35048
  • DummyBoy
    #4242
    Ja ... tudom :) Én arra gondoltam, hogy nregeteg küldetésnél szopom meg azt hogy a küldetés effektív hossza 20 perc, én lenyomom 47 alatt mert nem hajlandók a kecsegek azt csinálni amit mondok ...

    De a triggeres küldik néha megölik az idegeimet ... most megint kezdhetem előről az egyik pályát a Campaignban (122353263-ik alkalommal ...) mert a végére érek és nincs vége :(

    És ez már az 5-ik ilyen a kampányban :(
  • Raptor 2
    #4241
    Na, én is kipróbáltam. A játékkal magával teljesen elégedett vk. Ezt vártam. Szép is, jó is. DE! Az a k**va optimizálás. Áhh Szinte csak Lowon játszható nálam.(bár úgy tényleg akadásmentes) Ezen: AmdA64: 3200+, 2GB RAM, Ati X1600 Pr 256mb. Na, azért többre számítottam. Editorban Tiszta pályán akár Fullra is húzhatom a grafot, nem akad, pl nagyobb város felett helikopterrel se. De Campaing, Missions, az néha elég gáz.
  • bucsher
    #4240
    általában le tudsz jönni a tetőről úgy, hogy odamész a tetőn az állványhoz, és megjelenik a zöld lefelé nyíl... aztán persze biztos van kivétel
  • Bucser
    #4239
    Itt én vagyok a pilóta. Nem tudom őket utasítani.
  • MrTressy
    #4238
    Ha az elsö lépést nem hagyod ki "megauploadbar install" akkor nincsen full slot móka
  • joebacsi
    #4237
    nah végre volt egy kis időm, és feltettem én is, igaz még csak a karcolt változatot, mert előbb még konfigot kéne rá gyúrni :)
    sok meglepetés nem ért, az én történelem előtti gépemen full low-on majdnem játszhatóan fut, pont amire számítottam :D
    pár apróságot leszámítva nagyon igényesen lett kidolgozva sztem, földi járművek mozgása végre normálisabb, 3d irányzék nagyonjó, városi harcokra is rágyúrt keményen a bis (ugye ofpben a közelharc azért hagyott némi kívánnivalót maga után :))

    így elsőre 2 hiba volt benne zavaró, az ofpből ismert liftes épület fenti ajtaja pont annyira nyílik csak ki, hogy ne lehessen kiférni, illetve a "betonkoszorús" háztetőkről lehetetlen lejutni ugrás hiányában (egyik single missionba futottam bele, fel volt állványozva az oldala, felmentem, és jól megleptem az utolsó életben lévő ellenséges szakaszt, és vége is lett a küldetésnek, de ugye nem tudtam eljutni a szállítóheliig :))
  • [NST]Cifu
    #4236
    Az a baj, hogy a warez telepítéssel kapcsolatban szinte folyamatos update kellene, hiszen ha jön egy új patch, akkor megint lehet valószinüleg egy új leírást csinálni. Én is respektálom Kaszi46 türelmét, hogy nekiállt, rááldozta az idejét és megcsinálta.

    Ami a részletesebb dolgokat illeti (menük, beállítások, stb.), lehet, hogy arról majd elkezdek valamit összehozni, de ugye ez szabadidő kérdése, azzal meg kutyául állok.

    Alapozónak jó lenne egyébként egy OFP leírás is, hiszen a játék kezelése és működése úgy 90%-ban megegyezik vele. Hajdan elkezdtem írni egy ilyesmit, de már fogalmam sincs, hogy egyáltalán meddig jutottam vele, és publikálva lett-e. Majd megnézem a vinyó backup könyvtárait, lehet, hogy valamelyik pókhálós sarokban még ott van. :)

    Ezek az "AI" problémák valójában nem AI problémák, vagy legalábbis valószinüleg nem azok. A küldetések felépítése un. trigerek-re épül, ha az adott tényező jelen van, vagy éppen nincs jelen, akkor történjen ez és ez. Tehát az adott helikopteres küldetésnél valahogy úgy nézhet ki, hogy ott van a két négyfős osztag, aki vár az LZ-n, ha a helikopter leszált, akkor a triger aktiválódik, és a két csapat következő waypontja aktív lesz, amely arra utasítja őket, hogy szálljanak be a helikopterbe. Lehet, hogy az egyik csapat trigerje nem aktiválódik (pl. mert a helikopter messzebb szált le, vagy a fene tudja), vagy akár hiányzik, esetleg a waypont valamilyen beállítása nem stimmel. Ez esetben a küldetés készítésekor vétkeztek valószinüleg, és nem tesztelték le rendesen.

