35049
  • Solt
    #17574
    Ugyan, semmi gond. Ügyeskedők, szabály kijátszók mindenhol vannak. Ha mélyebben belegondolsz, a mi hibánk, hogy lehetnek ilyenek... tenni kell ellene, és nem ön ostorozni! ;) No, de off vége.. ( köszönöm, hogy értelmesen reagáltál )
  • kelemenlajos
    #17573
    snorry.
    //off
    Sajnos ezt tapasztalom bár én sem ezt várom.
    Nálam a korrekt vagyok, ezért elvárom, hogy korrektek legyenek velem szeben elv a befutott. Sajnos az esetek legtöbbségében ügyeskedőkre, a szabályok kijátszóira akadok. Ez alapján alkottam a véleményem.
    //on

    Az Arma2 szerveren lesz majd sokemberes megmozdulás, kezdőknek/freshmeateknek?
    Mennyire javasoljátok a belső hangkommunikációt? (Ötlet szinten jobbnak tartom mint a ts-t a csatornázhatósáűga miatt)
  • DOGMAN
    #17572
    "nem engedi csak a magyart választani"

    Mivel különböző régiókban időpontokban kerül kiadásra, (Steam, stb.. ezt Cifu vágja) gondolom el akarják kerülni, a szürkeimportot... paszz más ötletem nincs rá, arma1-nél is mire megcsináltam a több nyelvű telepítőt+magyar bétát addigra valamelyik peccsben választhatóvá tették az összes nyelvet.
  • a.carkey
    #17571
    A mostani játék talán ismét segíthet ebben. Mert nagyon jó.

    Amúgy, nem tudod mi lehet az oka/mit kéne átírni, hogy

    A: az élsimítást, ami 1.2nél le lett tiltva, ingame is ki-be lehessen kapcsolni, ne csak manuálisan configot barmolva?
    B: ide vonatkozna az a kérdésem is, hogy mi lehet nem beírva vagy beírva, hogy nem engedi csak a magyart választani, holott szemmel láthatóan megvannak a spanyol, lengyel, cseh, német, angol nyelvi fájlok is a language résznél?
  • DOGMAN
    #17570
    Ja és még kész sincs szóval nyugi...
  • DOGMAN
    #17569
    Figyejjé a program eredeti fájljait nem is lehetne módosítani. vagyis minden ilyen típusú magyarítás illegálisnak számít hivatalosan.
    Persze megy modként arma2-ben, már leteszteltem, szóval bármikor uninstallálható lesz a játékról.
    A bistudionak nem adom, gondolt volna rám mikor kiadta másnak :) free stuff rulez. Aki akarja felteszi aki meg nem az nem.
  • Solt
    #17568
    Csak óvatosan... olyan az ország amilyenné tesszük, vagy amilyenné hagyjuk, hogy tegyék! Nékem ez szívügyem, tehát légy szíves ezekkel a degradáló kifejezésekkel csínján bánjunk... semennyivel nem vagyunk rosszabbak akár melyik más nemzetnél... az önostorozásnak meg nem sok értelme van...

    Köszönöm...
  • DOGMAN
    #17567
    ZSÍR!

    Ha nem érdekelne akkor nem csinálnám.
    Atomjó kijavítani a szövegeket egy hardcore [szerény] OFP játékos szemével. Mikor összeáll az a szaros rádióüzenet és jó a ragozás akkor is ha küldenek valahova meg akkor is ha te küldesz valakit valahova :)
    OFP mikor megjelent, egész arma 1-ig (ahhoz akkor már kevés volt a gépem) a fél életemet OFP-zéssel töltöttem.
    Magyarország első OFP lanparty-ját rendeztük Balatonlellén, ehhe alig fértünk be a kéróba, volt aki a lépcsőfordulóban kuporgott a gépe mellett :D Aztán az első szerver...ezek mind nem letek volna ha az elején nem jön össze egy jó közösség. Sajnos már kevesen aktívak az akkori csapatból :(
  • ekre
    #17566
    lehet, hogy hülye kérdés, de a bohemia nem mutat hajlandóságot arra (szerintem megérné dobni egy mailt Marek-nek), hogy kicserélje a hivatalos magyarítást (bocsánat, ez maximum magyarosítás), a Dogman által készített magyarításra? (a ZSÍR legyen veled, Sampi meg üdvözöl :))

