35048
  • VeteransKUKaC
    #5411
    1440x900 bazz... nem csodálom ha ilyen böszme felbontáson játszol :D

    Egyébként lenne egy olyan kérdésem, NEM armához kapcsolódi, hanem egy másik játékhoz, meg úgy általában, hogy mért van az hogy 800*600 ban keveseeb FPS-em van mint 1024*768-ban (ugyanazokkal a tetextóra és sader beállításokkal):) erre keresek válaszokat :) és nemiyle olyan kevéssel (átlagosan 60 fps-el )?!!!
  • VeteransKUKaC
    #5410
    Üdv mindenki!

    Ma megint lenne egy kis játék este felé a szokásos 20:00 -tól a magyar severen!

    Aki tudja a server IP címét az írja le plz (jelszóval együtt), mert amikor írtam ezt az üzenetet akkor lusta voltam elő keresni mert és vizsga tanulás között fórumozotam :D!
  • [NST]Cifu
    #5409
    Pardon, a V-sync annyit akadályoz meg, hogy a monitor képfrissitésénél több FPS nem lehet. Nem a felénél, hanem pontosan az adott képfrissitésnél több. Ha igazad lenne, akkor én ugyanannyi FPS-t kapnék 800x600 low-ban, mint 1440x900 high-ban. De 800x600 low-ban 50 fps-t nyom, 1440x900-ban meg 30fps-t...

    Szóval ezért nem kerül be a FAQ-ba. (mondjuk sajnos más sem, mert az UW szerverfelújítása miatt nem lehet feltölteni semmit... :(()
  • Sanyix
    #5408
    Meg il2 meg a többi, amibe implentálják a directx ezen funkcióját, mivelhogy ez ahhoz tartozik :) ezért is bugos.
  • Raptor 2
    #5407
    Akkor felülről lfele:

    1. ARC: BF-ben szinte nem láccik a feje a csávesznek
    Armában, változatosak és élethűek az arcok


    2. TÁVOLI FÁK

    3. RUHA KIDOLGOZÁS:
    Nekem az Armájé jobban bejön

    4. FŰ
  • Raptor 2
    #5406
    Na erz olt ebben a témában a legértelmesebb válasz, és télleg IGAZ!
  • Boconadi
    #5405
    Minek hasonlítgatjátok ezt az eleve jó és elődjeiben is tökéletes játékot. Akinek a bf teccik az mennyen oda (de ne hagyja abba az arma-t), akinek ez az maradjon az armánál (de ne hagyja abba a bf-et) oszt kész.
  • Raptor 2
    #5404
    ÉN is így vagyok vele: Mert van okunk gúnyolódni! Én tiszteletben tartom, hogy neked a bf jobban TETSZIK, de akkor se kell már olyat mondani, ami tudod hogy nem igaz: PL: "a fegyok élethűbbek, mint az armában"

    Szal nekem semmi bajom veled, de probálj egy kicsit többet armázni, és ha nem változik a véleményed, akkor hagyd a fenébe, van ás játék is amit összehasonlíttsz a BF 2142-vel: Elsősorban ajánlanám a HALO nevezetű játékot, mert annak hasonló a környezete!

    Mert a gond: kb olyan volt a hasonlításod, mintha én összehasonlítottam volna a Fifa maneggert a Fifa 2006-tal! (a bf vs Arma-nél csak annyi a hasonló, h. lövöldözős, a fifáknál, meg hogy focis...
  • tpM
    #5403
    + Még ,h legyen valami infód a mai fegyverekről :
    AK47 'Kalashnikov' gépkarabély ez a mai világ legnépszerűbb fegyvere mert olcsó és megbízható

    ellenben a #5400 felső képen látható sugárvető izékkel el létezik és van az ArmA-ban is.
    AK ArmA-ban (igaz 74...)
  • Fenrir
    #5402
    Kár, hogy olvashatatlan a felirat.
  • Fürtös
    #5401
    Azért cicukám mert idejössz és lef*** a játékot...
    Mi nem járunk a bf topickba fikázni pedig nekünk aztán nagyon nem jön be a bf...Azért mert nekünk nem tetszik még más szeretheti.
    Ennyi lenne a probléma lényege remélem fel tudod fogni...
  • Raptor 2
    #5400
    hasonnlítás. Most nézzétek meg, és gondolkodjatok!
  • tpM
    #5399
    "Nem értem mit kellet amiatt igy gúnyólodni rajta"

