35048
  • Seaweed
    #7174
    Ha nagyon melyre asunk akkor maig levezetheto osszefonodasok, ismeretsegek, ismerosok, kapcsolatok vezethetoek le
  • joebacsi
    #7173
    hmm, anno bf42 ugyanígy indult szinte dettó :)
    csak az ki lett heverve (bár akkor nekem még közöm nem volt a játékhoz :))

    nálunk is van össznépi megmozdulás úgy fél évente kb 100 fővel egyébként (általában akkor, mikor kicsit elharapódzanak már az indulatok :))
  • Bucser
    #7172
    Prince tybaltal én Mechwarrioroztam rengeteget... na nála nagyobb szájhőst ritkán talál az ember:D

    Butcher... Miatta nem tudtam így regelni akkor az indexen:D

    Na mindegy ez már így maradt:D
  • Seaweed
    #7171
    "Vannak ott még érdekes nickek."

    Sok CS-s naplopo...vazze....mar el is felejtettem oket...most jol felkavartad a leulepedett galvaniszapot!
  • Seaweed
    #7170
    OFF:

    Low level?! nah ez az!

    ON:
  • pedro870
    #7169
    ofphunál pont az volt a lényeg, hogy az egész társaság viselkedett közösségként, nem klánonként voltak a talik. aztán az egyik klán túl komolyan vette magát és onnantól ment az egész lefele a lejtőn
  • pedro870
    #7168
    hm, most nézem, itt is Butcher... :)

    Index OFP fórum - 2000

    Vannak ott még érdekes nickek.
  • joebacsi
    #7167
    3 és fél év tapasztalatából mondom, hogy egy csapatot az alkohol köré kell építeni :)
    persze létezik a seaweed által említett "megcsömörlés" nálunk is, de klántalikra mindenki eljön 2-3havonta szanaszétinni a zarcát :)
    30 év felett is, asszony, gyerkőccel jól kieggyezve, és szinte az összes megyeszékhelyről egy helyre :)
  • pedro870
    #7166
    Ezt nehéz megtippelni. Voltak gigahentek és lanpartyk akár 30-40 emberrel. Az emberek cserélődésével számolgatva vhol talán 150-200 között lehet az ofp szerveren megfordult emberek száma, lehet hogy kurvára mellélövök. Az elején sokan próbálták, ezt az index fórumon szépen lehet követni.
  • pedro870
    #7165
    ja. hát a HET klán az legszebb korában 4 emberből állt talán. A WEL jól nyomta, mert csapatként játszottak, de nem voltak meccseik sose. A HUN klán alapból vicc, abból indult, hogy HUN jelzéssel játszottak külföldön...erre egy ilyen klánnévvel próbálkoztak :). A Zsír meg poénból alakult, sokáig vicces is volt, aztán egy idő után már csak...hagyjuk :). Ők voltak minden este keleten, a HUN meg nyugaton. Meg sokan mások itt és ott. Ez nem az a klánosodás, ami más játékokra jellemző, legalábbis szerintem. Jó, az egy dolog hogy egyszer feltüntek rémületes HUB tagok az ofp szerveren, de nem tartott sokáig a lelkesedésük :).
  • joebacsi
    #7164
    nálunk is a csapattársak nagyrészénél asszony és gyerkőc :)
    ezért van meg a 150-200%
    16 emberből 8 szinte tutibiztos, hogy aznap estére megegyezett az asszonypajtással, lefektette a kislurkót...etc :)
  • Seaweed
    #7163
    inkabb azt mond meg hogy kb hanyan jatszottak online az OFP-t 2001 utani idoszakban?!
  • pedro870
    #7162
    Mondjuk azért az is egyértelmű, hogy még azok is, akik akár 5 évet nyomták az ofp-t, többségükben nem eredetivel kezdték... Persze 5 év alatt azért csak nőtt a fizetés...plusz a változnak a dolgok...
  • tpM
    #7161
    Hmm még a régi oldalon mintha olvastam volna olyanokat ,h HET vs WEL meg [H]vs ZSÍR stb...
  • pedro870
    #7160
    Hát igazán komoly magyar klánok ofpben sztem sose voltak. Ahol klán is alakult, a ott a haveri közösség vagy a poén volt a lényeg, de pl kláncsatára sztem 1 darabra sem került sor legalábbis ofphu-n vagy akár előtte az obin sem. Inkább az volt a jellemző, hogy voltak a keletiek meg a nyugatiak.
  • Seaweed
    #7159
    normalisan egy darabig..aztan tovabblep, vagy haterbeszorul egy sokkal normalisabbnak tekintheto szintre..ma mar en is igy latom am ;))
  • joebacsi
    #7158
    egyébként pedig nekem most perpillanat meló meg suli is elég hozzá, hogy ne érjek rá, de mint mondtam, ettől a csapat működik tovább...aztán pár hónap múlva nekem lesz kicsit több szabadidőm, mások érnek rá kevésbe...3 és fél éve működik a dolog :)
    (persze közben utánpótlásszervezésre szükség van)
  • tpM
    #7157
    "az elet fontosabb"
    Jahát ,de valakinek meg a játszás az élet :)
  • Seaweed
    #7156
    Most ez nagyon off itt:

