35047
  • tpM
    #1480
    Hát remélem, eddig minden megvan hozzá ; HDR nem kell , árnyékok se terrain detailt ugyis Very Low-ra teszem már csak a press demo hiányzik ;D
  • [NST]Cifu
    #1479
    Szerintem a P4EE-t simán spóróld meg, elég egy jó közepes proci, egy giga ram, meg egy középkategóriás videókártya (pl. GeForce 7600GT). Szvsz (legalábbis a press demo) egy ilyen gépen is simán futna 30+ FPS-el.
  • tpM
    #1478
    Jaaa.....értem, tehát akkor kb. ilyen kell full grafhoz ,najó elkezdem rá gyüjteni az 5000$-t. talán annyiból kijön Pentium 4 Extreme Edition procival :D
  • [NST]Cifu
    #1477
    Dell XPS Gen 4

    Ez egy előre összeállított gép, 1 Giga rammal, X850XT videókártyával, stb...
  • pedro870
    #1476
    ice, szarabb valószínűleg nem lesz az ofpnél. akkor meg miről beszélsz. nehezen tudom elképzelni, hogy ha megjelenik az arma, te inkább az ofpvel játszol tovább... ja várni azt nem kell, az helyes. majd egyszer megjelenik és akkor kiderül, okkal károg-e Szekig.
  • tpM
    #1475
    azt nem irta mennyi RAM-ja van neki
  • Icebird
    #1474
    Eljutottam odáig hogy egyre kevésbé várom az ArmA-t. A folyamatos infok csak azt erősítik meg bennem hogy önállóan a játék nem teljesíti majd be a hozzá fűzött reményeimet. Ha valamikor kiadják így, csak bizonyos részeit felhasználva lehet komoly moddolással, egy elfogadható "háború szimulátort" kreálni belőle. Persze ez adja az OFP szépségét is, de azért jobban örülnék ha bizonyos dolgok alapban bent lennének, és jobban megvalósítva.

    #1463 képen a tank körül lévő por, füst, téglalapokból áll össze, szóval azért ez 2006-ban gáz, annak ellenére hogy az ilyen játékoknál nem a grafika a legfontosabb.
  • SötétBarom
    #1473
    Azér az nem tragédia ha neadjisten mediumban kell jáccani...
  • [NST]Cifu
    #1472
    Azt írta a fórumban, hogy átlag 50FPS-e volt, de valószinüleg egy memóriakezelési probléma miatt időnként leesett 20FPS-re. Még írt pár dolgot, például hogy szerinte karácsony elött aligha jelenik meg, illetve hogy hamarosan várható még egy vagy két ilyen bemutatócikk.

    Egyébként én ez alapján azért nem aggódnék annyira. Oké, hogy a proc elég tápos, van 1 giga ramja (ennyi azért manapság már elkél...), de pl. a videókártya most már csak középkategóriás szintű, és így volt 50FPS-e, amíg el nem kezdett belassulni a játék, amit valószínűleg az optimalizálás hiánya okozott.
  • Szekig
    #1471
    Hát ez nem ad okot a bizakodásra:
    System Specs

    * Dell XPS Gen 4
    * Pentium 4 3.75 GHz
    * Raedon 850 XT w/256 MBs of video ram
    * Audity sound card
    * Broadband Connection
    * Windows Media Edition
    * 1024x768x32@70Hz resolution
  • tpM
    #1470
    Ja, remélem mer nincs pénzem uj procira :D
  • Sanyix
    #1469
    Remélem az optimalizálással dolgoztak ennyit, és nem lesz olyan mint az ofp mármint ez a bármilyen gépen szaggatni tudás :)
  • tpM
    #1468
    akkor jöhetne a demo ! :)
  • [NST]Cifu
    #1467
    Érdekes hozzászólás a feedback fórumból:

    FYI, I can confirm that a LOT of work has been done on this title since E3: I recently placed one of the top programmers from BI into a British studio, but before he came over he had a month of solid work - no days off - to help get the title into the best possible shape before he left. From what he said, they were all working their fingers to the bone.

    Bad for them, good for us.


    Megerősíthetem, hogy RENGETEGET dolgoztak a játékon az E3 óta: nemrég az egyik fő programozójuk a BIS-től egy angol fejlesztőcsapathoz került, de elötte egy hónapnyi kemény munkája volt (szabadnap nélkül), hogy a minél jobb állapotba kerüljün a játék mielőtt távozna. Abból, amit mondott, mindannyian a csontig lepötyögték az újjaikat.

    Rossz nekik, jó nekünk.
  • neuro
    #1466
    http://www.simhq.com/_land2/land_050a.html
  • tpM
    #1465
    Na, ezen a képen már végre nem "világít" a fű a fa árnyékában :)
  • Mr Csé
    #1464
    :O
  • [NST]Cifu
    #1463
  • [NST]Cifu
    #1462
    Eddig nem nagyon hallottam olyanról, hogy kész játékkal kilincselt valaki kiadó után... :)))
  • debHUKK
    #1461
    Hova ez a nagy sietség, hogy hogyan lészen a terjesztés?
    Még kész sincs a game. Ráértek karácsony táján erről eszmét cserélni. :)
  • DOGMAN
    #1460
    Lásd quake pak file-ok struktúrája.
  • Fenrir
    #1459
    Ezt már próbáltam, mikor belépsz egy játékba visszaállítja 1-re és ugyanúgy megy mintha semmi sem történt volna.
  • [NST]Cifu
    #1458
    Jah kérem, akinek több magos procija van... :D

    Egyébként két perc alatt találtam megoldást a Valve fórumban:

