35048
  • Seaweed
    #4851
    Mellesleg az idezett mail szoveg helyreteszi az egesz kerdeskort
  • JohnnySmith
    #4850
    ? ez nem újdonság :) én is tudtam, csak válaszoltam Kaszi46 kérdésére.
  • Seaweed
    #4849
    Nah lezarando a talalgatasokat:

    Innen szedtem a patchet a megjelenes utan par percel meg a BIS forumbol "szedve" a linket.
    http://morphiconftp.de/download/arma/Arma_GermanPatch_102.zip
    Ebben van OpenAL update is! Lehet ez olyan verzioju patch ami nem kerdez ilyet. De hogy a patchekel a helyzet az az amirol irtam, azt a metabolitol kapott mail tamasztja ala:

    "Dear Sir / Madam,

    A new 1.02 patch that is compatible with the download and retail versions of Armed Assault has now been released. The 1.02 Patch will do a checksum on game�s exe to determine which version (online or dvd) you have and will install the patch appropriately. If the checksum test doesn�t work you will be prompted to choose the version of the game you possess, online or dvd. Once selected the patch should be installed without any problems.
    However, if you do receive an error message during installation you should simply click on ignore (several times) and the patch should be installed afterwards.

    Please find below the link to the zip file for the 1.02 patch and the patch info available on the forum (please note this is in German).

    File = http://dl.metaboli.fr/Patch/Arma_GermanPatch_102.zip
    "
  • Icebird
    #4848
  • Seaweed
    #4847
    Hat nekem 100% hogy ilyen kerdes/ablak nem volt! (Lehet felismerte magatol a patch, passz.)
  • Kaszi46
    #4846


    #4845- :( Akkor marad az 1.01.
  • Icebird
    #4845
    Ez csak a patchböl szedi ki a cdkey ellenörzést!
    Viszont az ArmA indító exe ugyan ugy keresi és kiolvassa a regböl a serialt, ami ha warez akkor fadet produkál.
  • Seaweed
    #4844
    "...de install előtt ki kell választani melyik verzóhoz akarod telepíteni. DVD-s vagy letöltött(legalábbis a német 1.02-nél így van). "

    Ezt honnan vetted?! Halottad vagy olvastad vagy magad lattad?! Mert nekem ugyan nemet letoltos verziom (metabolis-s) van es azon az 1.02 patch semmi ilyet nem kerdezett. Bar teny hogy valamikor hajnal 2 korul telepitettem a patchet de csaknem almodtam....
  • Kaszi46
    #4843
    + #4840
    Ez megnyugtató.:)
  • Kaszi46
    #4842
    Fogalmazzunk inkább úgy, hogy részben igaz.:) Ugyanazt a patch-et kell letölteni mindkét verzióhoz, de install előtt ki kell választani melyik verzóhoz akarod telepíteni. DVD-s vagy letöltött(legalábbis a német 1.02-nél így van). Gondolom én a 2 változatot egy patchbe rakják. De végül mind1 is, nem ez a lényeg, csak ezzel a régiónkénti megjelennéssel, jo sok plusz munkát csinálnak maguknak.
  • Seaweed
    #4841
    "Tényleg ellenőrzi a játék egyáltalán, hogy módosított fileokkal csatlakozik-e valaki vagy nem?"

    Igan mar az OFP is ellenorizte csatlakozasnal, es vagy kivagott egybol, vagy a bentlevok szolitottak fel hogy (a mindenki altal lathato szerveruzenet alapjan) tavozz, vagy gond van es rakd rendbe hog egyezzen!
  • Icebird
    #4840
    ez plusz addon és nem cserél semmi eredetit. Ha a szerveren be lenne rakva és pálya lenne hozzá csinálva amiben ezt használja, akkor akinél nincs meg annak kidobná hibával.
  • Seaweed
    #4839
    v0.7* angolositas ota backupol a telepito, igy konynen visszamasolhatoak a fileok egy patcheles eseten.
    *.:igy ertelem szeruen mind a v0.8 (v1.01 arma), es v0.9(v1.02 arma) angolositas is!
  • Seaweed
    #4838
    Ez mar most sem igaz! Ugyanaz a patch jo a letoltos verziohoz mint a lemezeshez! Ez le is van irva tobbhelyen a neten ahonnan le lehet szedni! (foleg hivatalos forrasok pl Morphicon/Metaboli stb..)
  • tpM
    #4837
    Jah de rohadt lassan lőtt és addig észrevett a BMP
  • Kaszi46
    #4836
    Én nem raktam fel, de érdekelne, ez egy külön választható ak lesz a játékban, vagy a már meglévőre rakja rá. Amennyiben ezt felrakom akkor multiban is választható lenne? Csak azért érdekel mert az elég gáz lenne, ha bármilyen módosítás megtorlás nélkül aplikálható lenne multi terén is.
    Megyek a mezei ak-mal valakinek meg távcsövese van:)

