77
nac cnc vezérlsé
  • strepsils
    #77
    Valaki el tudná magyarázni világosan a G92 mint koordinátarendszer eltolás kód használatát ? És a G52 használatát . Miért tudom paraméteren is megadnia G92 értékeit ? Ez nem csak a programból vezérelhető master eltolás?
  • kakimakifsz
    #76
    Egy jótét lélek elküldte a Powermill anyagokat.
    Thank you!
  • kakimakifsz
    #75
    Powermill kompatibilis az AD Inventor formátumokkal? (2008 Pro)
  • kakimakifsz
    #74
    Keresd ki bmeg:)

    Ui.: gumi?
  • budboy
    #73
    hali

    precíziós satukban a pofákban található gumik mérete érdekelne,ha tudja valaki írjha le.-..köszönöm előpre is
  • csundis
    #72
    sziasztok.Lenne egy kis problémám.van-e köztetek olyan személy aki mostanába végzett CNC tanfolyamot.Ha van megkérném hogy ha a kidolgozott tételei megvannak megosztaná-e velem. előre is köszönöm.várom válaszotokat csá
  • 16gaborm
    #71
    Szerintetek érdemes belevágnom egy CNC-forgácsoló tanfolyamba?
    Veszprémben lesz a SZTÁV cég által.

    CNC-forgácsoló SZTÁV.zRt
  • Joe Bá
    #70
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem.
    Tud-e valaki olyan céget Magyarországon ahol TopSoliddal programoznak, és működik alatta a TDM szerszám adatbázis?
  • feco1974
    #69
    na sikerült A nanjing Swansoft nevü progit kicsit megbuherálni igy most már korlátlanul müködik legalábbis eddig nem irt ki korlátot.
    Akit érdekel:inditáskor a standanole ablakot megnyitni és oda kell beirni:
    12894362189
  • feco1974
    #68
    Nem rég sikerült leszednem ezt a swansoft szimulátort,de csak hat napig müködik.Jó lenne megvásárolni,de kinaiul nem tudok.Tudna valaki segiteni?
  • ger85
    #67
    Hali! Ismeri valaki a Swansoft nevű szimulátort?
    Ha igen jó lenne ha tudna segíteni hogyan kell regisztrálni mert ahogy az nfo-ban van ugy nem megy. Előre is köszi Ger
  • Lynx911
    #66
    Ahogy ígértem felteszem a programot amivel az asztalt mosom. 20 bar-os vízhűtés van főorsón keresztül. Elég hogy levigye a koszt.

    A program:

    %O0472(MOSAS)
    G53 X-1907 Y-939.7
    G53 Z-514
    G54
    G92 X0 Y0 Z0
    G94 F1000 S100
    M3
    G54
    #590=0
    #591=0
    #590=1
    #591=1
    G1 Y0
    N1 G1 X0 M8
    G1 Z-0
    M38
    M28
    G1 X1115 M7
    G1 X0
    IF GOTO2
    YI127.5
    #590=[#590+1]
    GOTO1
    N2 X147
    YI127.5
    N3 G1 X147
    G1 X1115
    G1 X147
    IF GOTO4
    YI121
    #591=[#591+1]
    GOTO3
    N4 G1 X945 Y0
    G1 Y750
    G1 Y375
    G1 Z300
    M29
    M39
    M9
    M5
    M30
    %
  • Lynx911
    #65
    Hello
    Igen próbáltam, de kevés sikerrel. Ha a fékkel van baj vagy a jeladóval miért véletlenszerű a hiba? Van olyan hogy napokig semmi aztán jön egy rossz váltás és megint semmi. M19-et amikor próbáltam egyéni mondatban mindig jó helyre állt be.
    Üdv
  • HUmanEmber41st
    #64
    Az NCT Kft oldalán próbáltad már?
    A pozicionálás hiba: a főorsó szögmérő-jeladó hibája, vagy a főorsó féke nem fog rendesen, a főhajtás egyik paramétere (erősítés) túl magas( ekkor ha megjön az index pozíció marker jel, ugyan elveszi hajtás engedélyezést, de a főhajtás lassan áll le, a vezérlő ugyanakkor meg már nem figyeli az index pozíciót, és a hajtás túl fordítja az orsót)
    vagy éppen laza a forgójeladó (általában ROD típusú) kuplungja, vagy a meghajtásában van probléma... sorolhatnám.. :D :D
    de lehet éppen a vezérlő paraméter hibája is...( túl nagy szögeltérés van engedélyezve az index pozíciónak)
  • Lynx911
    #63
    Láttam szoktatok programokat feltenni. Holnap hazahozom a mosóprogramom. Még azon gondolkozok, hogy figyeljen a szerszámra is, mert most kiveszem ami bent van szerszám és beteszek egy rövidebbet (erősebben jön a vízsugár). Látni fogjátok mire kell a táblázat. Addig is egy menetfúrás kiemeléssel. Ez még a hibás verzió de egy hónapja elkészült a működő példány is.

