75
-Néma sikoly- a dokumentumfilm
  • Cicero
    #1
    Néma sikoly

    "Itt fekszem kényelmesen,
    lassan majd megnövök,
    s ha mindenem rendesen kifejlődik
    és erős leszek,
    akkor majd édes Mama,
    hozzád kimegyek.
    De mi volt ez?
    Mama!
    Én félek.
    Most megint újra!
    Hát mit akarnak?
    Mama, édes Mama!
    Segíts kérlek, itt vagyok!
    Most minden elcsendesedett...
    talán nem bántanak többé...!
    De most, most megint!
    Mi ez? Miért bántanak ismét?
    Hiszen olyan kicsi, védtelen vagyok.
    Mama, nem látod?
    Mama, nem hallod?
    Mondd mire készülnek!
    Hová meneküljek?
    Talán, talán... szorosan idebújok ehhez
    a burokhoz.
    De ó jajj!
    Most eltűnt, ami eddig védelmet nyújtott.
    Egyedül vagyok.
    Mama! Mama!
    Én kicsi, gyenge, védtelen vagyok,
    de élni, élni akarok!
    Jajj a lábam!
    Ó mit tettetek velem!
    Mama! - hát Te nem akarod?
    Nem szeretsz engem?
    Most már érzi kicsi szívem,
    nem akarod. Már csak egy pillanat,
    s nem vagyok.
    De kedves Mama!
    Megbocsájtok!
    S hazamegyek az angyalokkal
    ahhoz a fehér ruhás bácsihoz,
    akit Jézusnak hívnak,
    s szeret engem nagyon."


    -Demény Zita-

    Ez a dokumentumfilm arról szól, hogy amikor az anya abortuszt csináltat, a gyerek "sikolt" a méhben, és amikor kiszedik, kivan nyitva a szája. Engem nagyon megrázott, ajánlom figyelmetekbe!
  • Cicero
    #2
    A terhesség, amelyről nagyanyáink egykor még úgy beszéltek, mint áldott állapotról, ma már tényleg teher annak a nőnek, akit egy nem kívánt gyermek gátolna a karrierjében, rontana a szociális helyzetén vagy csak növelné az egyébként úgyis perifériára szorulók számát. És az abortuszok száma évről évre emelkedik. Az emelkedést nem csillapítja az a tény sem, hogy az ún. műtéti beavatkozásért is egyre többet kell fizetni. Az ENSZ egészségügyi világszervezete, a WHO szerint világszerte évi 40–60 millió terhesség-megszakításra kerül sor.
  • Takezó
    #3
    Szintén láttam még gimiben hittanórán, és megdöbbentő :| :( épp a minap témáztunk róla Sodi topikban...
  • Tufa
    #4
    Egyáltalán nem sikolt, fasságokat ne beszélj már...
  • Takezó
    #5
    Nem sikolt, viszont látszik, hogy életösztöne van, ahogy menekül a kaparófej elől, jajj :|
  • Cicero
    #6
    Én még rég láttam egy TV csatornán és aki tudja hogy honnan tölthető le vagy valami pls írja be ide!
  • Tufa
    #7
    ez lett volna a következő hozzáfüzni valóm..
  • Dynamic
    #8
    Nyitva volt a szája és ebből gondolták, hogy sikoltott vagy hogy?
  • Cicero
    #9
    Nem sikolt, de mutattak is egy részletet, amikor a magzat egyre jobban kúszik felfelé, a kaparó elől.
  • Dynamic
    #10
    Ja jó...
  • Tufa
    #11
    TV-ben biztos nem láttad, mivel elég rég nem akarják levetíteni. De ha jól tippelem nálatok most volt az osztályos vetítése...
  • Dynamic
    #12
    Azért kíváncsi lennék, hogy minden esetben így van-e vagy csak egy kivételes felvétel volt, amiből esetleg az egyház propagandát csinált.
  • Cicero
    #13
    Igen- igen a biosztanárnőnk vetitte le nekünk :))
  • Cicero
    #14
    Biztos lehetsz benne, hogy nem propaganda :((( Több külömböző felvételen mutatták
  • Tufa
    #15
    külöNböző. Egyébként tisztában vagy a propaganda jelentésével?
  • Takezó
    #16
    ehh, ennek nem feltétlenül kell, hogy köze legyen az egyházhoz...
  • Garfield
    #17
    A dolog megoldása rém egyszerű: szexuális felvilágosítás és fogamzásgátlás.

