21170
LCD - Plazma
  • Nonoo
    #115
    Szia!!

    Tudsz te erről a hdmi/dvi csatlakozóról ami a tv-ken van?
    Hogy tudok én ide számítógépet rákötni, ha a videókártyán van DVI kimenet??
    Csak kábel kell vagy valami átalakító is?

    Köszi
  • cloud.strife
    #114
    Igen, tökéletesen ugyanúgy megy minden! :)
  • Nonoo
    #113
    Én ezen ugyanúgy fog működni a gépelés, éz az internetezés is mint egy hagyományos 19" monitoron?? Gondolom csak messzebről kell picit nézni!??
  • cloud.strife
    #112
    Egy klasszissal jobb tv a Sony KLV-S32A10, egy műszaki boltban ugyanannyi a 2 tv, egyértelműen jobb a képe a Sony-nak és igen nyugodtan megveheted PC monitornak is, hisz a Sony pl 1280x1024-et is tud.
  • Nonoo
    #111
    Sziasztok!!

    Most töröm a fejem egy Samsung LE 32 R 51 B /LCD TV/ vásárlásán!
    Megéri most akkor ilyen fajta tv-t venni vagy sem, mert én monitornak és tv-nek is szeretném használni!

    Adjatok tanácsot!
    Köszi
  • PyRex
    #110
    Persze, hogy nincsen :) Sony forever - LOL! :)
  • Punker
    #109
    te is nagy fanatista vagy azért......
  • cloud.strife
    #108
    Aszem én észérvekkel jövök, meg vicces, agyonsmilézett hozzászólásokkal, ez a jóember meg mindent komolyan vesz + fingja nincs a témáról. Ennyi.
  • Punker
    #107
    Flém OFF!
  • PyRex
    #106
    Én egész végig plazmákról beszélek, ha nem vetted volna észre. Lehet én tiszta hülye vagyok, de Te meg "kissé" Sony-b*zi és elfogult. Ha az én szememnek a Panasonic plazmának szebb képe van, akkor qrva idegesítő, hogy itt okoskodsz, pláne, amikor mindenki agyondícséri a Panákat. A csapból is az folyik, akkor miért nem a Sony? Érdekes. De nem baj, lényeg, hogy a Sony milyen fasza...
  • cloud.strife
    #105
    Hát Te tiszta "hülye" vagy!! :)))))))))))

    Amúgy pl a Sony új Bravia LCD-jét odaraktam egy 82cm-es hasonló qualitású CRT tv mellé, rádugtam ugyanazt a fos antenna jelet és ledöbbentem, mert az LCD-n kevesebb volt a zaj (nem több amit vártam, hanem kevesebb), oszt mondom biztos nem az ön készülékében van a hiba, tehát fogtam és megfordítottam a két kábel, egyiket a másikba dugtam, ua a jelenség. Ejjha, gondoltam, nem is reklámduma ez az új tuneregység a sunyiban. Nah, szal esserossz. :)) Interestinges a cucc!! Megmég a PÉES3-al is compatibility.

  • PyRex
    #104
    Nem Ferrárit, de 400 ezer forintért ne is várjunk már csodát...

    "Akkor mit nézzen rajta? Csak DVD-t? LOL :)"
    Hát a magyarországi Tv adások minőségét elnézve szerintem badarság TV nézéshez plazmát venni, nem is arra lett kitalálva. És igen: nézzen csak DVD-t, vagy játsszon rajta konzollal, ésatöbbi. De TV-t nézni rajta... Hát az a lol - és akkor csodálkozik az ember, hogy améregdrága plazmáján miért olyan szar a TV adás. Mondjuk ha az USA-ban lennénk, vagy tőlünk nyugatabbra, ott már elég elfogadható minőségű jelet küldenek.