    egyébként ez a hivatalos csak annyira tré, hogy egyes mondatok pont az ellentétét jelentik a magyar fordításban, mint az eredeti angolban.
  • kelemenlajos
    #17565
    welcom to hungary...ilyen paraszt országban élünk sajna...
    Engem az angolosítás érdekelne, szóval előre is hálás köszönetem a fáradozásodét.
  • Micsu
    #17564
    nem tudom hogy erre a fordításra hogy bólinthatott rá a forgalmazó, szegény bohémiás srácokra nézve is szégyen
  • alma2
    #17563
    Mig valaki ezen sokat keresett, te csak az energiat olod bele, melle egy kis elismerest kapsz par embertol szoban, vannak meg hosok, en biztos nem tartozom ezek szerint kozejuk :)
  • DOGMAN
    #17562
    Mármint hogy kit bántasz vele? Engem??
    Hála z égnek semmi közöm a gyári fordításhoz.
    A magyar forgalmazó felkeresett, (kb fél, 1 éve) hogy segítenék-e a fordításban (moddolás stb), meghogy felhasználhatják-e Arma1-hez a magyarításomat - meglebegtetve egy ajándék Arma2-őt előttem. (megvan az email :D)

    Mondtam nekik hogy arma1-et nyugodtan fejezzék be (single kampányokat) azt adják ki ha a nickem feltüntetik. Arma 2-höz meg ha a fordítást(nyers szótárasat) megcsinálja valaki segítek tesztelni.

    Azóta se hallottam felőlük...

    Végülis megvan mamit mondtak itt egy nyersre lefordított arma2 majd én rendbeteszem nekünk
    Ehhee
  • kelemenlajos
    #17561
    nah ez engem is érdekelne.
    mert 4Gb ram + 1Gb VGARam és egy szaros x32-es xp-n nyomom :)

    Ha érezhető a különbség a win7-en akkor lehet újítanék :)
    HD ready native-ban (1366x768) elég jó megy a dualos 7xxx procimmal, meg a 4850-esemmel. Bár néha érezhető kis röcögés...

    Jövőhéten szabin vagyok akkor rágyogyulok az A2-re haverral és coopban végigtoljuk a sznorry-t :)
  • a.carkey
    #17560
    Köszönjük! Sok kitartást hozzá! Nem bántásnak szántam, ami korábban tőlem jött.
  • DrRadon
    #17559
    Bocsánat, DOGMAN.nek akartam.
  • DrRadon
    #17558
  • DOGMAN
    #17557
    ZSÍR!

    Már írtam: készül a magyarítás magyarítása :D
    Én csináltam az OFP-t és az Arma 1-et is a command felület, rádióüzenetek, és a menük 100% ban meg lettek csinálva anno mindkettőben.
    Jelenleg majd minden nap foglalkozom az Arma2 magyarítás helyrepofozásával.
    Készítek olyan opciót is a telepítőben, hogy aki akarja angolt csinálhat a magyarjából.
    Türelmet kérek, kb. a szótárazás minőségi szintjén van a "gyári" magyarítás megcsinálva, ha én csináltam volna, kb 40%-osnak mondanám :D

    Több ezer sor szöveget kell átnéznem és a játékban KIPRÓBÁLNOM hogy jó-e.
    Mondjuk a bistudió is lemehet a csába, az a felirat a menü gombjain, hogy "Alapértelmezett" kb 8 helyen szerepel a nyelvi definíciók közt. Meg kell számoznom őket, majd a játékban megkeresni hol melyiket írja ki és annak megfelelően módosítani.
  • a.carkey
    #17556
    Mindig van ilyen.
  • m1c1mack0
    #17555
    Már van szerver ott a bannerben.
  • Solt
    #17554
    Biztos? :D Nagy összegben mernék fogadni rá, hogy van az a beállítás ami seggre ülteti azt a gépet is... ;)
  • a shot
    #17553
    Lehet hogy inditok is :), most kottettem be otthonra az optikat :)
  • Looserke
    #17552
    ilyen géppel, mint amid van nem tök mind1?
    szervert is indíthatnál akár...
  • Cactus73
    #17551
    Szeva !