    Egy szeneslapáttal pedig le kell verni az arcát, aki többek közt olyasmikkel jön, hogy:

    1. a szexuális felvilágosítás rossz, mert igazából csak kedvet csinál a fiataloknak a szexhez;
    2. ne használjon senki sem óvszert, mert az AIDS-vírus olyan aprócska, hogy képes átjutni a gumióvszert alkotó anyag pórusain.

    Nem elrettenteni kell a fiatalt, hanem megértetni vele, hogy sose jusson el idáig.
  • Jano
    #18
    Néma sikoly, ahogy Cicero írta (#1), a magzat, halála előtt a száját kitátja, mintha sikítana (sikoly), ami fizikai okok miatt nyílván nem jár hanggal (néma).

    Az összeesküvéselmélet meg rulez...
  • John Wayne #19
    Ez egy jó régi film. Én is láttam belőle részleteket, annó az osztálytársnőimnek levetítették. Érdekes téma ez abortusz, hogy kinek van igaza. De szerintem az a legjobb, hogy döntse el a nő, hogy mit akar, és döntse el az orvos, hogy hajlandó-e. Az egyénre hárítom a felelőséget, hányok a központilag kihirdetett igazságtól. Persze finoman meg lehet próbálni lebeszélni a kismamákat, és más alternatívákat kínálni, de ha nem megy, akkor nem megy. A fanatikus magzatvédőket személy szerint munkatáborba zárnám 3-5 évre, hogy kiélhessék a szabad energiáikat alkotó tevékenységben.
  • QuippeR
    #20
    ha ezt a filmet lejátszanák a terhességmegszakítás miatt kórházba menő nőknek egész biztos vagyok abban, hogy negyedére-ötödére csökkenne az abortuszok száma. egyéni döntések alapján...

    egész egyszerűen arról van szó, hogy van aki hisz abban, hogy az embrió már akkor teljes értékű ember, akinek az anyja sem veheti el az életét (nincs rá joga). gondolkozz el ezen, és csak azután kívánd munkatáborba az aktivistákat.
  • John Wayne #21
    Ez egy bonyolult kérdés, amire nem tudok válaszolni. Ezért mondtam, hogy az anya dolga. Viszont az aktivisták túllőnek a célon, és arrogancia bebújni egy holmi vallási parancs mögé, és aztán nyomást gyakorolni valakire, de van akik addig elmentek, hogy orvosokat öltek meg. Az aktivisták beleütik az orrukat valamibe, amihez semmi közük. Ennyi erővel bárkibe bele lehet kötni valamiért, ha a fejlett világban élsz, mindennapi életed folyamán annyi szemetet termelsz, hogy akár ezért is nyugodt szívvel agyonlőhetne valami fanatikus környezetvédő. Okot mindig lehet találni. Magánügy, a gyerek az anyáé elsőként, nem az államé, a társadalomé, az emberiségé, vagy a náci párté. Én így látom ezt a kérdést.
    A személyes szabadság híve vagyok, amit csak mások személyes szabadsága korlátozhat, egy meg nem született gyermek még nem képes akaratnyilvánításra, bár ha választhatna, jogosan feltételezhetjük, hogy az életet választaná. De egy ilyen kérdést nem lehet hatalmi szóval eldönteni, szerintem.
  • Bucser
    #22
    Nekem igazán azzal van a gondom amikor megvetnek embereket a vélekedésük miatt.. mindenkinek megvan a saját gondolathoz való joga. Nem ítélem el azt a nőt aki 5 gyerek után inkább az abortuszt vállalja mikor egyedül él a tolókocsis férjével a minimálbérből ami ő keres meg. De azokat sem akik jól élnek és csak kényelmetlen számára a gyerekszülés. Az ilyen emberek később jjönnek rá úgyis hogy mennyit vesztettek... a lelkiismeret nem szűnik meg csak elhalkul... Én pl soha nem lennék képes arra kérni kedvesemet,hogy vetesse el a magzatát akármilyenek is a körülményeink... A filmet nem láttam, de a gond az hogy sokkolni kell az embert ilyen filmekkel ahhoz, hogy felfogja egy leendő emberi élettel játszik egy olyannal amilyen ő is volt jópár évvel azelőtt... De azt sem ítélem el aki az abortuszt választja hisz azt úgyis egész életében kísérni fogja az emléke... Ja az meg a másik dolog hogy a tásadalommal is nagy gond van, hogy ilyenre szükség van....
  • Garfield
    #23
    Aki azért akarná elvetetni a magzatot, mert nem figyelt és terhes lett, azt elküldenék a kórházból. Így maradnak az illegális megoldások, amelyeknél aztán vetíthetsz bármit: ha valaki annyira el akarja vetetni a magzatot, az meg is teszi.
  • Garfield
    #24
    Mondjuk azért tegyük hozzá, hogy akik nem akarnak gyereket, azok számára is van egyéb megoldás: pl. petevezeték/ondóvezeték elkötése. Ezen módszerek hátránya, hogy végleges megoldás, de ideiglenesnek meg ottvan az x+1 fogamzásgátló módszer.
  • Garfield
    #25
    egész egyszerűen arról van szó, hogy van aki hisz abban, hogy az embrió már akkor teljes értékű ember, akinek az anyja sem veheti el az életét (nincs rá joga). gondolkozz el ezen, és csak azután kívánd munkatáborba az aktivistákat.

