35048
  • MrTressy
    #5571
    Ofps scene csinálna de mig nem lesznek linuxos inditó fileok addig nem lesz arma scene szerver.Az {N.A.G.C.}-t én üzemeltetem de az komolyabb 10-20 fös hentelésre alkalmatlan hardver és a netkapcsolat elégtelensége miatt
  • lee56
    #5570
    Pedig eszembe jut pár akadály, ami jó keritésnek is: pl. jómodor, egy kis kultúra, józan ész... A hsz-ekkel akkor van baj általában, amikor ezeket is átlépik, mind2 oldalról, ezért felesleges szubjektív dologból vitát csinálni. Viszont a provokáló (99.99%-ban alaptalan, ha nem hülyeség) hsz-eknél, nehéz megfékezni az indulatokat :)
  • VeteransKUKaC
    #5569
    Hol vagytok gyertek már fel a serverre :) 2-en vagyunk Yulaval :)
  • Yula
    #5568
    akkor 20.00
  • VeteransKUKaC
    #5567
    Hát ez csak az mbereken múlik én is mennék :), este 20:00 kor felnézek, hogy kik lesznek fent, remélem leszünk egy páran!
  • tpM
    #5566
    Lesz ma is game? mer akkor megyek :)
  • HardcoresHUN
    #5565
    én már kitette a hírdetést a TS-ünkön, de eddig nemsok válasz.
  • joebacsi
    #5564
    alakul ez a 8vs8 :D
  • HardcoresHUN
    #5563
    MEGVAN!!!!!!!!
    Tudok multiban játszani!!!
    Akinek az volt a gondja hogy szerver kapcsolódás után kidobja asztalra annak tudom a megoldást!!!! Töltse le az OpenAI nevezetű programot, először törölje ki a windows/system32 mappában lévő esetleges OpenAI32.dll nevű fáljht majd telepítse fel. Nekem így tökéletes. a magyar szerveren nagyon sokszor fentleszek ugyhogy gyertek játszani!!!!!!!!!!!!
  • joebacsi
    #5562
  • bucsher
    #5561
    Ofp modellek már bent vannak, még everont kell megoldani és mehetne a full armamentes arma \o/
  • pedro870
    #5560
    "5110 - Fixed: Voice recording did not work with some sound-cards/drivers."

    na ugye, mondjuk még ki kell próbálni

    A fűmentesítésről: ha nem is az fps miatt, de mivel jelenleg multiban a fű nincs rendesen megoldva (fekszel, nem látsz rendesen, de téged tisztán látnak probléma), ezért nem coop küldetésekhez sztem kifejezetten ajánlott lenne fűmentes szigeteket használni. Alakul a több port :).
  • VeteransKUKaC
    #5559
    Egy kis hiány érzetem van :), én akkor is azt mondom még mindig hogy éljen a füves tály :)
  • kassaidezso
    #5558
    "ott előfordult, hogy egy AS-es csapat játszott rendőrök, sőt kommandóscsapat ellen... tudjátok mi lett a vége? Az AS csapat ronggyá verte a "hivatásosokat" ... És miért? Mert hiába a sok éves rutin, meg az összeszokott csapat, + fullos kiképzés ... a Profik tudják, hogy a lövés szele is végezhet velük, és a sokéves rutin alapján mennek"

    Sok éves rutin? Fullos kiképzés? Miről beszélsz? Egy csapat egy csapat, és közel nem biztos hogy olyan marhára "összeszokott", és hogy olyan sok éles bevetésen voltak. Ne feledd hogy nem az egyenruha teszi az embert. Sokan hanyattesnek ha meglátnak egy egyenruhát, pedig itt mo-on igazán nem kéne. Pl: tavaly év eleje közepefelé (már nem emlékszem mikor) az szfp rendezett egy túrát, ca 65 km, kötelező 15 kg-os felszereléssel. (én 27-et vittem) 3-4 ellenőrzőpont volt emlékeim szerint, és csak ajánlott menetvonal. egy 1-40000-es fax minőségnél is szarabb térképet kaptunk. Nos nem kell mondanom hogy gps ide vagy oda, az emberek egy elég nagy része úgy kóválygott mintha először láttak volna erdőt. Tata környékén egy szántóföld közepén összefutottam egy századossal, megkérdeztem hogy szerinte itt vagyunk e vagy itt, erre a válasza az volt hogy "fogalmam sincs" ...-na erről ennyit. Tehát az airsoftosok nem azért nyertek mert rusholnak(nem tom miaz) hanem azért mert jobb a helyzetfelismerőképességük. Azok a nagy "hivatásosok" is tudták ám hogy légpuska van a kezükben. Ergo kispistajóskának lehetnek jobbak a taktikai képességei mint Erős Pista dandárnak. remélem nem értitek félre mit magyarázok.
  • Icebird
    #5557
    pár érdekes javítás egyelöre csak demoban:

