35048
  • Raptor 2
    #3427
    Ha valakinek sikerül elindítania a warez változatot XP-n plíz szójjon...
  • [NST]Cifu
    #3426
    Az egymás sértegetését légyszives mellőzzük már...

    Természetesen nem csak pozitív véleményeket lehet kinyilvánítani, de a felesleges "belekötök a gombostűbe is" effektet mellőzzük. Érdekes, hogy eddig szinte az összes negatív vélemény abban merült ki, hogy jájj, very high beállításokkal nincs ennyi meg annyi FPS (kivétel eddig a járművek HP-rendszere volt). Ez ennél a játéknál várható volt, felesleges sokat ragozni. A reakciókat is lehet valahol érteni, kb. olyan, mintha egy CS vagy BF2 topicban amiatt állna neki valaki hőbörögni, hogy mi az már, hogy sziven lövöm két méterről egy MP5-el, ő meg rohan tovább, miközben ugrál mint egy bakkecske. Ott is meglenne egy ilyen hsz.-re a reakció. :)

    Amit inkább fel lehetne hozni az ArmA ellenében, hogy továbbra sincs ugrás, hogy továbbra sincs akadály (vagyis a fegyvered csütörtököt mond), hogy továbbra is nem reális az irányzó optikája a harckocsikban, hogy az MH-60L kinézetű helikoptereknek UH-60A műszerfala van. Stb., stb...
  • lee56
    #3425
    pff, naggyából átolvastam a tegnap óta új 131 hsz-t!, hát ugy a fele megint felesleges volt, vérpistike szindróma, és 3x ugyanazt leírni/megkérdezni ahelyett hogy picit visszaolvasna az illető, aztán értelmetlen viták az fps-ől, oblivion-hoz hasonlitani LOL.
    Szerintem rohadt egyszerü, aki szereti a játékot az elfogadja, nem kell hozzá uj gépet venni, akinek nem izlik az vár, vagy ha meg nem érdekli az arma, akkor nemtudom minek ír ide!
  • Boconadi
    #3424
    Szépek a képeid, biztos nem szar géped van
  • kassaidezso
    #3423
    mondom, vonulj be, ott jó lesz az fps és még fizetnek is érte, hdr-el meg mindennel kapod. lesz dinamikus minden, végtelen látótávval. és akkor már nem kell bf2-zni sem, mert az élethűbb lesz.
  • Me0w
    #3422
    Jah, ertem, a kritika csak pozitiv lehet, akinek nem tetszik az altalad istenitett jatek az bekaphatja. Intelligens hozzaallas :)
  • obe
    #3421
    ezt mondom én is...jopár game-el szenvedtem 10 fps-el, de idő után megfájdul a szemem, és a fejem...és ha valami atomstabilan nem megy 24 alá az már számomra tökéletesen elég
  • kassaidezso
    #3420
    nem kell fikázni ezt az ArmA-t. Ha az OFP jó volt évekig (még most is játszik vele mindenki), nézhető volt a képe, és mindenki attól zengett hogy "nem számít a grafika mert ez szimuláció", akkor ha az Arma egy picivel szebb csak (és nem csak egy picivel), akkor már jól járunk. A gépigény meg ugyanúgy mint régen, most is meg kell érnie, mint a banán mire ideér a déli országokból. Szóval nem kell rinyálni, akinek nem tetszik az az általam írt (lejjebb) opciót választhatja.
  • obe
    #3419
    senki nem állította hogy nem lesz olyan jo gép amin elmegy, és azt sem hogy te nem fogod éveken át játszani...nyugi:)
  • Rafia
    #3418
    próbáld ki, csak a teszt kedvéért. 10fps-sel nem látod folyamatosnak - de ettől még el tudsz merülni a játékban! A célzási pontosság valóban nem lesz az igazi. Dehát ez itt nem is számít annyira, mint a gyorsabb játékokban. Azt én is tudom, hogy 60-80 valahogy simább, mint 32. De ettől még nem alapkövetelmény a számomra. 24 az mondjuk igen.
  • obe
    #3417
    de a lényegen akkor sem vátoztat ugye..folyamatos kép 24 kockától..még szép hogy észre veszed a 80 és a 24 közöttit...de a 24 és 80 kép között pc-ben százezreket jelent
  • obe
    #3416
    kb 3-4 auto szim van a piacon, katonai meg max 2, de inkább 1...

    a példa pedig jó, mert az én 9700pro-mal (szinte)mindent high-on tolok, és a 30-40 kocsi+eső+éjjel sem kiván többet mint egy 55.000 huf-os ati x1950pro..tudom, próbáltam...de még igy is 40 fps
  • Bucser
    #3415
    a magas FPS egyetlen dolog miatt számít méghozzá az egérkezelés esetén. a reakcióidő rövidíti és a ponbtosságon javít. Igaz nagyon minimális léptékben és csak több év játék után látható a különbség.