    Fő program:
    %
    O0010(menet furas kiemeléssel)
    G54
    G21
    T1
    M3
    G43 H1 Z10
    G0 X10 Y10
    G65 P0011 X30 Y40 Z30 Q1.5 A1 R1 B5 S300
    G0 Z30
    X100 Y100
    M30
    %

    Al program:
    %
    O0011 (MENET FUAS KIEMELESSEL CIKLUS)
    G95
    #550=0
    #555=0
    #550=#1
    IF[#550=1] #555=84.2
    IF[#550=2] #555=84.3
    #560=0
    #560=#26+#18
    #565=0
    #565=#560/#2
    #570=0
    #570=#2
    #575=0
    #580=0
    WHILE[#575NEM EGYENLO#565] DO1
    G#555 X=#24 Y=#25 Z=-#570 R=#18 F=#17
    M3
    #570=#570+#570
    #575=#575+1
    END1
    G94
    G80
    M99
    %
  • Lynx911
    #62
    Lenne nekem is kérdésem. NCT 104M-hez honnan tudok regiszter táblázatot szerezni? Az általánosak megvannak pl.: #3006 vagy #13000 stb. de a többi is kellene.

    Másik kérdés. Főorsó szerszámcserénél véletlenszerűen pozicionál hibásan. Mi lehet ennek az oka? Amikor rosszul fordul be akkor is C0-t ír de nem ott van, a robotkar meg folyton rácsap a főorsóra ill. a szerszám tájolóra. Segítségeteket köszönöm
    Üdv
    Lynx911
  • Lynx911
    #61
    G54
    G43 G00 Z200 H01
    S1000 F200
    M03
    G81 G98 X20 Y20 R5 Z-30
    Y-20
    X-20
    Y20
    G80
    G00 Z200 M05
    M30


    Próbáld így. Úgy vettem észre néha megzavarja a gondolatait ha túl sok a funkció. G80 ha jól emlékszem csak külön sorban lehet egyedül semmi más nem lehet mellette. Főorsó forgást technológiával ne kapcsolj egy sorban mert előfordulhat hogy hamarabb forog mint ahogy technológiát vált.
  • bartuczcsaba
    #60
    hy
    vki tud vmi leírást adni solid edge v20 -hoz ?
  • BaltásRém
    #59
    Sziasztok !

    Új dolgokkal bővült a
    http://mastergy.fw.hu

    Üdv:
    MasterGy
  • Max7
    #58
    Fanuc Seris 15M cnc megmunkáló központhoz keresek magyar nyelvű leírést a vezérléshez! Fontos lenne ha valaki tud valami pdf-et megköszöném!
  • LATOK
    #57
    Sziasztok! Mazatrol-hoz keresek doksit! Ha valaki tud linket megköszönöm!
  • BaltásRém
    #56
    na ! aszittem tecceni fog :)
  • BaltásRém
    #55
    ha érdekel valakit legújabb cnc-gépem :
    http://mastergy.fw.hu

    Az a tuti, hogy 2000 Ft-ba volt kb megcsinálni.
  • Kontrakcio
    #54
    sziasztok! fluid szimulátort hol találok? tudtok adni egy linket?