    A másik lehetőség, hogy a trigereknél valami más script tényező miatt nem következi be az aktiválás, vagy éppen idő előtt aktiválódtak. Az OFP-ben is ismert jelenség volt ez, olykor csak érdekes volt, például ha meg kellett ölnöd XY-t, de egy véletlenszerű útvonalat követő baráti járőr vagy helikopter éppen arra járt, és megölte, akkor Mission Complete lett, pedig te még a közelébe sem jártál. Az idegesítőbb az, amikor valamiért nem aktiválódik a triger, aztán teljesen előről elkezdve a küldetést x próbálkozásra minden tökéletesen megy, ahogy a küldetés tervezésekor kigondolták.

    Ez bizony benne van a játékban...
  • DummyBoy
    #4235
    Nekem volt olyan hogyha "Mount - Anywhere"-t utasítottam akkor b@sztak megmoccanni, de ha "Mount - Ride Back" vagy mit akkor beszáltak ...

    Próbáljátok ki ha nem akaronak bemászni ...
  • [NST]Cifu
    #4234
    Megkérnélek, hogy a továbbiakban mellőzd a blogszerű hsz.-eidet arról, hogy honnan szeded le, hány százaléknál jársz, és hogy az adott órában éppen milyen problémád adódott a letöltéssel. Tudnillik senkit sem érdekel!

    Csak azért bátorkodom emiatt felemelni a hangom, mert ha így haladunk tovább, akkor most az jön, hogy lépésenként tájékoztatsz minket arról, hogy a telepítés mely szakaszában jársz éppen, majd hogy az options éppen melyik részében állítgatod a játékot, majd realtime közvetíted, hogy hol jársz a küldetésekben. Légyszives kíméld meg a topicot ettől. A valódi tartalommal bíró hozzászólásokkal semmi bajom, de eddig kb. 10 hsz.-edet töröltem a fent vázoltak közül, és már kezdem unni...
  • trident
    #4233
    Személy szerint én is szivesen látnék minél több fontos vagy gyakori kérdések szedetét, kezdve az alapoktól, a küldetésekig, tippekig.

    Egyrészt rendeződne a topik másrészt jól jönne azoknak a játékosoknak, akiknek még szokatlan, ismeretlen az AA (ofp). :)

    Cifu: nem lényeges a dizájn, az is elég ha a faqban könnyen megtalálja mindenki amit keres (telepítés, követelmények, küldetések, multi, stb), Kaszi nekem is segített, szóval respektálom munkáitokat.

    nekem még egy kérdésem lenne: bennem van a hiba, vagy az AI-ban? Nekem is hasonló problémám van mint Bucsernek, a csapattársakat nagy nehezen bekönyörögtem a szállítójárműbe, kijönni meg nem akarnak az istenért sem...:D
  • Raptor 2
    #4232
    Hát én minnyá leszopom magam!! Egy haverral leszedettem az uccsó filet! És kurva jó, most jött át msnen kemény 2-3 óra alatt. De megvan. Már csomagolom ki a cuccot!!!
  • Bucser
    #4231
    vááá 4. alkalommal csinálom ezt és az a 4 hülye mindig ott hasal vagy áll...

    Argh...

  • Rafia
    #4230
    köszönjük mindenkinek a fáradozást.