    ÉS a szemed nem max 24 frame per secet lát, hanem onnantól látja folyamatosnak... kicsit más a megfogalmazás igaz?
  • Me0w
    #3414
    Jajj, ne kezdjuk ezt a 24-fps-mar-mozgokep dolgot megint el. Jatsszal 25 fpssel valamit, majd utana 80-al es biztos nem fogod azt mondani, hogy jeee, ugyanaz.
  • Bucser
    #3413
    Ja meg tudod lehet 2-3 év fényéveknek számít én a legjobbakat egy immár 6 éves játékkal játszom!!! IL-2 sturmovik a neve!! vagy vegyük alapul a Lock On-t az sem mai gyerek vagy ott a Falcon 4.0.

    Úgyhogy nehogy már azzal gyere, hogy ARMA-val 3-4 év múlva nem fogok jót játszani mert addigra lesz olyan gép amin rendesen elfut max részletességgel.
  • obe
    #3412
    rendben nem is feszegetem többet a témát..értem én

    rafia:
    5-10 fps-el nem lehet játszani, saját magadat szopatod ezzel..az 50-80 pedig felesleges...24 kocka/kép felett a szemed folyamatosnak látja a képet
  • Bucser
    #3411
    A GTR2 Az Rfactor licencelt motorját használja... Szóval kb úgy néz ki a helyzet, hogy van az Rfactor ARMa szerű gépigénnyel és grafikával fizikával meg van a GTR 2 OFP szinten. Ez a különbség.

    Me3llesleg GTR2-ben mentél már esőben nappal változó időhjárással 30-40 fős versenyt?? igencsak megfekteti a legdúrvvább gépeket is a Cifu által ARMA-ban beállított részletesség mellet..
    A példád nem megfelelő sajnos.
  • [NST]Cifu
    #3410
    Azért hasonlísd már össze hány reális autószimulátor van, és hány reális katonai szimuláció. ^^
  • JohnnySmith
    #3409
    Mindenki elmondta már hogy szarúl van optimalizálva és nincs alternatíva, de ettől függetlenűl tetszik minden rajongónak.
    Tök ugyan így volt az OFP-vel 2001ben.
  • Rafia
    #3408
    ja, és torrenten szétterjedt, kb. 900 seeder van.
  • Rafia
    #3407
    Anno én 6 fps körül F-15III-aztam a 286-on. Az már télleg zavaró volt kissé. De szerintem 10 fps-el lehet játszani, csak már elszoktunk tőle. De télleg, bf2 console-ban: renderer.maxFps 10 vagy ilyesmi, és próbáljátok ki vagy 20 percig. Az első 5 az mondjuk kegyetlen lesz :)

    14fps már egész jó :) Az 50-80fps-re is a hardveripar szoktatott rá minket?
  • obe
    #3406
    a gtr 2 is szimulátor, az is csak rétegeknek szól, mégis meg tudták becsületesen csinálni, hogy gyengébb gépeken is jól fusson..szóval értem én hogy a mi kutyánk kölyke, meg minden, csak nehogymár 2-3 évet keljen várni egy játékra, mert most még optimalizálatlan, 2-3 év aszámitástechnikában fényéveknek számít..azt inkább elhiszem hogy ez van csak, mert nincs más katonai szimulátor..de nem kell betegesen védeni, csak mert a mienk...
  • [NST]Cifu
    #3405
    Ez a helyzet, lehet szeretni, lehet nem szeretni, de sajnos nincs jobb, így ennek is örülnünk kell. De ismét: anno az OFP is brutális gépigényű volt, és olyan bugos volt, hogy csak na. Mégis nagyon sokan játszottak vele...
  • JohnnySmith
    #3404
    Én pont jókor ídőzítem a gépvásárlást :) Feltéve ha Cifu mond egy "jó" tápot :))))
    (alaplap, proc megvan ram és a vga letisztázott most már csak táp kell)
  • Me0w
    #3403
    Ah, nincs VIPem mar ;) Szoval a masodik mondat az lett volna, hogy: "En is szivesen valtanek az agytalan Bf2-rol, de sajnos en nem tudom beleelni magam egy jatekba ha szaggat. Hameg ne mszaggat akkor csunya. Ezt sajnos ne mtudom osszeegyeztetni :) Szoval azert sajnalom, mert sima OFPvel jokat jatszottunk meg anno' lanon, de ezert az egy jatekert nem veszek uj gepet most."
  • Me0w
    #3402
    Csak az a baj, hogy aki a reteghez akar tartozni, de sajnos a fizeteset nem koltheti 85%-ban gepfejlesztesre (huh, a felesegemmel neha nagy parbajokat vivunk egy-egy fejlesztesen) az nem nagyon teheti meg :)
  • [NST]Cifu
    #3401
    A konfigomat már leírtam korábban, nem nagyzásból, hanem hogy lehessen tudni, mégis milyen gépre viszonyítva írom az FPS-eket.

