35048
  • Szekig
    #6331
    Ohh Fenykep sztar lettem... :D
  • tpM
    #6330
    Ez is jó pálya (Red Hotel)
  • tpM
    #6329
    Nem kanászodtam én el...csak rájöttem ,h nem jó a "szemberohanokazellenséggelakármiislesz" taktik ;D
  • VeteransKUKaC
    #6328
    Ez igaz de sajna nem csak a Városból jöttek úgyhogy erre majd figyelni kell, mert nem csak a városból jötek hanem volt a t elágázás ( útelágazás) mellete erőd onnét is jöttek :(, és arra mi nem figyeltünk, engem 2 szer is onnét szedtek ki :(.

    Meg az AI NV nélkül is jobban lát, mint mi NV-vel :D!!!
  • Fürtös
    #6327
    titeket fiam titeket...
    de ezt is csak aért mert nem jo helyre álltatokmondom kerités délnyugati sarka onnan tüz alatt tudjátok tartani a kijáratot meg a városbol érkezö járört... erre mindenki a bejárat elött lebzsel mire körbeértünk...de egyébként jelentösen nagyobb eredményt értünk el szervezetten!szép volt!
    Fog ez menni csak még gyakorolni kell!
  • VeteransKUKaC
    #6326
    :D Fürtös :D a taktika mestere csak 1 baj volt ezekkel a taktikákkal, hogy mindig hátbalőttek minket :D, de nem baj majd holnap!!!:D
  • VeteransKUKaC
    #6325
    Mind1 mikor indulsz? :D Remélem, holnap még leszel :D!!! BMP-s cucc jó vol t:D
  • Fürtös
    #6324
    pápá
    és jobb ha közben olvasgatot a hithü kommunista katona szolgálati szabályzatát...
    Tpjem fijjam nagyon elkanászodtál mig nem tartottam rajtatok figyelö szemem:D
    Ma végre tudtam játszani a serveren,és meg kell mondjam ugy éreztem hazaértem:D
  • HardcoresHUN
    #6323
    LOL Take Over:D:D:D Over There 2 :D:D:D a kedvenc sorozatom. Nagyon állat volt. sokáig nemleszek, mert megyek sítáborba
  • VeteransKUKaC
    #6322
    Jah marha király volt :) holnap folytköv evvel a mappal :D!!!! Take Over 2 :D
  • tpM
    #6321
    Nah aki kimaradt ebből a hentből az sajnálhatja! Rohadt jó volt :D
  • tpM
    #6320
    Nah hent! arma.hu serveren port 2320!
    TS meg ott van lejebb!
  • tpM
    #6319
    Mer még nincs web...
  • Raptor 2
    #6318
    Skacok, miért nem műxik az ofp.hu????
  • HardcoresHUN
    #6317
    én megyek
  • tpM
    #6316
    Nah akkor ma hent! TS ott van a #6314-ben
    19.30is lehetne esetleg....
  • VeteransKUKaC
    #6315
    Király végre hallani fogja mindeki egyást :), amíg nem jön a javítása a VOIP-nek :D.
  • Icebird
    #6314
    TeamSpeak szerver: arma.hu vagy ofp.hu (port: 8767)
    password: armahu

    Csatorna váltáshoz szükséges regisztrációk folyamatosan

  • VeteransKUKaC
    #6313
    Ma is egy Játék? Megint jó lenne a 20:00?
  • fkubi
    #6312
    Miutan a BMP lanctalpa csak tologatta maga elott a fekvo katonat, nem hiszem, hogy a rotor majd lefejez :/
    Ja, es az ego tank se porkoli le a szemoldokod, ha kozel mesz.

    Az 1.02-t es 1.03-at nem neztem...
  • lee56
    #6311
    na ez most elgondolkoztatott, nem emléxem már, de erősen kétlem hogy op. flashpointban anno lett volna ilyesmi, mármint ilyen suicide, armában már van?, ott széttép a rotor, ha dombközelben parkolsz a csoppereddel, vagy csak a szokásos texturaegybefolyás esete forog fenn még mindig? (viccen kivül kérdem :))
  • joebacsi
    #6310
    nem :)
    bár ennek ellenére voltam már benne, de nem önszántamból...de elég is az offból...
    a kép pedig igenis hasznos...ha már 1 szúszájdot sikerült vele kivédeni arma-ban, akkor már megérte :D

    egyébként pedig mivel idő és megfelelő vas hiányában perpillanat játszani effektíven nem tudok, ezért csak az idepiszkításokkal tudom kiélni most magam, miközben az ilyen #6308-hoz hasonló hszok fájdítják a szivemet...lehet sajnálni, meg együttérezni :)
  • lee56
    #6309
    lol, ember, neked külön műsor kéne, sose szerettél volna szerepelni a tv-ben? :))
  • HardcoresHUN
    #6308
    nem volt rossz a mai játék
  • joebacsi
    #6307
  • VeteransKUKaC
    #6306
    Este 20:00 megfelel megint mindenkinek egy játékra????????
  • VeteransKUKaC
    #6305
    Köszi amérnöki prezentáci ót egyébként hogy egyenesen szál azt én se úgy értettem hogy zsinóron húzzák de a megfogalmazásom sem volt túl jó úgy lett volna helyes, hogy ahonnét még szándékos találta várható. De ebben mind igazad van, sry!

