35048
  • Sanyix
    #3387
    50(vagy ilyesmi) méteres valós látótáv, növényzet csak hajlong szóval nemnagyon van vegetáció, a legtöbb karakter, állat, lény csak akkor létezik, ha a látótávodban van, ultrabrutál sötét ai ami soha nem mutatta intelligencia jeleit (nagyjából csak egy célpont után tud rohanni, és ha ellenség az akkor csapkodni a fegyverével).
  • Sanyix
    #3386
    Ezhogy? Én csak az árnyékok minőségében látok különbséget, meg a 2. képen látszik valami hdr féle, és a házon kicsit jobb a textúra de ennyi! Beállítások menü felületét megcsinálták, de majd patch után lesz hatása vagy mi? :D
  • PhantomAss
    #3385
    akinek meg nem teccik a játék gépigénye nézzen át a flight simulator x topikba oszt figyelgessen...
  • JohnnySmith
    #3384
    Azt szeretem Cifuban hogy nem pofázik a levegőbe :)
    Hanem a tényekre hagyatkozik.
  • [NST]Cifu
    #3383
    Na, jó fél órát rászánva csináltam jó csomó képet a különféle beállításokról. Megtalálhatóak az ArmA albumomban, feliratozva.

    800x600-ban bármit is csináltam, az alaphangon 30fps-t mindig hozta, még very high FSAA beállítások mellett is, persze ha elkezdtem rohangálni, és közben mentek körülöttem az autók, és katonák, akkor 20fps is befigyelt néha.

    1280x1024 esetén Normal és High beállításokkal 25-30fps átlag volt, very high beállításokkal még FSAA nélkül is csak 20-22fps. Viszont 20fps alá statikusan nem ment, mozgás közben is csak 16-17fps volt a legalacsonyabb érték amit láttam very high FSAA (itt ez felteszem 8x-ost jelent) mellett. Tehát a dinamikus beállítások továbbra is működnek, és a játék igyekszik azért normális FPS-t biztosítani.

    Pár példakép:

    [center]
    1280x1024 Low (34fps)


    1280x1024 Normal, FSAA disabled (30fps)


    1280x1024 Normal-High, FSAA disabled (30fps)


    1280x1024 Very high (20fps)
  • Suri hun
    #3382
    Tegnap sikerült belenéznem sajnos csak kb 20 percig de majd talán ma lesz időm. Nekem egy AMD64 3000cpu 1gb ram és egy x800gto vga-am van de meglepődtem hogy elég elfogathatóan futott rajta. Mondjuk csak az editorba bűvészkedtem tehát lehet hogy egy komolyabb harci helyzetbe már gondok lennének az fps de tegnap nem volt. A felbontás 1024*768 volt és átlagba minden normál beállításon volt. Nekem már ez is tetszett de ha csak gyengébb beállítással megy azt se bánom mert speciel én még az ofp-be is megállok néha mert szépnek találom a tájat. Ami nekem egy picit nem tetszik az a színek kicsit erősek nekem talán egy fokkal lehetnének fakóbbak. Na így elsőre csak ennyi nem akarok elhamarkodottan véleményt mondani róla.
  • kassaidezso
    #3381
    ja, a ballisztikát kihagytam, bocs! meg HDR vagy hogy hívják amikor a napba nézel napszemüveg nélkül
  • guardian hero
    #3380
    Planetside?
  • [NST]Cifu
    #3379
    Már jópárszor kitárgyalult:

    -Valódi látótávolság (ie.: távcsővel megnézed az ellen arcszörzetét 1km-ről)
    -Egységek száma (lásd a korábban betett 180 gyalogos + 24 harckocsi képeket)
    -Hangkezelés
    -Ballisztika

