1317
  • Bandee1987
    #237
    igencsak, ott elvesztett pár tizedet, és annyi pont elég lett volna, hogy alonso képtelen legyen bedugni az orrát...
  • Kit--Kat
    #236
    sőt, biztosan
  • gergelyanevem
    #235
    a 2. box kiállás után, meg mielőtt kiment volna Alonso Sumi hibázott egy kicsit...mondom, ha ezen fog múlni....hát lehet h azon múlt...
  • kirol
    #234
    Ha Massa nem pördül ki Alonso előtt és feltartja egy kicsit, akkor Schumi nyerhetett volna.
    Az viszont szomorú, hogy enélkül nem tudott.
    Amikor már csak 5 kör volt hátra, teljesen rajta volt Alonson, gondoltam, na most jön a nagy meccs, erre 10 mp múlva leszakadt és ennyi volt.

    Remélem a jövőhéten Ferrari győzelem lesz!
  • kirol
    #233
    Nagy derbi volt ez a mai.
    Csak kár, hogy Schumi nem ért 0,3 mp-el hamarabb a kanyarba Alsonso elé.
    Na majd jövő héten.
  • Bandee1987
    #232
    ja, már mérföldekkel a lekörözött előtt mutogat...azt hiszi mindenki hülye, és nem látják őt.
  • Lteebee
    #231
    Nem tudom, mi a gond.
    Nem gondolhatta, hogy bárki is látja, mit mutogat.

    Én is idegesnek látszom, ha vezetek, de ez csak extrovertált magatartás szvsz.
    Amúgy ha jól emlékszem, kifogásolta hogy nem lobogtatják a zászlókat a lassúaknak.
  • Kit--Kat
    #230
    Én azt nem értem mi a faszt mutogatt Alonso a lekörözötteknek, ez mit képzel magáról, azt hiszi hogy neki bármikor bármit lehet és ő az Isten, előle lekell takarodni a homokágyba?!
  • Bandee1987
    #229
    Nem baj gyerekek, legközelebb megnyerjük! 2 pont hátrány az semmi. Az autó jó, már csak a taktikán kéne finomítani. Ja, meg azt a sűritett levegőjű nyavaját jó lenne rendberakni...mert a konstruktőri vb-n viszont kellenének a pontok...
  • R9
    #228
    nah 1 mp ^^
  • R9
    #227
    Remélem rajt-cél győzelem lesz nem kell ide izgalom =D =D
  • Bandee1987
    #226
    Vásároljon csak, ha akar. Aztán mindenki egyből nekiugrik a Ferrarinak...
  • G_ArchAngel #225
    CSÍÍÍTEREK!!! :DDDDD
  • Bandee1987
    #224
    4 órán belül minden kiderül.
  • Lteebee
    #223
    A gumi még érdekes lehet.

    Meg az is izgalmas, hogy mozog-e az a hátsó szárny.
  • Pinokio
    #222
    a holnapi nap kiderül hogy a ferrari mennyire képes de én még azért megvárom a
    következő futamot is és akkor mondok vélemény a ferrariról és a gumikról de kijelenthetem hogy a Ferrari a király és a tagok
  • Alien
    #221
    Na így kell az évet kezdeni
  • Japep
    #220
    A Ferrari azzal tért vissza, hogy elfoglalta a teljes első rajtsort, Schumacher pedig beállította Ayrton Senna 65 pole pozíciós rekordját.
  • Japep
    #219
  • Bandee1987
    #218

  • JohnnySmith
    #217
    Csodás időmérő volt. Remélem atomfizikus barátunknak már kiszámolt minden taktikát a holnapi versenyre, hogy újra dicsőségbe hajtsák a lovacskát!
  • mohuska
    #216
    olléééé
  • Bandee1987
    #215
    Ja, viszont a honda nagyon jónak tűnik, úgyhogy érdemes belehúznunk még.
  • R9
    #214
    7végére kicseréltem =)
  • Japep
    #213
    Láttátok, hogy a pénteki szabadedzésen Schumi 2., Massa pedig 4. lett???
    Eddig elég jól néz ki!
    :DDDD
  • Kit--Kat
    #212
    Hova lett az Interes Logó?:D
  • R9
    #211
    Remélem visszatér a régi forma!
  • DJ Bee18
    #210
    Egy hét múlva ismét felbőgnek a Formula-1-es versenyautók motorjai,

    Bírom a médiát, mintha eddig nem bőgtek volna. :DD Ha a futamra mondja megértem, átvitt értelemben, de hogy csak a pénteki edzésre :DD
  • Lteebee
    #209
    Bár úgy lenne!
  • Bandee1987
    #208


    Megnyerjük azt a nyolcadikat!!!(Meg a 15. konstruktőri címet is) Én érzem!
  • Kit--Kat
    #207
  • Japep
    #206
    Schumi: a címért harcolni nagyszerű érzés

    A Ferrari alakulata bizakodó

    Egy hét múlva ismét felbőgnek a Formula-1-es versenyautók motorjai, amikor megkezdődik az első pénteki szabadedzés. A hétszeres világbajnok, Michael Schumacher biztos benne, hogy csapata idén harcba szállhat a bajnoki címért.

    "Azt hiszem, hogy idén négy csapat között dől el a bajnoki cím sorsa. Pontosabban a Renault, a Ferrari, a Honda és a McLaren-Mercedes között. Ha megfigyeljük a téli tesztek eredményeit, akkor látszik, hogy versenyképesek vagyunk. A köridők tekintetében a leggyorsabbak között vagyunk, ami bizakodásra ad okot." – jelentette ki Schumacher.

