35048
  • Bucser
    #5130
    Én majd az OFP-ből átemelt kampányra leszek kíváncsi:)
  • Icebird
    #5129


  • bacardi93
    #5128
    csáó! ez jó játék??:D mármint milyen a graf, játékélmény,story.... ? thx
  • Icebird
    #5127
    Finite State Machine (FSM) rendszer az ArmA alatt, azaz AI programozása.

    Ezenkívül nagyon sok apróság van ami nincs megemlítve de belekerült, pl. a fegyver addon készítés közben találkoztam a fegyver szórásának definiálásával ami eddig ofp alatt csak egyféleképp volt meghatározva, míg ArmAban már szétszedték álló és fekvőhelyzetre.

    Ezzel csak azt akarom mondani hogy van egy doboz (grafika) és ha belenézünk van a belseje (tudás) ami többet ér a doboznál.
    És az ArmA ebben nagy!
  • PhantomAss
    #5126
    ja tudom ... má megrendeltem az eredetit
    köszi Tressy
  • [NST]Cifu
    #5125
    Bár azt nem értem, hogy akkor miért pont a harrier került be az armaba.

    Korábban már említettem: kész volt. Csak át kellett emelni a VBS1-ből.
  • Icebird
    #5124
    ArmA Sound Physics

    1.Muzzle flash.
    2.Supersonic crack.
    3.Rifle discharge sound.

  • Bucser
    #5123
    deamon 4.08 a hiba forrása:) azaz hogy nem eredeti az ArmA:):)
  • MrTressy
    #5122
    Ird fölül a te mds fileodat ezzel
  • PhantomAss
    #5121
    hali
    próbálom elindítani az armát de az ellenőrzésnél mindig hibát ír ki..
    daemon4.08-al próbálom, van valakinek ötlete?
  • joebacsi
    #5120
    tényleg, az avatarod is megváltozott, már azis flémtelen...
    hejj, változnak az idők...derég volt már, hogy a páncélos popsidat kergettem aberdeenen...
  • 0Fritz0
    #5119
    Lehet, hogy öregszem, de a flém már nem jelent igazi kihívást.
    Békíteni amúgy is sokkal érdekesebb, én is meglepődök, ha néha bejön. :D

    (Persze ha látsz valami jó kis lángocskát, akkor szólj!)
  • joebacsi
    #5118
    sry a párhuzamért, de bf42ben is volt egy hasonló szituáció, ott anno 1 repülési modell létezett, a vadászgépeké, és a későbbi modokban is azzal oldották meg a helikoptereket...és lett egy jópofa "tunkulós" helifizika, amivel még a lebegés is kész kihívás lett...aztán bf2ben külön lett választva a kettő, illetve az f35b 2 különböző üzemmódban repülhető...

    Bár azt nem értem, hogy akkor miért pont a harrier került be az armaba.

    Illetve kíváncsi leszek majd, hogy néz ki egy dogfight benne, így hogy van levegő-levegő rakéta (persze ehhez kéne már a szuhoj, mert camel-el kicsit macera levakarni a harriert :))
  • [NST]Cifu
    #5117
    Az AV-8B esetében nincs lemodellezve a VTOL képesség, csak hagyományos merevszárnyú vadászgépként repülhető. Ha jól tudom az OFP-ben és az ArmA-ban is két külön repülési model van, külön a helikoptereknek és külön a repülőgépeknek. Átmenet nincs. Anno az OFP alá készült Harrier addon, de ott valahogy úgy trükköztek, hogy helikopter repülésmodellt használtak, amit egy kicsit megbolondítottak.

    Hogy a V-22 hogy fogják megoldani, arra én is kiváncsi leszek.
  • joebacsi
    #5116
    köszi

    egyébként v22nél gondolom már lehet "váltani" a függőleges és vízszintes repülés között, vagy csak nekem nem sikerült a harriert rávennem a függőleges felszállásra?
  • [NST]Cifu
    #5115
    Az AH-1Z és UH-1Y kiömlőnyílásait azért alakították át ilyen vízszintesre, hogy az égésgázokat a faroktartótól távol tudják tartani. A hagyományos AH-1W féle kiömlőnyílásnál az égésgázok a faroktartó mellett végighaladtak, felmelegítve azt, ami tovább növelte a gép infravörös láthatóságát. Az "új" kiömlőnyílást utólag kapta meg az AH-1Z prototípus (a BF2-ben lévő model valószinüleg a prototípusról kikerült első képek alapján készült), és 2004 nyarán tesztelték élesben először. Ennél a kiáramló gázokat elterelik minél messzebb a faroktartótól, így egyfelől a főrotor által lefele nyomott hideg levegőben gyorsabban eloszlik, másfelől nem melegíti fel a faroktartót.