    Hogy túlhype-oljuk? A fene tudja, ez kb. olyan, mint a Lock-On vagy az Flight Simulator a repülőgép-szimulátorrajongóknak, vagy a Dangerous Waters a tengeralattjáró szimulátor-rajongóknak.

    Nincs a piacon ellenfele, ennyi az egész. Mi is örülnénk, ha lenne versenyhelyzet, és lenne hozzá fogható, de nincs. Nincs egy ilyen szintű szimulációt, ilyen technikai feltételeket nyújtó játék, tehát azt tudjuk szeretni, ami van. Hiába szebb a FEAR vagy hiába fut simábban a CS, ha azok nem tudják azt nyújtani, amit az ArmA. Aki csak egy játékot lát benne, az persze elborzad, hogy egy ilyen optimalizálatlan, és lassú játékkal hogy lehet játszani, de ez is hozzá tartozik az eféle játékokhoz (nézd meg milyen gépigénye volt a Lock-On-nak mikor kijött, vagy milyen gépigénye van az FSX-nek). Rétegjáték. A "mi" rétegünknek.
  • ToMy_
    #3400
    meg emellett ott van az a nem elhanyagolható tényező is, hogy a "játék" alapját eladták IRL hadseregeknek, amiből gyanítom hogy legalább annyi zseton bejött, mint a boltban polcról eladott OFP-kből...
  • ToMy_
    #3399
    jah, mert "sajnos" vagy éppen inkább "hál'istennek" rétegjáték (volt)
    a vérpistikék java részének nem tetszett, hogy nem lehet rambómódra előrerohanni, mert 1 golyótól is kifekhetsz, és valószínűleg a shilkaelhárítós A10-es missziót is nehéznek találhatták...
  • Me0w
    #3398
    Jo nekem 8, de kicsit tul-hypeoljatok ezt a jatekot akkor is. Foleg Joe :D
  • Me0w
    #3397
    Valami 130 ezres videokartya + egyebek.
  • [NST]Cifu
    #3396
    Amikor az OFP kijött, az akkori High-end gépeken sem ment el, két-három évvel későbbi gépeken lehetett már bátran állítgatni a részletesség csúszkákon. Egyébként pedig már számtalanszor le lett írva, hogy az OFP és az ArmA is rétegjáték. Nem lesz olyan tülekedés érte, mint a WoW:TBC-ért, és senki (legalábbis aki ismeri a játékot) sem vár ilyesmit tőle.
  • Truck Driver001
    #3395
    Jó játék.Bár nem töltöm le,mert fos hozzá a gépem!:D
    Cifu!Neked milyen a konfigod?Úgyis újítani akarok.Gondoltam ha neked ilyen grafon megy,elmondhatnád a géped adatait!:DD
  • [NST]Cifu
    #3394
    A látótávot nem teszteltem most, csak a részletesség és felbontás terén teszteltem. Holnap csinálok egy összetettebb látótávolság-összehasonlítást is.
  • guardian hero
    #3393
    Hosszú távon, kiegekkel együtt esélyes, hogy ez is milla fölé kerül, végülis az OFP elég stabil tábort szerzett. Persze nem vagyok elemző :).
  • Me0w
    #3392
    Es ebbol igy hany fog elmenni? :)
  • guardian hero
    #3391
    Pedig elment belőle vagy 2 milla, ami PC-s játéknál elég komoly.
  • Me0w
    #3390
    Es szerinted melyik jatekgyartonak jott be eddig ez a huzas, hogy olyan jatekot adnak ki, ami 2-3 ev mulva 'erik be'? Nem latom a boltok elott OFP-ert sorbanallok tomeget...
  • Rafia
    #3389
    +1

    Ez az egyetlen "realisztikus" FPS (legalábbis amit én ismerek). A realizmushoz pedig kell a látótáv, akár nagyon komoly áron. Ugye nem egymás harckocsijaiban gyönyörködnek a felek hanem odapörkölnek mihelyst látnak valami gyanús mozgást a távolban. A BF2 szól arról, hogy tankozol a ködben, és 400m-re látsz el maximum. Na ott lehet a tankra olajoshordót, arra azonosítószámot, a számra pedig légyszart modellezni. Lassan csak ez az cég meri meghozni ezt az áldozatot (távolság légyszar helyett), úgyhogy le a kalappal előttük. 30 assembly programozót ráeresztve biztos tudna a program 30%-al gyorsabban futni - kit érdekel. A hardverigényt nyilván úgy lövik be (pláne mivel angolul jövőre jelenik meg), hogy most csak a high end gépek viszik jól. 2-3 év múlva majd jó lesz mindenkinél.
  • Bucser
    #3388
    Azért ha kicsit jobban megnézed a textúraminőség igencsak dúrván különböző.

    Mellesleg a látótáv által befolyásolt képminőség nem igazán lemérhető ezen a városi terepen.