    A 248 F1 győzelemre született – vélik sokan. "Idén sokkal jobb érzésem van. Sokkal motiváltabb vagyok, és boldogabb az autómmal. Tisztában vagyok vele, hogy idén ismét harcba szállhatok a címért, ami nagyszerű érzés." – folytatta Schumi, aki beismerte, hogy tavaly év végére sokat veszített motiváltságából.

    "A számos sikert követően, egy ilyen kemény szezon nagyon kimerítő." – tette hozzá a német versenyző. Schumacher tudja, hogy a tél folyamán a vetélytársak sem pihentek, így már a kezdetektől jól kell teljesíteni.

    "Az autónk versenyképes, és sikerült megoldanunk a problémákat. Azt hiszem, hogy egy szinten vagyunk a vetélytársainkkal. Kedden két versenytávot sikerült problémamentesen teljesítenünk, miközben a sebességünk is megfelelő volt. Szívesebben futottunk volna nagyobb távokat, de elsősorban a problémák megoldására összpontosítottunk, amelyeket sikerült is megoldanunk. Fontos, hogy már az elején jól szerepeljünk, és hamar nyerni tudjunk. Természetesen közben is van lehetőség a javításra, de úgy érzem, hogy jobb helyzetben vagyunk, mint a tavalyi esztendőben." – jegyezte meg Schumacher.
  • Japep
    #205
    A Ferrari technikai igazgatója, Ross Brawn elismerte, hogy az új 248 F1 egyelőre nem elég megbízható, ugyanakkor azt mondta, ebben nincs semmi rendkívüli. A maranellói istálló ezen a héten is tovább tesztel Bahreinben.

    Nem bombabiztos a Ferrari

    Miután Michael Schumacher a múlt heti bahreini teszt több napján is a tervezettnél kevesebb kört tudott megtenni, mert műszaki problémák hátráltatták a munkában, a Ferrari technikai igazgatója, Ross Brawn elismerte, hogy a 248 F1 egyelőre nem elég megbízható - ugyanakkor azt mondta, a felkészülésnek ebben a fázisában ez normális.
    "Nem tökéletes a helyzet" - bólintott Brawn, amikor a Ferrari múlt heti tesztelésének eredményességéről kérdezték. - "Az autónk nem rossz, teljesen jól működik, viszont jelenleg nem olyan megbízható, mint szeretném - valójában arra is volt példa, hogy egy technikai probléma miatt nem tudtunk kimenni a pályára."

    "Nem hiszem, hogy eddig tökéletesen alakult számunkra a tél. A problémákat mindig ilyenkor kell orvosolni, úgyhogy remélem, nekünk sikerül majd megoldanunk azokat az első versenyig. Ebben az időszakban mindez normális, de nem ideális."

    Brawn rámutatott, hogy a megbízhatóság 2006-ban a szokásosnál is fontosabb szempontnak ígérkezik, mert a V8-as motorokra való áttérés dacára több csapat is magasra tette a lécet.

    "A küzdelem olyan kiélezett, többen olyan megbízhatóságra tettek szert, hogy az autódnak tényleg egyszerre kell gyorsnak és strapabírónak lennie" - mondta. - "Az új motorszabályok bevezetése ellenére a tesztelés alapján úgy tűnik, az autók megbízhatósága általában rendkívül jó."

    "Biztosra veszem, hogy a szokásosnál több meghibásodásra kell számítanunk, de három-négy csapatnak a teljesítménye is remek, és egyben feltételezhető róluk, hogy el fognak jutni a célig. Tehát mindkét tényező lényeges."

    Brawn azt állította, a Ferrarinál örömmel fogadják a szoros küzdelemmel járó kihívást, amely ösztönzőleg hat rájuk.

    "Ha belegondolunk, hogy mindannyiunknak más autója, motorja, gumija és versenyzői vannak, mégis csupán néhány tizedmásodpercre állunk egymástól - nos, vajon miért van ez? Azért, mert egymást ösztökéljük."

    "Tehát eljövünk majd ide (Bahreinbe), felmérjük a teljesítményünket, hazamegyünk a központba, és kitaláljuk, mit kell tennünk, ha nem vagyunk elég versenyképesek. Sok teendőnk lesz."

    "Vagyis egymást hajtjuk. Ha nincs küzdelem, egy helyben toporgunk, ami egy olyan cég számára, mint a Ferrari, nem kielégítő. A Ferrarinak fontos a verseny, mert a fejlesztéseinket valóban felhasználják a közúti autóknál is, az új modellek technológiája merít az istálló tapasztalataiból."

    "A küzdelem tehát fontos motiváló tényező, és az egész cég szempontjából lényeges. Ezért tárt karokkal fogadjuk - amíg mi vagyunk az élen!"

    Míg a Toro Rosso és a Honda már csütörtökön hazautazott Bahreinből, a Ferrari úgy döntött, ezen a héten is az idénynyitó helyszínén folytatja a munkát, hogy a felszerelés zömét ne kelljen visszaszállítania Európába az első nagydíj előtt.
  • Japep
    #204
  • Japep
    #203
    Kössz szépen!!!
    :DDDdd
  • Alien
    #202
    Jó lett
  • Bandee1987
    #201
    jó az új banner!
  • Lteebee
    #200
    Én is.
  • B0B0
    #199
    Szerintem az itteniek nem a pilóták miatt szeretik a Ferrarit, hanem maga az autó és a márka miatt. Így vagyok vele én is
  • Lteebee
    #198
    A régi: