266
  • lowdog
    #266
    "Figyeld majd a híreket és rájössz, hogy meg se fog nyikkani az osx nem apple hardveren... (az apple se hülye"

    hoppá-hoppá

    alig telt el két hónap és :)
  • lowdog
    #265
    "Figyeld majd a híreket és rájössz, hogy meg se fog nyikkani az osx nem apple hardveren... (az apple se hülye"

    azért én erre nem mernék mérget venni... azét mert a hírekben azt olvasod, vagy Jobs azt nyilatkozza, még nem biztos hogy úgy is lesz - mert ez nem ám csak rajtuk múlik :)
  • Alfa Of NS
    #264
    Aszondjak a Tigert az elejetol fogva parhuzamosan fejlesztettek Intel ala is. Most meg csak elovette Steve az install diszket es lett bamulas. Nem tudja vki honna, letolteni? apple.tiger.torrent
  • zsolltikka
    #263

    "Alig van aki a témában kompetensen hozzá tud szólni. "

    Kedves Fairfax!

    Ebben sajna igazad van. Azért gondolkodj azon el, hogy a kezdők (most pl.: én, valaha Te) miért nem Mac-en próbágatják a kicsi designer, zenész, videvágó, VR, multimédia szárnyacskáikat?
    Az okok sztem mindenkinek világosak.

    Én tisztelem az Almakompjútert, mert x86-ra is elérhetővé tett egy csomó nagyon is innovatív, és érdekes technológiát.

    Equ! Igazad van. Szerintem mindanyiunk gépében van legalább egy olyan hardver összetevő, ami legalább egy kis icipici csuklásra kényszerítené a tigrist (ha van driver, ha nincs).

    Egyébként miváncsi vagyok, hogy reagál erre a hírre a DTP "kaszt".
  • Equ
    #262
    "Ha egy P4-en ( legyen single vagy dual magos) elfut az OSX akkor???
    Nos akkor mindegyiken futni fog mint a szél."

    Gondolod te...

    "Alig van aki a témában kompetensen hozzá tud szólni. "

    LOL :))

    Figyeld majd a híreket és rájössz, hogy meg se fog nyikkani az osx nem apple hardveren... (az apple se hülye, az osx eladásából egy hónap alatt lehúzhatná a redőnyt, kutya se venné a hardvereit, arról nem beszélve, hogy hol lenne egy osx, ha annyi hardvert kéne támogatnia mint a winnek... el se indulna.)
  • asysoft
    #261
    Nem erről van szó... Nem áll szándékukban mindenki számára elérhetővé tenni-ez az Apple gépeinek a privilégiuma marad. Ennek ellenére biztosan feltörik a védelmét (sztem lesz, a Tiger sem ment PearPC-n, csak csellel:)), csakhogy úgy már illegális ugyebár... (Mondjuk ez nem sokakat érdekel, pl engem sem...:), de tény: _elvileg_ csak Apple gépeken futhat, tehát az MS-nek lesz előnye...)
  • Fairfax
    #260
    Hey, dude, try to think...
    Ha egy P4-en ( legyen single vagy dual magos) elfut az OSX akkor???
    Nos akkor mindegyiken futni fog mint a szél.
  • Fairfax
    #259
    Látjátok ,ebből is látszik mennyire kevés MAC felhasználó volt eddig kis hazánkbanés mennyire kevesen ismerték az Apple PCket...
    Alig van aki a témában kompetensen hozzá tud szólni. pont
  • asysoft
    #258
    "However, Schiller said the company does not plan to let people run Mac OS X on other computer makers' hardware. "We will not allow running Mac OS X on anything other than an Apple Mac," he said."
    Így értettem.
  • Fairfax
    #257
    Vannak még a PPC-ben kiaknázatlan lehetőségek, csak sajna az IBM ezt [email protected] jobb mint a cisc-es procuk, csak rossz irányba mentek el a fejlesztésekkel.Megmaradnak a szerverek piacán, mint alternatíva.
  • Fairfax
    #256
    Nem, egy sima 3Ghz-es p4-en el fog futni...Nem is akármilyen kvalitásokkal.
    Nézz meg egy PPC emulátort, rakj be alá egy OSX Panther imaget és meglátod
  • Fairfax
    #255
    Én az utóbbit vélem valónak.MAC OSX egyedi gépen.Hiszen az Op rendszer adott, driver támogatás adott.Az appl e aszoftvereladásaiból rengeteget fog profitálni. Azért érdekes hogy egy ADOBE programcsomag OSX alatt sokkal használhatóbb mint Win alatt.
  • asysoft
    #254
    Igen, de csak Apple gépeken fog futni...
  • Fairfax
    #253
    Viszont a microfos sztem kezdhet félni, igen erőteljesen.Hiszen a PC-sek tábora ( nem a lamerekre gondolok, hanem aki tudja ismeri az MAC történetét és nem csak játékokra használja a pc-jét )inkább OSX Tigert / Leopardot/Panthert fog használni mint ringyózt.
    1.Felhasználóbarátabb
    2.könnyebb telepíteni
    3.Használhatóbb
    4.nem hal le sosem ( nekem még egyszer sem sikerült fagyiba tenni)
    Stb, Stb...
    Valahol jó is ez a váltás, meg nem is.We'll see...
  • dez
    #252
    Ööö, én nem csak azt nézem, csak elvitatkoztunk itt erről-arról x86 témában.

