35047
  • debHUKK
    #2653
    "Hamarosan amúgy is kiderül."

    miko :)
  • [NST]Cifu
    #2652
    Szóval ArmA-hoz egy közepes dx9-es kártya bőven elég lesz az effektek miatt, de fő meghatározó a proci lesz ott is

    Hamarosan amúgy is kiderül. Én örülnék a legjobban, ha igazad lenne, és egy 7900GTX-en 2xFSAA és 16xAniso-t is megengedhetném max. részletesség mellett, 1200m-es látótávolságnál. Félek ez túlzott optimizmus lenne azonban...

    Szeretek a realitás talaján állni, és nem vágyálmakba kergetni másokat.
  • bandika64
    #2651
    Asszem Karácsonyra nem x360 lesz a fa alatt hanem jó proci + 1 giga ram meg egy x1650Pro :D
  • Esrohnoil
    #2650
    "Legnagyobb erőforrás gyilkos a látótávolság amit ha duplázunk már nem hogy felére de inkább még alá esik az fps"

    Ez talán azért van így, mert a látótáv duplázásakor nem 2* annyi poligon lesz, mint előtte, hanem sokkal több, mivel térben kell gondolkodni.
  • Sanyix
    #2649
    Hát szerencsére sokan nem dőlnek be, a kamu pénzlehúzós álújításoknak, mint a pcie :)
  • Icebird
    #2648
    bizony mondom néktek az ofp:
    90%-ban proci
    8%-ban memória
    2%-ban VGA igényű

    Legnagyobb erőforrás gyilkos a látótávolság amit ha duplázunk már nem hogy felére de inkább még alá esik az fps, független ez egy csúcs VGA-tól és memóriától 1GB felett.
    Egy jobb VGA-nak ott vesszük hasznát hogy pl. 2x AA és aniso helyett már maxon lehet tolni lassulás nélkül. Viszont olyan nagy különbségek nincsenek látványban. Szóval ArmA-hoz egy közepes dx9-es kártya bőven elég lesz az effektek miatt, de fő meghatározó a proci lesz ott is
  • Borg
    #2647
    Még x1950ből is lesz AGP-s... aztán már 2 éve temeti a sok szakértő.
  • trident
    #2646
    Rendszeresen benézek a topikba, elvégre kíváncsi vagyok a játékra. De lassan a következő kérdés jön: fog futni az áfortek egeremen a játék?

    Akinek inge vegye magára, akinek meg nem, az nevessen rajta.:)
  • bandika64
    #2645
    Ráadásul én annyival is beérem ha médiumon elfut csak a lényeg hogy ne akadjon engem igazábol csak a játékélmény érdekel...
    Remélem hamarosan kiadnak majd egy X-box 360-as változatot :D
  • bandika64
    #2644
    Nekem AGP-s kártya kéne...
    Láttam Radeon x1650 AGP-s változatot 50-60 körül és szerintem az egész jó,és azon egész szépen futna az ArmA.Vagy nem? :D
  • bakvarnyu
    #2643
    "csak a dx7-es kártyán nagyon rossz hatással van az fps-re az aniso meg az aa" - Hát nem elég ez ? az egyik legfontosabb kinézetjavító a bekapcsolt AA
  • Sanyix
    #2642
    Szavak kiforgatása rulz mi? :)
  • Bucser
    #2641
    SZVSZ: Hagyd rá.. szerinte pl a fölösleges az oldalkormány is a repülőn
  • n003
    #2640
    ArmA szerüség
  • Sanyix
    #2639
    Mondtam, hogy voodoo2-n a textúrák nem voltak olyan szépek, mert csak 128*128 textúrafelbontást támogatott, de fényekből ott is 32 volt (ez az ofp maximuma, nem a vidokártyáé. Talaj poligonrészletességét meg ugye a terrain detailnál lehet állítani, az mindíg normalon volt (kivéve amikor a resistance kampányt játszottam geforce2-n, mert akkor highon volt, komolyan, és jó fps-el). Geforce2 mindent támogatott amit az ofp is(igen 2048-as textúrák, a 32 fényforrás is), mivel dx7-es kártya, és az ofp is dx7-es. És mint már mondtam, semmit sem állíthatsz jobbra egy újabb videokártyánál mert az ofp nem tudja, csak még a szűréseket teheted rá jó fps-el, meg dxdllt, de ez már külön babrálás. Mint ahogy írtam, a videokártya sokkal kevésbé játszott szerepet az ofp futási sebességében, és az effektek beállíthatóságában, mint a processzor és a memória, 3 videokártyán próbáltam, mind3 között jó nagy generációbeli különbségek voltak. Gondolom te is cseréltél procit és memóriát többször is, azt miért nem számoltad bele a plusz sebességhez? Miért csak a videokártyát? Többször próbáltam, hogy videokártya tuninggal mennyivel lesz több fps ofp-ben... hát semmivel, ellenben procituningnál, vagy egy kis plusz memóriánál érezhetően gyorsabb lett(300 mhz procituninggal kb +8 fps lett az eredmény, 100mhz gpu, és videoram tuninggal 2-3 fps gyorsulás) ez az egyik baj az ofp-vel, hogy nem igazán használja ki a videokártyákat, és ezért nincs ma sem olyan gép amin 5000 méteres látótávval very high terrain detailon egy normális missont normális sebességgel végig lehet játszani.
  • [NST]Cifu
    #2638
    Jó, akkor nálad ugyanolyan szép az OFP Vodoo2-őn, mint bármelyik Dx9-es kártyán.

