SG.hu·

Több ezren voltak a Szélessávú Internet Napon

Több ezren vettek részt a 2005. május 20-án első alkalommal megrendezett Szélessávú Internet Napon.

2005. május 20-án a Millenáris Park adott otthont az Informatikai és Hírközlési Minisztérium által szervezett Szélessávú Internet Napnak, amely egyben a minisztérium eMagyarország Roadshowjának nyitánya is volt. A látogatókat koncertek, online vetélkedők és változatos szórakoztató programok várták a budapesti Millenáris Parkban. Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter is kipróbálta a szélessávú internet világának érdekességeit.


A közönségnapon a roadshow műholdas kapcsolattal ellátott eMagyarország-kamionja és a technika legújabb "csodái" várták a látogatókat. A rendezvényen piaci cégek is jelen voltak, amelyek új fejlesztéseikkel és különlegességekkel kápráztatták el a nagyközönséget. A UPC standján "táncoló szőnyegen" mérhették össze tudásukat a jelentkezők, részt vehettek a chello Aréna online stratégiai játékaiban vagy akár virtuális utazáson is. A T-Online óriás digitális nappalijában kvízjátékok és ingyenes internetes képzés várta a látogatókat, míg a standnál a közönség többek között Kepes Andrással és Réz Andrással cseveghetett. A Sanoma online divíziója a Startlap, a Citromail és a TeszVesz portállal képviseltette magát.


Az ide látogatók a nap során számos vetélkedőn, online liciten vehettek részt, és kirakhatták az ország legnagyobb puzzle-jét is. A helyszínen nagy népszerűségnek örvendett a Euroweb online telefonja a NeoPhoneX, a Wiera vezeték nélküli internet szolgáltatása és az Interware online játékai. A látogatók kipróbálhatták a Pannon GSM videotelefonját és az Albacomp vezeték nélküli laptopjait, míg a helyszínen készített digitális fotók százait haza is vihette a nagyközönség a Hewlett-Packard nyomtatójának köszönhetően. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium standján a cybersport játékok világszinten is ismert magyar virtuózaival, a Team Hungary tagjaival játszhattak az érdeklődők.


A parkban többek között a GTS-Datanet internetkávézója, szélessávú versenyautó-pálya, Pannon mobil kisautók, bűvészshow és nagyszabású koncertek is helyet kaptak. Az IHM eMagyarország roadshowjának is itt volt az első állomása, a kamion 16 terminálján keresztül lehetett internetezni és játszani. Este a Neo, az Amorf Ördögök és a Balkan Fanatik szórakoztatta a helyszínen a közönséget.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© pistike882005. 05. 25.. 14:21||#21
Ja és egyébként bekaphatja bármelyik városlakó bunkó........
© pistike882005. 05. 25.. 14:20||#20
Teljesen megértelek, és egyetértek veled.
Én is ebben a cipõben járok: gyönyörû kis falu, csatornázva, minden út patentül aszfaltozva, és ADSL sehol!!!!!!!!
1 éve van ugyan szélessávúnak titulált mikrós net, de az elkényelmesedett városi barátaink leülnek, ha most leírom mi mennyi: 384/64 =10 000Ft. Ennyit fizetünk már egy éve kb20-an, és folyamatosan nõ az elõfizetõk száma.
Ezért ráz a hideg amikor dobálóznak a szolgáltatókkal, hogy melikhez érdemes menni 1-200 forint különbségért.
Nálunk ez az 1 van annyiért adja amennyiért akarja.
© szombi2005. 05. 25.. 13:46||#19
Ja, és a falu (aszfaltos) útjainak minõsége jobb, mint a városok átlaga...
Olyannyira jó, hogy gördeszkázni is lehet rajt.
Az tévedés, hogy a falakban nincs normális út! Inkább az egyes városrészeket kellene megnézni...
© szombi2005. 05. 25.. 13:41||#18
Kábeltévé nincs, de megvagyunk nélküle. A kábeltévés net ár/teljesítmény aránya úgyis botrányos.
Aki pedig nem elégszik meg a két, reklámokkal teletûzdelt csatornán, az vesz egy parabolaantennát és egy vevõt,
vagy ha mást nem, akkor elõfizet UPC-re...
Csatorna: ezt is az államnak kellene finanszíroznia, de az EU-s támogatások ,,turisztikára'' mennek el...
Ne hidd, hogy a tulajdonképpeni csatorna minden városnál úgy van, ahogy kellene!
Példaként Zalaegerszeg belvárosának egy részét véve, ahol 4-5 háztömb ,,osztozik'' egy-egy derítõn,
és idõnként jön a szippantóskocsi. Csak érdekes módon ezt egyik városlakó sem veszi észre...
A technika nálunk is hasonló, csak egy derítõ általában egy-kettõ családi házhoz tartozik.
A csatornadíj az évenkénti szippantás, ami sokkal gazdaságosabb, mint ha csatorna lenne.
Egy ilyen közmû megépítéséhez hatalmas pénzt kéne megmozgatni, a szélessávú nethez a huszada sem kellene.
De ha a sokattisztelt Miniszter Úr a csatornázás elõnyeit hirdetné éjjel-nappal úgy, hogy b*sznak
a kistelepüléseken kiépíteni, akkor...
© gregor2005. 05. 25.. 08:44||#17
szombi:Kistelepüléseken ,még kábeltévé sincs.
A csatornázottságról,és az aszfaltozott útról már nem is beszélve.Inkább elõbb ezeket kéne megoldani!A 21.században sok helyen még emésztõgödörbe megy a szennyviz!Persze tisztelet a kivételnek,ahol már van csatorna!!!
© szombi2005. 05. 25.. 03:30||#16
Két alapvetõ dolog miatt. Lehet, hogy nem sokakat érdekel...

