35049
  • tpM
    #15726
    Csakúgy mint m1c, én is a markukban vagyok. Shalom! :DDD
  • Solt
    #15725
    Milyen tesco?????? Há mirűűűűl beszélsz??? SevenM! Főleg, hogy ilyen rendesek voltak...
  • tpM
    #15724
    TBA - még bejelentésre vár
    Release dates (according to publishers):
    Germany, Austria, Switzerland: May, 29th
    Czech Republic, Slovak Republic: June 17th
    France : TBA
    Poland : TBA
    Hungary: TBA
    Rest of Europe (505Games area): June 19th
    Rest of Europe (SeVeN M area): TBA
    North America: TBA
    Russia: TBA
    Australia: TBA
    Rest of World: TBA
  • tpM
    #15723
    Hát elméletileg nálunk is ekkor adják ki (legalábbis ez az EU kiadási dátum és nem mondták, hogy nálunk külön lenne pl mint cseheknél ahol 17.) és igen, dobozosan is megveheted majd a teszkóban :)
  • repvez
    #15722
    ez mit jelent ? csak az 505nél lehet ekkor megvásárolni letöltösbe vagy akár nálunk is dobozos kivitelben magyarul?
  • tpM
    #15721
    Arma 2 kiadási dátumát előrébb hozták egy héttel: Június 19!
    forrás
  • tpM
    #15720
    ACE 1.08
    A changelog nem teljes ugyanis a version control cucc logjából van generálva, tehát sok az olyan üzi amit fejlesztők hagynak egymásnak, így külsősök nem igazán érthetik, ezeket vagy kitöröltem (ami nem olyan fontos) vagy drasztikusan átfordítottam :)
  • m1c1mack0
    #15719
    emo green ahahahhahaha
  • tpM
    #15718
    De a Claymore-nál nincs vizuális drót :(
  • Scottt
    #15717
    Mindenki magából indul ki

    Ja egyébként kitaláltam, hogy lehetne belerakni az út akadályt a játékba mint a VBS-ben(Szerintem megvalósítható)

    Szóval a Humween lenne a cucc alapból(pár bója,1tábla,meg a Nato drót)a táblát fellehet venni kézbe(Stukker ilyenkor hátramegy vállra)lazán lelehetne rakni mint a homokzsákot,így kihordja az ember.Ugyan ez a táblával.A Nato drótot pedig claymore drót szerűen lelehet rakni(ha szükséges akkor hozzárendelni, hogy "beleakasztható"lenne a bójába)és akkor attach nato wire kihúzzuk,detach nato wire:)

    Kész a ródblokk.Aztán valahogy megcsinálni, hogy xy járművet megállítson de 1 tankot azért már ne:)
  • tpM
    #15716
    meg pink dildo launcher is kéne mi? :D
  • Scottt
    #15715
    Tempike akkor ezeket is belerakhatnátok, hogy többféle nyomjelzőt lehessen vételezni mint a több féle színű gránátokrnál tracer pink,tracer deep blue tracer emo green
  • [NST]Cifu
    #15714
    Olyanról én especiel nem tudok, de ez persze nem jelent semmit. Lehet, hogy valamelyik lőszergyártó csinált olyat is. :)
  • m1c1mack0
    #15713
    És trendi pink?
  • [NST]Cifu
    #15712
    Ez nem a fegyvertől, hanem a lőszertő függ. Létezik piros, narancs és zöld fényjelzős is 7.62x54R-ben.
  • wardogzombie
    #15711
    nekem még van is itthon de az enyém zöld
  • tpM
    #15710
    HDF Mod - BTR-80A
  • tpM
    #15709
    Igen, ha minden jól megy hétfőn jön az 1.08. Utána meg 1.09.
  • Scottt
    #15708
    Tempike még csak 1.07van nem?
  • Amery
    #15707
    Itt megjegyezném, hogy katonaidőmet töltve voltam lövészeten, és kaptunk néhány nyomjelzőt is. Nos, nem tudom, hogy mi mást használunk-e(használtunk-e) mint az oroszok, de piros volt. A PKM is.
    Cifu biztos tudja... :)
  • tpM
    #15706
    ezt te nem értheted...
  • DrRadon
    #15705
    Aha, és mi az a ték?
  • tpM
    #15704
    Egyébként ACE-be (1.09) készül 3D-s kráter modul, itt a topikja DH-n, lejjebb van pár ingame kép.
  • DrRadon
    #15703
    Mijaza ték?
  • Solt
    #15702
    Aki bemeri írni, hogy "ték", arra rontást küldök! :D
  • Scottt
    #15701
    Még 300(This is Sparta)aztán tékelhetünk:D
  • tpM
    #15700
  • tpM
    #15699
    Nehézfegyvereknél pirosat használnak az oroszok/szovjetek is.
  • DrRadon
    #15698
    Szeretnék szólni a préri kutyák nevében. Tiltakozom minden olyan tevékenység ellen, mely szegény kis védtelen prémes-plüss élőlények lakhelyén, azok előzetes figyelmeztetése nélkül történik. Most pedig gondoljunk szegény kis áldozatokra, akik a jenki feltűnési viszketegség miatt lelték halálukat azon a zord sivatagi nappalon...