    Nem számít a fények száma, az LOD, a talaj poligonrészletessége, sőt a textúraméret sem. Ámen.

    Én meg azt mondom, hogy Voodoo2-től a Radeon család csaknem teljes skáláján át (Radeon 32MB DDR, Radeon 8500, Radeon 9800Pro/XT) a GeForce 6800GT és 7900GTX-en végig játszottam az OFP-vel. Nagyszerűen lehetett látni ahogy a videókártyák egyre erősebbé válásával már északa sem volt 1fps, amikor 32 fényforrás mellett egy Mi-17-essel sorozattűzet nyitottam az 57mm-es rakétablokkokból. Amikor 9800Pro-n rakhattam a talaj részletességét High-ra normális fps mellett. Amikor 128Mbyte-os videokártyával a 2048-as textúrákkal is már játszható volt a játék. Hogy a repülés még 6800GT-n és 3+Ghz-es procin sem volt röccenésmentes 2000m-es látótávolság mellett.
  • pedro870
    #2637
    Nem tudom, FCs hihetetlen változatosságú gépfejlesztésein keresztül volt szerencsém megnézni az OFP változását sokféle konfigon, és elég jelentős volt szerintem a képminőségjavulás. De ha csak az aniso, meg az aa ennek az oka, ezt se kéne lebecsülni, mivel ezek óriási külöbséget jelenthetnek.
  • Sanyix
    #2636
    Nem szivatlak.
    Leírtam, semmi nem volt kikapcsolva, csak az extra szépítések, az aniso és az élsimítás.
    Nem lehet kikapcsolni semmilyen képességet. Nincs több fény, nincs több lod beállítás, mindíg is az ofp volt a korlát. Gf2-nél is ugyanúgy maxra lehet állítani a az objektumok mennyiségét, fényforrások mennyiségét is, ha jólemléxem még a 12 megás voodoo2-n is lehetett, csak a textúrafelbontást nem(amikor kiadták az ofp-t amúgyis a gf2 volt a csúcskártya, még 3 se volt). 2048-as textúrák meg pl a resbe se nagyon vannak, csak a ka50-en, és amúgy sem kell minden textúrát betölteni a videomemóriába, és mondom tényleg ugyanúgy néz ki dx7-es és 9-es kártyán az ofp, csak a dx7-es kártyán nagyon rossz hatással van az fps-re az aniso meg az aa, és nem lehet dxdll-t használni, ennyi. OFP-nél ha egy sokkal erősebb procit vettél, annak sokkal jótékonyabb hatása volt az fps-re, mint egy új videokártyának.
  • [NST]Cifu
    #2635
    Bakker, te most szivatsz??? :))))

    Ha mindent kikapcsolsz a kártya képességeiből, akkor nagyon bölcs dolog max.-ra felhúzni utána a játékban a dolgokat. :)