    Lényeg az, hogy te marhára értesz hozzá :))) Vegyen mindenki Sony plazmát 400-ért tv-zni - LOOOL :))))
  • cloud.strife
    #103
    Biztos velem van a baj, de ammeg mit jelent hogy miller topic? Hőőőő? :))
  • cloud.strife
    #102
    Látom nagyon értesz hozzá!! :)

    "egy plazmára 400e az vicc. 1 millától felfelé érdemes beszélni róla"
    Persze, mindenki Ferrarit vegyen!! :)

    "Meg még annyi, hogy aki plazmán TV-t (rendes tv adást) néz, az is egy nagy barom..."
    Akkor mit nézzen rajta? Csak DVD-t? LOL :)
  • Davidus
    #101
    ez ilyen miller topic?:D
  • PyRex
    #100
    Fanatikusokkal nem vitázom, részemről lezártam, csak még annyi, hogy egy plazmára 400e az vicc. 1 millától felfelé érdemes beszélni róla. Meg még annyi, hogy aki plazmán TV-t (rendes tv adást) néz, az is egy nagy barom...
  • EmThor
    #99
    köszi
  • cloud.strife
    #98
    Sony KLV-S32A10. Kizárólag. :)
  • cloud.strife
    #97
    Ok, figyu.

    Így nem lehet letesztelni egy tv-t: "bemegyek az egyik szalonba, megnézem, átmegyek egy másik szalonba, megnézem a másikat. Egyrészt, lehet, hogy a Panán egy űberfeltúrbózott lemez ment, azt meg senki sem tudja ilyenkor megmondani, hogy ugyanaz a lemez a többi tv-n milyen képet adott volna.
    Tudod hányszor van az, hogy nézzük a tv adást, jön egy gyengébb film, stb, ránézek a pl Trinitron képére, aszondom vmi nem jó, rossz, gyenge a képe, laikus azt mondaná, hogy rossz, gyenge a tv, de ránézek mellette a Samsungra, megnyugszom, annak sz@rabb a képe, ok, leszűrtem a jel olyan. Ugyanez megy fordítva is, stb. Remélem érted miről beszélek.

    És még mindíg mondom, hahiszedhanem a Sony-nak igenis 30%-al jobb képe van (4-450e-s plazma katagóriában is:) mint a Samsung, Pana,stb. A Samsung 2 generációval korábbi plazmát gyárt, a Pana vibrál, piszkos fehéret ad. A SOny meg nem pip-es. :))

    Mindenki a saját szeme alapján dönt, csak nem mindegy, hogy a saját szemedet átvered, vagy sem. :)
  • EmThor
    #96
    hdtv-t, nextgen konzolokhoz is majd [ps3 jobban teccik egyenlőre] milyet ajánlotok, vagy mennyire olvassak vissza? thx [nem kell hosszan, csak 1-2 márka, mert még spórolni kell :D]
  • Punker
    #95
    még nem mondtam le arról hog ykiverek pár VIP jegyet a Toshiba-ból :)
  • PyRex
    #94
    Ó jajj köszönöm Mr. nagyonhozzáértő, hogy engem a kontárt kioktattál, igazán meggyőző volt, szerintem színésznek kellene inkább állnod.

    Az "ne zavarjon", hogy fingod nincs,hogy mivel foglalkozom, az meg végképp ne zavarjon, hogy én nem a bóvli gagyi media markt-ban kiállított, ótvaros szar TV képet mutató készülékeket veszem alapul. De mondjuk a Westendben a 2.-on bementem a Sony szalonba, megnéztem a plazmákat, aztán átmentem a Panasonichoz és majd hasra estem, mert akkora volt a különbség - a Panasonic javára. Mivel mind2 szalon a saját márkáját forgalmazza és mind2 igényes, ugye nem azt akarod velem elhitetni, hogy a Sony-nál az összes tv szarabbul volt beállítva, mint a Panánál. És a Sony tv-k a Sonyban drágábbak voltak (azonos kategória), mint a Panánál a Panák. Most első sorban a plazmákról beszélek, LCD engem nem nagyon érdekel jelenleg.