    Nem tudom miota csinalod? De en kb 99-tol nyomtam kisebb nagyobb, de tulnyomoresz nagyobb intenzitassal online multiplayer jatekokat (UT,CS,DoD,Il2 szeria, Flanker 2.5(lonci mar 03 utan volt...)), ugy kb intenziven 2003-ig! Csak magambol kiindulva mondhatok velemenyt de ugylatom masokra is igaz! Egy ido utan megcsomorlik a jatekosok tulnyomo resze az egesztol es igen nagy hanyada meg a netrol is eltunik, vagy visszavonul egy-egy klan haterebe, pl szervert uzelemtetni...En is eveken at minden este munka utan ejfel hajnal 1-ig toltam multi gamekat neten, unnepnapokon, hetvegem mindig...(full koczka tudom :P), versenyre meg LAN-ra jartunk...es kb majdnem mindenki azota abbahagyta, megcsomorles, megunas, "az elet fontosabb", stb-stb okok miatt.... Ez szvsz nem elhanyagolhato tenyezo a temaban!
  • Bucser
    #7155
    kérdés gyerek meg asszonka mellett mit mondassz majd:) Megamikor munka van:) (asszonka van gyerek még nincs) +suli + melo...
  • joebacsi
    #7154
    sry attól, akit kiütöttem ...
  • joebacsi
    #7153
    heti 3*2 óra úgy este 8tól 10ig egész jól vállalható, mondjuk a szutyok kereskedelmi tévék bámulása helyett :)
    (bár ha most beleolvas a totyikba egy csapattárs, majd jól megköveznek, mert perpillanat nekem ez egy jó ideje nem jön össze, de ezért vagyunk többen, hogy ez ne jelentsen problémát :))
  • Seaweed
    #7152
    Nem tudom...en akkoriban CS-ztem, OFP-t offline CS levezeteskeppen toltam. Mindig masodhegedus volt nalam az OFP. Aztan szimeztem. (persze ugy 2001-tol egeszen tavalyig fentvol a gepemen es sufnituningommal jatszadoztam vele, olykor-olykor.) Majd jonnek aztan jol megmondjak hogy hogyan is volt..bar ha jol tudom a mai ofphusok kozt is keves az "os" ofps...
  • joebacsi
    #7151
    gondolom egytől egyig olyan csapat, akik hetente legalább tudtak vállalni 2db 8vs8as meccset (ami annyit jelent, hogy legalább 13-14 fő/csapat, ha nem monitorarcú kisiskolások teszik ki a tagok nagy részét, akiknek nemsok dolguk van, csak kockulni a gép előtt :))