    5110 - Fixed: Voice recording did not work with some sound-cards/drivers.
    5112 - New: Push to Talk actions for voice over net
    5112 - Fixed: Keys 0,..,9 and F1,..,F12 are reserved even when combined with Ctrl key
  • Seaweed
    #5556






  • Seaweed
    #5555
    Numpad + "-"-ra minek kell tortennie?!
  • PhantomAss
    #5554
    ööööö...a nofű addont hugyan kell felrakni-pls leírná vki? nem egészen értem a telepítését, de szeretném felrakni
    tudom hogy hülye vagyok, ez van
    teccikérteni
    valaki segítsen pls
  • tpM
    #5553
    ArmA Demo patch (20MB)
  • Kaszi46
    #5552
    Nálam lehet, pontosabban eddig én ezt még nem tapasztaltam, pedig biztos feltűnt volna.
  • tpM
    #5551
    Multiban mikor lő az ellenség nem lehet hallani a lövést
  • Kaszi46
    #5550
    Azt hittem csak coop-oztok, azért is nem mentem eddig. Mondjuk az sem lenne rosz ha 6 magyar felmenne a 20 külföldi mellé.:)
  • VeteransKUKaC
    #5549
    20-60 ember de mind külföldi sajna :), inkább a magyar serverre jönnétek játszani, multkor 6-an egész jó ki hold the castle nyomtunk :)!
  • pedro870
    #5548
    najó, de majd akkor dobod el igazán az agyad, ha játszol front vagy rendes (tehát nem a jelenlegi armás) cti pályákon :)

    20-60 embert jó hallani
  • Kaszi46
    #5547
    Nekem pozitivak a tapasztalataim a multirol. Minden este jatszom public szerveren, és mindíg találok csapatjátékosokat. Van egy két marha is, de 20-60 ember között ez normális. Amugy Hold, Team , és ctf modokat szoktam nyomni, a Hold tetszik a legjobban.
  • pedro870
    #5546
    Kösz, hang mod az jó de nem multira való. ránézek a hangkártya driverre, de múltkor hárman voltunk fent, ebből 3 embernek volt ez a problémája, másrészt miért lenne más hangja a játékosok lövésének mint az ai durrogtatásának? Márpedig csak az előzőnek nincs hangja. Meg fogják oldani, fent van a buglistában, de most elég zavaró.
  • VeteransKUKaC
    #5545
    Nem tudom, kik csinálták a magyar servert, egyenlőre örüljünk hogy van és köszönjük meg azoknak akik csináltak 1-t. Aztán én abban benne vagyok hogy ha komolyabbra fordulna a helyzet, akkor én el tudnék intézni egy komolyabb servert 1G/s-es belföldi kapcsolttal, természetesen fizetős, mint minde :) és akkor szét domni a fizetést! Nem tudok egyenlőre áratmondani de a 32 fős servel oylan 10-12e lenne havonta, az árban benne van az is hogy a rendszergazda segít mindeben amiben tud, karbantarás stb... . De ennyire ne szaladjunk előre, erre majd vissza lehet térni akkor, amikor maj dlesz elegendő mennyiségű arma Játékos!
  • VeteransKUKaC
    #5544
    Erre a problémára van egy hang mod további infókért keressed tpM'91-t, illetve néhány embernek segített egy Hangkari driver frissítés!
  • pedro870
    #5543
    rövidtávon jogos, de amire válaszoltam az általános, és a voip kb a többségnél nem működik most, de a hangok meg úgy általában nem, ha vmit, akkor ezt sztem tuti javítani fogják

    mert lehet dumálni ts-en amíg a voip nem jó, de a lövés hangját hogy pótolod? "Tratatatatata, sivúúúúú booom headshot" ? :)
  • Szekig
    #5542
    Nemrég játszottam fent a szerveren idegenekkel... többeközt innen is...
    Hát az minden volt csak szervezett játék nem... Coop helyett össze-vissza rohangálás... stb...
    Én majd csak akkor megyek ha lesz 2-3 ismerős játékos is...
    Addig pedig marad az OFP...
    Bár mostanság ott is pihi van...
  • pedro870
    #5541
    Nem lesz halott a dolog, csak végre át kéne forgatnunk az ofphu szervert armára (ami nem egyszerű, mert win kellene a linux helyett) és normális pályákat feltenni + jelenjen meg a publikus keresőben a szerver. Nameg én azt szeretném, ha hallanám a többi játékost lőni a játékban, mert jelen formában nem az igazi.
  • VeteransKUKaC
    #5540
    Erre már írtuk a választ lejebb! Néhány embernek ( néhány hangkarival ) nem megye normálisan a beépített VOIP így TS-t hasnálunk!
  • pedro870
    #5539
    ok, de van benne beépített VOIP, ezért volt kérdés, hogy minek a TS
  • joebacsi
    #5538
    nagy számok törvénye miatt: sok játékos -> sok "normális"...még akkor is, ha mondjuk 10 debilre jut 3 értelmes ember, akkor is megérte, mert simán lehet szűrni az állományt szigorú szerverszabályokkal (autoadmin csodákra képes), admin jelenléttel, illetve akár vip szerverrel...
    a lényeg, hogy legyen kiből válogatni :)
    mert most, hogy esténként úgy könyörgi fel egymást az a 4-5 ember, eléggé halott ügynek tűnik (jelenleg)
  • Kandurex
    #5537
    Én is mindig ezt ordítom a CS -ben: "HÚZÁS BEFELE BUZI BANDA, NEM KEMPÓZUNK KEZDŐN!"...oszt mindig kikapunk