    Köze nincs hozzá, az a helyzet. Még a WWII. Online az, amit valóban kihagytam, és nem kellett volna, mert tényleg még az mérhető hozzá igazán. De ahogy írták, ugye az sem kis gépigényű.
  • Me0w
    #3378
    Valamit valamiert :))
  • guardian hero
    #3377
    De a load game ott nem nagyon működik :)
  • obe
    #3376
    azt hiszem nincs multija...a vegetáció viszont jóval összetettebb
  • kassaidezso
    #3375
    a problémátokra a megoldást, bocs az elejét elírtam.
  • Borg
    #3374
    Erről szól az iparág. De nem azért mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak. A hardvergyártóknak így éri meg támogatni a játékokat, ha az embereket motiválják is a fejlesztésre.
  • kassaidezso
    #3373
    Én amúgy tudom a ti problémátokat erre az egész armed assault - ofp kérdésre. Sokkal egyszerűbb mint gondolnátok. Jelentkezzetek valamelyik hadseregbe. Ott aztán lesz 10 000 m-es látótáv, akár több ezer AI egyszerre, ráadásul szuper intelligensek lesznek. Aztán leszenk szuperül kidolgozott ojjektumok, lesz belőlük 30 000 vagy 300 000 is, vagy nem tudom.
  • obe
    #3372
    értem én, de akkor is irreális a játék gépigénye...ezt normálisan futtatni a géptulajok 1%-a ha tudja..sajnos én sem
  • JohnnySmith
    #3371
    Látótávolság? Egységek? oblivionba szvsz maximalizálva van de nagyon.
    Multia van egyébként?
  • joebacsi
    #3370
    látótávolság, mindig csak a játékostól 200méter sugarú körbe tölti be a karaktereket (multiban kissé ciki lehetne), loading arena-k, etc...de cifu majd kifejti kicsit bővebben :)
  • obe
    #3369
    melyik cifu által írt paraméterrel nem értesz egyet?
  • Me0w
    #3368
    Ja ertem, a 8 rongyos jatekhoz vegyek 400-ert gepet, mert keptelenek programozni :)
  • joebacsi
    #3367
    "A tribes2-vel annyi van, hogy grafikailag ott van ahol a BF2"
  • uHs Gerzson
    #3366
    pfff
  • joebacsi
    #3365
    :DDDDD
    (cifu nekíméld! :D)
  • obe
    #3364
    oblivion
  • joebacsi
    #3363
    wwiionline, de nemfut gyorsabban azse (meg pöttyet csúnyácskább) :)
  • joebacsi
    #3362
    ha nem cifu féle extrém felbontás a szived vágya, hanem beéred a sima 1280*1024el, akkor egy "mezei" AMD A64 X2 4000+ @ 2400Mhz, 2GByte ram, GeForce 7900GTX -es konfig is "simán" elviszi, szóval nemértem mi a problémád :D
  • [NST]Cifu
    #3361
    Mutass nekem egy olyan játékprogramot, amely ugyanezeket a paramétereket tudja (dinamikus időjárás, és napszakváltás, AI-k, rendesen leszimulált hangkezelés, ballisztika, nagy játékterület és látótávolság, stb.), és ennél gyorsabban fut.

    A FarCry és a Crysis lenne az általam felemlíthető egyetlen alternatíva, amely grafika terén túlmutat az ArmA-n, de elbukik a többi tényező terén...
  • [NST]Cifu
    #3360
    A dinamikus LOD nélkül a nagy látótáv megvalósíthatattlan megfelelő grafikai minőség mellett. Nagyon szép és látványos játékokat lehet csinálni 10-20 karakter, 1x1km-es területen 300 méteres látótávolsággal, de 100+ karakterrel, több tucat járművel, sok x sok km-es területen 1200 méteres látótávolsággal ez nem megy. A dinamikus LOD birizgálása alaphelyzetben egyébként nem baj, egy plusz lehetőség a finomhangolásra, ha valaki meg felhúzta és utána szenved vele, az már az ő baja. :)
  • Borg
    #3359
    A tribes2-vel annyi van, hogy grafikailag ott van ahol a BF2, meg a bugok számával is :D Csak egy gond van, hogy kb 4 év van a két game kiadása között.