    mert nekem a relatíve optimális szám kb ott van ahol a bf-é most, hogy durván 10 ilyen csapat van :)
  • Bucser
    #7150
    Viszont a játékra fordítható idő a kor növekedésével egyenes arányban csökken.
  • Seaweed
    #7149
    Nem is errol beszeltem! hanem arrol hogy egy bizonyos korosztaly mar kevesebbet vagy egyaltalan nem jatszik..en is egyre kevesebbet..igy kurvakozel a 30-hoz mar nem akarok tobbet jatszani, es csak egyre kevesebb lesz a tendencia szerint...jol van ez igy.
  • blash
    #7148
    Nincs a korral semmi baj, egyik jatek sem felso korhataros.
  • Seaweed
    #7147
    Nem azt mondtam hogy sokan maradtak...hanem hogy sokan voltak...amugy is megorgedett szvsz mar az a korosztaly.
  • blash
    #7146
    Jo sokan maradtak...
  • bgabor
    #7145
    Pontosan így van!
    Ezt kéne végre megértenie néhány korlátoltan goldolkodó egyénnek.
    Anno a Flahpointal fél évig játszottam, aztán összespóroltam rá a pénzt és megvettem eredetiben.
  • Seaweed
    #7144
    "ofp-t meg relatíve kevesen ismerik,"

    Hat ha ketszer enyi kezem lenne se ferne el rajta ha elkezdenem sorolni a neveket es klanokat...de ebben meg aztan plane nem en vagyok a kompetens..majd jonnek az ofphusok es jol megmondjak hogy 2001 utan menyien toltak neten (azt tudom hogy tobb klan is volt!)
  • bgabor
    #7143
    A Hatred verzió isojában nincsen benne. Azt meg hogy más verziók DVDjén mi van vagy mi nincs, honnan kéne tudom, amikor a hatredest szedtem le?
  • joebacsi
    #7142
    "Ja és hozzátenném, hogy aki nem veszi meg az nem értékeli sem a játékot sem a közösséget. Így szarik is arra, hogy esetleg játék közben hogy cseszi el mások szórakozását."

    bfben is no warez van...és sajna ettől függetlenül azért akadnak vérpistikék, akik megvetették apucival a játékot, és garázdálkodnak...kb addig az 1-2 percig, amíg nincsenek izomból kivágva a normálisabb szerverről :)
    simán lehet kezelni a problémát, ha van egy normális, erős keménymag...
  • joebacsi
    #7141
    "megnézegetni, kézbevenni, megszagolni, megforgatni, megnyaldosni"
    ebbe multis fpsnél beletartozik a közösség is, ezt pedig a demóval nem nagyon fogja megkapni...
    ofp-t meg relatíve kevesen ismerik, és azért nem fog megvenni az emberke, egy 6 éves játékot - amit eddig nem ismert -, hogy "képet kapjon"

    "Persze vagom en hogy 10 jatekosbol mar az OFP idejen is 5 vegigvitte aztan "eldobta"...ez kb az ArmA-ra is igaz, esaki igyall neki abbol keves veszi is meg... De ettol meg en pl nem tartom uldozendonek azt a viselkedest hogy akik megvettek, nem nezik jo szemmel a warezolast!"
    én se tartom megvetendőnek, csak a "vedd meg!" hozzáállás nem nagyon fogja elősegíteni azt, hogy multiban legyen kire lőni :)
    akik pedig szingliben akarnak bohóckodni, azok nem érdekelnek, amit leírtam, az mind az arma multis voltára vonatkozott...
  • Bucser
    #7140
    Őszintén?

    Nézz rá az IL-2 topicra vagy a Lock On topicra. No warez mégis jól elvagyunk.

    IGaz rétegjáték. de nem is akarom a 10+ éves Vér Istvánokat meghonosítani a topicban.. inkább go International...

