35049
  • Scottt
    #20343
    Majd kb a 2-3dik küldetés után lehetőséged lesz rá:)
    Nem szólhatsz neki..
  • Gideon Wieth
    #20342
    nah akkor még lenne egy két kérdésem, remélem tudtok segíteni :)

    Az első pályát elkezdtem csinálni. Első problémám, hogy én loholok a csapat után, az egy dolog, de lehet majd valamikor valamiféle parancsot is osztogatni, hogy kövess vagy valami ? :-)

    Ha én látok valakit, akit a csapatom nem szólhatok nekik ? Ill adhatok utasítást hogy valaki szedje le ? Lehet a tréninget kellett volna végignyomni, de ahhoz nem volt türelmem :)
  • Gideon Wieth
    #20341
    :) oké, a lövés ment, a játék is magyar, helikoptert egy élmény volt vezetni. Olyan kérdésem lenne, hogy amikor a dobozokra nyomok hogy vegyen ki valami lehasal, pedig a két parancs két különböző gombon van. Ez miért ? Illetve hogy a cselekvésmenü az hogyan van ? Görgővel nekem néha földob ilyet. Az lenne az ?
  • JanáJ
    #20340
    A gépfegyvert kicsit konkretizáld. Ha pl egy géppuskából akarsz álva sorozatokat eregetni akkor ne csodálkozz. :-)

    Amúgy térdelve pontosabban lősz, hasalva még..., ha vissza tartod a levegőt akkor még..., ha meg elötte lenyomtál egy sziget kört akkor meg az elötted állót sem találod el. :-)
  • JanáJ
    #20339
    Na ilyenekkel én nem foglak idegesíteni mert nem is értem miről beszélsz. :-)

    Apropó: ma már kérdezték mikor jöm már?
  • Gideon Wieth
    #20338
    Ill még egy kérdés, nekem valamiért angol a nyelve. Hogyan lehet magyar ?
  • tpM
    #20337
    Fel a bakancsot, ballisztikai mellényt, sisakot, kulacsot stb stb stb-t, szál pisztolyt és uccu neki, 100m sprint. :) Egyébként tényleg nem volt tökéletes, de 2-ben már finomítva lett.

    #20334
    Főleg az tetszik, mikor 6 milliomodszorra kérdezik, hogy milyen hangmodot használok hozzá...
  • Gideon Wieth
    #20336
    sziasztok!

    Kölcsönkaptam barátomtól az Arma 2-őt mivel úgy döntöttem kap még egy esélyt. Az első próbánál az volt a bajom hogy egy gépfegyver irányzékával rálőttem egy kb 50 méterre álló táblára // tutorial// és egyszerűen képtelen volt eltalálni. Mit rontok el ? vagy mire figyeljek célzásnál ?

    Ill milyen patcheket tegyek fel ? :)
  • Hogthar
    #20335
    Jónak igérkezik ez az Ace 2, az Ace is jó volt csak az idegesített hogy 100 méter srint után a katona kiterült még akkor is amikor egy szál pisztolyom volt, remélem itt már sulynak megfeleően lesz ez megoldva:D
  • JanáJ
    #20334

    Gondolom a hangra vonatkozó kommenteknél mintha zsírral kenegetnének.
  • tpM
    #20333
    Már alig várom :D
  • fkubi
    #20332
    Szerencsed.
    De szedjetek ossze magatokat, fel ev, es veszem az uj gepet...
  • tpM
    #20331
    Az nem távmérés, hanem az irányzék beállítása arra a távra (400m). Bővebben.
  • fkubi
    #20330
    A masodik perc kornyeken mi az a tavolsagmeres RPG-vel? Be is fordul a sarkon?
    arkad...
  • tpM
    #20329
    ACE 2 - pár feature 3
  • Kaszi46
    #20328
    Igen jó, szerintem így tudod indítani 1.14-et is, ha valami gond lenne 1.16-al.
  • Wanted
    #20327
    Megoldotta a textúra problémát!!!
    Bár a patch után a Launch Arma Beta Patch 1.16.lnk file-al tudom indítani az arma1-et, ahhoz, hogy 1.16-ra patchelve fusson.
    Ez így jó?
    A sima arma.exe-vel indítva nem 1.16-ot ír ki.
  • Wanted
    #20326
    Megvan.
  • Kaszi46
    #20325
    http://community.bistudio.com/wiki/ArmA_Beta_Patch_1.16
    lap alján választhatsz mirror-t
  • Wanted
    #20324
    Megpróbálom.
    A béta patchet honnan lehet leszedni?
  • Kaszi46
    #20323
    Nem, ez még több macerával járna mint a batch file-os megoldás.

    1.16 beta verzióju játékkal 1.14-es szerverekre fel tudok menni?

    Kicsit még nyomoztam,és megtaláltam a hiba pontosnak mondható receptjét, ami a következő:

    végy 10dkg ati videókártyát, egy quad procit, 4GB+ ram-ot, egy 64bites vistát/windows 7-et, és egy 1.14-re fel patch-elt Armát.
    Ezeket kevergesd össsze úgy, hogy müködjenek, majd indítsd el az armát, és 99%-ra belefutsz a hibába.