    A cs-vel meg nemjól példálózol, mert az sem a jól skálázhatóságáról híres.
  • Me0w
    #3358
    Tudod, hogy szeretlek, de azt ne mondd mar nekem, hogy a #3055-ben levo kepekhez valojaban SLI 8800GTX kell a legnagyobb Core 2-vel + 4gb ram hogy meglegyen a 40 fps. En elhiszem, hogy messzire lehet latni meg osszetett meg AI, de akkor is.
  • [NST]Cifu
    #3357
    Szerintem az első és harmadik. :)

    Biztos, hogy optimalizáció terén egy-két finomítás ráférne, talán pár patch után lesz e téren változás. CPU-t is zabál azért keményen, lehet, hogy egy rendes hangkártya is sokat segítene pl. a hangok terén, mert nekem csak alaplapi realtek van, az meg erre nem az igazi.
  • joebacsi
    #3356
    csak dejavu-m van bfkettő totyikból, viszont a tribes2 még hiányzott a hozzászólásaidból :)
    az ilyen nagy területen ügyködő fpsek-ek közül, amiben járműveket is lehet vezetni, és multira is képesek valahogy mindegyik szarul optimalizált...bf fejlesztők, arma heggesztők, wwIIonline programozók mind egykutya...direkt szarul optimalizálva adják ki a programjaikat, hogy szívjanak a játékosok...bezzeg a cs, a háel, meg a trájbsz, nah azok tudnak! :D
    bár pöttyet kisarkítva, de ilyesmi a véleményed meglátásom szerint :)
  • [NST]Cifu
    #3355
    Hát sajna el kell keserítselek, mert 6600GT-n biza a grafika inkább egy feladdonozott OFP-re emlékeztet még mindig, ha játszható sebességre konfigurálod be.

    Mindjárt csinálok egyébként képeket akkor.
  • n003
    #3354
    wázze :(( neszenekem eccerű lúzer-júzernek
    megvettem a gémsztár-t van benne egy teszt a zúj 8800gtx-el amejjben égbe emelik hogy mennyire lealázza az ati 1950xtx-et .. lapozok kettőt erre high-end ajánlott konfighoz persze az ati van berakva!!? mosmiapöcs van?? és ez egy 'szak lap' :((
  • [NST]Cifu
    #3353
    Otthon van ilyen kártyám, de az adót leírtam belőle, ha ennyire kiváncsi vagy. :)

    Egyébként nem, ezzel sincs 30fps maxon. Városban, vagy izmosabb harcokban inkább 15-25fps között, úgy, hogy az FSAA ki van kapcsolva.
  • SötétBarom
    #3352
    Az OFP-t pusztán azért nem lehet a mai napig maxban játszani, mert engedélyezhetők benne értelmetlen beállítások..ilyen az XX km-es látótáv, meg a distant LOD birizgálása..
  • PhantomAss
    #3351
    így van...van sok vérpisti ismerősöm akik állandóan fps-el nyomulnak, de mikor odaadom nekik az ofp-t csak néznek :O) aszongya hogy : hé nemtok eltalálni senkit , meghogy ilyen hangyányi emberkék futkároznak és különben is a preyhez képest milyen szar a grafika stb..... majd kipróbálják és visszamennek battlefieldezni
  • Borg
    #3350
    Mitakarsz, 200-300fps-el fut 1280-ban minden highon, a felújított graffal is :D
    Épp tegnap este is toltam
    Nade mondjuk nem értem, hogy jött ide ez.
  • joebacsi
    #3349
    bezzeg a trájbsz
  • Borg
    #3348
    Nem, de alapból nem is elvárásom a max grafika.
    Az jó skálázhatóság viszont igen.
    Tehát igényeljen csak minden maxon erőművet, viszont egy közepes gépen igenis fusson el közepes beállításokkal JÓL, és ugyanígy low-on egy gyengébb gépen is.