14
Gondok az alaplapi feszültségekkel
  • blancer
    #14
    senkinek semmi ötlet?
  • blancer
    #13
    sziasztok!

    nekem is a vcore fesszel és a -5 v -tal lenne probléma
    adott egy 1,6 P4 mag Abit TH7II-RAID alaplap és egy fsp 400-as táp (a tápot most cseréltem)
    eddig nem igazán néztem ezeket az értékeket, azt tudom h a régi táppal is VCORE alacsony volt, de mintha a -5 V most jelentkezett volna.
    Szal a winbond hardware doctor 2.70 szerint (ez van adva az alaplaphoz)
    a VCORE: 1,44-1,46 között változik
    a -5V: +3,55-3,60 között!!!
    (de eddig nem volt a géppel probléma)
    Szóval valakinek ötlete, h miért lehet?
    Előre is kösz a segítséget
    üdv:Whitey
  • RelakS
    #12
    Megőrülök!

    Most egy, az első hozzászólásban említett gépnek az ugyan ott említett feszültséggel semmi gondja ugyan olyan beállítások mellet...
  • MiloShee
    #11
    Helló! Azt arra lennék kíváncsi hogy nem e probléma az, hogy a 2500+ -Bartonomnak az alaplap 1,7 V-t ad az 1.65 helyett?
  • biomage
    #10
    Hello relaks csináld a következöt áramtalanicsd a gépet aztán az alaplapon lévö elemet vedd ki 20 MP-re rakd vissza ne álicsd sem a SOFT MENU se CHIPSET:DRAWTIMING se a PC HEALTH STATUS on ha ezután is ez a jelenség nézd meg hogy a ventillátorok jól forognak e ennyi elsöre
  • [NST]Cifu
    #9
    Hát akkor tényleg érdekes felállás...
  • StarFist
    #8
    Amíg terhelés közben nincsenek spontán újraindulások, addig nem probléma az alacsonyabb fesz, sőt előny. Kevésbé fűt a processzor.
    Nem ugyanaz a platform, de nálam a 3200+ Bartonnak a gyári 1,65V helyett notóriusan 1,60V-ot adott az alaplap és nem volt belőle probléma.
  • RelakS
    #7
    Mármint mi? A feszültség nem állítható, a cpu meg 2400MHz-re van állítva. A másik lehetőség a Manual (ergo AUTO helyett írja ki a sebességet)
  • [NST]Cifu
    #6
    Mi van a BIOS-ban beállítva? Auto?
  • RelakS
    #5
    Másik gépünk 1.44V-ot ír, ami még "kézzel" lett összerakva, szóval ez inkább alacsony, mint magas.
  • [NST]Cifu
    #4
    Ilyen kis eltérésnek még nem szabadna komoly problémát okozni. A Celeron 320-asok elvileg amúgy tényleg 1.4 volton mennek.
  • RelakS
    #3
    A kondik ránézésre jó kondiban vannak

    A gyanus az, hogy 3db gépet néztem meg, ebből 2db ír 1.39V-ot, egy 1.37V-ot...
  • Borg
    #2
    Lehet hogy alaplap szériahiba... kondik?
  • RelakS
    #1
    Naszóval:

    Vettünk sok ASUS Pundit-S nevű gépet, eddig minden gond nélkül üzemeltek. Most sorra bontom ki őket, és panaszkodnak a VCORE feszültségre, ami 1,39V. Egy gép indult eddig, de annak is ez a szenzor [IGNORED]-re volt állítva.

    Kérdés: egy Cerka 2.4GHz-nek elég ekkora fesz? Ha igen, akkor mi bánthatja az alaplapot?!