    ...na jó, nem, a rush viszont önmagába is taktika :)
  • fery02
    #5536
    Az játéhiba, hogy nálam, hadjárat módban, főküldetés más néven, ugye videókkal kezdődik. Az elsőt sikeresen át is léphetem. Jön a második, ahol a kamera egy várost mutat be, majd áttér egy Hammer-ra (nemtom hogy jól írtam-e, biztos hogy nem :)), majd követi, ahogy megy az úton. Közbe a képernyőre egy német szöveg íródik ki, és a kép elsötétül, de a szöveg a képernyőn marad. Innen nincs tovább. Amúgy ha Esc-t nyomok, akkor látom, hogy éppen hol jár a Hammer, de ha folytatom, akkor megint nincs kép. Most ez mi? Át lehet valahogy lépni ezt, ha egyáltalán videó egyáltalán?
  • DummyBoy
    #5535
    Ööööö ... 1 - 1 - 2 - 3 :) izé ... :)

    Lesz ma fent valaki a szerveren?
  • DummyBoy
    #5534
    Húúú ... mi volt itt ... kicsit offolok :)

    1: ez csak egy játék ... ergo UGYANAZ mint a BF, CS, WOW, Super Mario, stb ... a nagyszájúak elgondolkodhadnak ezen ... mindkét oldal

    Ugyanis elméletileg x-y ember szórakozását hivatott megoldani ... hogy hogyan az más kérdés ... a CS se szar játék, én sem tartom a legjobbnak (Nincs legjobb ... qrvára szubjektív ugyanis ...), de haverokkal lanon tökéletes ... szerintem a BF sokkal jobb, barátaim szerint nem ... Egyedül vagyok az Arma-val, az mindenki szerint szar, én szeretem :)

    Minden szubjektív ... MIND megvan eredetiben, játszottam online (CS kivétel, megvan valahol, csak elhagytam a kódot :) )

    1.: TS, Ventrillo, Voip nem csak a komoly játékhoz kell, nem csak a klánosoknak ... a Funt is sokkal jobben feldobja ... de vegyünk egy alapdolgot ... valamilyen szinten taktikai szimulációról beszélünk ugye ... milyen taktikai szimuláció az ahol nincsennek összeköttetésben a playerek? Szóval ha az Arma-t nemakarjuk Publik CS szintre vinni akkor minimum a VOIP ... különben ugyanaz ... tímdítmeccs :(

    2.: Migintcsak a qrvacsévsbfvsarma vitához ... olyan mindegy ... mindenki jó valamelyikben ... mindegyik más ... pl: BF rádiórendszere nekem nagon hiányzik ARMA-ba ...

    3.: A nagy taktikázáshoz ... Én Airsoftoztam régebben ... ott előfordult, hogy egy AS-es csapat játszott rendőrök, sőt kommandóscsapat ellen... tudjátok mi lett a vége? Az AS csapat ronggyá verte a "hivatásosokat" ... És miért? Mert hiába a sok éves rutin, meg az összeszokott csapat, + fullos kiképzés ... a Profik tudják, hogy a lövés szele is végezhet velük, és a sokéves rutin alapján mennek ... a hobbisok viszont tudják, hogy hamarabb nyernek, ha "rusholnak" ... és max lesz +1 pöttyük ... ergo simán lerohanják a másik csapatot, nem törödve a veszteséggel ... és nyernek ...

    Ugyanez igaz itt is ... csak itt nincs olyan rutin aki 10+ éve nyomja ... mindenki ugyanannyi ideje jácchat max ... szóval nemártana inkább egy jó kis alaptábor (És nem csak a régi összeszokott OFP brigádra gondolok ...) kialakításán dolgozni, ahelyett hogy megy a fikázás ...
  • debHUKK
    #5533
    sztem az arma memoriakezelése nagyjából rendben lehet
    nem értek hozzá, csak abból indulok ki, hogy kb 750 megát használ ki nálam az 1g-ből, és ez processzortól független, mert 2600sempronon es 3200 athlonon is probaltam
  • tpM
    #5532
    Hát... azér sztem nem kell olyan nagy javításokat várni a BIS-től. Eddig úgy oldották meg az FPS problámát ,h lebutították a LODokat meg textúrákat.

    Raptor 2 #5531 :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    GeForce-t vegyél