    Ezt az érvelést azért nem szeretem, mert a fenti nézpontból minek minősül az, amikor az abortusz amiatt szükséges, mert az anya életét veszélyezteti a terhesség?
  • Bucser
    #26
    azt hiszem vagy a pete vagy az ondó elkötés nem végleges... azt hiszem....
  • Bucser
    #27
    MEg ugye láttunk már olyt ,hogy petevezeték elkötés után gyerek született.. szóval a természet utat tört....
  • Cicero
    #28
    Hát az eléggé dúrva lenne, ha 3 hónapos (maximum) korában elkezdene "skiongatni"
  • Bandew
    #29
    Ha az anya meghal, akkor a gyerek is, szal ha egy élet megmenthető, akkor ez járható út. Ez esetben nincs más választás, de sztem is durva az abortusz. Nem értem miért nem vigyáznak jobban az emberek, hogy előre elkerüljék az efajta döntéseket.
  • Takezó
    #30
    mondom, hülyeség felhozni a vallást :D ez qrvára nem vallási téma: náluk egyértelmű, a nem vallássosoknál nem
  • Takezó
    #31
    hogy lesz terhes, ha tolókocsis a férje?
  • Laky
    #32
    nem hiszem, hogy megnézem a filmet
    már az első kommenten is leblokkoltam :|
  • Laky
    #33
  • Garfield
    #34
    Elvileg mindkettő az, más kérdés, hogy sikerül.
  • Garfield
    #35
    Na jó, csak egy adott esetben hol a határ, ahonnan kezdve az anya élete a fontosabb a gyerekkel szemben és nem a gyereké az anyával szemben?

    Másrészt személy szerint elég nehezen tudom elfogadni azt az érvelést, hogy csak azért végezhető el az abortusz, mert a gyerek is meghalna, akkor az anya miért haljon vele.
  • Cicero
    #36
    Me' én írtam mi?
  • Bucser
    #37
    MOndjuk úgy te idióta, hogy nem csak a deréktól lefelé bénák kerülhetnek tolókocsiba.... Gondolkoznál inkább mielőtt beszélsz.. ha valakinek mindkét lábát amputálták baleset miatt attól még nem lesz nemzőképtelen....
  • QuippeR
    #38
    mondtam hogy abból indulnak ki, hogy az embrió is érző emberi lény.
    ennyi erővel a szülés után saját gyermekét vízbe fullasztó anya sem követne el bűncselekményt. annyi a különbség, hogy a szülés után a babát már mindenki érző emberi lényként kezeli, míg az embrióra csak az emberek egy csoportja néz így, akik aztán (saját szempontjukból teljesen jogosan) felháborodnak egy gyilkosságon.
  • QuippeR
    #39
    én sem ítélem el, csak azt mondom, hogy a lelkén legalább akkora sebet ejt mint a méhén, ráadásul én nem tudnám elviselni, hogy elvettem valakitől a jogát az életre. még akkor sem, ha nem tudnék gondoskodni róla.

    a másik meg, hogy előre kell gondolkozni. 18 év felett elvileg mindenki felelős felnőtt, nem hiszem hogy csak utólag tud gondolkozni, amikor már megtörtént a baj.
  • Cicero
    #40
    Jaja... az embrió is ember!! És az abortusz az gyilkosság!