    Hát ,ha nem érted akkor itt súlyos gondok vannak...
  • Fenrir
    #5398
    Mert hülyeségeket beszélsz...
  • fery02
    #5397
    Miért van az, hogy indítanám a German verziót, és:

    Összeférhetetlenség támadt egy emulátor szoftverrel.
    További részleteket keressen a http://www.securom.com/message.asp?m=emu&c=2500&l=hu címen.
  • macskássy
    #5396
    Hi! nekem akor is ez a véleményem.Nem értem mit kellet amiatt igy gúnyólodni rajta.
  • tpM
    #5395
    Van már hozzá hang mod viszonylag jók a fegyverhangok.Csak az 1.02-ben meg van csinálva rendesen a PK-nak meg M4-nek az irányzéka ez meg külön configot használ és olyan lesz mint az 1.00-s (mármint a PK meg M4)
  • Fenrir
    #5394
    "A VoIP na ez nagyon jó- BF2-ben játékon kívül hol van ilyen ??"

    Soroljam? Pl a Counter-Strike: Source is tudja már...
  • bbchris
    #5393
    Nahh végre nekem is megvan a játék . A véleményem :

    - Az Ai hááát akárki akár mit mond hát nagyon ott van .Igencsak meglepődtem hogy mikor az egyik épületben lapítva elkezdtem a Demo 1. pályán írtogtani aztán hoppsz , mögöttem belopakodott egy ellenséges katona aztán zutty , szevasz leírtott mint állat . És ez a gép volt mivel csak jelszóval és ketten játszottunk . Bejött mögöttem és megölt . És meglepő az összefogás is hogy ahol baj van oda mennek a többi csapattársak is segíteni . Nem csoda hogy ennyire zabálja a gépet hisz tényleg ennyi mindent kiszámolni azért már kell tudomány .
    -A grafika is bárki bármit mond azért az nagyon ott van , lehet hogy agyon van shaderezve de legalább jó is . AZért ha ránézek a kőkerítésre akkor az tényleg olyan ripacsos meg az épületben a fal is érdes . A növényzet , útburkolat , épületek mind-mind nagyon jól részletesen vannak kidolgozva . Nyilván kell gép hozzá hogy a kép-hang-Ai minden egyszerre menjen . És csupa pozitív dolgokat láttam a játékban , főleg ami jó hogy ugyanaz a pályaszerkesztő mint az Opflaspointban és nem kell újratanulni . A BF2 pályszerkesztője hmmm - egyszerűen szólva pocsék és használhatatlan . Ami még pozitív hogy sok a hozzáadható addons amivel felépíthető a game úgy mint egy Lego .

    Azt sem értem hogy multiban mi a baj ?! Sokkal jobb mint a BF2 főleg coop módban , nem kell itten IP-ket állítgatni meg tűzfalat állítgatni stb . Create New szerver és már rám is tudott Slett barátom csatlakozni minden gond nélkül . A VoicIP na ez nagyon jó- BF2-ben játékon kívül hol van ilyen ?? Itt játékon kívül is működik és meg lehet beszélni a csapatösszeállítást stb és egész játék alatt folyamatosan lehet beszélni mint egy telefonban .
    JA és mielőtt bárki nekem esik a BF2-vel kapcsolatban , nos 2 évig csak azzal játszottunk nincs vele semmi baj de néhány emberke elfeledi hogy ez ARCADE játék és nem szimulátor , ki látott már ugráló pattogva lövöldöző katonákat ? Nem egy műfaj a kettő . Szépnek szép a BF2 de nem annyira részletes mint az Arma ja és az Ai sem olyan . Mellesleg a BF2 Ai-ját is a Bohemiások írták - erről volt egy riport is , és ebben lehet valami mert tényleg néha olyan Opflashpointos mozgások voltak benne . A BF2-ben a grafikát ha jól megnéztem olyan tök lapos sík minden , szépnek szép de nem Arma .
    A hangok , háát a hangokról ?! A járművek hangja az nagyon jó főleg am ia távolban megy hogy úgy morajlik , a fegyverek hááát az igencsak meglepett az ördögpatron szerű picst-picst hang , mondom úristen MI EZ ? Hát lenne mit javítani rajta , majd remélem akik a DynamicRange-et csinálták majd javítanak rajta . Ami viszont tényleg javítandó az az hogy mikor épület vagy hegy mögül feljön a heli akkor hirtelen túl hangos lesz mintha itt lenne a közelben . Szerencsére a Hliknek az irényítását kiküszöbölték mert az tényleg pocsék volt , mikor lassítottam le akkor mepördültem vagy 2× , szerencsére az 1.02-ben ez már javítva lett . A Repülőkre viszont további javítás ráférne mert egérrel igencsak nehéz vezetni .