    Az, hogy az ArmA-ban korrekt modell van, szvsz leginkább annak köszönhető, hogy a VBS1-nél az USMC megosztotta a fejlesztőkkel az eféle információkat. Az ArmA-ban lévő modellek egy része (Humvee, AH-1Z, AV-8B és majd a V-22) egy-az-egyben a VBS1-ből van átemelve.
  • Seaweed
    #5114
    Tudod van akiknek a krumpli-burgonya, Gizike-Gőzeke tok mind1 helokapter oszt kesz.....

    Ilyen konfot akarok az ArmA-ba de mán!!!

  • joebacsi
    #5113
    hát sokminden miatt támadható a bf2, dehogy low poly...mintha csöppnyi negatív elfogultság sugározna felőled :)
  • Bucser
    #5112
    Meg ugye ne keverjük az AH-1Z-t és az AH-1W-t.
  • Bucser
    #5111
    a lekerekeítettet ne keverd a Low poly-val pls:D köszönöm:) meg az elmosott talajt.... meg textúrákat...
  • joebacsi
    #5110
    ejj, korábban nemvoltál ilyen flémgyilkos, valami történhetett veled a nyugati fronton...akarsz beszélni róla? :)
  • Icebird
    #5109
    ArmA mh6 training
  • joebacsi
    #5108
    hát reálisabbnak egyértelműen reálisabb, ezt nem vitattam sose (bár a kiömlőnyílás furcsa, miért pont ilyen lett?)
    az meg, hogy kidolgozottabb erősen szubjektív...én ugye a bf látványvilágához szoktam hozzá, ami jóval lekerekítettebb formavilággal rendelkezik, mint az ofp vagy az arma, ezt próbáltam valahogy kifejezni a "kiforrotság" jelzővel, holott igazából ennek megítélésekor csak az számít, hogy előtte ki mivel játszott huzamosabb ideig
  • joebacsi
    #5107
    hát a kiömlőnyílást, és a farokrotor elhelyezkedését figyelembe véve ez a shot bizony bf2ből van, téged csúnyán átvertek :P
  • m1c1mack0
    #5106
    1.01 el lehet(ha tort verziod van) csak ebbol nagyon keves szerver van, es sajnos iszonyat bugos
  • PhantomAss
    #5105
    szóval: bf2+cod=vérpistikéknek
    ofp+arma=akik jobban szeretik a realizmust (esetleg voltak katonák, mert én tudom miről beszélek)
    ennnnyi
  • Icebird
    #5104
    kérdésedben a válasz:)
  • pedro870
    #5103
    mindkettő csúnya :)
  • HardcoresHUN
    #5102
    Mitől lehet az hogy ha multizni akarok tört arma-val kidob?
  • Boconadi
    #5101
    Nektek egy külön topikot kéne nyitni ezzel kapcsolatban.
  • Icebird
    #5100
    Ez igy is van csak a #5059 hszre született mindez:)
    Leginkább a bf2 "fennyevekre van grafikaban ettol..."-re:D
    Hát ellehet dönteni mennyire igaz ez:)
  • MrTressy
    #5099
    Sztm tök hülyeség hasonlitgatni...teljesen más kategória a 2 az 1 dolog hogy mind2öben megvan ugyan az a heli de a bf2 egy árkád tucatjáték mindenkinek,mig az arma egy harci szimuláció egy bizonyos rétegnek.Bár ennek ellenére az ofp is elkelt vagy 2 millió példányban de akkor sem mondható olyan populárisnak mint a bf sorozat
  • MrTressy
    #5098
    Faca video kártyádat nem fogja meghajtani a relative "lassú" proc,ez sk-ba sikerült megtapasztalni...Ha 7es sorozatú gfel akarod tolni abból is az izmosabbal (highon) akkor akkor ajánlott proc 3 giga 2 giga rammal ugyanis a városban elkezdi darálni a winyót...
  • vsly
    #5097
    Mindkettő full high beállítás,2XAA:
    ARMA:

    BF2:

  • m1c1mack0
    #5096
    ááááááá rohadt bugos 1.01 áááááááááááááááááááááááááááá
  • bakvarnyu
    #5095
    1. én tényleg unatkozok nincs kedvem ma dolgozni.
    2. a disznós kép biztos hogy neked is tetszett
  • 0Fritz0
    #5094
    Sztem meg a tetrisnek sokkal kidolgozottabb a fizikája!

    Emberek, ti tényleg unatkoztok.
    Szeretnélek emlékeztetni titeket, hogy ezt az egész képberakósdit a #5051 –es hozzászólás indította el.
    Neki nem tetszik a gém, oszt jónapot (+ a szaggatás erősen júzerhibára utal).
    Viszont még ebből is képesek vagytok vitát nyitni két eltérő játék kényszeres összehasonlítgatásával. Tisztelet :)

    Mindkét okossággal játszottam már és teljesen tiszta, hogy mindegyik más élményt nyújt a kedves delikvenseknek.
  • Shadi
    #5093
    van vkinek ollyan mentése ami kinyitja az összes küldetést?megköszönném:D
  • bucsher
    #5092
    és ez most tényleg szebb mint az arma?!?
  • bakvarnyu
    #5091
    Ezaz! Én is ilyennek látom amikor játszok.