58
  • FTeR
    #58
    asszem, addig még ki nem jön az 1.1 addig nem szarakodok ilyenekkel, mert mire kitesztelem már kezdhetem előlről. azárt köszi.

    (egyébként ezt a szenvedősdit nem nevezném felhasználó barátnak - mért kell nekem tesztelni, ahhoz, h mennyen? ... )
  • Sil78
    #57
    Azért halasztja be, mert a Tab Mixben is van egy hasonló session saveres rész (meg ha jól emlékszem, a becsukott tabokat is meg tudja nyitni, mint a Session Saverben a SnapBack Tab), bár azt nem próbáltam, így nem tudom, pl crash esetén is visszaállítja-e. De ha nem, akkor lehet kombinálni a Crash Recovery-vel (a Session Saver egy Lite verziójával), az tudomásom szerint nem szokott összeakadni semmivel.

    A gördítősáv pozícióját az 1.1 már meg fogja jegyezni, a nightly buildekben már benne is van ennek a bugnak a javítása.
  • FTeR
    #56
    na, ha session savert behalasztja, akkor biztos fel nem teszem, az alapból is elég bugos.

    pl fftől én elvárnám, hogy extek nélkűl tudja a session saveres cuccot bugok nélkűl.

    az az igazság, hogy túl puritánra sikeredett így elsőre. pl számomra hihetelen, hogy nem jegyzi meg a görgető sáv pozicíóját. frissítés vagy navigálás után a tetejére áll be, ami lássuk be elég béna. ráadásúl session saver sem tudja, csak elvétve, ami meg még idegesítőbb.
  • PityBull
    #55
    Akkor ezt megdumáltuk...
  • pascal
    #54
    no comment :)
  • PityBull
    #53
    "ha a bablevesről diskurálnánk megérteném, de ez így szánalmas reakció volt."

    NA, ne legyél már olyan szigorú, tanító bácsi! Merthogy két smiley is volt a megjegyzésem mellett, ugyebár! Tölts le magadnak egy kis humorérzéket! Jót fog tenni!
    Ja, és mellesleg a te véleményedet támogattam!
  • Sil78
    #52
    Igen, a TBE nem javasolt, mert bugos. De van helyette Tab Mix.
    Múltkor egyébként láttam valahol egy megoldást a tabbar jobbra ill. balra átrakására (ha jól emlékszem, mindenféle kiterjesztés nélkül, csak CSS segítségével, a felhasználói fájlokkal), megpróbálom majd megkeresni.
  • Sil78
    #51
    Akkor próbáld ki ezek helyett a Tab Mixet, az több tabos kiterjesztés kombinációjából született, nagyrészt a Tabbrowser Extensions kiváltására (illetve hogy ne ütközzenek egymással a hasonló funkciók miatt a tabos kiterjesztések). Ez 1 db kiterjesztés, és ha jól emlékszem, tudja a felsoroltakat. (Én nem használom, mert a Session Savert viszont úgy vettem észre, nem szereti, de végülis van is benne hasonló funkció. Szóval valószínűleg ki tudná váltani azt is - max egy Crash Recovery-vel kombinálva -, csak nem akartam vele szórakozni.)
  • pascal
    #50
    FTeRnek adok igazat. Az Opera jelenleg a tabos böngészés etalonja. A FF sok pluginnal is csak megközelíteni tudja, ami nem csoda, hisz az Operát eleve erre (is) kihegyezve fejlesztik. Jelenleg csak a Tabbrowser Extension veszi fel a versenyt szolgáltatások terén az Operával, de az pl bugos mint a szar. Ez egy másik problémáját is felveti az egész moduláris böngésző elvnek, mégpedig, egy bizonyos komplexitás felett már instabillá válik a program, pláne ha több ilyen nagy extension van benn. Nincs rá garancia, hogy amit belevarázsolsz működni is fog, ellenben ugye az Opera minden featureje kompatibilis a többivel.
    igaz, kicsit negatívra sikeredett, de amúgy nincs bajom a FFal, ezek gyermekbetegségek, melyeket bőven van ideje kinőni. Ja és hogy példát mondjak: eddig nem sikerült a tab bart (ami a tabok vannak) a jobb oldalra igazítani FFban, csam TBE-el amivel extrémen instabillá változott. Apróság, de bosszantó és sajnos nincs egyedül.
  • FTeR
    #49
    nem azt mondtam, h nincsen előnye az extnek, hanem hogy vannak hibái is. ráadásúl a tabos cucc amiről beszéltem illenék alapból benne lenni...

