108
avagy a kegyetlen valóság
  • haxoror
    #26
    A gúnyolódás és a lelki terror nem ugyan az mert azok ellen lehet védekezni (ha nem elég erős hozzá akko r meg el is menekülhet), de a kocsiban szarráégés ellen nem.
  • Bandew
    #25
    Azt mondtam lelkileg, nem testileg.
  • VinylToy #24
    és akkor meggyógyulna a csaj?
  • haxoror
    #23
    Elég lenne csak a csaj faterjának megkeresni a gyereket...
  • FtranX
    #22
    Szerintem ez a topic is elég lehet az elrettentésre.

    Van egy haverom, aki régebben össze-vissza száguldozott a Hondájával. Még a biztonsági övet sem kötötte be. Hiába magyaráztam neki, a szóból nem értett. Végül mutattam neki pár képet a rotten.com-ról, pl. hogy milyen finom fej sérüléseket képes okozni a kormánykerék vagy a szélvédő.
    Azóta, ha elfelejtem, ő kér meg, hogy kössem be az övet.
  • haxoror
    #21
    ?????????????????
    A csaj gyakorlatilag halott!
    Szociálisan, társadalmilag, minden szempontból!
    Ez az "élet" már csak vegetálás és SOHA sem lesz megint teljesértékű, kizárt hogy ezt valaha is fel lehessen dolgozni, legfeljebb bele lehet törődni.
  • Bandew
    #20
    Szvsz lelkileg a csaj hamarabb kiheveri(te) mint a srác.
  • VinylToy #19
    igen és, most akkor mindenki keresse meg a gyereket, és rúgjon bele amekkorát tud? Vagy mi a célja ennek a topiknak!

    Aki ilyet tesz(tenni fog) azt nem nagyon hatják meg ezek a dolgok, mindenki azt írja hogy nem tenne ilyet, majd ha jön valaki és azt mondja hogy tegnap tök részegen száguldoztam, de most hogy láttam nem fogok, akkor volt értelme, de akkor se hiszem hogy ennek a topiknak köszönhető!

    mindenki a saját kárán tanul, nem egy topik, történet kapcsán szerintem.
  • SRobert
    #18
    Őőőő... izé...

    Sosem fog... Jó pszichiáterrel sem.
    És mint írtam, gúnyolódással, cikizéssel, lelki terrorral ugyan ilyen tragédiát okoznak emberek nap, mint nap.
    Csak az mivel nem látványos, nem kelt ekkora indulatokat.
  • haxoror
    #17
    Nem tudom mi lehetne a jó megoldás de ez az egész unfair, ha vki a saját hülyesége miatt nyomorodik meg akkor azt mondom hogy hülye volt, így járt de ha más fassága miatt kell szívni az egész hátralévő "életében" akkor a lelkiismeretfurdalás sztem nem elég.
  • haxoror
    #16
    "Szerintetek nem elég nagy pokol neki, hogy tudja mit tett?"

    Nem, nem az.
    Idő/pénz kérdése és egy jobb pszichiáter segít majd neki feldolgozni ezt a traumát és így élheti tovább a normális hétköznapi életét mint bárki más, ugyanezt már nem lehet elmondani a kiscsajról és a családjáról.
  • FtranX
    #15
    Persze, nem direkt akarta így, de ha aznap este betartja a szabályokat...
  • FtranX
    #14
    Sajnos igen. Ez a baleset viszont pia nélkül elkerülhető lett volna.
  • Cat #13
    ez naponta előfordul magyarországon is, nemértem minek ehhez amerikáig menni
  • Bandew
    #12
    Azért tényleg nem kéne így hozzáállni a dologhoz.
    Vagy azt gondoljátok, hogy a csávó direkt ezt akarta? Szerintetek nem elég nagy pokol neki, hogy tudja mit tett? Még mindenki más is belerúg.
    Amúgy meg MINDENKI követ el hülyeségeket, csak hát ez katasztrófális balszerencsével végződött.
    Igaz, hogy elég nagy felelőtlenség ittasan vezetni, én sosem tenném és leszidnám azt, aki ezt teszi, de ez a srác már jócskán megkapta a büntetéseit, amik közül a legrosszabb a lelkiismerete.
  • haxoror
    #11
    Nyugi, pia nélkül is történnek ehhez hasonló "balesetek" :/
  • FtranX
    #10
    azt!
  • Caby
    #9

