197
  • jefferson83
    #1
    "azaz az elméleti letöltési maximum 320 kbyte lesz másodpercenként"- ez érdekes ???
  • :)
    #2
    ideje vót már:)
  • jefferson83
    #3
    ÁÁÁ fáradt vagyok a kérdőjel jelen esetben hülyeség :) Lényeg, ha ilyen netem lenne nem panaszkodnék.
  • orkenyid
    #4
    Most emeltek nem régen, de év végén állítólag megint emelni fognak.
  • skorpio7
    #5
    Ez csak megfelelő válasz a T-Online emelésére. Amúgy éppen most járt le az akciós chello+-os hűségszerződésem és visszatértem a sima classic-ra... úgy néz ki jól döntöttem, hiszen majdnem azt sávszélességet fogom kapni július-tól olcsóbban, mint amin eddig "lógtam" a neten.
  • ebertek
    #6
    jefferson83, mi érdekes? :)
    2,5 mbit/s*128=320 kbyte/s
    Vagy az, hogy ilyen lassú? :)
  • Dj Faustus #7
    Egyetértek ebertek véleményével, de azért ki is javítanám: m = mili, M = mega, tehát: 2,5 Mbit/s = 320 kbyte/sec.

    Ez azért van, mert az adatátviteli sebességeknél (úgy mint pl. a winchesterek méreténél) a váltószám 1000.
    Azaz 1 Mbit/sec = 1000 kbit/sec = 1000000 bit/sec.
    A bit és a byte között viszont marad a 8-as váltószám, tehát 1 byte = 8 bit.

    Vagy nem ezt találtad érdekesnek?
  • Mipi
    #8
    Zsír azért 5 megabit az azért nem semmi. Bakker én hogy örülök magamnak hogy a Kábelnet szolgáltatóm 256 Kbit-ről felemelte 512kbit-re 3 év után. Bakker a Chellónál már 5 megabitnél tartanak. Mindegy az a lényeg hogy már nekem se lassú a netem. De várom már hogy én is 5 megabittel netezzek! De ez szerintem egy kis ideig még álom lesz nekem!
  • toyotakacsa01
    #9
    Nem cserélném le a korlátlan adatforgalmú 2048/192-es adsl-emre.
  • quentit
    #10
    Ha nem emelik a letöltendő adatmennyiséget is, akkor az azért gáz lenne...

    30 GB/hó -> 50 GB/hó kellene
  • Bith
    #11
    Ha jól veszem ki, akkor ez arra jó, hogy hamarabb elfogy a havi letöltési korlát. lol
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    biztos h. 1000-el számol a chello ? A hírdetményben 5120-at írnak, ami akkor nem pont 5mega bit, hanem 5Mibi bit vagy mit vezettek be :)
  • myke
    #13
    csak megsúgom hogy a vátószám itt is 1024
  • QuippeR
    #14
    hálózati sebességnél a váltószám 1000...
  • Picador
    #15
    CHELLO RULEZ
  • Mighty
    #16
    Ez hol van leirva? Meg sose hallottam rola...
  • Mighty
    #17
    Szamitastechnikai mertekegyseg-konvertalo
  • Mighty
    #18
    A vinyo gyartok hasznalnak csak 1000-es valtoszamot. Ha jol megnezed, egy papiron 160 gigas HDD (160000000000 byte 160*1000*1000*1000) gyakorlatilag csak 149.04 GB. Sokat szamit am, hogy 1000-el vagy 1024-el szamolunk ebben az esetben. Szoval a merevlemez gyartok kokemenyen atverik az emberek burajat.
  • NorbyDy
    #19
    Basszuuuuuuuuuuuuuus, kurva jóóóóóóóóóóó!
    Remélem, h. a havi adatkorlátot is JÓcskán megemelik majd!!! :DDD
  • Mighty
    #20
    Nem fogjak.
  • Dj Faustus #21
    Nem csak ott használják.
    Lásd: .

    Vagy: "Telecommunications engineers use the 1,000 bit definition uniformly."