    "irhatsz sajat tabkezelot."
    ezt mond 1 home júzernek plz
  • fflx
    #48
    hat pedig, pont abban van a lenyeg, amit irtal...
    az ext-nek az a lenyege, hogy tobbfele igeny van. namarmost, ha ezt elore beleprogramozzak a bongeszobe, akkor vagy tetszik vagy nem, de valtoztatni nincs lehetoseged. ha ezeket a plusz funkciokat egy ext-tel teszed fel, akkor pedig megmarad a valasztas lehetosege + magad is irhatsz sajat tabkezelot. pont olyat ami a te sajat igenyeidnek felel meg (meg amilyet sikerul)

    persze egyelore ezek meg kialakuloban vannak, de hosszu tavon ennek tobb eselyt latok (en)
  • FTeR
    #47
    ez azér lehetett, mert előtte nem használtál tabos böngit, de én pl operáról tértem át és olyan bakik, hogy az utcsó tab bezárása után a tabfület csukja be, de az oldal marad (extel most egy about:blank-ot nyit, ami még mindig nem az igazi), vagy hogy nem lehet rendezni a füleket, vagy bezárásnál nem az utcsó nézettre ugrik, vagy az, h a fület nem lehet behúzni a bookmarkba, különböző tab nyitási és zárási beállítások sincsenek alapból... mind-mind csak extekkel lehet elérni.
    Ez olyan dolog, h mindenki (sokan) azt hiszi, h ff indította el a tabos dolgot és annak milyen szuper a tabos cucca. pedig csak marketing duma az egész (M$ rémlik?). alapból hihetetlenűl gyenge és ugyetlen a tabbedje.
    de legalább egyet értünk :)
    nekem tabbed pref, tab clicking options, unread tabs és a miniT (drag+indicator) van. volt fent még 1, de 104es lelőtte és a listán se látom most. így már majdnem tud annyit mint opera. gond csak az, hogy ezek szívbaj nélkűl felűl írják egymás beállításukat, kissebb káoszt okozva, pedig csak annyi átfedésük van, h tabra vonatkozik mind, de funkciókban különböznek. nem is beszélve, ha felrakom all-in-one gesture-t, akkor az mindent átír.
    nem felhőtlenűl jó ez az extes cucc.
  • fflx
    #46
    tud nekem valaki valami jo megoldast adni, hogyan lehet az FF-ot ravenni, hogy tudjon UPLOAD-olni ftp szerverre. (fireFTP-t SEHONNAN, nem lehet leszedni)
  • immovable
    #45
    LOL
  • Sil78
    #44
    Meg pl az Opera nagyon sokáig nem támogatta pl az XMLHttpRequest-et (asszem végül a Gmail miatt változtattak ezen), ami újabban nagyon népszerű, és elég klassz dolgokat lehet vele csinálni (lásd pl Google Maps, Google Suggest...). Nem tudom, hogy a 8.0-ban ez mennyire megoldott.
  • Sil78
    #43
    Nem olyan béna az, én anno több mint egy hónapig nem használtam hozzá tabokkal kapcsolatos kiterjesztést (csak simán a középső egérgombot), és nem volt vele semmi bajom, jól használható alapból is. Az 1.0 óta meg van egy rejtett beállítás is a SingleWindowMode kikényszerítéséhez (bár abban azt nem szeretem, hogy úgy mindent, még az átméretezett popupokat is tabokban nyitja meg). De persze van több kiterjesztés is rá, pár másodperc feltenni, ha kiválasztottad, melyiket is akarod (IE után szerintem elég lehet akár egy sima Tabbrowser Preferences is, az Operásoknak viszont nyilván jobban bejön pl a Tab Mix).
  • FTeR
    #42
    php-t ugyan úgy lehet (dinamikos oldalnál minimum kell) használni xml alatt is.
    operával az a baj, hogy nem támogatja az xml dom-ot és javascriptel nem képes semien objektumot kezelni.

    nekem pl van egy olyan oldalam aminek xml a nyelvi fájlja, így az oldal újratöltése nélkűl képes nyelvet váltani. ötlet onnan jött, h elég sok progi tárolja xmlben a nyelvi dolgait (pl dc is). a kliens oldal meg azé jó, mert nem töltöldik újra az oldal, tehát nem kell eltárolni a változókat (pl sütikbe), hanem linkre katt pillanatok alatt nyelvet vált. Ez a része sima xml, csak annyit használ, h a nyelvi filet beolvassa egy objektumba és abból szépen feltölti az oldalt. Emellett még simán lehet mezei htmlt használni.
    de az egész oldalt meg lehet xmlben írni és pl css-t húzni rá és kapunk egy sima oldalt.
    ha trükközni akarunk akkor xsl(t/fo) val már kissebb dinamikusságot is lehet bele varázsolni, mert feltételek, ciklus és elágazás is használható benne.

