15
  • Tetsuo
    #15
    Rohadék ASVA.
  • John Wayne #14
    Amúgy az a baj, hogy brutálisan magasak az árak. A szoftverek, a CD-k, vagy a DVD-k esetében. Ahhoz képest, hogy minimális költséggel lehet sokszorosítani. Egy kocsit nyilván nagyon nehéz és költséges lenne "sokszorosítani", egy szoftvert viszont tökéletes minőségben lehet korlátlan számban.
    Azt mondják nekünk, azért tartják magasan az árat, mert a magas kalózkodás mellett így éri csak meg.

    1. Ha 5-ödére csökkentenék az árakat, 10-szeresére nőne a fogyasztás. És tömeggyártásban ez nem jelent túlzottan nagy plusszkiadást a cégnek.
    2. Tegyük fel, hogy elhisszük, szegény cég tényleg ezért tartja magasan az árait, és bemegyünk a boltba, mindannyian veszünk egy jogtiszta CD-t. Vajon ezek után a cég lemondana a plussz profitról, és azt mondaná, oké rendben, győztetek:)? Naivitás lenne ezt elhinni. Márcsak azért sem, mert ott, pl. Németországban, ahol van lóvé arra, hogy jogtisztán vásároljanak, ezzel a lépéssel pénzt buknának. Szóval patthelyzet.

    De: ha normális, magyarnak megfizethető áron adnák a termékeiket, senki nem gagyizna másolt CDvel vagy lopott Windowssal.
  • mrzed001
    #13
    Az a baj, hogy még a jogászok sem értik a törvény betűit e téren.
    Ez egy igazi kis jogi vadnyugat (amit a jogvédők előszeretettel használnak ki saját céljaik érdekében)
  • jefferson83
    #12
    Egyébként meg a rendőrök jobban járnának ha a törvény betüit olvasgatnák, nem pedig egy elfogult kiselőadást hallgatnának meg.
  • jefferson83
    #11
    De miért pont ide kellett jönniük, kérdem én? Fflx feltevése viszont érdekes. Az ASVA csak besétál a policéhez oszt osztya az észt?
  • fflx
    #10
    remelem ezert meg fizet is a rendorseg... marmint a tovabbkepzesert
  • fflx
    #9
    most hogy is van ez??? barki odamehet a rendorokhoz es felhomalyosito tanfolyamot tarthat nekik???

    hat azert ma' nehogy ma'
    most ok elvileg nem azert vannak, hogy a torvenyeket betartassak? vagy eddig nem voltak tisztaban veluk? vagy mivan?
  • htmm
    #8
    mrzed001, nekem is elsdore ez jutott eszembe.
    "A masolt CD az orssz, ertem? Ezert gyerekek sose masoljatok CDt, ertem?"
    ;]
  • Sityi
    #7
    Nem jogvédett termék, hanem hang- ill. videófelvétel (zene, film, klip, stb.). Szoftverre és adatbázisra nem vonatkozik a szabad felhasználás!
  • HUmanEmber41st
    #6
    Az ARTISJUS szerint (és a magyar jog szerint) ha csak saját használatra van nálam egy akárhonnan származó digitális adathordozón lévő jogvédett termék, nem vagyok büntethető.
    Az ASVA azt akarja, hogy igenis kezeljenek mindenkit tolvajként, akinél nincs eredeti hordozó...
    Most akkor ki a közhasznú???
    Abszolút törvénytelen egy mocsok banda...
  • crx
    #5
    Az ASVA nál meg én tartok eligazítást ha igy folytatják.
  • Riddick
    #4
    A rendörök is másolt gamékkal játszanak! Idióta aswa meg biztos a zsebeiket akarja betömni,hogy rátörjenek az átlag emberre, a másolt játékai miatt!
  • dez
    #3
    És a fogyasztók jogairól mikor homályosítják fel a rendőr urakat??? Meg az ASVA (és a többiek) meghamisított kimutatásairól???
  • fie
    #2
    Audiovizális Művek Szerzői Jogait Védő Közhasznú Alapítvány - Közhasznú? Csak a kiadókat védi, nem a szerzőket. És főleg nem a közt.
  • mrzed001
    #1
    Képzelem az információ átadást:
    Kicsi sötét penészes szoba, csak pár neon vibrál a plafonon (tipikus kihallgató)
    ASVA-s kirak 2 CD-t az asztalra (egy eredeti 1 jó és 12 szar számmal, meg egy másolt 100 elsőosztályú mp3-al)
    Háttértben folyamatos búgó hang ismételgeti a hangszórókból hogy "másolt CD ROSSSSZ!"
    Félig hipnózisban tartott rendőrnek ASVA-s: "Melyiket választod?"
    És ameddig a buta rendőr a hamis felé nyúl, pálcával csatt a kezére.
    Egy ilyen agymosás után persze ha csak meglát az utcán egy mp3 playert rögtön beindul a bulldog üzemmód

    Nem tudom melyik fimben láttam egy ilyen hasonló agymosást, de valahogy rögtön ez jutott eszembe a hírről