91
  • Serszesz
    #91
    A csaj, akit lelőttek az első jelenetben véleményem szerint ugyanaz volt aki felnyomta óvárost és emiatt bujkált. Miután meglőtték, a korházba beszállt a liftbe, a cigis fickó meg onnan kezdve a nyomában volt, míg végül a teraszon találkoztak. A story így válik kerek egésszé, az utolsó jelenet a legelső előzménye. Az üzenete talán az lehet, hogy a Bűn városában előbb-utóbb mindenki elnyeri büntetését.
  • Bakutyin
    #90
    Ezen gyötröm magam én is..! Eleinte arra gondoltam, hogy teljesen mindegy, mert ez a "bűn városa", itt többször is megtörténhet ugynaz, mert topzódik az erőszak és a bűn...és hogy a film alatt csak kiragadtak egy-két sorsot, ez pedig csak még hátborzongatóbbá teszi az egészet, hogy kezdődik előről...

    De most jövök rá hogy ez sántít egy kicsit, mert akkor mért ugyanaz a cigikínálgatós bácsi? És mit beszél a csekkről az elején(gondolom megbízták)? Én amúgy nem mindíg jövök rá az ilyen dolgokra, talán mert tulságosan el vagyok foglalva a karakterekkel...pl a Kontrollban sem esett le hogy a főszereplő hasadt személyiség, és ő volt a csukjás fazon...
  • Bammy
    #89
    Nem értme benne a csattanót. Amúgy nagyon látványos és jó film, bár egy kicsit fura. Igaz Tarantinotól már megszoktam, de azért furák ezek a "nagy túlélések" benne meg ilyenek. Viszont gondolom a végén a liftes jelentnél koppannom kellett volna de nem igzéán koppantam, mivekl nem értettem hogy mivan. Gondolom az 1. kis jelenettel áll összefüggésben, mert ugyanaz a faszi, de akkorsem vágom :S
  • McHaals
    #88
    nekem a szinkron nagyon nem jött be.
    mondjuk ha nem láttam volna előtte feliratosan, akkor talán nem zavarna. de így... elég gyenge.
  • Satufa
    #87
    Nemrég láttam DVD-n és nagyon bejött.
    Ezt a filmet nem kell véresen komolyan venni.
    Tökjó jelenetek vannak benne
    Énnekem végig az volt az érzésem mintha egy rajzfilmet néznék.

    király!!!
  • IoIa
    #86
    Megjelent a kibővített, újravágott verzió. Nagyon jó. Vannak benne eddig nem látott jelenetek is.
  • Paulie2006
    #85
    Azért van a Sin Cityben történet is!!
  • wizy
    #84
    Most néztem meg, még elevenen él bennem...... De aludnom kell rá egyet, mert igy egy kicsit tömény volt, meg bonyolult az idősávokban való ugrálás, stb.... de amugy naggggyon-ütős, még jobb mint a Kill Bill :-))))
  • Szabi84
    #83
    A történet tényleg nem nagy szám de a képi világ überel mindent.
  • Kis Szabó
    #82
    nme tudom eldönteni h ez most poén v komoly.....
  • darknessww
    #81
  • McMarcee
    #80
    Hát.... Én nemrég láttam a filmet, és az a benyomásom hogy egy nagy [CENZÚRÁZVA]. A Batman meg a Pókember ehhez képest isteni filmek voltak. Ilyen unalmas és 80000 szálon futó [CENZÚRÁZVA]-t még nem nagyon láttam. Az egész arról szól, h. jobbra-balra fröcsög a vér, a történet meg egy nagy nulla. INkább megnézem az 1000éves Robotzsarut (amit szintén útálok) mint ezt a förtelmet. De akinek tetszik (bár nemtom h. hogyan) attól elnézést.
  • irkab1rka
    #79
    Addig fikáztam, amig meg nem néztem. Azt hittem, hogy minden képregényadaptáció olyan, mint a batman, vagy a pókember vagy a spawn.

    Tévedtem. Mea culpa.
  • Kis Szabó
    #78
    jóvanna, egyél meg :) most vettem észre a cinemaban, hogy Willis is fehéren vérzik...akkor viszont nem értem teljesen a "vmi színes, vmi nem" logikát :-S
  • Diocles
    #77
    Az a fekete-fehér azért nagyon leértékelő besorolás.
  • marcus666
    #76
    Hali all!

    K*rva jó ez a film!
    Ajánlom mindenkinek!
  • IoIa
    #75
    Ez a kritika sokkal inkább dicséri, mint becsmérli a filmet.
  • IoIa
    #74
    Úgy látszik, hogy neked külön színezték a filmet, mert Bruce Willis sem pirosan vérzik... Legalábbis a történet első felében...
  • Kis Szabó
    #73
    még valamit észrevettem, pls javítsatok ki ha tévedek...de sztem csak a "jó" figuráknak piros a vére...ha megnézitek amikor miho levágja jackie-boy kezést, akkor is fehér vér csorog belőle, de amikor marv sérül, ill. hartigan, akkor ők pirosan véreznek...remélem elég érthető voltam :)))
  • Iori
    #72
    ízlések és pofonok, sztem meg az egész gyűrűk ura trilógia unalmas (pedig asszem mind1ik top50 az IMDBn)
  • winnie
    #71
    bőven van negatív kritika tess vagy itt van ez. :)
  • Kis Szabó
    #70
    jah, végülis értettük, hogy ez most akkor hogy van, csak kukacoskodtam egy kicsit :)) viszont lehet örülni, találtam egy becsmérlő kritikát: http://www.cspv.hu/05/76/sincity2/ ;)
  • Iori
    #69
    Igen, a film vágásával kapcsolatban én is felvetettem ezt a kérdést(a Sin City topikban)hogy mi lett volna ha úgy vágták volna mint anno a Ponyvaregényt. Talán azért nem mentek bele, mert zavartságot okozhatott volna azokban a nézőkben akik nem látták az eredei képregényt, meg a 3 sztori között nem volt semmilyen időbeli hasonlóság.
  • Aaron Hallam #68
    Amúgy Del Torot jobban szeretem mint a Jonnyt, szal jobb így hogy ő játsza legalábbis számomra
  • Aaron Hallam #67
    Jah, a film vége felé amikor a csávó megy kiszabadítani Nancyt akkor az ajtó előtt ott olvas egy könyvet az evős néma csávó (sryz a neveket nem szokásom megjegyezni), szintén egy ilyen rész pedig már kezdem várhogy hogy megint szerepelni fognak...
  • Kis Szabó
    #66
    SPOILER

    jajj, most jut eszembe: az egy picit levon nálam az értékelésből, hogy ha már a that yellow bastardot fel tudták darabolni két részre, akkor miért nem lehetett azt is megoldnai, hogy marv csak azután haljon meg, miután a bárban nézi Nancyt?? Mert ugye ott ül, a film elején meg megsült már...tudom hogy ez már csak szőrszálhasogatás, de mér ne??? :DDD
  • dual24
    #65
    A film elején én is azt gondoltam, hogy kár volt szinkronizálni, de az első 10 perc után rájöttem, hogy semmi baj sincs vele. A szinkronhangok yol eltaláltak és a minőségel sincs semmi baj. Nem hiszem, hogy ennél az alkotásnál túl soakt rombolna az eredeti értéken a szinkron.
  • Kis Szabó
    #64
    halihó!! A filmet még nem néztem emg, előbb kezdtem a képregények elolvasásával:) ha esetleg igénye van rá vkinek angolul (yellow bastard+sin city rész) az szóljon. Éljen Frank Miller+Rodriguez!!!!
  • Adrian Graves
    #63
    Nem érné meg a nagy mozikban adni. A szinkronos verziót is sokan szidják, de hát egy Vin Diesel fanatikustól sokat nem várok. Ha még olvasnia is kellene!! :) Egyébknét elnézést kérek mindenkitől, akik szeretik esetleg az említett színészt, nem rájuk utaltam eme sorokkal.
    Azért megnézném egyszer, milyen fejjel jönnek ki a moziból azok, akik elmentek egy "hő, fasza ki akciófilm, meg Bruce Willis, meg a Miceky Rourke, hő, e'megyek a moziba, hő" felkiáltással, vagy akik csak szimplán a szereplő gárda miatt tévedtek be a moziba, és egy olyan alkotást kaptak az arcukba, ami egyáltalán nem az ő rétegüknek szól.
  • Nethyrrea
    #62
    elmenneka.....mér csak a művészben adják feliratosan? még jó hogy "megvásároltam" a filmet...az legalább feliratos. ezt nemkéne leszinkronizálni, ennyi tisztelet kijár ennek az über filmnek....
  • Robeast
    #61
    Így van! :)

    "Leonardo DiCaprionak ajánlották elöször Kevin szerepét..."
    Oh, jaj...őt nem szeretem...Egyszerűen nem veszi be a gyomrom.
    Viszont Johnny Deppet csípom, ő jöhet :)
  • Iori
    #60
    igen, nagyszerűnek színésznek tartom én is. Eleve neki szánták Jackie-boy szerepét, de végül elfoglaltsága miatt nem vállalta fel.

    Még1 ilyen hír: Leonardo DiCaprionak ajánlották elöször Kevin szerepét...
  • Adrian Graves
    #59
    Hmm, ez szimpatikus, szvsz ő el tudja játszanim lévén igen sok karaktert fel tud venni.
  • Iori
    #58
    a sztorik nem lineárisan mennek (nincsen semmilyen idősáv közöttük), a különböző sztorik közül annyi a hasonlóság hogy az összes Sin Citybe játszodik meg a karakterek ugyanazok

    btw, nagy valószínűséggel Johnny Depp fogja játszani Wallace szerepét a Dame To Killben!
  • IoIa
    #57
    A képregényt sem nem néztem, sem nem olvastam. Te viszont ezek szerint igen, kifejtenéd bővebben?
  • Aaron Hallam #56
    Hmmm akkor fel is világosíthatnál hogy mi is fog történni (2 év alatt úgyis elfelejtem). Ja meg az is zavaró volt egy kicsit hogy majdnem mindenkinek ugyanolyan volt a hangja (szinkron) legalábbis majdnem ugyan az /csak hogy ne legyen tökéletes a film... /
  • Robeast
    #55
    "Már nagyon várom a folytatást. Kár, hogy Mickey Rourke (Marv)
    meghalt (kivégezték), pedig talán az volt a legjobb rész, amit ő alakított."

    Ha olvastad volna a képregényt, akkor most nem félnél, hogy kimarad a folytatásból
  • entreri
    #54
    nagyon faszántos film lett. Az egyetlen, amire mostanában érdemes elmenni a moziba. És természetesen az eredeti hang nagyon ajánlott, de most a szinkron sem lett olyan gáz.
  • Iori
    #53
    eredeti nyelven kell megnézni (művész mozi), igazi 20-30as évere jellemző szöveg

    nem tudom hogy kinek tűnt fel, de QT meg RR is látható volt a filmben :D
  • Aaron Hallam #52
    Én tegnap néztem meg, marha jó volt sztem még min 1x elfogok menni megnézni ... Mindenkinek ajánlom, etc... Nekem egyedül a szövege nem tetzett annyira néha egy kicsit bugyutának tűntek a szövegek, de meg lehet szokni . Eddigi egyik legjobb film!