    félreértés ne essék én nem írom le a html-t. de manapság az ember egyre sűrűbben ütközik a korlátaiba.

    ha próbálgatni akarod a dolgokat:

    rengeteg kis példa van, javallom, h IEben nézegesd, mert sajna nem cross browseres a kód és "new ActiveXObject("Microsoft.XMLDOM")"-t használ, de ha lecseréled (1-2 példánál lehetőség van rá) "document.implementation.createDocument("", "", null)"-re akkor mozzilás böngikben is tökéletesen kell működnie.
    talán kicsit férrevezető lehet, h ff-ben nem fognak működni a példdák, de hidd el nekem apróbb átírással megoldhatok, viszont opera alá semien lehetőség nincs.

    sajna a példák írásakor még csak IE támogatta a cuccost, így csak azzal müxenek. ha találok jobbat majd jelzem, de ha nagyon érdekel gugliba beírod, h xml examples biztos sokat kidob és találsz összehasonlító oldalakat is.
  • FTeR
    #41
    alapból nagyon bénán támogatja, csak 2-3 extel lehet elfogatható formába önteni.
  • Zsoldos
    #40
    biztos keveri a zexplorerrel
  • pascal
    #39
    Ja és nekem nem híres oldal kell, inkább szeretném látni a gyakorlatban mit jelent az XML, megnézegetném FFal, IEvel, Operával (próba cseresznye)

  • pascal
    #38
    Tévedés, az Opera nem hasal be az RSS feedtől, van is nagyon guszta RSS olvasója meg az RSSt támogató siteoknál jelez is, hogy itt van RSS.

    Valamint ha elkezd elterjedni az XML dolog, akkor előbb utóbb beépül az operába is. Azért szerintem nem kéne leírni a HTML+CSS-t mert jött egy újabb (jobb) szabvány, phpvel kombinálva ütős kis dolgokra képes, csak az új CSSt (3.0) még semmi nem támogatja.

    "Annál is inkább, mert a cikk a Netscape-ről szólt..."
    Ami Firefox motorra épül ami böngésző mint az IE meg az Opera, ha a bablevesről diskurálnánk megérteném, de ez így szánalmas reakció volt.
  • Sil78
    #37
    Az csak sima RSS, az XML ennél jóval többre képes. Egyébként Firefoxban is ott virít a narancssárga ikon az Állapotsorban, szóval fel lehet rá iratkozni (pl felvenni élő könyvjelzőnek, vagy feliratkozni rá, ha használsz akár valamilyen RSS-olvasó kiterjesztést - mint pl Sage, infoRSS -, akár külső RSS-olvasó programot). Meg persze sima rákattintáskor meg is tudja őket jeleníteni (alapból persze csak a kódját, de pl a Feedview kiterjesztéssel akár normálisan olvasható formában is), hogy ezt az egyet miért csak letöltésre ajánlja fel, passz.
  • PityBull
    #36
    Mellesleg, hogy van ez most? Van, aki a nem szereti az IE-t és nem szereti a Firefox-ot, ezért Netscape-et használ. OK! De a Netscape maga a IE-re és a Firefox-ra épül, nem? Ha két "rosszt" összeheggesztünk, akkor egy "jót" kapunk???
  • PityBull
    #35
    "Tényleg ne menjünk bele egy Opera vs Firefox flamebe. felesleges"
    Annál is inkább, mert a cikk a Netscape-ről szólt...
  • FTeR
    #34
    az sima rss, én nem erről beszéltem, habár úgylátszik opera ettől is behasal...
  • FTeR
    #33
    én nem ítélem el a server oldalt, de van a mi jobb a kliensbe. nem véletlenűl van a javascript sem.
    xml úgy jó, h pl 1 adatbázisból (sql) egy szerv oldali scriptel (php) előállítod a tiszta xml-t, ezt megkapja a böngésző aztán meghivatsz vele pl 1 xsl-t és kész az oldal. ez kb olyan mint a html+css, csak nem ütközünk a html korlátaiba.
    minden normálisabb helyen azt mondják, h a htmlnek már leálldozott (w3c is így gondolja), a kompatibilitási dologra lett kitaláva az xhtml, ami nem más mint szigorított szintaktikájú html.