    ezt mindenkinek aki csak rágondola piára vezetés előtt!!!!
  • FtranX
    #8
    pedig elvileg a bűncslekmény büntethetőségi határa 40 év volt.

    De nem is ez a lényeg. Az az igazságtalan, hogy a TV-ben is csak állandóan azt hallom, hogy a "Vétlen sofő a helyszínen meghalt, a vétkes megúszta néhány zúzódással."
  • haxoror
    #7
    "Reggie Stephey-t a bíróság 2001-ben 7 évi börtönbüntetésre és 20000 dollárra büntette."

    Nem úszta meg. Ennek egyszerűen csak ez a "büntetése".
  • SRobert
    #6
    A srác nem feltétlen volt hülye, csak nem számolt a következményekkel.
    Fiatalon ez sokszor megesik.
    Egészen az ilyen szélsőséges esetektől a nem fizikai bántásig.
    Érts: "vicces" beszólások, egyebek.

    És ha jól értem, a topikgazda pont erre akarja iránytani a figyelmet: a tetteknek mindíg vannak következményei, ha nem is mindíg ilyen szélsőséges, de az is benne van a pakliban.

  • Caby
    #5
    és persze hogy megúszta az a görény....
  • Bandew
    #4
    Ezek szörnyű dolgok, de nem igazán értem minek kell ennek topikot nyitni és beszélni róla.
    Hülyék mindig is lesznek, azoknak meg hiába beszél az ember.
  • gabber_saviola
    #3
    részvétem
  • menyus77
    #2
    Ez nagyon nagyon durva.......
  • FtranX
    #1
    Úgy érzem, ez a téma megér egy külön topicot:

    Két napja láttam először egy oldalt, amelyen egy képsorozatban mutatjék be, hogy mi történt egy fiatal lánnyal. (a link alul)

    Utánaolvastam és azóta szinte állandóan ez jár a fejemben. Sok szörnyűséget, horrort láttam/olvastam már, de ehhez foghatót még egyet sem. Az a tipikus "beleérző" alkat sem vagyok, de ez a történet valamiért nagyon megfogott.

    Ezért úgy gondoltam, hogy ezt az esetet mindenkinek érdemes megismernie. Ha másért nem, hát okulásképpen, hogy egyetlen ballépésünk miféle károkat képes okozni másoknak.



    Egy akkor 20 éves venezuelai lány, Jacqueline Saburido, 1999-ben azért ment az egyesült államokba, hogy angolul tanuljon.
    Három héttel az érkezése után 1999 szeptember 19-én hajnalban egy születésnapi buli után indult haza 4 barátjával, az egyikük Oldsmobiljában.
    Reggie Stephey egy 18 éves gimnazista ugyan azon az estén szintén hazafelé tartott autójával, miután a haverokkal alaposan felöntött garatra. Azonban út közben elaludt, áttért az út másik oldalára és frontálisan ütközött Jacquelinék járművével.

    Szerintem itt jobb egy idézet a töténetből:
    (nem szószerinti fordítás, valószínűleg sok hibával)

    "Egy mérfölddel távolabb John McIntosh mentőorvos elköszönt a tűzoltóktól és a mentőhelikopter legénységétől, majd útnak indította a mentőt Asutin felé.
    A Kollégája hátul ült és egy nőn segített, aki autójával egy villanyoszlopnak csapódott.
    Reggel 4:22 volt. Ez lett volna az álmos mentősok utolsó köre éjszaka.