    Szerintem sem maga a halál (legalábbis gyors halál) ez a Mac számára, mert ugye nem mellékesen van itt egy igen jó OS is.

    Na, most az a kérdés, hogy olyasmi szoftverházzá alakul-e az Apple, mint pl. a Microsoft, vagy olyasmi lesz, mint pl. a Dell, HP, stb., csak épp saját OS-t tesznek a gépeikre. (Ekkor nem kellene kismillió driverrel sem szórakozni.) Utóbbi eset azt jelentené, hogy illegális lesz más gépen futtatni azt. Valószínűleg valamilyen védelem is be lesz ekkor építve - amit persze idővel majd feltörnek, stb.
  • Fairfax
    #251
    Jah, és nem mellékesen megjegyeznék mégegy dolgot : A mai magyar újságok 99%-a macet használ az újság elkészítésére. A grafikai stúdiók 100%-a.
    Ehhhh, hogy ebből mi lesz senki sem tudja...
    Részemről MAC forever.De kész, végr , game over...:((((((((((((((
  • dez
    #250
    (Mármint a slotra.)
  • Fairfax
    #249
    Ne csak a technológiát nézd.Azt egy simple user nem nézi, csak és kizárólag a felhasználhatóságot/ használhatóságot.Márpedig, ha tudod miről beszélek, akkor ma egy winXP, vagy Longhorn ipari tanuló egy Tigerhez képest.
  • Fairfax
    #248
    Nem tudom mi lesz...Talán neked lesz igazad, de akkoris végetért egy korszak.Sajnos...A profit mindenek előtt, a mai világban ez a lényeg...Én évek óta Apple gépeken dolgozok, grafikai munkák stb., csak otthon használok pc-t azt is csak netre.Mert számomra másra nem jó. Bocsi gamerek, engem nem érdekelnek a játékok...
    Várjuk ki mi lesz.Az IBM is előállhat vmi ütőkártyával, de ebben nem hiszek.
    Mindegy.Számomra akkoris egy számítógépről a MAC jut eszembe.Mert az egy igazán felhasználóbarát, kezelhető, stabil, kiforrott rendszer.Mégegyszer, félreértések elkerülése végett, én MUNKÁRA használom mert abban a legprofibb.
    Mellékesen Bill Getzi is az apple oprendszeréről ( akkor még csak OSx.x néven futott) koppintotta a kis ringyózát. Roszabb nem lesz, de akkoris presztízsveszteség az apple kicsiny táborának.
  • dez
    #247
    Szerencséjük volt. Sajnos... :(
  • dez
    #246
    Dehogy. Hol van már a mai PC-ben pl. XT busz? :P
  • dez
    #245
    Aha, csak - mivel nem az FSB-n ült már a cache - akkor 2x annyi érinkező kellett volna neki. Stb.
  • Fairfax
    #244
    Bevégeztetett. Kommersz cikk lesz az uniqumból.
    Ezzel csak a microfos veszíthet, hiszen a tiger minden tekintetben veri.Aki nem hiszi próbálja ki...
    Viszont, aki eddig MAC-et használt, óriásit csalódott most az Apple-ben. Mint én is:(
    Kiváncsi leszek OSX panther vagy OSX leopard inteles átirataira. Mert az eredetit power procira találták ki, nem játékokra hanem multimédiára és grafikai munkákra voltak kihegyezve.Most mi lesz?There's no way back...
  • dez
    #243
    Nono, a Pentium Pronál már a prociban volt, csak ez akkor még túl drága megoldás volt. Arra most nem emlékszem, hogy a Proból volt-e slotos, de ha nem is volt, az várható volt, hogy belátható időn belül a "sima" Pentiumokba is belekerül. Ezért sem lett volna már ésszerű az alaplapon hagyni.
  • dez
    #242
    Nocsak, mik derülnek ki, floatos SIMD-et az AMD csinált először x86-on...? :)
  • Alfa Of NS
    #241
    - Is PowerPC in this PC?
    - It's a Mac.
    - Is PowerPC in this Mac?
    - No, it has an Intel.
    - Where is PowerPC?
    - PowerPC's dead, baby, PowerPC's dead.
  • arty
    #240
    hidd el, nincs 2 cm-re SEM lehetőség :) pláne, most a 3ghz környékén ... halott ötlet lett volna, az is lehet, hogy még a 6-900mhz korszakot sem viselte volna el. intelék is örültek, amikor már félsebességen járt (p2) ...
  • NEXUS6
    #239
    Ebből akkora balhé lesz!!!!
  • pafi
    #238
    monday, bloody monday
  • zsolltikka
    #237
    Ja, mégegy megerősítés:Macnews
  • zsolltikka
    #236
    "There is a developer kit that includes a 3.6 GHx Pentium 4 Mac. They will have to be returned by the end of 2006. They will be priced at US$999, and please note that these are for developers only"