    Használják a DVD-nél is:

    Elméletileg illene kibi-ről, mibi-ről, illetve gibi-ről beszélni
    (az IEC 60027-2 szabvány szerint) ha 1024-es váltószámról beszélünk,
    de a megszokás nagy úr.
  • KoJin Mekre
    #22
    Nem lenne fair ha a limit ne emelkedne, hiszen megkapjuk szinte a Chello Plus sávszélét, de a limit maradna?
  • Pharaoh
    #23
    Nekem 2Mbit-es ADsl-el van és csak a feltöltési sebességet irigylem a chellotol
  • Ahhoj
    #24
    a merevlemez gyartok hasznaljak a korrekt valtoszamokat
    mar rakott be mas is par linket, de ense hagyhatom ki ezt :)
    wikipedia (remelem ismeritek)
  • Ahhoj
    #25
    jajj, bocs, nem lattam hogy a wikipedia-s link is ott van, sry, akkor targytalan
  • dez
    #26
    Hiszen a #17-esben linkelt oldal is épp az ellenkezőjét mutatja, mint amit írsz. :)
    (kilo = 1000, kibi = 1024; giga = 1000000000, gibi = 1074000000)
  • dez
    #27
    Jó, jó, de mégjobb lett volna, ha az uploadot is emelik... Azt már sosem fogják?
  • Mighty
    #28
    ???
    Az ember amikor vesz egy vinyot, pl 160 GB-os jelolessel, akkor nem egy 149 GiB-osra gondol :)

    Sokan a szamitastechnikaban nem hasznaljak a kibi, mibi, gibi, stb prefixumot, mert megszoktak a kilo, mega, giga, stb hasznalatat mikozben az 1024-es valtoszamra gondolnak. Ezert kellene mindenkinek a kibi, mibi, stb prefixumokat ill. roviditeseket hasznalni a szam.teches mertekegysegekenl.
  • Mighty
    #29
    Gondolom idovel azt is fogjak. Jelenleg nincsenek rakenyszeritve az upload emelesere, mivel ok a piacvezetok ilyen szempontbol.
  • szombi
    #30
    Az 1 bájt az valóban nyolc bit. Az adatok pedig sorosan, bitenként özönlenek.
    Ugyanakkor figyelembe kell venni a start, a stop és a paritásbiteket(+3, +4 bit) is, amelyek nem tartoznak ahhoz a bűvös 8 bithez, de mégis szükségesek...
  • dez
    #31
    "???"

    ????? :)

    "Az ember amikor vesz egy vinyot, pl 160 GB-os jelolessel, akkor nem egy 149 GiB-osra gondol :)"

    De. Kivéve, ha tájékozatlan. :) Mivel az új (pontosabban már pár éves) szabályok szerint "160GB" az pontosan 149GiB.

    Néhány országban már szinte mindenki az új mértékegységeket használja, így tanítják a sulikban, stb. De pl. a magyar oktatás nem sieti el a kérdést.
  • dez
    #32
    A sávszélesség a hasznos adatokra vonatkozik.
  • Mighty
    #33
    "De pl. a magyar oktatás nem sieti el a kérdést."

  • Gerygrey
    #34
    A rák megeszi a Csellót és az összes többi szélessávú szolgáltatót, emelik a sávszélességet orrba-szájba, miközben az országban igen sok helyen nincs semmiféle internetelérési lehetőség a modemen kívül (amit nem igazán nevezhetünk bármiféle hozzáférésnek)
  • pemga
    #35
    Szerinted mi az olcsóbb? A meglevő hálózatot jobban kihasználni, és ezzel embereket megpróbálni átcsábítani a konkurrenciától; vagy földet túrni kilométerszám és méregdrága madzagokat és egyéb eszközöket nyomni bele?
  • csanee
    #36
    Ha a sebesség növelése mellett az árakat is csökkentenék az még jobb lenne. Nem kevés az a havi 10k huf...
  • quentit
    #37
    Csökkentették. Már van 5500 Ft / hó-s általánydíjas csomag is (chello light). Havonta az első 5 GB ráadásul 512 Kbit/sec-en jön le.
  • mrzed001
    #38
    Hallott már valaki valamit a forgalomkorlát alakulásáról ?
  • csanee
    #39
    Oké, tudom. Lehet, hogy mi áttérünk arra, de így fele pénzért az új sebességgel számolva ötöd annyi sebességet kapunk. Ez viszont nem fincsi. 1Gbit 5500ért már jobb lenne. De tudom, hogy ez csak álomm itt Magyarországon. Legalábbis egyelőre.
  • Hegyikecske
    #40
    Hurrrá emelteeeek, jól döntöttem :) Nah szal mert én meg pont az akkori még axelerótól jöttem át, és utána 1v. 2nappal dupláztak, de így megint gyorsabb vagyok, szal megérte, mert árban is jobb, a limittel nincs bajom mert valljuk be nem sok van aki napi több mint egy gigát szed és a feltöltési sebesség miatt már megérte átállni:)))