    McIntosh a 34 éves, volt katonai orvos körülbelül egy mérföldet ment az RM 2222-es úton, elmenve a 3M kutatóközpont mellett, az út egy sötét cédrusfákkal szegélyezett szakaszán.
    Amikor bevett egy enyhe kanyart, rátaposott a fékekre. Előtte egy sárgás-narancsos fény törte meg az éjszaka sötétjét.
    Két összetört autót látott az úton.
    Ahogy lelassított, egy integető teenagert vett észre, aki a mentő útjában állt mobiltelefonnal a kezében.
    Reggie Spheney nagyranyílt szemekkel nézett és éppen a 911-et hívta.
    Reggie Yukonjának eleje összetört, de a jármű csak kissebb sérüléseket szenvedett.
    Köszönhetően a légzsáknak Reggie megúszta a biztonsági öv vörös nyomával a mellkasán.

    "Vészhelyzetben vagyok!"- mondta Reggie a 911 operátornak, de azt nem tudta megmondani, hogy melyik úton is van.
    Odasétált a másik autóhoz, ahol kisebb lángokat látott és hörgést hallott az első ülséről. Natalia (a vezető) Oldsmobiljának az eleje megcsavarodott és felgyűrődőtt, mint egy harmónika.
    Az anyósülésen Jacqui próbálta kiszabadítani magát. Beszorult a műszerfal és az ülés közé.
    A motortérből felcsapó lángok az arca felé kezdtek közeledni.
    Mellette a halott Natalia volt, aki a kormánynak csapódott. Hátul, a vezetőülés mögött Laura feküdt labdaként összetekeredve, szintén halottan.
    A másik két hátsó utas a venezuelai Johanna és Johan ült kábultan és sérülten.

    McIntosh megállította a mentőt és letekerte az ablakot:
    "Van valaki a járműben?" kérdezte.
    "Senki a Yukonban. A kisautó lángol"- válaszolta Reggie.
    "Várj az út szélén" mondta neki McIntosh.
    McIntosh bejelentette az esetet és bekapcsolta a vészvillogókat.
    ...

    "Azt hiszem emberek vannak bent" - kiáltotta McIntosh a partnerének, közben lerántva a falról a tűzoltó készüléket.
    Kollégája a 29 éves Bryan Fitzpatrick a mentő hátuljából nézte a lángokat. McIntosh odament a Yukonhoz és meggyőződött róla, hogy az valóban üres, azátán odarohant az Oldsmobile-hoz.
    A motortérből feltörő lángok a műszerfal felé haladtak. A tűzoltókészülék csövét ráirányította a tűzre és egy határozott fújással lecsillapította a lángokat. A fehér köd mélyén egy kis láng derengett.
    McIntosh gyorsan átnézte az autót. Johanna és Johan csendesen nézték a mentőst, aki kinyitotta a jobbhátsó ajtót és kihúzta őket.

    McIntosh rápillantott a motorra - a lángok újra felcsaptak centikre a műszerfaltól. "Sietnem kell" - gondolta.
    A mentő hátuljában kollégája a rádiót használva próbálta elérni az előző balesetnél jelen lévő tűzoltókat, remélve, hogy még a közelben vannak. Siekrült elérni őket. Felettük a Star FLight mentőhelikopter még mindig körözött.
    A személyzet látta a tüzet és rádión kapcoslatba léptek Fitzpatrick-kal.

    "Szükség lenne rátok, keressetek egy leszálásra alkalmas helyet". -mondta a férfi a mentőből. Fitzpatrick felkapta a tűzálló mellényét és futott. Látta McIntosht, amint Johant cipeli át az úton. Látta, hogy az autóban még emberek vannak.
    Elszaladt az orvosi felszereléséért.
    "Nincs sok idő" - gondolta.

    McIntosh biztonságba helyezete Johan-t, majd a partnerével Johanna-t.