    olyan "híres" oldalt nem tudok mondani, ami teljesen xml (max csak olyat ami rss, de olyat magad is találsz), de ez nem mentség operának.
  • HuHa
    #32
    Próbáltam, és alapból elég IE-sen nyitogatta az új ablakokat. De lehet csak én néztem be valamit. Pl a pcforum.hu oldalán virít a XML felirat, nem tudom erre gondoltál-e, rdf a kiterjesztés, de a kódban sokszor szerepel az XML. Igaz hogy Opera nem jól kódolja ki magát a .rdf részt, de felajánlja a feliratkozást, és elég szépen olvashatóak a feedek. Firefox meg készségesen felajánlja letölti a .rdf filet, azt annyi.
  • pascal
    #31
    Tényleg ne menjünk bele egy Opera vs Firefox flamebe. felesleges, a két böngésző másban domborít.

    AMúgy FTeR, mondj már nekem egy XMLt használó oldalt, mert őszintén még én sem hallottam róla, pláne nem találkoztam vele. A szerveroldali dolgokat pedig ne ítéld el, van jónéhány dolog amit nem lehet/nem éri meg kliens oldalon végezni.
  • asysoft
    #30
    "Én pl addig nem vagyok hajlandó Firefoxról beszélni, amíg alap telepítéssel nem támogat füles böngészést, és fél óráig extensionöket kell hozzá pakolgatnom."
    Őő, a tabbed browsingra gondolsz? Azt alapból támogatja, próbáltad már valaha?!
  • FTeR
    #29
    ugyan mér kéne az IE-t? tipikus könyökből fikázós lehetsz...
  • FTeR
    #28
    nyugodtan használd operát én is azt használnám ha tudná az xmlt, de az oldalak amiket használok nem mennek rajta és nem azé mert az oldalak szarok.
  • Emmegki
    #27
    A Firefoxosok ölik az Operásokat. Ügyesek vagytok, de nem az IE-t kéne? Egyébként Opera rulez!
  • HuHa
    #26
    Mindkettőnket. Úgy gondolom az Opera programozói tisztában vannak az XML fogalmával, és nem okozna nekik gondot beleépíteni a támogatást. Hogy ezt miért nem teszik, azt én nem tudhatom. Az elterjedésben igazad van teljes mértékben. De biztosan van olyan, amit a többi böngésző ellen lehetne felhozni. Én pl addig nem vagyok hajlandó Firefoxról beszélni, amíg alap telepítéssel nem támogat füles böngészést, és fél óráig extensionöket kell hozzá pakolgatnom.
  • FTeR
    #25
    ez vajon téged vagy az operát minősíti?

    és tudod addig nehéz elterjednie még nem támogatják mindenhol. de szerencsére keveseket érdekli hogy opera alatt is mennyen az oldal.

    egyébként valszeg azok az oldala amiket látogatsz kénytelenek szerver oldalon szenvedni a cuccal ami neked esetleg fel sem tűnik...
  • Felfedező
    #24
    Hát az új Netscape 8 igencsak bugosra sikeredett... nekem 2 percenként kellett hibajelentést küldözgetem.... Amugy nem rossz böngésző, elég gyorsnak tűnik..előnye a Firefoxal szemban talán a választható motor, amit ráadásul meg is
    jegyez a böngésző... a fölösleges bizbaszok eltávolítása után egész átláthatóvá
    lehet varázsolni... lehet hogy furcsán hangzik de az új netscape amolyan IE,Firefox,Opera keverék szerintem ... mindegyikből egy pici...
    Én mindenesetre maradok a Firefox mellett...
  • HuHa
    #23
    Több mint két éve használom Operát és különösebb szükségem nem volt XML-re...sőt, ha nem hoznák fel mindig ezt az XML-t Opera ellen, azt se tudnám létezik
  • pascal
    #22
    Jogos
  • FTeR
    #21
    lehet, h van rá magyarázatuk, de az engem nem vígasztal...
  • pascal
    #20
    mea culpa. mindig tanulok valamit.
    Amúgy még mindig bizalmat szavazok az Opera fejlesztőinek, és szerintem valami ésszerű okuk csak van rá, hogy ne támogassák.
  • FTeR
    #19
    de IEnek volt sok éve hogy összegyűjtse azt a 19et, de ha ff így folytatja simán beéri

    písz :)