    Összeségében jó játk lesz , és a BF2-höz is ha jól tudom hogy már vagy a 6. peccs is kijött ha nem több szal az sem volt hibátlan de nem azonos műfajú játék . A BF2 Arcade terán jó az ARma pedig szimulátor és realisztika szempontjából jó . Azért BF2-ben nuku a távoli fegyverhangok és villanás-durranás távoli késleltetés stb .

    Röviden ennyi , mindenkinek további jó Armázást aki meg BF2-ős annak meg BF2-zést .
  • pedro870
    #5392
    szar a grafikája, a BF2142 leveri

    ...

    de ez kit érdekel? ;)
  • tpM
    #5391
    Nah émmeg kipróbáltam full grafon Sahranin és nem is megy rosszul :D KA50 helivel 17FPSel repkedtem
    kép
    és ez után nehogy aztmondja valaki ,h szar a grafikája meghogy a BF2142 leveri.
  • Fürtös
    #5390
    Pedrokám lesz ott fegyelem ne izgulj!
    Emlékezzél csak micsoda káosz volt Easten mielött idekeveredtem?
    De nemsoká lesz ArmA-om és akkor Fürtös Köcsögimovics nekiáll kifényezni az Rpk129-est és az AT4 malackát,majd meglátogatja az ArmA servert és leorditja a kiskancsók fejét!
  • vsly
    #5389
    Catalystban csak "Wait For Vertical Refresh"-t találtam..az az?
  • Looserke
    #5388
    nem a játékban kell kikapcsolni a V-syncet, hanem a Catalyst/Forceware-ban
  • ZsirosKenyer
    #5387
    Hm. Lehet hogy ezért nem változik az FPS szám hiába állítom a quality-t?

    node jól látom hogy a demóban nincs is ilyen opció?
  • Raptor 2
    #5386
    Okszi
  • tpM
    #5385
    Nah akkor ma émmeg ujrarakom az ArmA-t azt megin jó lesz egy hétig :D Azt megyek énis játszani.
  • Looserke
    #5384
    nekem pl. városban 25-ről 40 fölé gyorsult...
  • pedro870
    #5383
    ó bár elérné az fpsem a monitor frissítésének a felét :)
  • Looserke
    #5382
    Mehetne a FAQ-ba is!:

    Akik egy kicsit több FPS-t akarnak, azok a VGA driverben kapcsolják ki a függőleges szinkronizációt, vagyis a V-syncet, mert a game alapból bekapcsolja, ezért nem lehet több FPS-etek mint a monitorotok frissítésének a fele!
  • Fenrir
    #5381
    Azért postolás előtt ajánlom, hogy írd be először egy MS Word dokumentumba, hogy mit akarsz írni, aztán indítsd el a helyesírás ellenőrzőt, mert helyenként olvashatatlan a szarvashibáktól és a félkész szavaktól.
  • VeteransKUKaC
    #5380
    "...eltapossa, az ilyen féreg, gyökér hozzászólásokat?"

    Ez a hozzászólássem különb, ne alacsonyodj le erre a szintre.

    Másik hogy ha tudsz akkor te is jöhetnél :D esténként játszani :) Pottom meg Raptor tegnap kicsinált :D.
  • VeteransKUKaC
    #5379
    Ezt csak példának hoztam, nem azt mondtam hogy ugyan az a stílusú játék, sőt teljesen más, más játék stílust igényel, de játék kiadási és elkészítési szempontból nagyon hasonló a 2 eset.
  • pedro870
    #5378
    Ezt se kéne. Az is lehet hogy a macskás csak humorizál.