    "Még vannak bent emberek" - kiáltotta rohanva McIntosh.

    A lángok egyre magasabbra csaptak, átnyaldosva a műszerfalon.
    Mindenütt a helikopter által felkavart füst volt, megvilágítva azt erős fényszóróival.

    Ezután Laurát szabadították ki.
    Jacqui felsóhajtott.

    A lángok behatoltak az utastérbe. Jacqui egynesen a közeledő lángokra bámult és sírva, ordítva próbálta magát kiszabadítani.
    McIntosh meghúzta az ajtókilincset, de az ajtó meg sem mozdult. Megfogta az oltókészüléket, célzott és fújt.
    Semmi.
    Az előbb már kimerítette azt.
    Jacqui ordított a betört ablakon keresztül, de McIntosh nem tudta kivenni a szavait.
    "-John vagyok, mentő. Ki foglak húzni innen. Nem foglak itthagyni!"

    McIntosh megpróbálta kinyitni az ajtót, de az még mindig nem mozdult. Megpróbálta elhúzni az ülést a lángok elől, de az beragadt.
    A lángok Jacqui arcát súrolták.
    McIntosh rávetette magát a fém ablakkeretre, meghajlítva azt pár centire, hogy az újja beférjen. De az ajtó csak nem mozdult.

    Jacqui közben az arcát forgatta a lángok elől. McIntosh ránézett a fülére és a sötét hajára. Úgy érezte, mint ha valahol bezárva nézné egy szökőár közeledtét.
    A lángok Jacqui feját nyaldosták, belekapva a hajába. A tűz betört az utastérbe.

    "John gyerünk! Segítened kell!"

    A lángok átcsaptak az ablakon, leperzsleve a karján a szőrzetet és égésnyomokat hagyva a ruháján. Visszavonult és csak nézett...
    Jacquinek nem sikerült. Elborították a lángok. Az orra és fülei lángoltak. Égő hajfoszlányok estek le. Elkezdett üvölteni...

    A mentők més sohasem hallottak ehhez hasonlót. Annyiféle hang volt egyszerre - szenvedés és bánat, terror és reménytelenség.
    "-Totális gyötrelem" -gondolta Fitzpatrick. Aztán ő is elkezdett ordítani: "Istenem, ég!!
    Jacqui üvöltése végtelen hosszúnak tűnt.

    Közben egy autómentó állt meg.
    "Azonnal szükségem van a tűzoltó-készülékre!" - kiáltotta.
    Megragadta a magas hengert és visszafelé futva kihúzta a biztosító tűt. Célzott, meghúzta a kart, de semmi. Ránézett a kijelzőre: üres.
    A tűzoltóautó feltűnt a domb mogött. Fitzpatrick eléfutott és őrülten integetni kezdett.
    Egy tűzoltó hallotta Jacqui sikítását a lángok közül. Leugrott és megfogott egy tömlőt, egy másik pedig elkezdte pumpálni a vizet.
    McIntosh megfogott egy feszítővasat az autóról és eltörte a lángoló ajtó zárját.

    Jacqui jajgatása elhallgatott.

    "Hála Istennek halott!" - mondta Fitzpatrick.
    Az egyik tűzoltő elkezdte az autót vízzel elárasztani. A lángok másodperceken belül elaludtak. Pár, világosan parázsló folt még derengett Jacqui testén. A tűzoltó őt is elárasztotta vízzel. A teste gőzölgött.
    Fekete, mocskos víz csapott McIntosh arcába, aki még mindig az autó mellett állt.
    "Az élőkről kell gondoskodnom" - mondta, és visszament a partneréhez.
    "Fitz, halott." mondta.
    Fitzpatrick meg akart róla bizonyosodni, ezért visszaindult az Olds-hoz.
    Az út másik oldalán Johann és Johanna felnézett McIntoshra. A férfi rátette a kezét Laura élettelen tesétre. "DOS" (a helyszínen meghalt) - kiáltotta McInotosh a kollégájának.

