21
  • pistike88 #21
    Ja és egyébként bekaphatja bármelyik városlakó bunkó........
  • pistike88 #20
    Teljesen megértelek, és egyetértek veled.
    Én is ebben a cipőben járok: gyönyörű kis falu, csatornázva, minden út patentül aszfaltozva, és ADSL sehol!!!!!!!!
    1 éve van ugyan szélessávúnak titulált mikrós net, de az elkényelmesedett városi barátaink leülnek, ha most leírom mi mennyi: 384/64 =10 000Ft. Ennyit fizetünk már egy éve kb20-an, és folyamatosan nő az előfizetők száma.
    Ezért ráz a hideg amikor dobálóznak a szolgáltatókkal, hogy melikhez érdemes menni 1-200 forint különbségért.
    Nálunk ez az 1 van annyiért adja amennyiért akarja.
  • szombi
    #19
    Ja, és a falu (aszfaltos) útjainak minősége jobb, mint a városok átlaga...
    Olyannyira jó, hogy gördeszkázni is lehet rajt.
    Az tévedés, hogy a falakban nincs normális út! Inkább az egyes városrészeket kellene megnézni...
  • szombi
    #18
    Kábeltévé nincs, de megvagyunk nélküle. A kábeltévés net ár/teljesítmény aránya úgyis botrányos.
    Aki pedig nem elégszik meg a két, reklámokkal teletűzdelt csatornán, az vesz egy parabolaantennát és egy vevőt,
    vagy ha mást nem, akkor előfizet UPC-re...
    Csatorna: ezt is az államnak kellene finanszíroznia, de az EU-s támogatások ,,turisztikára'' mennek el...
    Ne hidd, hogy a tulajdonképpeni csatorna minden városnál úgy van, ahogy kellene!
    Példaként Zalaegerszeg belvárosának egy részét véve, ahol 4-5 háztömb ,,osztozik'' egy-egy derítőn,
    és időnként jön a szippantóskocsi. Csak érdekes módon ezt egyik városlakó sem veszi észre...
    A technika nálunk is hasonló, csak egy derítő általában egy-kettő családi házhoz tartozik.
    A csatornadíj az évenkénti szippantás, ami sokkal gazdaságosabb, mint ha csatorna lenne.
    Egy ilyen közmű megépítéséhez hatalmas pénzt kéne megmozgatni, a szélessávú nethez a huszada sem kellene.
    De ha a sokattisztelt Miniszter Úr a csatornázás előnyeit hirdetné éjjel-nappal úgy, hogy b*sznak
    a kistelepüléseken kiépíteni, akkor...
  • gregor
    #17
    szombi:Kistelepüléseken ,még kábeltévé sincs.
    A csatornázottságról,és az aszfaltozott útról már nem is beszélve.Inkább előbb ezeket kéne megoldani!A 21.században sok helyen még emésztőgödörbe megy a szennyviz!Persze tisztelet a kivételnek,ahol már van csatorna!!!
  • szombi
    #16
    Két alapvető dolog miatt. Lehet, hogy nem sokakat érdekel...

    NSZS 2005 Projekt - Nemzeti Szélessávú Stratégia; 2005. 02. 08
    A kívánt fejlődés spontán módon biztos nem megy végbe. A fejlődést a kormányzati szerepvállalás
    mértéke meghatározó módon befolyásolja. Különösen nagy figyelmet kellene fordítani a gazdaságilag
    nem vonzó kistelepülések szélessávú ellátottságának fejlesztésére, különben a digitális szakadék,
    nemhogy csökken a jelenlegihez képest, hanem inkább nő. A kistelepüléseken a megfelelő szintű
    internet ellátottságának jelentős szerepe lehet az ottani lakosság felemelkedésében, felzárkózásában.