    Ja és hozzátenném, hogy aki nem veszi meg az nem értékeli sem a játékot sem a közösséget. Így szarik is arra, hogy esetleg játék közben hogy cseszi el mások szórakozását.
  • Seaweed
    #7139
    A Demo azert van hogy :megnezegeshesse, "kezbevehesse", megszagolaszhassa, megforgathassa, megnyaldoshassa....aztan meg ha tetszik vegye meg.
    Egyebkent ott santit az ervelesed hogy volt/van egy OFP nevu jatek...aminek nem kell magyaraznom milyen agi leszarmazottja az ArmA...es aki azt latta(+demot) "latott mindent" amit latni kell az ArmA megitelesevel kapcsolatban!
    Persze vagom en hogy 10 jatekosbol mar az OFP idejen is 5 vegigvitte aztan "eldobta"...ez kb az ArmA-ra is igaz, esaki igyall neki abbol keves veszi is meg... De ettol meg en pl nem tartom uldozendonek azt a viselkedest hogy akik megvettek, nem nezik jo szemmel a warezolast!
  • joebacsi
    #7138
    azért sztem zsigerből így az elején nem kéne ráb@szni az ajtót a warezosokra, mert így tényleg az idők végezetéig lasszóval kell összekapargatni azt az 5 embert esténként, hogy játszatok egy jót :)
    a magyar ember szereti jól megnézegetni, kézbevenni, megszagolni, megforgatni, megnyaldosni az árut, mielőtt rászánja magát, hogy megvegye...és ez így van jól, max a kicsit hamiskás beállítotságú marketinges srácokat irritálja kicsit a dolog, dehát ez van :)
    ez egy multis fpsnél kb pár próbahónapot jelent minimum, de utánna ha bejön a friss husinak, és tovább akar vele játszani, az emberek nagy része meg fogja venni :)

    meg látom, kicsit túlbugyog benned a hivatástudat, miszerint neked kell megvédened a bohémiás srácok becsületét, hogy a mocsok magyar nehogymár ingyenélősködjön ezen a tökéletes programon (jelezném, hogy nagyon enyhe akar lenni az irónia, tényleg jó az arma :))...erre egyrészt hosszabb távon az imént leírtakat tudnám felelni, rövid távon pedig az itteni eladások nem sok vizet zavarnak, nyugaton kell fogynia a gammának, és fogy is ha jól látom...itthon úgyis kell legalább egy fél év, míg beéri a nép hardverban (speciel nekem is vasat kell még előbb gyúrnom alá)

    másrészt pedig a tizenéves vérpistike hamarabb veteti meg csókos apucival a játékot eredetiben, mint a normális embör kigazdálkodja saját fizetésből egy olyan játék árát, amit ki se tudott próbálni teljes értékében...

    szóval sztem teljesen természetes, hogy először mindenki warezzal akar multizni, és ugyanígy teljesen természetes az is, hogy nem mindenki utp kábellel a seggében született, és itt kérdez...

    bf totyikban is kb másfél-két év után tettük ki, hogy no warez, mert akkor már "megengedhettük magunknak" a létszám függvényében :)

    nincs semmi gond a kis egészséges felsőbbrendűség érzéssel, ami az eredeti játék meglétéből fakad, de talán szvsz, a közösség érdekében nem muszáj óránként hangsúlyozni :)

    persze aki idióta, és úgy is kérdez, azt el kell hajtani a g*cibe, ezt nem vitatom :)

    nah kicsit több lett ez a röffenet, mint gondoltam, de remélem egy darabig enyém a "Megmondóember" státusz a topikban :D
  • Seaweed
    #7137
    Pro bestoff non plus ultra veteran by Sanyix
  • Sanyix
    #7136
    Mer lámi vagy és nemtuc konfigolni :\ meg óverklokolni

    Ja és tpm is lámi, és hüje kodekpakokat rakosgat fel, és attól szaggat biztosss
  • Seaweed
    #7135