    Fitzpatrick bepillantott az autóba. Minden négyzetcentiméter égettnek tűnt. Az ülések olvadt csomók voltak. Jacqui csuklója után nyúlt, aztán megdermedt.
    Az út másik oldaláról McIntosh hallotta a kiáltását: "Istenem még midnig él!"
    Jacqui mozgatta a fejét és nyöszörgött. A hajának feltekeredett maradékai lógtak a kompnyájáról. A feje teteje megperzslve, arca felismerhetetlen. Az egyik szeme úgy tűnt, hogy tágra égett, a másik pedig össze. A ruhája megolvadt, a bőre pedig kérges és felrepedt volt.
    Úgyn ézett ki, mint egy fekete árnyalak.
    A tűzoltóautók, és a rendőrség szirénázva érkezett meg. A tűzoltók behajoltak az első ülésre, visszahúzva Jacqui-t a műszerfalról. Az egyik park ranger [ez nemtudom mi lehet], Al Reyes rávilágított Jacqui-re.
    "Akarsz spanyolul beszélni?" - kérdezte.
    "Angolul beszélve akarok meghalni" - válaszolta Jacqui.
    A többi lány után érdeklődött, majd ezt kérdezte:
    "Meg fogok halni?"
    "Kedvesem, nagyon csúnyán megsérültél, de megtesszük amit tudunk" - mondta Reyes. Nem éli túl - gondolta magában.

    A tűzoltók hidraulikus vágóval felvágták az ajtót. A férfi gézt terített Jacqui égéseire és megpróbálta felemelni. Azonban az üléshez ragadt. Megfogta a karját, ahol a bőre lazán lötyögött, azonban lehúzta azt.
    Jacqui sírt. Úgy tűnt, hogy öntudatlanságba zuhan és be és onnan ki. A férfi égési lepedőbe burkolta Jacquit, rárakta egy hordágyra és el vitte a várakozó helikopterhez."


    Na, azt hiszem egyelőre ennyi is elég. A teljes történet letölthető PDF-ben. (a lassú ráébredés a szörnyű következményekre, a tárgyalás nyilatkozatai, stb) http://www.helpjacqui.com/pdf/jacqui.pdf

    Ezután Jacqui a csodával határos módon nem halt meg. Több hónapig feküdt kórházban. Mára kb ötven műtéten esett át (én még továbbiakat fognak rajta végezni). Az arca teljesen összeroncsolódott. Elvesztette a füleit, az orrát és a szemhájjait. Az újjait amputálni kellett. A tenyerét szétvágva csináltak neki újj-szerű valamiket. Az édesapjával él Miami-ban, aki otthagyta a jól menő venezuelai gyárát, hogy a lányáról gondoskohasson.
    Jacqui többször szerepelt nyilvánosan (az amerikában népszerű Oprah Winfrey talkshowjában is), az ittas vezetés ellen felszólalva. Még egy elrettentésnek szánt TV-reklámot is készítettek vele.

    Reggie Stephey-t a bíróság 2001-ben 7 évi börtönbüntetésre és 20000 dollárra büntette.

    Kívülállóként fel sem lehet fogni, hogy milyen érzés lehet ilyen kinézettel, megnyomorodva élni, tudva, hogy nagyon könnyen másképp is alakulhatott volna.

    Az a bűntudat sem lehet semmi, ami a srác életét kíséri majd végig.
    Eddig egyszer vezettem úgy, hogy volt bennem némi alkohol, de ezek után soha!

    linkek:

    a magyar oldal a képekkel (DURVA! Nem éppen étvágygerjesztő képek!):

    A magyar oldal a baleset előtti és utáni képekkel.

    Jacqui oldala képekkel és videókkal:

    www.helpjacqui.com

    A tévébejátszás:

    www.helpjacqui.comhttp://www.helpjacqui.com/videoclips/zero_0100_3m.mpg