    Leállítod a Steam-et, majd Rededit:

    HKEY_CURRENT_USER > Software > Valve > Steam > Users > /kulcs/ > Friends

    Itt az "enabled" után 0-át kell írni. Egyébként azt igérik, hogy a következő frissitésben javítják.
  • Fenrir
    #1457
    Nekem már nagyon herótom van a steam-től, megint valamiért magától bekapcsolódott a steam friends és ettől valve játék alatt rögtön a steam 30%-os elvesz a processzorból. Persze jellemzően csak HT-s procik szívnak, hivatalos fórumon is megy az anyázás emiatt :\
  • [NST]Cifu
    #1456
    Ne ferdíts! Szó nincs spyware-ről. Vannak kérdőívek (kb. évente 1x), amiket önként tölthetsz ki, és minden további nélkül lehet cancelezni, popup reklám egyáltalán nincs benne. Nincs állandóan a folyamatok között sem, be lehet állítani, hogy ne induljon el automatikusan. És ez nem a "haveromtól tudom" információ, hanem személyes tapasztalat...
  • pedro870
    #1455
    spyware....jólvan Sanyix
  • [NST]Cifu
    #1454
    Too Be Announce = Még Bejelentésre Vár
  • repvez
    #1453
    Én csak ugy szoktam forditani hogy TBA= tudja a bánat
  • Fenrir
    #1452
    Nemtom mi ez a TBA, de sehol nem említik, hogy lenne már kiadója.
  • Sanyix
    #1451
    Hát sztímet inkább kihagyhatnák, mert az inkább egy spyware. Haveromtól tudom, hogy őt állandóan hülye reklámokkal, meg kérdőívekkel szivatja a sztím, meg teljesen váratlan időnként bukkan fel, hogy márpedig ő frissítést fog telepíteni, és állandóan ott van a folyamatok között(na ez se jó tulajdonság). Itt a háel2-s steamról van szó, de sztem más játéknál se lenne jobb, ráadásul jobb ha nincs semmi közük a valve-hoz vagy hogyhívják a steam fejlesztőit.
  • tpM
    #1450
    kiadó TBA?
  • neuro
    #1449
    Ez volt már? worthplaying
  • Bucser
    #1448
    elég egyszerűen egy kettős rendszerrel meg lehetne kerülni az autoupdatet (és az addontöltögetést is leegyszerűsíthetné a dolog) a fileokat indexelni lehetne 1-x-ig 1 az eredeti fájl X-re meg mindenaddon beazonosítja magát és minden fájlnál X addon az X indexet teszi a fájlja végére telepítéskor. így az updater is tudja mely fájlokhoz nyúlhat patcheléskor és az addonkezelő is tudja, hogy mely fájlokat kell betölteni és felülírni. és biztonságira menteni az addonok betöltésekor. így nem kell manuálisan kimásolni bemásolni mindig mindent egy külön könyvtárból. egy elég egyszerű automatizmussal megoldható szerintem.. ha már autoupdater ugyis van...

    És nem hinném, hogy feltaláltama spanyol viaszt mert hash-t lehet olvasni így akár eredetiség is megállapítható és a működő állapot is helyrehozható ha az átlag windóz user elcseszne valamit
  • tpM
    #1447
    A legjobb az lenne ha kiadnák CD-n vagy DVD-n.
  • [NST]Cifu
    #1446
    Valami ilyesmire gondolok. Az autoupdate kétségkívűl hasznos funkció az átlag felhasználó számára, hiszen nem kell a patchelgetéssel foglalkoznia. Viszont azt hiszem mindannyian ismerjük az Addon könyvtárral való szórakozásokat (addonkezelés alatt értem az új addonok feltételét, a nem használt addonok eltávolítását, stb.). Kérdés hogy nem-e fog adott esetben ütközni egy patchelésnél valamely fentlévő addonnal például a patch. Az OFP-nél mindenki találkozott már "xy addon nem tölthető be" és hasonló hibaüzenetekkel. Az ArmA a jelek szerint teljesen új addonkezelő rendszert kap, hiszen például szerveroldalról meghatározható lesz mely addonokat töltsék be a kliensek, illetve ott van a "kiemelt" addonkészítők esete. Kérdésem (felvetésem) arra vonatkozott volna, hogy vajon e rendszer mennyire kompatibilis adott esetben a Steam-féle autoupdate-el.

    Ugye az OFP esetén szinte mindenbe belenyúltak, amit csak el lehet képzelni, a főmenütől kezdve a hangokon és az animációkon át a grafikai motorig. Mennyire tolerálja vajon az ArmA a hasonló szintű beavatkozásokat, ha egy autoupdate is ott fog csücsülni. Még egy probléma merült fel - mi van, ha a kedves játékos nem akarja például a következő update-et, mert például az új update-el nem működik valamelyik addonja?
  • neuro
    #1445
    Egyedül annyi probléma lehet, hogy a 3rd party addonok bezevarhatják a steam-es patchelést. Falcon 4.0 Allied Force-nál például minden addont el kell távolítani mielőtt az online updatert rá lehetne ereszteni.
  • joebacsi
    #1444
    akkor meg HL2, HL2 Episode1, HL2 Episode 2...
    itt se látom a problémát :)
  • neuro
    #1443
    Azt addonnak vagy esetleg mission disc-nek hívják (már ha lemezen jön ki és nem letöltősen).
  • Fenrir
    #1442
    Azt kiegészítőnek hívják.
  • neuro
    #1441
    a resistance és a redhammer nem vol ingyenes. cifu szerintem az ilyenekre gondolt.