    Nézd, ízlések és pofonok, neked az tetszik, nekem ez. De azt kategórikusan kijelenteni, hogy a Sony azonos árban van és mindnél jobb, hát az igencsak érdekes. Pláne, hogy a plazmáknál maradva mindenki a Pioneer-t istenítette eddig, most pedig a Panákat. Talán nem véletlenül. És nem azok az emberek, akiknek a pénz a fontos, mert a 1,5 milliós kategóriánál 30-40 ezer forint nem igazán számít. Én nem mondom, Te biztos nagyon vágod a témát, de én a szememnek hiszek elsősorban. Panasonic szalonba belépve szemben velem az új 126-os plazma - hát majdnem hanyatt estem, olyan szinten megfogott a látvány. Sony-nál ilyen soha nem történt velem. De most csak miattad újra el fogok menni és jobban megnézem a Sony tv-ket is, hátha igazad van... Na peace.
  • cloud.strife
    #93
    http://www.sony.hu/view/ShowArticle.action?section=hu_HU_Products&articlesection=5&article=1088055993016&site=odw_hu_HU

    Itt megnézheted a HDTV-t! :) Aszem nem olyan drága egyébként a rendszer. Csak még nincs nagyon mit nézni rajta. A 2006-os VB viszont már abba lesz, 16:9, HDTV 1080i. :)
  • Punker
    #92
    hát itt Egerben az még csak álom :(
  • cloud.strife
    #91
    Pár hét múlva meg kötik a HDTV-s rendszert!! :)
    Arra még kíváncsi leszek, láttam már, de mindíg csak futólag.
  • cloud.strife
    #90
    Van egy extra erősítős elsztó, amin egész kultúrált a dolog, de ha tehetjük dvd-ről, UPC Direct-ről (szintén kockaháború) megy!!!! :((( :))))
  • Punker
    #89
    nálatok nem tom hogy van a kábel tv de itt a hulladék kábelen kívül még valami f@s konverter is van ami még tovább rontja a minőséget, szal elsőkörben kiesnek azok a boltok ahol tv adás megy bemutatónak :)
  • cloud.strife
    #88
    Barétom, menjél már fel egy nyugati fórumra, tesztoldalra, nézzed már meg, hogy mi a sor!!
    Azt meg hogy te most milyen webáruház, vagy melyik garázsbolt áfacsalóinál látod olcsóbban azt ami egy MM-be, vagy egy szakboltba egységesen ugyanannyi, az aszem nem reális. Ha bemész egy boltba képzeld ugyanannyiba lesz (+-10-e).
    Azt meg hogy te nem látsz (pontosítok fogalmad nincs arról, hogy mit kell nézni, csak a túlszinezett, agyonkontrasztozott képre azt mondod mint a birkák a sorban, hogy jajjdejóképevanennekatvnek....) arról meg nem én tehetek, de hagyjuk.
    Idestova 15 éve vagyok a szakmában, valszeg inkább kérdezz, ha vmi nem megy. :)) Peace! :)

    Uff, hahiszed, hanem egy elég neves műszaki bolthoz van "némi" közöm, ahol megtalálható a Samsung, LG, Pana, Sony termékek, köztük 4-500e ft-os kategóriában a plazmák és 15"-32"-ig az LCD-k (lcd-ből mondjuk csak Samsung meg Sony van, a többi felejtős). Szal mivelhogy én ezek közt töltöm a munkaidőm nagyrészét és még érdekel is az amit csinálok, akkor valszeg egymásmellé rakom a két tv-t megnézem az árát és aszondom, hogy ez vagy jó, vagy nemjó. Hisz párszáz milla bukik a dolgon, ha rosszul döntők, de ez se zavarjon. Biztos neked van igazad, mer bementé a Teszkóba aztán megnézted a képét!! Uff, tudod hány trükk van arra, hogy a vevőm melyik tv-t vegye meg? Képbeállításról hallottál már? :))) Ehhez szorosan kapcsolódik az, hogy amikor kirakok egy Sony KE-P42M1-et (107cm-es plazma) és mikor mellérakom a Panát, akkor a vevők mit csinálnak? Viszik a Sony-t. Jobb a képe (Wega Engine). De kevesebbet tud. Árak? Pana 479e, Sony 449e. Mégegyszer mondom a Pana többet tud. De kérdem én, inkább egy alap merci, mint egy fullos Opel, nem?
    Ugyanez van a Samsung vs Sony 32" új LCD-k esetében is!! (halkan megjegyzem az LCD panel a közös gyártóüzemükben készült!!! Ez se zavarjon!! :)
    Egy cikkből idézek: "a jövőben a Sony mérnökei tanácsokkal látják el a Samsungot a jobb minőségű és olcsóbban gyártható panelek technológiájáról..."
    http://www.sg.hu/cikkek/38968 Ez se zavarjon, majd te az agyoniskolázott és agyontapasztalt buksiddal megmagyarázod ezt is!!! :)
    Szal amikor megjöttek az első db-ok már alig vártam, hogy na talán most ugyanolyan lesz a képe a kis kóreainak, mint az öreg japánnak, ha már ugyanaz a panel (halkan megjegyzem a panelen kívül az égegyadta világon semmi sem azonos!! :). Na és szted mitörtént? Se fehér, se fekete, oldalról sárgul, a színek csakcsak, kábeltv-re meg inkább ne kösd ( analógra) mert aszem akkor vágod ki a kukába a nagyonkomoly Samsungot. Ugyanis rendes zajszűrőt elfelejtettek fejleszteni (venni). Szemcse, zaj, focimeccsen egyszerre 3 felezővonal, 40 játékos és 20 lézerlabda van. Ez se zavarjon!! :)

