35048
  • VeteransKUKaC
    #6371
    Ha nem vett észre akkor enm de pl amikor teganp hát balőttek minekt akkor a csávó a T elágazás végébe volt mi meg a kapuba rálőttem majd arééb mentem és simán utánam lőtt gond nélkül.

    Marha pontosan és ugye a civileknél nem volt NV!!!
  • VeteransKUKaC
    #6370
    Este 20:00 kor egy újabb hent?:D
  • VeteransKUKaC
    #6369
    Jah egyetértek, de azért nem ilyen nem lát zóna kell hanem valami oylan hogy a látótávját kisebb re vegyik, vagy legalább is ne lőjönn rám :D.
  • debHUKK
    #6368
    na ezeket tessék összegyüjteni és megírni a BIS-nek
    hátha halgatnak rája
  • tpM
    #6367
    Az a jó cpbo!
  • ToMy_
    #6366
    Kegetys Tools, ezt próbálta már vki?
  • Bucser
    #6365
    a www.armedassault.info-.n volt szo egy PBO extractorrol. Ide is volt linkelve. Keress rá a forumban.
  • ToMy_
    #6364
    hmm, ez a PBO plugin sajna nemnyert az ArmA-s PBO-knál. Belenézek vele a PBO-ba és csak a nagy ürességet látom.

    Egyéb tipp, vki?
  • kassaidezso
    #6363
    sőt, egy holttest fedezékében sem lát. nem is lő.
  • kassaidezso
    #6362
    Nem vagyok programozó, de hogy az ai ne lásson azt már az armában is megoldották, hiszen ha fedezékben vagyok akkor nem lő rám. pl egy kő takarásában. Miért nem lehet egy ilyen láthatatlanná tevő mezőt rakni a füves területek fölé 20 cm-el, ami korlátozza az ai azon képességét hogy kiszúrjon 300m-ről a fűben hasalva? Egyébként meg nem kellett volna ezt a füves dolgot erőltetniük, szerény véleményem szerint a vbs1-ben látott kis növényi szárak (kb 30-40 centisek) sokkal jobban visszaadják a természet látványát, arról nem is beszélve hogy látszanak 1000 méterről is, és marha nehéz köztük észrevenni az ellenfelet.

    Csak vélemény volt, mielőtt valaki ugatna.
  • Icebird
    #6361
    Cifu megkérhetnélek valamire?:)
    pedro korábban #6274 linkelt egy 505 releaset azaz az 1.03-mal várható featurek. Tegnap pedro nagy vonalakban elmondta (Magyarul:)), amit elég érdekesnek találtam ahhoz hogy itt is legalább a lényeg Magyarul leírva eljusson azokhoz is akik hozzám hasonlóan nem igazán kenik az Angolt:))
  • koschwarz
    #6360
    egy másik kérdésem meg továbbra is az, hogy nektek is előfordul hogy néha nme tölt be textúrákat? (ki is írja a töltés végén, hogy nem sikerült)
  • Seaweed
    #6359
  • koschwarz
    #6358
    bakker, egy kicsit nem tudtam tegnap este eligazodni a multi menüjében, meg azt sem egészen értettem, hogy amikor újra akartam spawnolni, mitől függött hogy megtörténik-e vagy sem...igaz nem is nagyon erőltettem, csak belekukkantottam, mindenesetre nem eccerű... vagy én vagyok eccerű hogy nem értem?
  • [NST]Cifu
    #6357
    Én egy kicsit annál a küldinél sokaltam be, ahol az ellenséges páncélosokat (két BMP és egy Shilka) kell lekommandózni, ill. opcionálisan a támadó északiak haditerveit lehet megszerezni. Az indulási ponttól északra van egy Mi-17-es a földön, egy kis sátorbázis mellett. Körülötte géppuskaállások, a halikopter mellett pedig 6 katona. Namost akárhogy is csináltam, sose sikerült a 6 katonát lelőni hangtompítós AK-74-el, pedig még viszonylag sötét volt, éjjellátó nélkül kissé problémás észrevenni valakit a bokorban. Nekik mégis sikerült. Vagy 100x kezdtem újra (annyira vágytam a Mi-17-re és 192db 55mm-es rakétájára... :)), de 1x sem sikerült (természetesen Veteran fokozaton)... :\