    Minden esetre én még akkor sem értem, hogy minek egy ekkora távcső. :), egy akkora, mint a gránátvetős M4-en vagy az M16 a játékban, nah mind1 is akkora tácső erre is elég lenne, vagy nem?
  • [NST]Cifu
    #6304
    Az irányzékot vették itt alapul, lévén a fegyvereknél ez a fontos, nem az, hogy vízszintes csőnél milyen a röppálya. Az ábrán valószinüleg 100m-re állított irányzékot vettek alapul, ugye a cső és az irányzék vonala között van egy bizonyos eltérés magasságban, amit kompenzálni kell, hogy a lövedék oda csapódjon be az adott távolságon, ahova az irányzék szerint mennie kellene. Ezért a cső mindig egy kicsit "felfelé" néz.

    De tessék, kerestem neked egy vízszintes csőre vonatkozót is, ez sem éppen egyenes...

    [center]
  • Sanyix
    #6303
    Ezt nem úgyszokták kipróbálni hogy vízszintes irányban lőnek? Mert itt a rajzon az elején kicsit fölfelé megy, akkor meg nem vízszintesen lőttek :\ a másik lehetőség meg hogy szárnya van a lövedéknek, vagy antigravitációs hajtása :D
  • debHUKK
    #6302
    "Szóval maradjunk abban, hogy a lövedék nem szál soha egyenesen (legfeljebb egy tökéletesen légüres és súlytalan térben)."

    Vagy ha függőlegesen lefelé lőnek, akkor lehet gravitáció is, de a szélhatás miatt le kéne árnyékolni akkor is, vagy légüres tér...
    :)
  • tpM
    #6301
    Nah elég a röppályákból :D Legyen valami hent!
  • [NST]Cifu
    #6300
    illetve minek egy akkora nagyatású távcső egy AK-ra tudommal 1km a hatásos lőtávja és 1,5km a halálos lőtávja.

    Mit nevezel hatásos lőtávnak? Hogy megfelelő lőszerrel x MOA szórást produkál még az adott távon? Egy AK-74-el olyan 500-600 méter az a távolság, amire még van esély a találatra. A halálos lőtávolságról annyit, hogy a Remington Tunderbolt .22LR kaliberű lőszer dobozán 1.6km van megadva "lethal range"-re. ;)

    hatásos lőtáv az hogy a golyó egyenesen szál, 1km után már íve van a golyónak, de 1,5km ig halálos:) ez a különbség a hatásos ésa halálos között:) 1km ig tudszt vele pontosan lőni:).


    (csapágy)golyó(k)


    5.45x39mm lőszer, mellette pedig egy félbevágott lövedék


    Szóval maradjunk abban, hogy a lövedék nem szál soha egyenesen (legfeljebb egy tökéletesen légüres és súlytalan térben). A röppályájának már akkor íve van, amikor elhagyja a csőtorkolatot. A fegyvertávcsövek szálkeresztjén ezért (is) vannak beosztások, és ezért lövik be őket bizonyos távolságokra. Ha egy távcső mondjuk 150 méterre van belőve, akkor 50 méteren valamivel a célkereszt által "mutatott" pont felett fog becsapódni a lövedék, 300 méteren meg valamivel alatta.


    Az M16A2 és az M4 gépkarabélyok lövedékeinek pályája, az alsó vektor a távolság méterben, a függőleges vektor a lövedék pályájának magassága a csőtorkolathoz viszonyítva hüvelykben. 250 méteren a lövedék cirka 25 centivel jár a csőtorkolat vonala felett.


    Egy gépkarabélyból kilőtt lövedék elvileg akár 2-3km-ről is halálos lehet, de ilyen távolságot úgy tudna megtenni, ha a csőtorkolat már inkább az ég felé nézne. Persze itt jön a másik kérdés, hogy hol és hogyan találja el az áldozatot, hiszen a lövedék energiája ilyen távolságból már meglehetősen csekély.
  • VeteransKUKaC
    #6299
    Egyébként Az is hatásos iylen szempontból :D, ebben igazad van :D!!!!
  • VeteransKUKaC
    #6298
    hatásos lőtáv az hogy a golyó egyenesen szál, 1km után már íve van a golyónak, de 1,5km ig halálos:) ez a különbség a hatásos ésa halálos között:) 1km ig tudszt vele pontosan lőni:).
  • tpM
    #6297
    1,5km-ről agyonlőnek Ak-val az nem hatásos?
  • VeteransKUKaC
    #6296
    ok de fekvő helyzetbe legalább pontos, még akkor is ha eltörik a vállad:D, illetve tudom, hogy rá megy Akra nem is evvel volt a gondom ,hanem a a belső méretarányaival, illetve minek egy akkora nagyatású távcső egy AK-ra tudommal 1km a hatásos lőtávja és 1,5km a halálos lőtávja.
  • fkubi
    #6295
    Nem csak a dragunovon lehet PSO, AK-ra is mehet.

    Az arma tamogatja a kulonbozo merteku visszarugast attol fuggoen, hogy fekszel vagy allsz. Kerdes, hogy kihasznalja-e az adott addon ezt a lehetoseget.

    Egyebkent az anti material puskaknak eleg jo pneumatikus vagy hidraulikus csilalpitasa van, akkorat azert nem rug vissza. Kulonben meg fekvo helyzetben se koszonned meg, amit kapsz tole :)
  • joebacsi
    #6294
    már miért ne lehetne?
  • VeteransKUKaC
    #6293
    Ebben igazad van de ennyivel, azért annyival nincs messzebb azaz AK. :), ettől függetlenül ebben igazad van.
  • debHUKK
    #6292
    Az optika pont azért látszik olyan nagynak, mert belelóg a "pofádba".
    Ezzel szemben a karod messzebb van ezért kisebbnek látszik.
    Próbáld ki pl. hogy közel teszel a szemedhez egy apró tárgyat és sokkal nagyobbnak látod, mint egy távolabbi, de a valóságban jóval nagyobb dolgot.