14
  • Admiral
    #14
    "Ha az emberi agy olyan egyszerű lenne, hogy megérthessük, akkor túl egyszerűek lennénk ahhoz, hogy ezt megtehessük."

    Amerikai falfirka
  • Alfa Of NS
    #13
    Emberi agy szimulalasanak a kozeleben sincsennek. Meg csak eselyuk sincs. Az elvet utanozni, na ott lehetnek erdekes dolgok!
  • NEXUS6
    #12
    Főleg mert a CNN celuláris számítógépek meg tényleg szimulálják az ember idegrendszerének működését!
    És nem 6 hanem 1024 egységből álló hálózattal!

    Szerintem néhány idegsejt leszimulálásávával, még nem fejtjük meg skizó meg a depi titkát, bár ők tudják.
  • dez
    #11
    Picit túlzó a cím (mint általában). Még nem is ismerik az egész működését, csak egyes részeket.
  • NEXUS6
    #10
    Tök felesleges digitális számítógépekkel erölködni. Amihez a "kékszellem" szükséges azt egyesek már megoldották néhány csippel.

    Alcheimer kór az semmi! Mit szólnátok egy retina protézishoz, vagy más implanthoz?

    info-bionika

    Ja és: MADE IN HUNGARY!;)))
  • irkab1rka
    #9
    mert ellenőrizni tudják egy adott gyógyszer hatásmechanizmusát, lemodellezve a molekulák bejutását az adott agyterületre.
  • HUmanEmber41st
    #8
    Bizony bizony az agy működéséről még mindig csak elképzelések és elméletek vannak...
    6 neuronból álló csoportot modellez.. mennyi neuron is van az emberi agyban??
    Milliárdos nagyságrendről beszélnek a tudósok..
  • Shadow_THH
    #7
    azért mert egy gép le tudja modellezni az agyad egy részét lassitva felületesen, attól miért gyógyul meg egy alcheimer kóros?
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    pl. az amerikaiak is paranoiában szenvednek ..
  • LowEnd
    #5
    NEm kell valós időben modellezni.

    A'la Simpsons: "AAAA neeevem TEEEd. A többieeeek aaazt mooonndják kicsiiiit lassúúúú vagyok éééééééééés.............." (kék halál)

    Egyébként 10 év múlvára tervezik. Addigra is meglesz a teljes előny?
  • UnnameD
    #4
    Az agynak 100 terraflops az átszámított teljesítménye ha jól tudom. Van még egy kis előnyünk
  • bobka
    #3
    csak nehogy a terroristák kezére jusson
    hogy a fenébe tanitják meg arra hogy ugy viselkedjen mint az emberi agy?
  • Skandar
    #2
    nem lenne rossz, ha gyógyszerek nélkül tudnának gyógyítani ilyen betegségeket... Nagyon sok ember szenved különmböző paranoid betegségekben, amire jelenleg nincs 100%-os megoldás, csak hosszas gyógyszeres kezelés, ami nem biztos hogy teljes gyógyulást eredményez, nem is beszélve a mellékhatásokról...
  • fie
    #1
    "lemodellezni" Bocs, de nem bírtam ki. (Olyan, mint a "DVD cd lemez" )