  • Scottt
    #15697
    Megfigyelhető, hogy mind a szovjet/orosz/testvéri országok is zöld nyomjelzőt használnak mint a Birodalom illetve a jenkik meg a Rebellió színét lövik nyomjelzőnek^^
  • [NST]Cifu
    #15696
    Egyes részeken szvsz tuti, hogy mindegyik tracer, a nappali lövészetnél szvsz viszont csak minden 10-edik (becslés).
  • Hmuda
    #15695
    Ez most 100% tracer volt? (már persze a látványosan sűrű részeknél, mert vannak pontok ahol egyértelmű, hogy nem)
  • Solt
    #15694
    Tiszta csillagok háborúja... mintha az ezeréves sólyom lövöldözne! :D
  • [NST]Cifu
    #15693
    Ketté választanám - én az alap "gyári" Armáról beszéltem.

    Az ACE-ben gyalogosok részéről valóban volt szórás. De a géppuskás UAZ és a PKM-es Mi-17 lövészei olyanok voltak, mintha stabilizált lövegtoronyban ültek volna, egyáltalán nem zavarta őket a jármű mozgása, vagyis érzésem szerint e téren lenne még mit fejleszteni (igen, tudom hogy igazságtalan vagyok, és maximalista, meg gonosz :)). A PKM-es Mi-17, ami ugye a legnagyobb mészárlásokat végezte, volt a legfájdalmasabb e téren.

    Itt van két videó:

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=MdceefJTyPo]Egy M60-as "szórógatás"[/URL]
    Látványra hajazó lövészet, ideális körülmények között. (ez inkább csak elrettentésül... :D)
  • tpM
    #15692
    Ez ACE vagy alap ArmA? Mert emlékezz csak ACE-szel az Operation Mongoose-on azért volt szórás...
  • [NST]Cifu
    #15691
    Mert a szakazt közvetlenül(ha jól értelmeztelek)akkor egy rajt egy tizedes vezényel a tizedesnek a parancsot az őrmi adja akinek pedig a hadnagy?

    A rajokat (section) egy Tizedes (Corporal) vezeti, helyettese egy Őrvezető (Lance Corporal). A rajok a parancsokat a szakaszparancsnokságtól kapják, ide tartozik a hadnagy és egy őrmester. A parancsnoki lánc nem szigorúan Hadnagy -> Őrmester -> Tizedes, hanem úgy néz ki, hogy a Hadnagy és az Őrmester is utasíthatja a rajokat, attól függően, hogy a helyzet mit kíván meg. Az Őrmesternek kell viszont átlátnia ez esetben, hogy a Hadnagyának mik a tervei.

    De a csatában a gránátvetős meg a rádiós meg a hadnagy meg az örmi az hova megy?Hozzácsapódik valamelyik rajhoz?^^

    Esetfüggő. Lehet, hogy egy magaslati pontról nézik távcsővel a szituációt, de lehet, hogy a sűrűben vannak bent a három raj mellett. De amúgy inkább az jellemző, hogy a rajok közelében vannak, hiszen így lehet effektíven vezetni Szakasz szinten.


    A Commandó szakasza pedig így néz ki:3x2x4(A három raj)+2géppuskás(a tűztámogató raj??)+meg a hadnagy meg a 2-3 segédje.Azaz durván harminc fő^^


    Nem, sajnos kapkodva írtam, és átláthatatlan lett. Egy Commando szakasz (Close Combat Troop) áll 3x3x4 katonából, illetve egy Troop HQ-ból, ami egy hadnagy és 2-3 tiszthelyettes/tisztes. Tehát kb. ugyanúgy néz ki, mint egy Army Para szakasz.

    A tűztámogató rajok század szinten vannak, és szükség esetén beoszthatják valamelyik szakasz mellé, vagy külön felállíthatják, ahova a század pk. gondolja.

    És itt ki mondja meg a tizedeseknek, hogy mit lehet és mit nem?!(Ki dirigál)

    Ugyanúgy van egy Hadnagy és egy őrmester a Troop HQ-ban.

    Illetve a Fire Teamek mind2 fegyveres erőnél milyen felszereléssel bírnak,ki mit cipel?

    Kb. ez az általános elosztás a Para és a Marines fireteam-nél is:

    1 fő - ft. pk. (Corporal vagy Lance Corporal), L85A2 (LAW 80)
    1 fő - géppuskás, L86A2
    1 fő - lövész, L85A2 (LAW 80)
    1 fp - gránátos, L85A2 és L17A2 gránátvető

    A Royal Marines-nál mindig van 4 LAW egy rajban (section). A Para-nál nem tudom, ott nem találtam konkrét adatot.
  • Scottt
    #15690
    Cifuk a parák nem komplikálják túl a dolgot?Mert a szakazt közvetlenül(ha jól értelmeztelek)akkor egy rajt egy tizedes vezényel a tizedesnek a parancsot az őrmi adja akinek pedig a hadnagy?