    Tényleg ellenőrzi a játék egyáltalán, hogy módosított fileokkal csatlakozik-e valaki vagy nem?
  • Kaszi46
    #4835

    vicces amugy, ki kell adniuk egy cseh peccset, ami alapban 2 részre van osztva, letöltött, vagy dvd-s, aztán a német peccs, itt ue. a szitu, majd a lengyel patch, és végül az angol. Feltételezem utóbbi kettőnél is fennál a letöltött illetve dvd-s verzió közti különbség. Remélem az igy adódott +munka nem fogja késleltetni a kiadásra váró javítócsomagokat.

    #4834- deptudom, én most a cseh kulcsot használom a cracked 1.01 patchel, mert igy nem cseszi el a kampányoknál, meg single missionoknél azokat a kis képeket.
  • repvez
    #4834
    De ha jol értem a faqban leirtakat akkor egy cseh változatot ha német kulcsal telepitünk akkor német lesz, ezután akkor elviekben használhato hozzá ez a patch is.Jol gondolom?
  • JohnnySmith
    #4833
    Igen, angolosítani kéne minden patch után.
  • Kaszi46
    #4832
    Akinek német verziója van(nem eredeti), az kipróbálhatná hogy EZZEL az unserial patch-el jó e az 1.2-es telepítés, illetve elő jön e a fade.
    Ennek a filenak a lényege annyi, hogy az eredeteti német patch-et megpeccseli:), és az így nem fog cd kulcsot ellenőrizni, így talána a fade sem aktiválódik.
    Sajnos cseh verzióhoz nem találtam.

    Egy kérdés, ha megvenném a cseh verzióat akkor nekem azt minden patch kijövetele után angolosítanom kéne, valamiylen user által készített nyelvi fájl-al? Csak azért, mert ebben az esetben tuti mekkvárom az angol verziót.
  • Sanyix
    #4831
    Ofp-be volt heavy sniper :) finmodba volt valami barret nevű cucc, 12,7 milis mesterlövészpuska AP, vagy HE lövedékkel. Meg volt még valami másik is, de már nemtom a nevét. Amúgy ember ellen nem volt valami jó, mert ahhoz túl nagy volt a lövedék, és pontatlan. De emberek ellen csapatban, egy HE lövedék azért nem volt rossz :) na meg lehetett vele bmp-t lőni :)
  • tpM
    #4830
    A 1.02es Cseh patch ~109MB és kb 20pecig települ
  • steve89
    #4829
    ez az 1.2es peccs mi a tosz akar lenni de komolyan , leszedtem 80mb ok faxa, van még kemény 8gb szabad helyem de ez a buzi peccs addig települ míg el nem foglalja az egész 8gigát és nem lehet feltenni. Azt ne mondjátok h 8gb helyet foglal a peccs mert helyben beszarok
  • debHUKK
    #4828
    lol, pihent agyú :D
  • debHUKK
    #4827
    Gyönyörűűűűűűűűű!!!!!!!!!!!!
  • Icebird
    #4826
  • vsly
    #4825
    Hmmm...Szerintem nem arra gondolok.
    Az én küldetésemnél az elején 2ember csatlakozik hozzám-egy híd felrobbantása után.Majd be kell menni egy szövetséges táborba,ami támadás alatt van.Ott 10re bővül a squad létszáma.
    Amint itt kiírtok mindenkit,beküld egy ellenséges táborba,amit 4db T72,1db UAZ,meg egy jópár gyalogos véd.
    Innen a következő pont a város felett van,itt található egy ágyú is.Itt azt írja ki,hogy várjak,de nem történik semmi....
    Már próbáltam azt is,hogy "XYZ"vel átváltok a többi szakaszra és elvégzem az ő feladataikat is,kiírtok mindenkit,de úgyis semmi...




    A T72-t legegyszerübb úgy elintézni,hogy belelössz a lánctalpba,ilyenkor egyből kiugranak belöle.Azokat lelövöd a társaid segítségével.A sérült tankba meg nyugodtan beszállhatsz,s oszthatod vele a BMP-t Shilkát
  • kassaidezso
    #4824
    Én is ezzel szívok egy ideje. (Már ha a kampány utolsó állomására gondolsz) Amikor az egységemmel a kijelölt pontra érkezünk, kinyírunk pár enemyt, akkor kis idő elteltével megjelenik egy t72, shilka, meg bmp2. A szomorú az hogy nem rendelkezünk elég fegyverrel ahhoz hogy semlegesítsük őket. Egy pár katona a mieinktől pedig ott állnak a domboldalban, hozzájuk kéne csatlakoznunk, de e helyett ott lapulnak a sötétben míg minket halálra lő az enemy. Maximum egy bmp2-t meg shilkát tudtam kicsinálni, a t72 viszont sajnos túl kemény falat.