    Azt pedig ne mond, hogy ugyanúgy néz ki, azt nem hiszem el. Több fény, jobb LOD beállítás, kevesebb szaggatás és textúrák (egy 32 v. 64Mbyte-os Gf2MX memóriájába be sem fér az összes 2048-as textúra) stb.
  • Sanyix
    #2634
    Mivel az ofp dx 7-es, meg glideos, azontúl tökmindegy hányas dx kártyán megy ;)
    Textúrafelbontást nem állíthatja a játék, az a preferencesben van beállítva, a config fájlban elmenti, és kész. Az fps-től függően a visual quality-t változtatta (milyen távolságban rajzolódjanak ki a részletesebb lodok), és azt is csak 20 fps alatt, fölötte nem(akár le lehet venni asszem 1 fps-re is ezt a határt. Akármilyen hihetetlen, a mostani dx9-es kártyámon is ugyanúgy néz ki az ofp (ha nem használok dxdll-t), mint a dx7-esen, csak annyi a különbség, hogy mostmár a max mipmaprészletességet, élsimítást, aniso szűrést is rá lehet kapcsolni, és nemnagyon lassul tőle, nem úgy mint a régi kártyával.
  • joebacsi
    #2633
    hát úgyvolt, hogy lesz hozzá kis idő mulva procim meg alaplapom is, de valahogy mindig jött valami fontosabb, ami elszívta a pénzt, a mostani csotrogány meg csak az agp-set eszi meg, így a 6600gtnek marad a szekrény :)
  • bakvarnyu
    #2632
    te veszel egy fasza videokártyát és berakod a szekrénybe?!
  • [NST]Cifu
    #2631
    Megnézted milyen a "fullra húzott" visual quality egy GeForce2MX-en és milyen volt egy rendes Dx8.1 v. Dx9-es kártyán? :))

    Egyébként pedig ugye az OFP alapból a cél FPS-nek megfelelően butította le szükség esetén a grafikát. Tehát (nem sértésként, de) nem is álmodhattál arról, hogy max. textúrafelbontással és valódi max. részletességgel lásd a játékot. ;)
  • Sanyix
    #2630
    Resistance kampány geforce2 mx400-al árnyékostúl, multitexturinggal is simán ment, és persze alapbeállításokkal(ami max textúrafelbontás, mert mindíg a maxra állítja automatikusanÖ, és fullra húzott visual qualityval, 1500 m látótávval.
  • joebacsi
    #2629
    9600as vidkarim van, ne lombozzatok már le ennyire :D
    (najó, tisztában vagyok énis a low-low end helyzettel, már 3 hónapja ott lapul a szekrényemben egy pci-e s 6600gt, amivel csak eldöcörög majd, de majd előtte vételezek hozzá procit mög alaplapot, míg megjelenik úgyis megy le az ára :))
  • [NST]Cifu
    #2628
    Lehetett bármilyen erős procid, az árnyékokkal és max. textúrákkal a Resistance is min. egy Radeon 9800Pro szintű kártyát igényelt...
  • Adam II
    #2627
    Jó a konfigod biztos elfut majd rajta az ArmA
  • Sanyix
    #2626
    A GS az 31 ezer, a GT 50...
  • Sanyix
    #2625
    Majd kiderül... ofp-nek is inkább a proci kellett, mint videokártya.
  • tpM
    #2624
    Jólvanna a kulcsszó ott van ,h szerintem és annyira :D
  • [NST]Cifu
    #2623
    Hiába képes magának az effektnek a megjelenítésére, ha nem képes megfelelő sebességgel kirakni azokat. A 9600-os kártyákon max. alacsony részletességgel fog játszhatóan futni, ez boritékolható.
  • bakvarnyu
    #2622
    te teljes hülyeségeket írsz
  • tpM
    #2621
    Nem fogja sztem annyira, pl ami SnipHawk aláírásában van Radeon 9600 azon is van már mindenféle effekt
  • [NST]Cifu
    #2620
    LoL, mi az, hogy nem fogja kihasználni...

    Dx9c, HDR, Shaderek intenzív használata...
  • tpM
    #2619
    Hát szerintem az ArmA-nak inkább proci meg RAM kell a VGA-t nem fogja annyira kihasználni
  • bandika64
    #2618
    Most akarok venni valami jó AGP-s videókarit 50ezer körül...
    Én egyenlőre egy 7600GS-en gondolkodom szerintetek azon hogy futna?
  • DOGMAN
    #2617
    Tessék...
    :D
  • Sanyix
    #2616
    A Zsírmá teljesen értelmes :)
  • Esrohnoil
    #2615
    A "Gyurma Assault" értelmesebb lenne. :)
  • tpM
    #2614
    LOL :D