    Mellesleg torrenten is lehetne tölteni, ha az 1000db seederből nem lett volna egy nap alatt 150. Ők azok, akiknek nemhogy a dobozos verzió, de a visszatöltés is drága.
  • Sanyix
    #4229
    A GS is "butított" GT annyiban hogy alacsonyabb órjalen megy :) GS-re kerülnek a GT órajelét nem bíró GPU példányok. Amúgy sztem a butítás inkább az azmikor letiltanak a gpu-ban valamit mert nem műxik jól pl pipeline, a csak alacsonyabb órajelű gpu az inkább gyengébb minőségű, nem butított.
  • [NST]Cifu
    #4228
    Kaszi46 munkája bekerült linkként a FAQ-ba, sajnos csak minimalista desing-al, időm most nem volt vele szórakozni, de a célnak megfelel.
  • koschwarz
    #4227
    akkor mindenki zuttyanjon le a slotokról, tölteni akarok vaze

    bucser:

    van az armához is olyan szerkesztő mint ami az ofp-hez volt? azzal próbálkoztam annak idején, létrehoztam egy-két teljesen őrült pályát.
  • Bucser
    #4226
    Armed Assault. Info

    Bohemia Interactive have announced a community project that will convert everything from Operation Flashpoints cold war campaign to Armed Assault.

    The project is looking for community members to help create addons, missions, islands etc in the best detail as possible that Armed Assault can offer, check the BI Forums and the BIKI for more information
  • Me0w
    #4225
    Mivel a M.o.-nak szant slotok teltek be...
  • koschwarz
    #4224
    ugyanaz
  • koschwarz
    #4223
    én is szopok vele
  • MrTressy
    #4222
    Próbáld igy hátha segit
  • Raptor 2
    #4221
    Hülye kárörvendőőő
  • koschwarz
    #4220
    nem vagyok titkárnő vaze!
  • bakvarnyu
    #4219
    bemásolnád ide mit írtak a játékról? valakit kérjél meg, hogy diktálja.
  • koschwarz
    #4218
    akkor húzd meg te a triggert és lődd le a lázadó parancsmegtagadókat

    mellesleg ilyen hibák gyakran előfordulnak?

    a decemberi gémsztár 90%-ot adott a gammára
  • Bucser
    #4217
    Csak hogy játékhoz kapcsolódó kérdés legyen: 1.01-ben a BlackHawk kiképzés során mikor fel kell szedni az osztagot miért csak 4-en szállnak be? a másik négy lent marad. ÉS nem aktiválodik a trigger, hogy tovább menjen...
  • koschwarz
    #4216
  • Raptor 2
    #4215
    NEM NEM NEMMMMM!!!!4
    Megaupload azt a kibszott 200 mb os filet kellene má csak leszedni, és erre meg tulléptem a határt! vérjak 800 percet!! Nem 80, 800perc! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    PLÍZ VKI KÜLYGE EL A FILET!!!!
  • MrTressy
    #4214
    nem
  • bucsher
    #4213
    sziasztok, krumpli felelős vagyok a mcdonaldsban. segíthetek?
  • tpM
    #4212
    Akkor qrvára ne legyen időd ArmA-ra se. Már 20 ilyen kérdésre válaszoltunk.
  • koschwarz
    #4205
    mivel cifu megmondta a frankót az előbb, erre nem is írok semmit, pedig tudnék
  • Mr Csé
    #4204
    azt is rühelem ha valaki hülyét kérdez és azokat is akik geciskedve válaszolnak ! :O
  • Kaszi46
    #4203
    Összeírtam az összes warez elindítási módszert, és a warez multizás mikéntjeit is. Mert már valóban elég idegesítőek az ismétlődő kérdések. Aki fel tudja rakni valahova az plz keressen meg priviben. Természetesen én is a játék megvásárlását pártolom, de majd csak akkor ha megjelent világszerte angolul. Addig meg úgyis kénytelenek leszünk megtűrni a, mégegyszer 'kimondom' warez-t.:P
  • [NST]Cifu
    #4202
    A bankos témát hanyagolni kellene, főleg a másik irányába szóló személyeskedést. Uff, én beszéltem.
  • koschwarz
    #4201
    miután kiírtad egy dvd-re, lemész az utcára, keresel egy lejtős részt, és a dvd-t az élére állítva elengeded rajta
  • Thanatos
    #4200
    isten barma...
  • JohnnySmith
    #4199
    Bravó....
  • Stief
    #4198
    Sziasztok letöltöttem a német törtverzíót, hogy kell elindítani???
  • Petko
    #4197
    mondok egy egyszerűbbet:
    - sima cseh verzió feltelepít a német kulccsal
    - felpatchel a cseh 1.01 es patchel
    - az angolosítóból pedig tetszóleges sorrendben, de mindkettőt (CZ-ENG, DE-ENG) lefuttatja...
    ennyi