    Tegyük fel:van egy ház és elkell foglalni egy szakasszal:A hadnagy kiadja a parancsot, hogy foglaljuk el,az örmi megmondja,hogy az 1.raj balról támad a 2.raj jobbról 3.raj pedig szemből?De a csatában a gránátvetős meg a rádiós meg a hadnagy meg az örmi az hova megy?Hozzácsapódik valamelyik rajhoz?^^

    A Commandó szakasza pedig így néz ki:3x2x4(A három raj)+2géppuskás(a tűztámogató raj??)+meg a hadnagy meg a 2-3 segédje.Azaz durván harminc fő^^
    És itt ki mondja meg a tizedeseknek, hogy mit lehet és mit nem?!(Ki dirigál)

    Elég bonyolult a jó öreg brit vezetés:)

    Illetve a Fire Teamek mind2 fegyveres erőnél milyen felszereléssel bírnak,ki mit cipel?
  • [NST]Cifu
    #15689
    Gyüjjön ki a játék...
  • JohnnySmith
    #15688
    Ezeket értem én csak.... :D
    Mikor fogunk már ebből lant csinálni? :D
  • [NST]Cifu
    #15687
    Scott védelmében azért lássuk be, hogy az AI legnagyobb hibája továbbra is az, hogy túlságosan is pontosan lőnek, egy elit spec. egység katonái nem lőnek ennyire pontosan nyílt irányzékkal...

    UK PARAS:

    Egy PARA Zászlóalj (battalion) cirka 550 emberből áll, és a következő századokból (angol zsargonban "coy"):

    -1 HQ század, parancsnoki és logisztikai vezetéssel (1 Alezredes, 1 Százados, 1 Hadnagy, 3 őrmester)
    -3 Lövész század (Rifle Company)
    Egy lövész század 3 szakaszból és egy szakasz 3 'szekcióból', vagyis rajból áll. Egy raj 8 embert takar, ami két fireteamet képez, 3-3 közlegényből, az egyiket egy tizedes, a másikat egy őrvezető vezeti (a rajt tehát egy Tizedes irányítja). A szakasz tehát 3 ilyen rajból, plusz egy rádiósból (tizedes), egy szakasz Őrmesterből (őrmester) és egy szakaszvezető tisztből (hadnagy), továbbá egy aknavetősből (51mm-es könnyű aknavető, általában tizedes) áll, vagyis egy szakasz 28 ember (3x8+4 fő), a század pedig 98 főből áll, a 94 a három szakasz, plusz egy Őrnagy (századparancsnok), akinek egy hadnagy szárnysegédje van, és egy őrmester (rádiós) és egy tizedes (hadtáp/sofőr) segédje.
    -1 Tűztámogató század (Support Coy)
    Áll egy Géppuskás Szakaszból (nehéz-géppuskákkal és újabban automata gránátvetőkkel), egy Aknavetős szakaszból (9db 81mm-es aknavetővel) és egy páncélelhárító szakaszból (6-8 Javelin pct. rakétával), és egy 4 fős parancsoki rajjal.
    -D (Járőr) Század:
    Ők a felderítők, általában két felderítő / beszivárgó szakaszból és egy rádiós / kommunikációs szakaszból áll.

    A Tengerészgyalogos Kommando (Royal Marine Commando), vagyis zászlóalj mostanában eléggé képlékenyen alakulgat, de kb. így néz ki:

    -Parancsnoki Század (Command Company)
    Áll egy központi parancsnokságból (háttérparancsokság, partraszállásnál a hajón marad), egy Alezredessel, egy hadnaggyal és 1-2 kiszolgáló tiszthelyettessel. Vagy egy Taktikai Parancsnokság (előretolt parancsoki komponens), egy századossal vagy hadnaggyal és 2-3 kiszolgáló tiszthelyettessel, akiből kettő általában rádiós.
    Vagy egy Felderítő szakasz (a szakasz itt Troop), ami áll két felderítő rajból és egy mesterlövész rajból. Van egy Aknavetős szakasz (9db 81mm-es aknavetővel), egy Páncélelhárító szakasz (régebben Milan, mostanában Javelin) és egy Közepes Géppuskás szakaszból (9db FN MAG géppuskával).
    -1 Logisztikai Század
    -2 Közelharci Század (Close Combat Coy)
    Áll három Lövész szakaszból (Close Combat Troop), egy ilyen 3 Lövészrajból (Rifle Section) áll, amik a szokásos 2x4 fős Fireteamből állnak (egy fireteam 3 közlegény és egy tizedes v. őrvezető), továbbá egy tűztámogató rajból (általában 2 FN MAG, de van, hogy 3db 81mm-es aknavetővel) és áll egy Szakasz parancsnoki rajból (hadnagy és két-három tiszthelyettes és tisztes) és van egy külön századparancsnokság (Coy HQ), ami két tisztből (Őrnagy és hadnagy) és 3-4 kiszolgáló tiszthelyettesből és tisztesből áll.
    -2 "Távolságtartó" Század (Stand Off Coy):
    Ez egy nehéz géppuskás (L1A1, aka .50 Browning) szakaszból, egy páncéltörő szakaszból és egy Lövész szakaszból áll, továbbá van egy Századparancsoki raj.