    Ezt pedig kedvenc miniszterünk - KOVÁCS KÁLMÁN - jelentette ki:
    És az igazságosság megteremtésében is az információszabadság játszik kulcsszerepet, hiszen ha mindenki hozzáfér a korszerû szolgáltatáshoz az elektronikus szolgáltatások révén, ha mindenhova eljut a szolgáltatás, a kistelepülésre és a városokba egyaránt, és hogyha a fogyatékkal élõk, a hátrányos helyzetûek számára is eljuttatjuk a korszerû szolgáltatást, akkor valóban igazságosabb lesz ez a Magyarország. És ennek alapja, ma már látjuk, hogy csak egy korszerû technológia lehet. Másként képtelenség ezeket a szolgáltatásokat mindenki számára biztosítani.
  • gregor
    #15
    M2:Mért gondolod,hogy az Állam dolga lenne a szélessávot kiépitenie?Mert szerintem nem az állam dolga lenne ez.
  • M2 #14
    Én ugyan régóta adsl-en vagyok, de igazat adok szombinak: ez a kampány gusztustalan, hazug és feleslegesen sértő azokra, akik ráadásul a kormányzati támogatás hiánya miatt nem juthatnak szélessávú nethez.
    Mert az egyértelmű, hogy a cégek csak oda fognak bekötni ahol kifizetődő - az állam dolga LENNE a kompenzáció.
  • szombi
    #13
    Nem ezt hajtogatom már jó ideje? Elvileg 25 fő az alsó küszöbhatár, és nézd meg! Még mindig semmi nincs...
  • gregor
    #12
    szombi:35 fő az már nem kevés,a település népességszámához viszonyiva.
  • szombi
    #11
    Jól mondod: 340 fő! És már vagyunk legalább harmincöten, aki szeretnének netet!
    Az is világos, hogy nem igazán éri meg bekötni! De akkor ne tartsanak szélessáv-napot, meg ,,road-show-t!''
    És ne alázzák porig azokat, akik máig is modem mellett kénytelenek szenvedni, méghozzá önhibán kívül!!!
    Tisztában vagyok azzal is, hogy nem én fogom eldönteni, mi lesz a végén, de mindvégig küzdeni fogok!
    És ismét VG üzenetére: a szobánk 48 nm-es, 4 fő...
    És számomra a közösségi élet nem a szobát jelenti, hanem a szintközösség, amely már 64 főt tömörít.
    Na meg a kollégiumi körök: szakmai és egyéb(pl: kajás) körök is vannak bőségesen, és minden
    nem-kocka csatlakozik legalább egy-kettőhöz. Van három büfénk, az alagsorban konditerem és szauna,
    mindegyiket egy-egy kör működteti. Láthatod, hogy nem a szobábanülés az egyetlen közösségi dolog nálunk.
    És a fórum sem azért van, hogy megvitassuk. Na pá! Én mentem a csocsó-szintre..
  • gregor
    #10
    Szombi:Közben utána néztem Csonkahegyhát népességszáma:340 fő
  • vg
    #9
    Én azért nem lennek ennyire aktív, főleg ha egy 30nm-es szobában négyen kellene közösségi élet élni... :D Azt pedig hozzátenném, hogy neked semmi, de semmi beleszólásod nem lesz ahoz, hogy kis falvakban lesz e gyors, és olcso net. Itt az ideje felébredni!
  • gregor
    #8
    Kedves Szombi!
    Kisfalvakba nem éri meg telepiteni szélssávú netet!Mert az egész faluból csak 10 ember akarná a netet!Csonkahegyhát,hány lakosú?
  • szombi
    #7
    És vigyázzatok az ajánlatokkal! Az internet kétirányú!
    A ,,gyors'' letöltés élményét a lassú feltöltés pokollá teheti!
  • szombi
    #6
    VG üzenetére: azóta gondolkodom így, amióta kitalálták, hogy Magyarországon legyen szélessáv, de csak az ,,érdemes'' helyeken...
    Ez jóval előbb volt, mint az, hogy koleszba kerültem(fél éve).