NSZS 2005 Projekt - Nemzeti Szélessávú Stratégia; 2005. 02. 08
A kívánt fejlõdés spontán módon biztos nem megy végbe. A fejlõdést a kormányzati szerepvállalás
mértéke meghatározó módon befolyásolja. Különösen nagy figyelmet kellene fordítani a gazdaságilag
nem vonzó kistelepülések szélessávú ellátottságának fejlesztésére, különben a digitális szakadék,
nemhogy csökken a jelenlegihez képest, hanem inkább nõ. A kistelepüléseken a megfelelõ szintû
internet ellátottságának jelentõs szerepe lehet az ottani lakosság felemelkedésében, felzárkózásában.

Ezt pedig kedvenc miniszterünk - KOVÁCS KÁLMÁN - jelentette ki:
És az igazságosság megteremtésében is az információszabadság játszik kulcsszerepet, hiszen ha mindenki hozzáfér a korszerû szolgáltatáshoz az elektronikus szolgáltatások révén, ha mindenhova eljut a szolgáltatás, a kistelepülésre és a városokba egyaránt, és hogyha a fogyatékkal élõk, a hátrányos helyzetûek számára is eljuttatjuk a korszerû szolgáltatást, akkor valóban igazságosabb lesz ez a Magyarország. És ennek alapja, ma már látjuk, hogy csak egy korszerû technológia lehet. Másként képtelenség ezeket a szolgáltatásokat mindenki számára biztosítani.
© gregor2005. 05. 24.. 20:58||#15
M2:Mért gondolod,hogy az Állam dolga lenne a szélessávot kiépitenie?Mert szerintem nem az állam dolga lenne ez.
© M22005. 05. 24.. 19:24||#14
Én ugyan régóta adsl-en vagyok, de igazat adok szombinak: ez a kampány gusztustalan, hazug és feleslegesen sértõ azokra, akik ráadásul a kormányzati támogatás hiánya miatt nem juthatnak szélessávú nethez.
Mert az egyértelmû, hogy a cégek csak oda fognak bekötni ahol kifizetõdõ - az állam dolga LENNE a kompenzáció.
© szombi2005. 05. 24.. 18:11||#13
Nem ezt hajtogatom már jó ideje? Elvileg 25 fõ az alsó küszöbhatár, és nézd meg! Még mindig semmi nincs...
© gregor2005. 05. 24.. 17:29||#12
szombi:35 fõ az már nem kevés,a település népességszámához viszonyiva.