    Az Editing Guide egy pdf kiterjesztésü file. Nem kell bemásolni sehova.
    Valami Adobe, vagy acrobat readerrel simán meg tudod nyitni. Ezt viszont le kell töltened és telepitened ,mert nem része az oprendszernek. Velem valami progi installja mindig felrakatja, ezért nem tudom ,h nekem hogyan nőtt ez ide a gépemre. De nálunk tájékozottabbak is olvassák ezt a fórumot, biztosan kapsz ötleteket pdf fileok megnyitására.
    Főleg ,h már karnyújtásnyira kerültél, h betekinthess a küldetésszerkesztés bibliájába
    Amikor én ezt felfedeztem, kábé olyan érzés volt ,mintha kaptam volna ajándékba egy varázspálcát az Armához.
    ( Azóta van is egy kitűzőm "H.Potter" felirattal )
    A hasonlat annyiban is fekszik, h azért nem minden "varázsige" müködik. Vagy csak nem úgy ahogy azt te szeretnéd.
    De az biztos, h innentől lényegesen egyszerübb lesz az életed.
    Sok Sikert !
  • Micsu
    #17550
    ami az aláírásodban van az bőven elég lesz
  • a shot
    #17549
    ja, bocsi most latom lejjebb hogy 30-an...
  • a shot
    #17548
    Szasztok,

    Ez a jatek ATIt vagy az Nvidiat komalja jobban?
    Megjelent mar az angol verzio is?
  • Micsu
    #17547
    nálam is volt olyan probléma hogy minden ok nélkül egyszer csak belassult mint az állat 10 körülre, majd egy idő utána visszaállt, érdekes
  • Solt
    #17546
    Valamelyik nap feldobok a kisebbik vinyómra egy win7-t... majd beszámolok róla, hogy van-e érdemi eltérés...
  • Looserke
    #17545
    Persze tiszta sor, ha sok RAMod van akkor kell a 64bit, csak lehet hogy a game nem komálja, egyébként a Windows7-et nem próbáltad még? Állítólag jobb, már most mint a Vista64bit.
  • Neoncsoves
    #17544
    Win7 foreva' :D
    nekem 1 gigás kártyám van 4giga memóval... meg egy gagyi E4500 :D
  • [NST]Cifu
    #17543
    A dolog ott kezdődik, hogy 4 giga ram ugye 2 gigás videókártya mellett már problémás x32-es op.rendszer alatt. Az XP 64bit egy kalap hulladék, hozzá képest a Vista 64bit oda és vissza veri minden téren.

    Másodszor pedig azért már van jó pár Dx10-es játék, és nem áll szándékomban azért XP-t használni, mert egy-két játék leragadt a Dx9-nél. De ezt már egyszer végigrágtuk. :)
  • Looserke
    #17542
    lehet a Vista nem tetszik akkor neki, ha jól tudom amúgy is DX9 game, szal szerintem legjobban windows XP-n érzi magát, bár majd holnap kiderül mert ma én is megrendeltem a game-t...
  • [NST]Cifu
    #17541
    Windows Vista X64 SP1
  • DrRadon
    #17540
    Nem hangzik hülyén. 2 magosnál a terhelési görbe gyakran van a plafonon. Ilyenkor lesz negatív tüskéd az FPS grafikonban.

    Úgyhogy vedd csak meg azt a négymagost és lehetsz a szerverünk.
  • Looserke
    #17539
    milyen oprendszer alatt tolod Cifu?

  • Solt
    #17538
    Egyről böszélünk mester! Nékem is a vörös aratás nyírta ki a gépem! Az volt a fura, hogy, ha normal-ról maxra húztam, akkor alig csökkent valamit az fps... beáll 17-20 körüli értékre, és amikor úgy gondolja leszalad 10-re.

    Hülyén hangzik, de ez szerintem cpu limit... :S
  • [NST]Cifu
    #17537
    Nekem a "Vörös Aratás" küldetésnél, ahol a várost kellett megtisztítani, bizony 10 körüli FPS értékem volt, E8500, 4 giga ram, ATI HD4870X2 mellett. Igaz én 2600 méteres látótávval, maximális textúra és részletességgel játszottam, post process effektek nélkül.
  • Solt
    #17536
    Hát nem tudom kinek mi a tapasztalata, de nekem [email protected]+4870+4GB ram mellett ( Vista 64 ) a kampányt képtelenség normal beállítások felett játszani. 1680x1050 a felbontás, látótáv 2km. Így van a városban 25-30 fps-m.

    Kampányon kívül, ahol nincs annyi AI ott jóval több az fps, de például ha repkedek, hiába van 40-50 fps, a terep alattam akkor is darabosan töltődik. ( mondjuk ez lehet a "csak" 512mb vga ram miatt )

    Lehet, hogy a 64 bites Vistát egyelőre nem szereti, de ettől függetlenül az a gyanúm, hogy ilyen felbontás mellett ( 1680x1050 ) a kampányhoz már igencsak kell a négymagos cpu, és az 1gb-s vga. Persze csak annak, akinek nem elég a normal beállítás, és a 2km látótáv... mondjuk nekem! :D
  • Looserke
    #17535
    köszi szépen