  • beci43
    #20322
    Bocs,most nézem hogy ARMA 1-ről van szó...Egyébként ott az 1.15 ill. 1.16 beta patch nekem segített,bár én teljes képernyőn futtatom a játékot.(WIN7 64 bit)
  • beci43
    #20321
    Mihamarabb tedd fel a patcheket.Jelenleg 1.04
  • Wanted
    #20320
    Most szereztem be én is a játékot.
    64 bites W7 alatt nem voltak ilyen problémáim, viszont a textúrákkal már annál jobban szívok. Túl későn, vagy egyáltalán nem tölti be a nagyobb felbontású textúrákat a gamma.
    Így gyakran csak fehér kockákat látok a házak helyett.
    Ez a win7 miatt, vagy a 8gb ram miatt van?
    De régebben, xp alatt, 4gb rammal is ez volt, ha jól emlékszem.
    Tudtok segíteni?
  • fkubi
    #20319
    Memoria kiszedese jatszik?
  • Kaszi46
    #20318
    A kritikád egy része jogos, tényleg elég zavarosan fogalmaztam.

    Azt meg, hogy a mutyizás mit jelent....hát kinek mit.

    "Mutyi

    (alkalmasint a franc. moitié származéka) a. m. fele valaminek. Rendesen a kártyások használják s a fél nyereségre v. közös nyereségre játszást értik rajta.

    Forrás: Pallas Nagylexikon"

    Nos, nekem nem ezt jelenti a mutyi, de van egy olyan érzésem, hogy neked sem, és valószínűleg az építőiparban meghonosodott jelentésére gondoltál.


    És akkor következzen a problémám, magyar nyelven(bár az önjelölt Grétsy-k biztos ebben is találnának hibát:P).

    Szóval, az ArmA első része, 64bites windows7/vista operációs rendszeren, 3GB-nál nagyobb memóriával rendelkező pc-n futtatva, kb 5 perc alatt indul el, és 1 fps-nél nem képes többet kicsikarni magából.
    A probléma nem egyedi, több külföldi fórumon is olvastam olyan felhasználók hozzászólásait, akik ezzel a problémával küszködnek.

    A következő félmegoldások léteznek a probléma kiküszöbölésére:
    -Parancsikon célmezőjében, az elérési út után beírom: -windowed. Ekkor ablakban fut, számomra ez nem megoldás.
    -Parancsikon célmezőjében, az elérési út után beírom: -maxmem 512. Nálam nem működik(más értékekkel sem)
    -Különböző batch file-ok készítése, amik aktiválása újraindítást igényel, annak érdekében, hogy az oprendszer kevesebb memóriát lásson. Gondolom említenem sem kell, hogy ez aztán végképp nem megoldás.
    -Béta patch felrakása. Online kompatibilitási problémák miatt szintén nem játszik.

    Tehát ezeken a sufnituningos buherálásokon kívül szeretnék találni valami normális megoldást a probléma megszüntetésére. Persze a legjobb lenne, ha a bohemia-s srácok kiadtak volna egy patch-et, de tudtommal ez még nem történt meg.

    Aki tud valami használható megoldást a fent említetteken kívül, az kérem ossza meg velem.

    Köszönöm!



  • DrRadon
    #20317
    Hát nemtom, talán cseréld le a 3+ ramot 4-re, a gb-t GB-re, és ne futtass bugokat ablakban.
    Meg egyáltalán tudod, mit jelent a mutyi?

    omg
  • Kaszi46
    #20316
    Sziasztok!
    Arma1-hez van már valami megoldás a win7x64/vistax64, 4magos proci, 3+gb ram okozta, csak ablakban futtatható bug javítására?
    Nem a mutyi megoldások érdekelnének(-windowed, -maxmem 512, ram korlátozos batch file, beta patch, stb.).

  • DrRadon
    #20315
    A tegnap esti/éjszakai összejövetel nagyon baba volt. 3 egy órás meccs és egy kis DM, 12-14 résztvevővel.
  • koschwarz
    #20314
    ha valakit érdekel, akkor tűnik el a rádió, ha újra kell tölteni egy savegame-et. ha teljesen újrakezdem a missziót, és nem kell tölteni, minden ok. faxom.
  • fkubi
    #20313
    Mire gepem lesz hozza, mar egy fagyi araban lesz
  • grebber
    #20312
    Basszus kiszurja a szemem nem vettem észre sorry voltmár
  • grebber
    #20311
    Steam-em most akciós 4000FT csupán!
  • koschwarz
    #20310
    megvettem az arma queens gambit kiegészítőjét. próbálom a rahmadi confict első misszióját megcsinálni, ahol elvileg rádión kellene szólni, ha készen állunk a robbantásra. viszont a rádió eltűnik, egyik emberemnél sincs ott, miután leraktam a satchelt. jó párszor megpróbáltam már, és egyszerűen nem...

    mindig kiírja, egy idő után, hogy use radio, de akkor még sosem vagyok kész a satchel lerakásával valamelyik shilka alá...

    végigtoltam a OFP-t és összes kiegjét, az armát, de ennyit még nem vacakoltam egy küldetéssel. vagy valamit nagyon rosszul csinálok vagy nem tom mi van. eredeti, teljesen felpeccselt minden. valaki?
  • Neoncsoves
    #20309
    ArmA2 STEAM-en most csak 15euro!!! (kb 4000Ft)
  • tpM
    #20308
    Remélhetőleg nem. Bár 2-t sztem igen :)
  • fkubi
    #20307
    siman csak fotoshop
  • JanáJ
    #20306
    szvsz már 3 hónapja azért nem adják ki mert egyfojtában ezzel tolják
  • DrRadon
    #20305
    Nagyon jó, tempi! De ugye most már nem kell "még 2-3 hónap"-ot várni rá?
  • JanáJ
    #20304