    előre is köszi!

    páy
  • a5248
    #53
    Sziasztok
    Ha valaki tudna segíteni Fanuc o-t vezérlést most tanulom és müködő szimulátor kellene.
    Vagy ha valaki megmondaná, hogy miért nem megy a mts oldalárol letöltött demó szimulátor
    Elöre is köszönöm
  • csg67
    #52
    Bocs, lehet hogy nem fogalmaztam elég világosan. Ez a gép közelebb áll egy plotterhez mint egy marógéphez. Jóval közelebb. De ez semmit sem von le a te teljesítményedből, ami dícséretes egy amatőrtől.
    Az hogy valamit CNC marógépnek nevezünk nem függ attól, hogy milyen nyelven kell programozni, mert CNC nyelv kb annyi létezik, ahány CNC vezérlő. Példának okáért itt egy link a Heidenhain
    iTNC530
    kezelési leírásáról (magyarul is). Talán ebből látható, hogy mire képes egy mai korszerű CNC vezérlő (legalább is a gépkezelő felől nézve). A gépépítő felől nézve a dolog még bonyolultabbá válik. Nem csak azért, mert az iTNC530 műszaki leírása jóval meghaladja a kezelési leírást, hanem azért is, mert egy CNC gépet nem csak az elktronika határoz meg.
  • BaltásRém
    #51
    nem értek ezekhez...a g-kódokat sem ismerem. Amit csináltam cnc-marógépet, ahoz én írtam programot, persze így csak arra az egy feladatra jó, amire csináltam.nem tudom hány ilyen cnc-nyelv létezik
  • csg67
    #50
    Ez egy célfeladat ellátására készült célgép, ami a maga nemében nem rossz!
    De; papírrepülő hajtogatása nem tévesztendő össze a vadászgép összeszerelésével...
  • BaltásRém
    #49
    rakd fel a mach-et. ott tucc g-kókokkal írni, és vissza tudod nézni hogy hogy sikerült
    mach3 -al próbálkozz
  • Kontrakcio
    #48
    sziasztok! azt szeretném megkérdezni h cnc (kuka)-ra van gyakorló progi??? előre is köszi!
  • tomsolo
    #47
    fú ez tök jó.
  • BaltásRém
    #46
    sziasztok nc, cnc jártasak
    saját kézítésű cnc-gépemet szeretném nektek megmutatni, állítólag "szabadalmi értékű" felületkövetési módszert találtam ki c64 magnóelektronikával !

    http://mastergy.fw.hu/cnc
  • HUmanEmber41st
    #45
    nah összehozlak 1 NC programozóval, aztán majd az...
  • STFU
    #44
    Rajottem hogy lehet benne megvaltoztatni az anyag meretet de most az a baj hogy nem fogadja el a g72-ot
  • STFU
    #43
    Az NCT-90 T nevu progit keresem sulikban szokott elofordulni ha vki eltudna kuldeni azt megkoszonnem de jo az is ha az 5os hozzaszolasban javasolt progiban leirja vki hogy mikeppen tudom megvaltoztatni a kedzdo mdb meretet es a null pontot
  • repvez
    Szüli
    #42
    Egy magyar srác is gyárt CNC gépet.A hobbycnc.hu oldalrol meg is lehet rendelni.
    Az alábbi szimulátorral van már valakinek tapasztalata hogy mit hogyan csinál, mert nem mindig azt amit elvárna az ember.
  • Dzsini
    #41
    Dark Blade

    egy kis CNC-móka - fickó gépházat épít, végiglapozva soksok kép van a gyártott darabkákról.
  • repvez
    Szüli
    #40
    UP!
  • repvez
    Szüli
    #39
    Köszi szépen addig én is frissitgetem a tudásom
  • Zozo76
    #38
    Eleve nem lehet a sorok vegen eob karakter (;) mert zavarja. Amugy felvettem a nullpontot a darab kozepere, meg a szerszamhosszt is beirtam. De csinal egy furatot aztan kesz. Majd hetvegen komolyabban utananezek.