    Hát ez beteg. Alig várom a következő almalapot
  • Equ
    #235
    nem esnek pofára, a hír IGAZ!

    http://live.macobserver.com/article/2005/06/wwdc2005_keynote.shtml
  • asysoft
    #234
    És igaznak bizonyult a pletyka...
  • Robin Hood
    #233
    Viszont minden x86-os pc az ibm pc koppintása.
  • Robin Hood
    #232
    Ha mondjuk max 2 cm-re kell lennie a cachenek a procitól, akkor is 2 cm-re van ha az alaplapon van 2 cm-re, meg ha a cartridgen van 2 cm-re. A távolság ugyanaz.
  • Robin Hood
    #231
    Nem is arról beszéltünk hogy a prociból szedjék ki a cachet és rakják az alaplapra, hanem az azt megelőző időkről, amikor még ötlet szinten se volt benne.
  • Robin Hood
    #230
    Az mmx az int műveletekt simd-esítette, a 3dnow meg az fpu-t, nem ugyanaz. Az mmx amúgy előbb volt, az viszont tény hogy az sse utána.
  • Robin Hood
    #229
    Nem holnap? 7.-ét tudok.
  • Inquisitor
    #228
    Ami nem derült ki eddig:
    1. Chipsetről van szó, vagy egyébb vezérlőről? (Chip az sok minden lehet ...)
    2. "Hagyományos" Intel CPU-ról van szó
    3. Nem hagyományos Intel CPU, direkt Applenak gyártva? (Lásd. spéci P3-as proci az XBOX-hoz, vagy az egyre jobban specializált PPC procik az IBM-től.)
  • dez
    #227
    Át kellett vennie, de 80%-ban a marketing miatt.