    Nos bocs a stílusért, csak nem szeretem amikor hozzánemértő ember ugat bele olyan dologba, amihez kicsit sem ért.

    Peace!! :)

    cloud.strife
  • Bendy
    #87
    Sony-t drágán venni (amikor más márka is azt nyújtja, vagy még jobbat) ez a kunszt. :)
    A sony marketinggépezet sok kis agyat megfertőz. LOÁL
  • PyRex
    #86
    Milyen előző széria? Ugyanazt a Samsungot linkeltem be, mint amit Te. Most miról beszélsz? Te azt mondtad 450e, én meg azt, hogy 345-ért is van, ergo hihetetlen nagy baromságot mondtál. A Sony árai kit érdekelnek? Ugyanilyet tudó Sony van jelentősen olcsóbban? Várom a linket...

    Lényeg az, hogy TE meg tudod mondani, hogy mi a jó. Sehol nem dícsérik sem plazmában sem LCD-ben a Sony-t, de TE megmondod, hogy az a best, ráadásul még a legolcsóbb is - lol...
  • cloud.strife
    #85
    Sz@rt olcsón venni nem kunszt!!!! :))))
  • NormalisEmber
    #84
    Ha valaki olcsón HD-s plazmát akar venni =) most láttam hírdetésben : Schneider PDP 42M901 (1280*768,DVI bemenet,3000:1-es kontraszt), mindössze 300e-ért(Euronics-nál). Lehet hogy a képe elég ocsmány, de elsöre elég szimpatikusnak tünik.
  • cloud.strife
    #83
    Én még az előző szériáról beszéltem, de akkor nézd meg lécci az új Sony árát is!! :) LOL

    Akár fejre is állhatsz, de Te akkor sem tudod reálisan megmondani, hogy melyik tv milyen, gondolkodj egy kicsit ezen!!! :))

  • PyRex
    #82
    http://www.pixmania.com/hu/hu/99557/art/samsung/hd-ready-le32r51-16-9-32.html?rd=1

    Ez BRUTTÓ 345e FORINT. Na MOST akkor miről is beszélünk okoska... Ez neked 450e? LOL! Olcsóbb, mint a Sony és ez hülyeség, hogy a Sony az hűdeszuper képet ad, vagy akkor biztos vak vagyok, de engem 1-2 CRT-s WEGA TV-n kívül mással nem győzött meg, de azoknak az ára meg a milliót verdeste akkor...
  • cloud.strife
    #81
    De ha hivatalos márkaboltokba nézed, akkor is sacperkb ugyanannyi. Annyi különbséggel, hogy a Samsungon nem látsz sem igazi feketét, sem igazi fehéret, + oldalról besárgul a képe, amíg a Sony "csak" a színből enged kicsit. :)))
  • cloud.strife
    #80
    Tessék okoska!! :))

    http://www.olcsobbat.hu/products/product-1009908.html

    http://www.olcsobbat.hu/products/product-1011942.html

    Namostakkor??? :)))
  • PyRex
    #79
    Ez neked magyar oldal? A samsungot meg itthoni árak szerint nézted mi? No comment....
  • cloud.strife
    #78
    www.sony.co.uk :)
  • Bucser
    #77
    biztos sony márkaker:D
  • PyRex
    #76
    "jelenleg egy Ócskavas Samsung 32" LCD 450e, addíg egy fullextra HDTV-s Sony 399e"

    linket please...