    egyébként akkor kell majd dicsekedni, hogy az arma különb játék mint a bf, ha sikerül is másképp játszani, ha a különbség multiban majd meg is mutatkozik, pl coopban nem mindenki megy a feje után / van vmi vezetés / akkor kezd lőni a katona, ha erre parancs is van. Addig csak nagyobb a szórása a fegyvernek és nincs mire felvágni :) Szóval hajrá.
  • Raptor 2
    #5377
    Amugy sztem ez a macskássi meghatl 2szer az Arma-ban, mert megpróbált ugy ugrándova előreszaladni, és a levegőben pörgés közben kriksz-krakszosan lőni(mint a BF-bern), ahelyett, hogy taktikázott volna... Na ekkor lelőtték, és ezt nem tudta elviselni, és emiatt ráfogta, hogy "ez tök szar, mert mi az hogy egy lővésre meghalsz??? Hú mert a BF az tök élethű, és ott a kemény űrruhád (amimellseszleg a Halo-ból let koppintva) 500 lövést is kibír, ezért ott hátraszaltóval adhattam a headshotot mindenkinek!!!! Nomeg azért is volt, hogy lelőttek, mert a grafja olyan szar, hogy em látom az ellenséget" (pedig csak a ruszki elbújt, esetleg lehasalt, ja és megpróbált GONDOLKODNI, a bf 2142-vel ellentétebn...) NA hát errről ennyit, megnt egy 12 év-alati srác (persze lehet hogy csak agyilag)...

    És még annyi: HOGY LEHET EGY QRVA LÉZERFEGYVER ÉLETHŰBB EGY OLYAN JÁTÉKBAN LÉVŐ VALÓDI FEGYÓKNÁL, AMIT EREDETILEG (VBS) AZ AMERIKAI, ÉS ASSZEM AUSTRÁL SEREGNEK FEJLESZTETTEK KI KIÍKÉPZÉS GYANÁNT!!!!!!

    Attyaúúúristen, ez a gyerek túl sokat nézte a Star Treket!
  • Raptor 2
    #5376
    De igen, a new-ra gondoltam :). Csak aszt kihagytam, h. Rámegyek a remote-ra, beirom az IP-t, és kihozza az üres listán. Na ekkor kell nekem 2 percenként a nEW-ra kattintanom, (persze utána meg cancel, mert nem csinálok uj szervert), és kb 6-odszorra megláttya a szer vert!
  • debHUKK
    #5375
    Azért emlékezzünk csak 5 évvel ezelött az OFP-se volt teljesen kész amikor kijött.
    Nincs olyan játék ami a kiadás pillanatában bug mentes (kivéve a tetris :)).
    Egyébként volt béta tesztelés az Armánál, irigykedtünk és anyáztuk is a sok mázlistát, hogy elöbb játszhatnak vele.

    a nagac magyar szerverre a remottal kell menni plusz jelszo. Nekem is egybol felmegy.
    JiP rulez.

    Az elmacskásodott, ferde hajlamúakhoz meg annyit, hogy hol van Cifu, hogy még gyökerébe megfojtsa, kigyomlálja, eltapossa, az ilyen féreg, gyökér hozzászólásokat?
  • joebacsi
    #5374
    "HL2-t és a CS:S-t szintén befejezetlenül és mára majdnem hibátlan"
    hát azért az arma kissé összetettebb játék :)
  • VeteransKUKaC
    #5373
    Raptor nem a new-ra kell kattintani hanem a remote.tra de szerintem te is erre gondoltál :D!

    A másik hogy nálam seemi ilyes féle probléma nem jelentkezett 1 szer halt be eddi az arma :).

    És elsőre megtalálja a servert és fel is tudok menni rá!

    Egyébként én is egyet értek avval hogy a BIS a vásárlóit béta tesztelőknek tartja, de igaza is van a fanatikusok a legjobb teszterek, még mindig jobb mint amit mások csinálnak hogy le se teszteltetik, és aztán kidobják a piacra úgy hogy utána basznak frissíteni, mert már az újabb projecten dolgoznak, had ne említsek játékokat és készítőket)

    Ők kidobták 3/4 állapotban igaz fizetni kell érte de legalább gőzerővel dolgoznak a javításokon! Igaz nem szép hogy pénzt kérnek érte de ez van nincs már a Codemaster kiadó aki pénzelné a fejlesztést!

    De ha már fél kész játékról beszélünk 2004 ben kidobtáka HL2-t és a CS:S-t szintén befejezetlenül és mára majdnem hibátlan igaz A CS:S-hez van vagy 600 MB update :D de egyre javul, remélhetőleg evvel is így lesz!
  • Sanyix
    #5372
    Sztem az az eset forog fenn, amikor valaki azt hiszi, hogy a realisztikusság= fegyver jármű grafikai kidolgozottsága, ami hülyeség.
    Bár ebben a dologban az arma se szégyenkezhet, úgyhogy csak puszta fegyverekhez hozzánemértésről lehet szó :)