    Sajnos az über AI ilyen... :\
  • debHUKK
    #6356
    nem értek egyet,
    sötétben nem lát jobban mint én NV-vel, volt olyan hogy 10-20 méterre voltam tőle simán lelőttem hangtompítóssal és a többiek ugyan riadót fújtak, de nem vettek észre, ugyanezt nappal nem tudtam volna megcsinálni
  • tpM
    #6355
    Jahát nem is értem mér' használják az amcsik erdőben is az ACU-t.
  • HardcoresHUN
    #6354
    ajánlat: használd a bokrokat, azok 1000 méterről is bokrok. jah igen és SLA-ként használd mert az ACU-dban kiszúrnak mint bluefor. az ACU-mban asszem kukac meg majsaz szedett ki mindig a bokorból, mire rájöttem, hogy az ACU az szar. én meg alig láttam őket, pedig mindgi bokorban voltak
  • VeteransKUKaC
    #6353
    A másik AI dolog hogy az AI sötétben NV nélkül jobban lát, mint mi NV-vel, legalább is az én tapasztalataim alapján!!!
  • VeteransKUKaC
    #6352
    Sry a gépalési hibákért!!!
  • VeteransKUKaC
    #6351
    Én arra gondoltam, hogy Ha messzebb van akkor nem lát, nem úgy mint az AI, mert az 8 km-ről is kiszur kiába fekszel a fűben és az AI átlát a füvön is mígy egy játékos nem ( AI is hasal a fűben akkor ő simán lát téged de te a fűtöl nem látod őt). Meg a nagyobb fűben igen csak ellehet búj ni úgy hogy a játékos elmed melleted de az AI 10-ből 10 szer kiszúr!
  • pedro870
    #6350
    "lehet hogy az AI lát de ha emberek ellen multizol akkor az ember nem fog látni"

    Már miért ne látna a másik ember? Csak körülötte "rajzol" az arma füvet, ha áll, akkor simán láthat téged. Hacsak nem 3 méterre vagy.
  • norbre
    #6349
    ultra gagyi lod? azmiaz?
  • ToMy_
    #6348
    oje, köszönöm, ez kellett...
  • Icebird
    #6347
    Az a legjobb fű ami nem pár méterig látszik csak:)
    egy távolabbi ultra gagyi lodot kell a mostani fünek csinálni és mindjárt látni 1000m-nél is.
  • norbre
    #6346
    totalcommanderhez pbo plugin
  • ToMy_
    #6345
    hahó,
    írja itt ennek a nograss addonnak a szerzője, hogy unpack a pbo-t meg hogy a végén pack a pbo-t. nade mivel? van vmi pbo kibecsomagoló? ha igen akkor merre?
  • norbre
    #6344
    a baj az hogy előre nem lehet kilátni rendesen a fűből ..
  • VeteransKUKaC
    #6343
    Jah szép is, jó is az a fű, lehet hogy az AI lát de ha emberek ellen multizol akkor az ember nem fog látni és marha meglepő tud lennei hogy a fűben kuksol egy manus:D, volt már velem olyan külföldi serveren, hogy belebottlottem egy fűben gubbasztó manusba, az meg jól segbelőtt :D. Sőt én is csináltam már ilyet, tehát szerintem nem az lenne a megoldás, hogy kikapcsolják, ez 2 okból is rossz rontja a játék szépségét és szimla multibana feelinget is :).

    A megoldás az lenne ha az AI látását egy kicsit mérsékelnék, mert marhajó szeme van.
  • norbre
    #6342
    amúgy az lenne a tuti sztem ha lehasal az ember akkor a közelében lévő fű (1-2 m) "átlátszóbb" lenne
  • pedro870
    #6341
    igen, most ez a jó, csak multira nem fogod tudni használni (legalábbis az ofphu szerveren nem)
  • norbre
    #6340
    témához kapcsolódóan találtam valamit:

    no-grass-islands
  • pedro870
    #6339
    Az egyetlen megoldás az lesz, ha majd a köv patch után kikapcsolod a fövet. A BIS még nem talált ki más megoldást a problémára. A talajtextúra egyébként nagyon szép tud lenni újabb vga kártyákon...mármint az enyémen is lehetne szép, csak akkor nem mozdulna meg a játék :)
  • norbre
    #6338
    hát ja.. én inkább belső nézetben szeretek játszani
  • VeteransKUKaC
    #6337
    Van egy megoldás, hogy te is lássad, de ez egy gusztustalan megoldás, tempi szerint és szerintem sem a legjobb de ha ezt csak a gép ellen csinálod akkor még belefér :), mégpedig hogy TPS nézetből nézed az embered hasalásközben akkkor látod az ellent.

    Ez a megoldás viszont illuzió romboló, nem ajánlott!
  • VeteransKUKaC
    #6336
    Akkor azt is nyomhatnánk :)!!! Akkor megint 20:00???
  • norbre
    #6335
    nem pont erre gondoltam..
  • Szekig
    #6334
    nem kell lehasalni... :D
  • norbre
    #6333
    üdv..
    nekem baromi zavaró hogy ha lehasalok a fűben, akkor sz*rt se lát, viszont az ellenség tök simán lát engem..
    mit lehet ezzel a jelenséggel kezdeni? tapasztalatok?..
  • debHUKK
    #6332
    Síírály volt a hent!
    Utána +kerestem a múltkori missönt amiben egy repteret kellett elfoglalni aztán a városba menni.
    10-78killtheclanboss vagy hasonló