, viszont egy open source MAC OS PC-re, hát, asszem M$ felköthetné a gatyókáját. Annakidején is az OS2 csak azért nem terjedt el, mert iszonyú sokba került, pedig sokkal stabilabb volt mint a Windows
  • Yv@n
    #4
    Továbbá nagyjából fix hardware-re egyszerűbb jól működő rendszert írniuk, mint ha mindenféle dzsunka holmival együttműködő rendszert kéne csináljanak.
  • HuHa
    #3
    Mert egy átlag összetákolt vagy Tesco gazdaságos PC árából gondolom nem látnak semmit. És ha OS X alá össze lehet rakni egy olcsóbb PC konfigot, mint egy Mac, akkor az nem jó nekik.
  • neonlight
    #2
    igen.. pont ezt akartam kérdezni én is :)
  • Sityi
    #1
    "[...] elvégre egy PC-n futó MacOS nem tenne jót a cégnek."
    Miért is nem?