    És akkor is így fogok gondolkodni, ha netán kikerülnék innen.
    De addigra talán már sikerül kiharcolnom, hogy az ilyen kis falvakban is legyen gyors - és olcsó - net.
    A koleszos életet pedig nem a net teszi királyossá, hanem a közösségi élet, amiben én aktív részt vállalok.
  • TeDDyRuSh
    #5
    Mondjuk nemtom észrevettétek e,én lehet egy olyan megyébe költözöm,ami nem matavos (T-online) körzet,és elég gáz az internetszolgáltatók! Igaz,van T-cábel,de 2 Megás nethez,adnak 226K feltöltést..mondom 226-ot!!Jah és mennyiért? 17-ért!!:/ A többi ennél gagyibbat ad,vagy drágábban! Csoda,hogy talpon van még olyan szolgáltató aki 384-et ad 9ezerért!! Nah még itt kéne egy kicsit dobni a dolgokon,h nehogy A NAGY SZÉLESSÁV hisztériában bebukjon az olyan szolgáltató,akinél kétirányú komolyabb szolgáltatást vennének igénybe. Igaz, a "mindegy csak gyere hozzánk" stratégiában a hosszútávú gondolkodás még nem túl nagy szerepet kapott! Bár megjegyzem,másfél éve vok chello-s és nem panaszkodhatom! De akinek még nem volt szélessávja,és belemegy a 2 éves szerződésbe,lehet megbánja pár hónapon belül a dolgot,mikor belekóstol,h miből maradhat ki a lassú feltöltés miatt!!
  • vg
    #4
    Nem akarlak megbántani, de eléggé primitív vagy... Majd ha már nem leszel koleszos, akkor is így fogod látni a világot? Amúgy a koleszos élet eléggé "gagyi", és fusztráló... ;)
  • Cat #3
    ott van az alatta lévő hírben a kapcsolodo linkeknél hogy még hova megy a kamion
  • szombi
    #2
    Ja, és kollégista vagyok Budapesten, vagyis közel a paradicsomdobáló! Ha előbb ott lettem volna...
    És minden netszolgáltató bekaphatja, mert évi 10000Ft alatti összegért van 40MBps=400 megabites állandó netkapcsolatom...
    És elnézést a modortalanságomért, de a ,,bekapás'' szó annyira idepasszoló dolog, hogy nem lehetett volna kihagyni!
  • szombi
    #1
    Egy-egy ilyen kamiont küldhetnének a kistelepülésekre is, ahol az állam meg a ,,T-valami''
    szexuál kiépíteni szélessávú kapcsolatot...
    Főleg az én falumba, ahol a teleházat közel egy éve e-Magyarország-ponttá avatták,
    és azóta háromféle szélessávú kapcsolatot ígérgetnek, de mindig meghiúsul!
    Gondolom a Road-Show is csak a városokba, meg a néhány ,,kitüntetett'' kistelepülésre fog elzarándokolni.
    Csak próbáljon az én falumban bárki is szélessávú internetet reklámozni! Megajándékozzuk paradicsommal...
    De Zalaegerszegre se jöjjön senki, mert közel lakom hozzá, és akkor ugyanez!
    Ha valamelyik állambácsi olvassa, és érdekli őt az a több ezer falut(és kb. 3 millió lakost)
    magába foglaló probléma, akkor írjon(bár úgyse fog, mert gyáva): [email protected]
    És én nem vagyok az - a falum neve: Csonkahegyhát(8918), a környező falvak(amelyekben ugyancsak nincs szélessáv):
    Milejszeg(8917), Dobronhegy(8989), Kustánszeg(8919), Becsvölgye(8985), Pálfiszeg(8990).
    És még sorolhatnám, az IT-világból kitaszított falvak ezreit, iskolákat, önkormányzatokat, akiket az állam le se sz*.
    Valószínű, hogy ez sokakat nem érdekel, de az engem sem fog...