    Elképzelhető hogy a nyelvtudásommal van baj, lehet hogy nem is kéne őket megtámadni hanem megvárni míg továbbállnak, és később csatlakozni a másik csapathoz?
  • Icebird
    #4823
    A modelleknél belehet állítani hogy milyen felületü legyen (persze majd csak oxygen 2-vel)
    armour, bricks, castiron, castironplate, cloth, cushion, dirt, fabricp, glass, glass_armored, granite, hay, iron, ironplate, leather, mattress, metalplate, plastic, plastic_material, pottery, rubber, rubberplate, wood, wood_desk.

    Azt viszont még nem tudom hogy különbözteti meg hogy milyen lövedékkel lövöd. Ha van egyáltalán tipus meghatározás és nem csak az hogy mekkora a hit értéke.
  • lee56
    #4822
    Ollé, mindig is akartam egy Heavy Snipert :)

    tpM : remélem nem lesz igazad.
  • vsly
    #4821
    Tudja valaki,hogy mit is kell csinálni az utolsó küldinél(Tsuna)?
    Elküld egy pontra,ahol ki van írva,hogy várjak,de nem történik semmi.
    Kb 5ször nekifogtam már,minden ellent kipucoltam,de semmi...
  • Icebird
    #4820
    ha már fegyverek, akkor egy kis sufni tőlem:)



    ak107

    Editor:
    OPFOR/ArmAHu - East Weapons/
  • tpM
    #4819
    Csakhát a rombolópuskáknak is akkor vennénk hasznát ,h lenne normális objektumátütés szimulálva. Ahogy a 12.7es nem visz át egy UAZ-t ugy egy KSVK se fog átütni egy BMP-t :\
  • Kaszi46
    #4818

    Köszi, így kerek az info!
  • [NST]Cifu
    #4817
    Dekódolom ;)

    -Egy új repülőgép, a Szu-34, amelynek két felfüggesztési variációja lesz, légiharc rakétákkal ill. földi támadó fegyverzettel (feltehetően lézerirányítású bombákkal, hogy az AV-8B LGB ellenpárja legyen).

    -Négy új kézifegyver, az AKS-74 PSO gépkarabély, amely az M4 ellenpárja lesz (végre lesz a keleti oldalnak is optikai irányzékos gépkarabélya). Az M16A4 gépkarabély, látatlanban ez az AK-74 ellenfele lesz, tehát nyilt irányzékű gépkarabély. A KSVK és az M107 pedig nehéz mesterlövész puskák (rombolópuskák) lesznek.
  • MrTressy
    #4816
    Hát mivel hivatalosan csak feb7.én jelenik meg az angol arma igy nem fognak kiadni a csah verzióhoz hivatalosan angolositást
  • Fenrir
    #4815
    Kérdés, hogy a csehek nem kívánnak kiadni egy saját angolosító peccset vagy szövegfájlt? Mert ez így nem a legjobb, ami most is van az hemzseg a helyesírási hibáktól :\
  • Kaszi46
    #4814
    Tuti benne lesz egy patch-ben.
    Lehet az eddig megjelent verziókat fogják az eu-s verzióhoz igazítani, de az is lehet, hogy már korábban belekerül az eddig megjelent verziókba egy patch-el. A lényeg az, hogy biztos minden régioju játékban ugyanazok a fegyverek járművek stb lesznek.
  • JohnnySmith
    #4813
    És ez gondolom kijön a cseh verzióhoz is patch formájában.
    Vagy megveszem az angol verziót szivesen mondjuk 1000 vagy 2000 ft-ért...
    (menjenek már a picsába amúgy is zavar hogy nem egy global verziójú Armat kezdték árúsítani)
  • Kaszi46
    #4812
    A februárban megjelenő Angol verzió újításai:
    2 uj repcsi: Su-34 Fighter és Su-34 Bomber
    2 uj katonai moci, mindkét oldalnak(ezt nagyon hiányoltam:P): TT650 és M1030
    2-2 új géppuska: AKS74PSO,KSVK | M107,M16A4
    1 új misszio: "Blood, Sweat and Tears"

    (bocs ha már volt)